+ Konuyu Yanıtla
1 / 9 Sayfa 123456789 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 81 ileti bulundu.

Konu: Kürt ayırımı ve cezası?

Kürt ayırımı ve cezası? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jul 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Kürt ayırımı ve cezası?

  Bu günlerde sayın başbakanımız sürekli olarak halka mesaj veriyor kürt türk , laz vs.. eşittir diye. Devlet yetkilileri ise kürt ayırımı yoktur diyor. Haklılarda kimse sen kürtmüsün diye sormuyor. Fakat ben 10yıl önce yaşadığım bir kaç olayı söylemek istiyorum.(şimdi 20yaşındayım üniversite öğrencisiyim.) Hukukçular sizden de cevap bekliyorum.

  (annem türk , babam kürt.) , Babaannem ve dedemin kürtçe konuşmaları ve kültürel davranışlarından dolayı mahallede kürt oldukları bilinmekte. bizimde bu neden dolayı kürt olduğumuzu düşünmekteler belkide haklılar. Biz her ne kadar kürt olduğumuzu idda etmesekte , çevremizde bize kürt çocukları denmekteydi. Sık sık sebeb yokken ozamanlarda 10yaşındaydım , diğer arkadaşlarım tarafından dışlanıyordum.Örneğin bir oyun oynanırken , beni oyuna almamaları. Mahalle maçlarında mahalleden biri sayılmamam ,Ve bazılarının toplanıp bana karşı durup dururken sataşmaları. Ben de bu piskolojik baskı yüzünden , kimseyle konuşmamaya başladım.

  Ama buna iyi tarafından bakıyorum çünkü orta okuldaki ve lisedeki notlarım çok yükseldi , ilk okulda tembel denilen bir öğrenciyken takdir belgesi alan bir öğrenci oldum. Mahalledeki yaşıtlarıma karşı yabancılığım nerdeyse 6-7 yıl sürdü. ta^ki lise bitip , üniversite için istanbul/avrupa yakasına taşınana kadar.

  Lise ve üniversitede ise nereli olduğumuzu sorduklarında istanbulluyum diyordum. Tecrübe işte. Bu gün biraz geriye dönüp bakıyorum , hala bir çok insanda kürt düşmanlığı devam etmekte. Belkide bu düşmanlık sınır bölgesindeki kürtlerin pkk'ya verdiği destekten dolayı. Bu destek şu an ne durumda bilmiyorum ama pek azaldığı söylenemez. Birde kürt düşmanlığına bakıyorum , sürekli bir artış içinde. Daha geçenlerde bir doğulu aile ile bir başka aile kavga yaptığında mahalleli türk bayrakları açmış.Sanki o bayrak bizim değil! Terör yüzünden izmire taşınan doğulu aile ise baskılardan dolayı köye geri dönmüş. Ailenin söylediği ise istenmediğimiz yerde durmayız.

  Ben sonuca gelmek istiyorum , bu gün pkk veya bazıları istediklerine git gide ulaşıyorlar. Kürt duşmanlığı artıyor. Bazı guruplar da milliyetçilik adı altında kürtleri kültürlerinden inançlarından uzaklaştırmak adına elinden geleni yapıyor.

  Halk olarak insanların birbirine insanca davranması kişisine göre değerlendirmesi gerektiği bir zamanda umarım siz yapmanız gerekeni yapıyorsunuzdur. Sizede soruyorum , kürtlere ayırımcılık yapanlara ceza uygulanması gerekmezmi?



  Hukuki NET Güncel Haber

  Kürt ayırımı ve cezası? konulu yargıtay kararı ara
  Kürt ayırımı ve cezası? konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Sep 2009
  Nerede
  İstanbul-Ankara
  İletiler
  12
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kürt ayırımı ve cezası?

  Öncelikle böyle bir konu açtığın için teşekür ederim.

