Merhabalar. Ablam 2019 yılının Eylül ayında vefat etti. Onun biri 16 diğeri 14 yaşında 2 çocuğu var ve babaları çocuklarla görüşmemize izin vermiyor. Babam bu konuda dava açtı ancak pandemiden dolayı dava süreci uzadı. Son duruşmada bizim çocukların prikolojilerini bozduğumuz gerekçesiyle psikolojik inceleme talebinde bulundu. Duruşma böylece Şubat'a ertelendi.
Çocuklar bazen babalarının taleplerini iletmek için bizimle bağlantı kuruyor. Babaları anne-babamın toplum içinde kendisinden özür dilemesini istiyor, çocuklar da özür dilenmesini ve mahkeme olumlu sonuçlansa da bizimle görüşmeyeceklerini belirtiyorlar. Bunların hepsi mesajlarda yazılı.
Babası asılsız iddialarda bulunuyor anne babam hakkında, iftiralar atıyor ve onların kusurlu olduğunu, arkadaşlarından oluşan bir meclisi toplayarak herkes içinde kendisinden özür dilemelerini istiyor. Çocuk bizimle görüşmeme kararını kendi verdiğini ancak babasının da etkisi olduğunu söylüyor, bu konuşmalar dünkü mesajlaşmalarda geçiyor.
Şimdi top karşı tarafta, psikolojik rapor yazılacak çocuklar hakkında. Ancak sorum şu ki, biz bu mesajları kanıt olarak (babalarının asılsız iddialarına ve bizimle görüşmemenin çocukların kendi kararları olmadığına dair) sunabilir miyiz? Şu aşamada bize bir iş düşer mi?
Adam devamlı şahit getireceğim-rapor yazdıracağım diyerek dava sürecini uzatıyor. Bunun tekrar etmesini istemiyoruz. Elimiz de güçlü aslında. Bu aşamada ne yapmalıyız?