+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 16´e kadar toplam 16 ileti bulundu.

Konu: Savcılığa suç duyurusu - tehdit

Savcılığa suç duyurusu - tehdit Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #11
  Kayıt Tarihi
  Mar 2008
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Savcılığa suç duyurusu - KÖTÜ KONUŞMA

  Alt komşum çöp kovası yüzünden tartışma yarattı ve bununla ilgili anneme açıkça yalancı ithamında bulundu ve buna karşılık benim anneme yalancı diyenin alnını karışlarım dedim .Buna karşılık biz kadın kadına konuşurken komşumun kocası çıkıp benim kapımı adamlar çalıyor ithamında bulundu

  şuç duyurusunda bulunmak istiyorum ama nasıl yapacağımı nereye kime başvurmam gerektiğini bilmiyorum
  ve konunun sonuçlanması sırasında nasıl bir durum ortaya çıkar yardımcı olursanız sevinirim  Hukuki NET Güncel Haber

  Savcılığa suç duyurusu - tehdit konulu yargıtay kararı ara
  Savcılığa suç duyurusu - tehdit konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #12
  Kayıt Tarihi
  Oct 2007
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  12
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: savcılığa suç duyurusu - tehdit

  üstadım benim görüşüme göre sende davul çalmaya başlamalısın... belki grup kurabilrsiniz Zira mahkemeye yada savcılığa böyle bir olayla gittiğinde şikayetini dinlemek yerine eften püften mevzuları bize getirip İş çıkaraıyorsunuz edasıyla karşılaşmanız daha muhtemel Hele ki ortalıkta hiç şahidiniz yoksa.... hem bir polisi şikayet etmek kolay değil etsen de ifadesini bile alınamayabilir... böyle bir süreci yaşamak belki de o müzikleri dinlemekten daha ağır ve yıpratıcı olabilir... bunları düşün ve ona göre hareket et...

 4. #13
  Kayıt Tarihi
  Jul 2008
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Savcılığa suç duyurusu - tehdit(Sendikaca)

  [QUOTE=Av.Fatih Karaca;19534]Öncelikle Sayın commodore1tr'nin iltifatı için teşekkür ederim.

  Ancak verilen bilgilere göre sağlıklı bir görüş vermek çok zor. Zira unsurları itibariyle hangi tür bir tehdit suçu oluştuğunu bilmek için daha fazla bilgiye ihtiyaç var. Tehdit zaten başlı başına bir suç oluşturduğundan ayrıca söylediklerinin gerçekleşmesi gerekmez, şayet gerçekleşirse bu takdirde başka bir suş oluşur.

  Lûgat manası anlamı ile, bir kimseye, bir işi yaptırmak amacı ile iradesi üzerinde cebri tesir yapmak, göz dağı vermek, gözünü korkutmak olan tehdit. mağdura doğrudan doğruya bir zarar vermek, meşru menfaatine zarar vermek veya tehlikeye koymak ya da mağdurun iradesini zorlamak ona bir şey yapması veya yapılmasına göz yumması için yapılır.

  Türk Ceza Kanunu’nun 188 inci maddesinin birinci fıkrasında, “Bir kimse bir şeyi işlemek veya işlemesine müsaade etmek ya da o şeyi işlememeye mecbur etmek için diğer bir kimseye zor kullanır veya onu tehdit eder veya yetkisi olmadan veya yasalara aykırı olarak bir konuda bilgi vermesini veya inancını veya siyasi veya sosyal görüşünü açıklamasını isterse altı aydan bir yıla kadar hapis ve bin liradan üçbin liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılır.”; 191 inci maddesinin birinci fıkrasında da, “Bir kimse kanunda yazılı hallerin haricinde başkasına ağır ve haksız bir zarara uğratacağını bildirerek tehdit ederse altı aya kadar hapis olunur.” Aynı maddenin son fıkrasında ise, “Sair tehdidat için alınacak ağır cezayı nakdi otuz liradır. Ancak bu bapta mutazarrır olan şahıs tarafından şikayetname verilmedikçe takibat yapılmaz.” denilmektedir.

  Konu ile ilgili olarak, Site'nin https://www.hukuki.net/ictihat/904-368_cgk.asp adresinde Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun bir kararı var. Karar okunursa belki bir fikir verebilir.