  Ben bazen sırf gerçek tahmin etmiş miyim diye bazılarına nerelisin dediğimde çekine sıkıla İstanbullu olmadıkları halde sırf ayırıma ve aşağılanmaya maruz kalmamak için İstanbulluyum diyen birçok kürtle karşılaştım !!!

  Bu sorun benimde hep kafamı kurcalıyordu, yani Anayasa'mızda Türklüğe hakaret bir suç ve ciddi cezalar ön görülüyor... Haaa şimdi birileri çıkıp iyi de Türk demek bir ulus demek işte herkesi kapsamak demek diyecek ama şu bir gerçektir ki birçok Kürt , Türk kimliğini üst kimlik olarak görmemektedir ve Kürtlüğe hakaret etmek, Türklüğe hakaret etmekle aynı şey olmadığı açık açık bilinmektedir.

  Ben de çok defa Kürtlere ağır hakaret edildiğini gördüm, ve bunun suç olup olmadığını hep merak etmişimdir !!!

  Umarım cevabımızı buluruz.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Nov 2009
  Nerede
  İSTANBUL
  İletiler
  15
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kürt ayırımı ve cezası?

  Ne yazıkki ikna edici bir cevap alamayacaksınız çünkü mü?

  Çünkü=kürtlük daha 5 sene öncesine kadar inkar ediliyordu öyle bir milletin var olmadığı türk arap karışımdan oluştukları iddia ediliyordu
  Çünkü=sene 92 ye kadar kürtçe müzik bile resmen yasaktı ha ruhsatsız silah yakalatmışsın ha kürtçe müzik yüklü bir kaset yalamışsın eşit cezası vardı

  Çünkü=halen siyasi bir parti tarafından en iyi kürt ölü kürttür sloganı atılabiliniyor

  Çünkü=sizin şu anda okuduğunuz üniversite koridorlarında daha bir kaç sene evvel ıslık çalarak dolaşan bir öğrenci çaldığı ıslık bir kürtçe şarkı (kılam) ı anımsattığı için rektörlük tarafından okuldan uzaklaştırma cezası almıştır. Gerekçe olarakta kürtçe ıslık çalmak diye kayıtlara geçmiştir

  Çünkü=sene 98 e kadar bir kürt aile doğan çocuğuna türkçe arapça ibranice hatta ingilizce isim takabildiği halde kürtçe isim takamıyordu ve halen bazı kürtçe isimler yasaklı listesindedir

  Ağlayarak başladım yazmaya ama gülesim geliyor şimdi siz türkiyede yaşıyorsunuz arkadaşlar bu ülkede kürtlüğe kürtlere hakaret etmekte kürt olduğu için önünü kesip ailesiyle beraber linç girişimindede bulunmak serbesttir.

  Size unutamadığım bir anımı anlatarak sözümü bitirmeye çalışacağım sene 2009 aylardan ocak saat 23:30 sıralarında sultan ahmette bir doğum gününden çıkmış çıktıktan sonra cüzdanımın çalındığını farketmişim tabana kuvvet okmeydanına yürüyerek gelmek için en kısa yol olarak karaköy perşembe pazarını seçmişim kimliğimin cüzdanımda olmadığına sevınerek yürürken perşembe pazarında renault cılıo marka bir otombil yanımda durdu lan hırsız gel buraya diye seslendii ben duymazlıktan gelip devam ettim yoluma araç geri fiteze takarak peşimden geldi kaçmakla durmak arasında bir anlık düşünsemde gururuma yediremedim durdum nede olsa cüzdan yok neyimi soyacaklar dıye düşünüyordum neyse uzatmamak lazım dimi kimliğimi istediler 4 5 kişi vardı arabada neden istiyorsunuz diye sordum biz polisiz anlamadınmı çakal dedii birisi polis kimliklerini sordum hepsi birden arabadan indi

