Merhabalar, ben askerim. Acemi birliğimi bitirdim, usta birliğine ise iki gün sonra teslim olacağım. Lâkin bacaklarım beni çok zorluyor, bununla alâkalı herhangi bir muayene işlemi gerçekleştirilmedi, askerde çıktığım birkaç doktor, ''askerliğe elverişli değilsin'' dedi ama bu sözde kaldı, yazılı olarak bir belge alamadım.

Sağ bacağımda derin ven trombozu denilen kan pıhtılaşması sorunu vardı, coumadin tedavisine başlanıldı. 1-2 Yıl arasında sol bacağım hafif hafif morarmaya başladı, sonrasında ise masif emboli (akciğer) geçirdim. Ve birkaç gün yoğun bakım süreci yaşadım.

Askerlik sürecimde, sol bacağım sık sık şişmeye başladı ve morarmalarda artış oldu. Tekrar hastaneye sevkim olduğunda, ultrason sonucuna göre sol ve sağ bacakta pıhtılar olduğu söylendi, daha önce damar tıkanıklığı yaşadığımı, ondan kalan parçalar olduğunu, sol bacak için bir işlem yapılamayacağını, sağ bacak için ise oluşan varis sebebiyle ameliyat edilebileceği söylendi.

Kısa süreli koşularda dahi akciğerim çok zorluyor beni, en son yapılan ilaçlı tomografi sonucunda damarlarda pıhtılar olduğu fakat ana kanalda pıhtı bulunmadığı söylenmişti.

Ben perşembe günü tekrar yola çıkacağım usta birliğim için, benim bu yaşadığım hastalıklar askerlik yapmaya elverişli midir, birisi bana yardımcı olursa çok sevinirim, doktorlar dahi net bir cevap vermiyorlar. Herhangi bir şekilde çürük raporu verilmesini gerektirmeyecek rahatsızlıklar ise, ben bu durumu kafamdan silmek istiyorum. Psikolojik olarak çok yıprandım.