  Merhaba.bir ilköğretim okulunda müdür vekilyim. Bir öğretmene sarı zarf vermek için harekete geçmemle,malum bir sendikanın da harekete geçmesi bir oldu.Öğretmene sarı zarf vereceğim gün(okulu benden izinsiz terk etmesi ve yüzümü görmek istemediğini beyan etmesi olayının gerçekleştiği gün)sendikanın başkanı cep telefonumdan beni aradı ve açık net bir ifadeyle benim ne yapmak istediğimi sordu.(Öncesinde iyi dil döktü.Yapmayalım,özür dilesin,siz idare edin vs)Gereğini yapcam dedim.Ricacılardan bhsetti,biz de ona göre ne yapacağımıza karar verelim der gibi bi ifade kullandı.Akşam mesai bitimine 10 kala da ilçe mem ile görüşmeye yanına gitti.
  O gün ve ilerleyen 2 farklı gün daha bana sendikanın başka yetkilileriyle de cepten telefon açıldı.Bekleyelim,özür dilesin vs zaman oyunları.Benim okula gitmyeceğimi bildirdiğim bir gün sendikaca gelip 7 öğretmen birden suç duyurusunda bulunup sendikadan istifa dilekçesi bırakmış ve olaya,veliler(ki velilerin diline ve bilgisine nasıl tüm kurum sırları aifişe edilir de milletin diline pelesenk olur anlamış değilim)Topluca,o sarı zarf verilecek günden sonra şikayette bulunmuşlar.Hakkımda soruşturma başlatıldı.Bu insanların amire saygısızlıkları,kendi başlarına buyruklukları ve sendikadan aldıkları destekle sağda solda şahsımı ve kimliğimi küçük düşürücü beyanatları da cabası.
  Bu malum sendika bunla da yetinmedi.2 ayrı gün (Soruşturma için ifade alınmaya başlandıktan sonra)sendikadan istifa etmem hususunda cep telefonumdan 2 ayrı kişi (sendika yönetiminden) yine ısrarcı ve kesin SUÇLUymuşum gibi konuşarak maneviyatımı bozmaya çalıştı.İstifa etmeyince de bu sefer yine sendikadan bir yetkili okuluma gelip orada bana yine ısrarcı oldu.Tehdite varan ifadeler,henüz kovuşturma için ifadem dahi alınmamışken SUÇLU addedilerek göndermelerde bulunulması zatımı çok etkilemiştir.Henüz mayıs ortalarından beri bu sıkıntı ile imtihan olmaktayım.Müfettiş,cumhuriyet başsavcılığına şikayette bulun,ilçe mem 'e dilekçe ver takibini yapalım dedi.
  Acaba daha büyük bir oyunun içine mi sürüklenmek istenmekteyim)Malum yönetici atama yönetmeliği açıklanmak üzere dedikoduları meydanı sarmış ve döner koltuk sevdalısı kişiler çoğunlukta.Benim bu durumda ne yapmam uygun düşer?
  Bilgilendirirseniz çok mutlu olacağım.
  Saygılar...

 5. #14
  Kayıt Tarihi
  May 2009
  İletiler
  62
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Savcılığa suç duyurusu - tehdit

  Geçen hafta mülk sahibim bana kira borcun var öde diye tehtit ettti.borcum olmadığını ve boşanırken herşeyi eski eşime verdiğimi zaten paramında olmadığını söyledim.gidip borcu sen ödüyceksin diye eski eşimin yolunu kesiyorlar.daha sonrada kendi üstüne olan cep telefonundan saat 5 e kadar parayı getirmessen seni ve çocuklarını öldürücez yazıyolar.eski eşim savcılığa gidiyor ve savcı bey parayı alırken şahsın suç üstü yakalanmasını istiyor.şahıs geliyor ve işaretli paraları alırken suç üstü yakalanıyor.bu olay saat 11:00 civarında yapılıyor ve şahıs saat:15:00 civarında serbest bırakılıyor.bugünde yanıma geliyor ve söylediklerim hala geçerli diyor.BUNU NEDEN ANLATTIM.
  1-Sizin olayınızı küçümsemek değil ama benimkinin yanında devede kulak.
  2-benim olayım bu şekildeyken sonuç buysa sizinkini merak ediyorum
  3-eski eşim karokolda ifade için ve suç üstü hazırlıkları yapılırken 8 saate varan bir süre karakolda otururken suçlu 4 saatte serbest kalıyor bunuda göz önünde bulundurun.
  4-üstatlarım bu konuya ne yazacak merak ediyorum
  5-ADALET İSTİYORUM
  6-siz benim kızgınlığıma ve çaresizlimi boşverin.gereken yerlere gereken şikayetlerinizi yapın.

 6. #15
  Kayıt Tarihi
  Jan 2010
  Nerede
  ankara
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Savcılığa suç duyurusu - tehdit

  kapımın üstüne şu yazıyı yazarsam tehdit kapsamında olur mu

  "eşimin kılına zarar gelirse ve buna kim cesaret ederse sonucuna katlanır "
  yazısı asmak istiyorum bu suç teşkil eder mi ?