  Beni arabaya dayayarak üstümü başımı aradılar kimlik kartımı arka cebimden cıkardılar telefonla bir yerlere sordular bu arada birisi kimlik kartıma bakarak sen mardinlimsin? Dedii evet dedım kürtmü arapmı dedi kürt dedim 2. Sorusu aynen şu idi günde senin gibi kaç kürte küfrediyorum haberin var mı dedi. Yakışıyor mu devletin polisine bu laflar dıye cevap verdim 3. Soruyu sordu o sırada neden lan siz devletin polisini öldürüyorsunuz da devletin polisi size küfrediyor yakışmıyor mu dedi. Gözlerim arabanın plakasına takılmıştı o sırada ezberlemeye çalışıyordum.

  Cep telefonuna yaz plakayı unutmayasın dedı birisi cep telefonumun ve cüzdanımın çalındığını söyledım senin gibi kürdün biridir yabancıya gitmemiştir diye espiri yaptı birisi gülüştüler bende gülümsedim hafiften allah var banada komik gelmişti , arabadan kağıt kalem getirdi birisi arabanın pılakasını ve 4 adet sicil numarası yazdı verdi bana o sırada nüfus cüzdanımın sorgusu tamamlanmış telefonla haber verilmşti kendilerine ve git dediler git şikayet et etmeyeni diye küfredetti.

  Gittim savcılığa dilekçe yazdım nöbetçi savcı beni içeri aldı yerinden kalktı elini omuzuma attıı doğru insana denk geldim diye sevinirken al dilekçeni evine git evladım dedi kapıyı açtı ben dışarı çıktım oda masasına döndü.

  Ama olsun şikayet etmiştim son küfürü bana gelmemişti en azından

  ...

  Yönetim Notu: Metnin tamamını büyük harfle yazmak forum kurallarına aykırıdır!
  Bknz: https://www.hukuki.net/showthread.php?t=33492

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  Nerede
  Aydın
  İletiler
  1.952
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kürt ayırımı ve cezası?

  Bir de şöyle bakalım:
  İlk adıyla "Kürt açılımı" ikinci adıyla "Demokratik açılım" üçüncü adıyla "Millî birlik projesi" denen zıkkımdan sonra; etrafımdaki bazı kürtlerin; "Kürdistanı biz, kalanını da beraber yöneteceğiz." demelerini de not alalım.
  İyi günler...Ama; hiç de öyle olmayacak:Emperyalizm öyle istiyor!...Maalesef...

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Nov 2009
  Nerede
  İSTANBUL
  İletiler
  15
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kürt ayırımı ve cezası?

  Kürtlere hakaret bir suç değildir herhangi bir ceza gerektirmez hatta kürde kürt olduğu için saldırmakta suç değildir yaralamakta suç değildir 200 kişilik bir grupla ailesiyle beraber siyası partilerinin liderlerının konvoyuna katıldığı için taşlanarak linç girişiminde bulunmakta suç değildir nedenmi çünkü kürtler kürttür türk değildir.

  Kürt olduğu için kürde ne kadar zarar verirseniz verin ceza almazsınız ama gerekçeniz onun kürt olması olsun başka bir gerekçe olmasın yeterki.

  Kürdü dıyarbakırda üyesi olduğu partisinin mitinginde keskin nişancı yerleştirerek dicle üniversitesi öğrencisi kürdü vurup öldürmekte suç değildir vurulma anı cep telefonuyla sanıye sanıye kaydedilmişse bile suç değildir

  Destekledikleri partinin kapatılmasını protesto etmek için basın açıklaması düzenleyen üniversite öğrencilerine linç girişiminde bulunmakta yasak değildir.

  Linç girişiminde bulunurken küfür etmekte serbest ama televizyonlarda olay yayınlanırken küfürleriniz biiiipp lenecektir sanmayınki kürtlere küfür ettiğiniz için biplendi küfürünüz rtük tarafından ceza almamak için biiiiplenmiş olacaksınız.

