Arkadaşlar abiler kardeşler herkese merhaba bu konuyu açabilmek için ailenize katıldım olaya geçiyorum.Bir arkadaşımın aracılığı ile biriyle tanıştırıldım ve arkadaşlık adı altında ona yardımcı olabilmek adına yüklü maliyetteki işini uygun bir miktara halletmek için anlaşıp 100 tl ( emek için ) ücret aldım , normalde en uygun şekilde 750 Tl ye hallediliyor diye bana şahsın kendisi de söyledi.Ben işini halletmekte iken beni 5 ay arayıp sormadı ve 5 ayın sonrasında ben yokken evime yanında birkaç kişi ile gelip benimle telefonda konuşup beni tehtid etmesi üzerine , '' sen beni aylardır niye aramıyorsun nerelerdesin be kardeşim , ama evime böylece girmen hoş olmadı paranı yarım saat içinde müsait duruma geçip yatıracağım bana hesap numarası ver '' diyorum ve bunu dediğim için tehtid edilip buraya evine illaki geleceksin çıkmıyorum buradan'' diye beni kendi evime girip tehdit ediyor ve sonrasında benim evimde bulunan 2500 TL lik bir malı yeğenimden zorla alıp kaçıyorlar. Hemen emniyete gidip nitelikli yağma suçundan dava ediyorum.Bir süre sonra emniyetten telefon alıyorum tekrar ifade vereceksiniz gelin diyorlar gidiyorum ve gittiğimde karşı tarafın ifadesini de okuma fırsatım oluyor ve içinde '' Mal bizde fakat bize yeğeni kendi isteğiyle verdi diyorlar'' ama sonuç olarak mal bizde demişler bunu gördüm. Ve defalarca ben arayıp benim malımı verin kardeşim ben sizin 100 liranızı ne yapayım , sana yardımcı olmak için bu işe girdim zaten diyorum ama nafile. Ve Mahkemeye bile çıkmadan kağıt geliyor.Kovuşturmaya yer olmadığına karar veriliyor ve '' evet bizde '' dedikleri milyarlarca değerindeki malım adamların elinde kalıyor. Kağıdı görünce anlam veremeyip şahısı arıyorum, kesinlikle üsluplu ve saygılı bir şekilde '' kardeşim benim malımı ver o benim çalışıp ne emeklerle aldığım alın terim'' diyorum ve şu cevabı alıyorum. '' Mahkeme beni haklı buldu bunu bana verdi,satar parasını yerim ne verecem '' ben bunu duyunca sinirlenip sesimi yükselterek '' benim alın terimin parasını nasıl yiyorsun vereceksin benim cihazımı kardeşim gerekirse hergün arayıp isteyeceğim senden bunu '' diyorum ve yanından birisi telefonu alarak benimle tehtidvari konuşmaya başlıyor, ben de telefonu şahsa vermelerini onları tanımadığımı,telefonu sürekli birinden diğer kişiye dolaştırmadan bir kişinin adam akıllı konuşmasını istiyorum, ve şahıs telefonu alıp açık çekilde anneme küfürler ediyor ve bana diyorki bu iş tel şekilde çözülür, sana konum atacağım gel tek başına erkek erkeğe konuşalım halledelim diyor.Attığı konuma tek başıma gidiyorum ve 6-7 kişi demirlerle bana saldırıp (darp raporumda sabittir),kafa tasımda çatlak , kulakta kan toplaması ve kan gelmesi,dudaklarda 4cm içten yarık,3 diş kırık,boyunda kesik izleri,sol bacakta bıçak kesiği,sağ diz kapağı çatlak,sırtta kolda ve bacaklarda sopa ve bıçak izleri, bu hale geliyorum.Üzerimde kesinlikle kesici delici bir alet, sopa veya tehtid oluşturacak birşey olmadan teke tek görüşmeye gittiğim halde.Ben yine efendilik edip emniyete gidiyor ve şahısları teşhis edip adlarını verip tekrar şikayetçi oluyorum.Sormak istediğim şudur saygıdeğer abilerim kardeşlerim arkadaşlarım; bu davayı da kaybetme olasılığım nedir,civarda kameralar var fakat ilk dava 9 ay sonra koğuşturmaya yer yok dendi, kamera kayıtları en fazla 30 gün saklanıyor bildiğim kadarıyla,emniyetin geç ulaşıp kamera kayıtlarını elde edememe ve benim bu durumda mağdur olma durumum olabilir mi ? Yani her ihtimali sorgular oldum.Bayağı da uzun oldu hakkınızı helal edin. Avukatım var fakat sizlerin huzurundan da birşeyler duymak beni aydınlatır diye düşünüyorum.İyi çalışmalar.