 7. #16
  Kayıt Tarihi
  Jan 2010
  Nerede
  İZMİR
  İletiler
  50
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Re: savcılığa suç duyurusu - tehdit

  Alıntı funmanson rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Benım ust katımda bır polıs memuru oturuyor .. Gecelerı gecenın saat 2 sınde saz calar ben bır kere uyardım dınlemedı ...

  Polıs cagırmak ıstedım ama sonra apartmanda sesı herkezın duymasına ragmen
  kımse ben duymadım dedıgı ıcın cagırmadım. Aılem babam akıl hastası oldugu ıcın ıfadesı bır anlam tasımıor ve annemde cok agır duydugu ıcın bu seslerı duymuyor. Benım ne yapmam gerekıyor bana yardımcı olursanız cok memnun olurum saygılarımla.
  Üzerinde polis memurunun oturması hiçbirşeyi değiştirmez, her kim olursa olsun sizi rahatsız etmeye hakkı yoktur.

  Apartmanda hiçkimse rahatsız değilse ya da çekiniyorlarsa, anne ve babanızın durumuda şahitlik yapmaya yetmiyorsa. Herhangi bir ses kayıt cihazı yada kamera ile gürültüyü kayıt edip en yakın adliyeye gidip yardım almanızı tavsiye ediyorum.

  Bu tür suçlar kabahat kanununa göre para cezası yaptırımıyla sonuçlanır. Ceza miktarının ne kadar olduğunu bilmiyorum ama araştırmanızda fayda var.

  Dediğim gibi, kayıt edin sesi kamera ile olsa çok daha iyi olur. Kayıt esnasında her halükarda haklılığınızı ispat etmek için kamerayı camdan dışarısını yani yolu gösterecek şekilde dışarıya çevirin birde sokak görüntüsü alınki gecenin geç bir saati olduğu belli olsun.

  Gerçi telefon kaydında videonun hangi tarihte cihaza işlendiği bilgisi var, fakat bu ne kadar bağlayıcı olur bilemiyorum.

  Yine de her halükarda bir hukukçudan ayrıntılı bilgi almanızı tavsiye ederim.

  Esenlikler.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Benzer Konular :

 1. Savcılığa suç duyurusu
  Merhabalar.ev arkadaşımın kredi kartı çalındı ve benden şüpheleniyor savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyleyip psikolojik baskı yapıyor suç...
  Yazan: Büşra01 Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 04-04-2018, 00:50:47
 2. Savcılığa suç duyurusu hk.
  Bir konuda tecrubelerinize danışmak istedim. Geçtiğimiz günlerde ailem ile birlikte eşimin çalıştığı yere gittik. Eşimin çıkışını beklerken...
  Yazan: goldup Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 02-04-2018, 00:06:50
 3. Savcılığa Suç Duyurusu
  bir e-mail hesabı çalındı, ardından facebook hesabı, ve sahibi savcılığa başvurdum dedi. Bu durumda savcılığa başvurduğunu nasıl anlayabiliriz ? Ve...
  Yazan: muratcanoz Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 11
  Son İleti: 01-03-2017, 18:55:42
 4. Savcılığa suç duyurusu
  öncelikle herkese merhaba sorunumu kısaca özetlemek istiyorum 02.03.2009 tarihinde sevdigim kızla rızası olarak kaçarak evlendik. ailesi bu durumu...
  Yazan: crazy_orsi Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 12-05-2009, 21:30:17
 5. Savcılığa suç duyurusu
  Savcılığa suç duyurusunda bulunmanın, bir üst makama şikayet etmek arasında, hak arama hususunda bir avantajı var mıdır? Hak arama sırasında...
  Yazan: mkalender Forum: Kamu Hukuku
  Yanıt: 11
  Son İleti: 15-02-2009, 04:42:04

Bu sayfada bulunan kavramlar:

savcılığa suç duyurusu tehdit ceza

savcılığa suç duyurusu

tehditten suç duyurusu

tehdit suç duyurusu

savcılığa suç duyurusunda bulununca ne olur

savcılığa suç duyurusunda bulunduktan sonra ne olur

suc duyurusunda bulunduktan sonra

savcılık suç duyurusu

tehdit için suç duyurusu nasıl yapılır

savcılığa tehdit dilekçesi örneği

http:www.hukuki.netshowthread.php1226-Savciliga-suc-duyurusu-tehdit

suç duyurusunda bulununca ne olur

farklı ilde savcılığa başvurmak

tehdit suç duyurusunda bulunmaksuç duyurusunda bulunduktan sonra ne olursuç duyurusu sonucuhakkımda savcılığa şikayet varmısuç duyurusunda yetkili savcılıksavciliga suc duyurusutehdit savcılığa suç duyurusutehdit şikayeti dilekçesisuç duyurusunda bulunma süresiTehdit sikayet dilekcesitehtit oldugunda savciliga nasil basvurulursavciliga suc duyurusunda bulun
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.