  Merak etmeyin kimse sizi suçlamayacaktır hatta özgür basın bile sizden bir grup duyarlı vatandaş diye söz edecektir.

  Çünkü saldırdığınız kişiler kürttür bize ne kürt doğmasalardı dimi.. Dersiniz kendinizi savunmuş olursunuz.

  Partisinin kapatılmasını il merkezinde toplanıp protesto eden kürtlere silahlanıp saldırmakta serbesttir onlara tabanca doğrultmak hatta ateş etmekte serbesttir korkmayın yüzünüz gizlenecektir basın tarafından deşifre edilmeyeceksınız yani ellerinizdeki silahlar herne kadar resimlerde bile gerçek olduğu alenen belli olsada kurusıkı imiş denilerek serbest bırakılacaksınız mahallenize kahraman duyarlı vatandaş olarak geri döneceksiniz.

  Ha bu arada türk olmanız gerekmez bunları yapmanız için kürt olmamanız yeterli olacaktır dolapdere olaylarındaki gibii roman da olsanız önemli değildir kürt değilsiniz ya önemli olan o dur düşmanımın düşmanı dostumdur dememişler boşuna...

  Ya oldu olacak içimi dökeyim saldırma amacınız duyarlılığınız olmasada sadece karmaşadan faydalanarak dolapderedeki uyuşturucu piyasasını kürtlerle paylaşmayıp tek başınıza piyasaya el koymak bile olsa kimse bundan bahsetmeyecektir kürt olmamanız yeterli olacaktır

  İçimi dökmeme yardımcı olduğunuz için teşekürler...

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Jan 2007
  İletiler
  137
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kürt ayırımı ve cezası?

  Saddam gibi bir rejimde veya Filistin gibi bir yerde yaşamadığınıza dua edip oturun oturduğunuz yerde.
  Yok illede "Kürdistan" derseniz çatışmanın galibi hangi taraf olursa olsun kaybeden siz olacaksınızdır.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Sep 2008
  Nerede
  TÜRKİYE
  İletiler
  474
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kürt ayırımı ve cezası?

  İletilerin hiç birinde Kürdistan lafzı görmedim. Ben kürt değilim; -kürt olsam da farketmez- öncelikle insanım, kürt, türk, laz, boşnak ...gibi..

  Ama uslup hiç de hoş değil; kimse kimseye "durun oturun" diyemez.Ki zaten okuduğum kadarıyla kürdistan propagandası da yapılmıyor.

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Nov 2006
  Nerede
  Hannover-Almanya
  İletiler
  405
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kürt ayırımı ve cezası?

  10 sene onceki hatiralariniz simdi mi depresti? Izmirde nerde gorulmus cevre baskisi. Bakiniz beyefendi ben de size 20 sene onceki anilarimi anlatayim. Oturdugumuz ilcede kürt nüfus hemen hemen yoktu. Ancak ilceye 5 km uzaktaki bir köy, kürt köyüydü. Arkadaslarimla her disari cikisimizda o zaman aramizda kürt ceteleri diye adlandirdigimiz gruplar ya bizlere sebepsiz yere saldirirlardi ve aci dayak yerdik ya da paramizi gasp etmekten tutun da topumuzu, misketlerimizi calarlardi... Disari ciktigimizda, hele hele mahallemizden uzaklasiyorsak hep tedirgince oynardik...Liseye gittigimde lisemizdeki kizlara sarkintilik edenler, onlara "erkek" gibi görünmek icin tek basina yakaladiklari cocuklari döverlerdi. Kiz arkadasimla yürüyüs yaparken üzerime top atip kavga cikaranlar da kürtlerdi.

  Ergenligimin bittigi yillarda, dep hadep ve uzantilari olan terör belalarini(siyasi olusum deyip zirvalamayalim) destekleyen taraftarlarin hep kürt oldugunu gördüm. Su anda Almanyada yasiyorum, ekmek elden su gölden gecinip giden, baslari belaya girdiginde Türk olduklarini soyleyen ama politika konusulurken kürdüm ulen diye böbürlenen de kürtler. TC konsoloslugundayken disari baktigimda biji apo diye agzindan köpükler cikararak bagiran, kendilerini korumak icin cocuklarini hatta bebeklerini eyleme getiren kisiler de kürtlerdir.

  Bugun alman haberlerinde gördügüm o zilgit atan kadinlarin önünde pekeke türkiyede ezilmis kürtlerin savunucusu gerilla örgütüdür diye aglayan zurna da kürttü.

  Neyse uzatmayayim. Bunlar da benim cocukluk ve genclik anilarimin belki binde biri beyefendi. Buna ragmen yine de ayrimcilik yapmiyorum, pek cok kürt arkadasim var ama ikisi canim cigerim arkadaslarim. Genellemiyorum, sadece elmayla armutu karistirmiyorum, hepsi bu.

  Simdi kesin artik su kürdüz ve dislaniyoruz demeyi, olaylari dramatize etmeyi... Bakin Avrupa bir oldu Afrikayi günes panelleriyle donatip sinirsiz enerji elde edecek..Is yapalim beyefendi!

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  istanbul, kadiköy, Türkiye.
  İletiler
  5.539
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kürt ayırımı ve cezası?

  İletileri okudum okudum şaşırdım. Şaşırmamın nedeni ciddi gibi görünern başlığa rağmen inanılmaz genellemeler veya bireysel anılarla örülmüş bir yumaktan sonuç çıkarmaya çalışmaktır.

  Bilgisizce konuşmak hiç hoş değildir. ''Kürtlük daha beş sene öncesine kadar inkar ediliyordu!!! cümlesini kuran kişinin bu konudaki bilgisinden şüphe ederim. Kürtlük inkar ediliyordu amma Cumhuriyetin Kurucularından İsmet İnönü ben Kürdüm diyebiliyordu!! Hadi İsmet İnönü ağır geldi diyelim bu yazıya çünkü maazin gibi olmuş... İbrahim Tatlıses'in Kürt olduğunu bilmeyen kaç kişi var!! Sabuha veya Ayağımda ki Kundura gibi akla zarar türküleri çığırttığından bu yana beş sene mi geçti !! Ya Halis Toprak ağa !! O da Kürt... DTP yi bırakın AKP nin içinde 70 in üzerinde Kürt milletvekili yok mu? 84 Ten beri özellikle Kürtlerin hayatını kabus eden Kürt savunucusua PKK!!! bile olayın beş senelik bölümünü bozar...

  Birileride Kürdistan yazısını hiç görmedim demiş ki evlere şenlik olmaz olurmu direkte var dolaylı söylemde var... Ama var...

  Hiç düşündünüz mü bu ülkede ''LAZ'' diye oldukça köklü bir etnik kimlik var çoğunluk Karadenizde olmak üzere bir çok yerde ve özellikle inşaat ve pastacılık sektöründe iddalilır... Etnik olarak Kürt ten farkı yok... eşdeğer bir etnik kimlik... Abazha çerkez gibi.. Niçin hiç bu konuda bu ülkede kavga çıkmıyor hemde aslında en geri bırakılmış toprakların özellikle doğu Karadeniz de olmasına rağmen .. Hatta hatta bir çok fıkraya konu olmasına rağmen... Lazlar mı salak Kürtler mi çok akıllı ? Lazların salak olmadığı ortada... Demekki sorun Kürtlerin çok akıllı olmasında !!!

  Belirli bir kesimde ki buna siyasiler de dahil kürt ile aşağılık bir örgüt olan PKK yı karıştırıyorlar. Aslında olayın en temeli budur. Tabiiki bunun çözümüde başta kürt vatandaşların PKK yı reddetmelerinden geçmektedir. PKK kürtlerin nesini temsil etmektedir ? Önce bunun yanıtını kendilerince vermeliler..

  PKK ya rağmen Doğuya yapışan yatırım inanılmazdır. Verilere baktığımızda Batı kazanıyor doğu harcıyor... Hiç bir şey vermeden hemde.. Diyarbakır gibi dev bir şehirde yüzde sekseniki kaçak elektrik hususunu nasılizah edeceğiz acaba ? Geri kalan yüzde 18 de devlet kurumları ve onların lojmanları... İstanbul da yaşayan her bir kişi Diyarbakırdan birilerinin elektrik parasını ödüyor !!! Ha Diyarbakır öylede diğer iller farklı mı? Hayır aynı acayip tablo...

  Bence tartışılması gereken nokta bu garabetin nedenlerinin tespitidir... İlk tespit inanılmaz doğum oranıdır. Ben kaç kardeş olduğunu bilmeyen Kürtle tanıştım ağzım açık kaldı.. Babanin vardir dört beş hanım üçüncüsü benim anne diye başlıyor... Merak ediyorum 15 senelik evli bir kürt ailesinin iki çocuklu olanı var mı? Bu sorunun yanıtı aslında çoğu sorunun çözümüne götürür bizi.. RTE nin dediği en az üç çocuk demek eğitimsizlik cehalet işsizlik açlık sefalet peşinden anarşi demektir.... Son bir senede yüzde dörtyüz oranında suçun artması nedendir acaba ? Fuhuşun artması nedendir ? Kızlarımız kadınlarımız birden önüne gelenle yatma sevdasına mı tutuldu diye izah edeceğiz bu rezaleti.. Bir pastayı beşe bölmek ayrıdır... yüze bölmek ayrı... İşte sorunun temeli budur...

  Neyse devam ederiz ... biraz da çalışalım..

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Jan 2009
  İletiler
  70
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kürt ayırımı ve cezası?

  Alıntı Fischer rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  10 sene onceki hatiralariniz simdi mi depresti? Izmirde nerde gorulmus cevre baskisi. Bakiniz beyefendi ben de size 20 sene onceki anilarimi anlatayim. Oturdugumuz ilcede kürt nüfus hemen hemen yoktu. Ancak ilceye 5 km uzaktaki bir köy, kürt köyüydü. Arkadaslarimla her disari cikisimizda o zaman aramizda kürt ceteleri diye adlandirdigimiz gruplar ya bizlere sebepsiz yere saldirirlardi ve aci dayak yerdik ya da paramizi gasp etmekten tutun da topumuzu, misketlerimizi calarlardi... Disari ciktigimizda, hele hele mahallemizden uzaklasiyorsak hep tedirgince oynardik...Liseye gittigimde lisemizdeki kizlara sarkintilik edenler, onlara "erkek" gibi görünmek icin tek basina yakaladiklari cocuklari döverlerdi. Kiz arkadasimla yürüyüs yaparken üzerime top atip kavga cikaranlar da kürtlerdi.

  Ergenligimin bittigi yillarda, dep hadep ve uzantilari olan terör belalarini(siyasi olusum deyip zirvalamayalim) destekleyen taraftarlarin hep kürt oldugunu gördüm. Su anda Almanyada yasiyorum, ekmek elden su gölden gecinip giden, baslari belaya girdiginde Türk olduklarini soyleyen ama politika konusulurken kürdüm ulen diye böbürlenen de kürtler. TC konsoloslugundayken disari baktigimda biji apo diye agzindan köpükler cikararak bagiran, kendilerini korumak icin cocuklarini hatta bebeklerini eyleme getiren kisiler de kürtlerdir.

  Bugun alman haberlerinde gördügüm o zilgit atan kadinlarin önünde pekeke türkiyede ezilmis kürtlerin savunucusu gerilla örgütüdür diye aglayan zurna da kürttü.

  Neyse uzatmayayim. Bunlar da benim cocukluk ve genclik anilarimin belki binde biri beyefendi. Buna ragmen yine de ayrimcilik yapmiyorum, pek cok kürt arkadasim var ama ikisi canim cigerim arkadaslarim. Genellemiyorum, sadece elmayla armutu karistirmiyorum, hepsi bu.

  Simdi kesin artik su kürdüz ve dislaniyoruz demeyi, olaylari dramatize etmeyi... Bakin Avrupa bir oldu Afrikayi günes panelleriyle donatip sinirsiz enerji elde edecek..Is yapalim beyefendi!
  Sn.Fischer siz bunları yaşadınız diye kürtlerin hepsi aynıdır diye bişey yok zaten belirtmişsiniz kürt arkadaşlarınızında olduğunu bende bir kürdüm ve bununlada gurur duyuyorum. Orta okul yıllarıma kadar kürt olduğumu bile bilmiyordum kürtlerin sadece köylü olduğunu bilirdim. yıllar önce iç anadoluda bir ilçeye gittim. (ismi lazım değil ) orda kürtlere okadar ön yargılı davranılıyorduki açıkçası kürdüm demekten korktum şehire vardıktan sonra bir beyle karşılaştım yol bilmediğim için nerden geliyorsun nerelisin diye sorunca oralı olduğumu üstelik bekar olan bir bayanın adını bilmeyerek verip kızı olduğumu söyledim. o ilçenin belediye başkanı gibi aydın diye bildiğimiz bir insan bile kürtler kuyruklumudur diye ciddi ciddi soruşu insanların nekadar cahil olduğuun göstergesi değilmidir. Böyle birşey olsaydı litaretürde geçerdi belkide konuşulması gereken çok şey vardır ama dtp nin kapatılması kürlerin siyasi partilerinin ellerinden alındığını düşünüyorum. haa budemek değldir onların tutumlarını doğru buluyorum tabiki yanlışları var. geçende çıkan çatışmaların arasında kaldım üstelik hiç bir alakam olmadığı halde dtpler tarafından taşlandım ve ucuz kurtuldum. kurtulmada yine polisin sayesinde oldu. fakat diğer illerdeki masum kürt halkının evlerinin taşlanması kadar çirkin bişey olamaz burdada kısasa kısa diyip Türklerin evleri taşlanırsa bunun cevabını kim verecek. Herkesin bu konuda daha duyarlı olması gerekiyor. Bu vatan hepimizin kalın sağlıcakla
  Saygı ve Sevgilerimle,

+ Konuyu Yanıtla
1 / 9 Sayfa 123456789 SonSon

Benzer Konular :

 1. Kürt Türk V.s V.s...
  A.B.D. 52 devlet 70 ırktan oluşmuş bir yapılanma. On binlerce kilometre öteden toplasan 10 devlet 20 ırk çıkmaz coğrafyaya bir hedefle geldi....
  Yazan: Av.İsmail Arslan Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 0
  Son İleti: 20-07-2011, 20:28:59
 2. Kürt Olan Soyadım
  KÜRT olan soyadımı KURT olarak değiştirmek istiyorum ne yapabilirim bir dilekçe örneği bulabilirmiyim aslen ankara olmamam rağmen soyadım KÜRT...
  Yazan: safakkurt Forum: Kişiler Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 01-01-2010, 16:38:36
 3. Yeni Hukuki Kaynak: "Dulluk Maaşında cinsiyet ayırımı"
  Hukuk Makaleleri ve Mevzuat Kısmına yeni bir hukuki kaynak eklendi, üzerinde tartışmak ister misiniz : Dulluk Maaşında cinsiyet ayırımı
  Yazan: admin Forum: Mevzuata İlişkin Bilgi ve Yorumlar
  Yanıt: 0
  Son İleti: 30-10-2009, 19:59:00
 4. Tazminat davasında işçi memur ayırımı
  BİR ÖRNEK OLAY 1) (A) Kamu Kuruluşunda çalışan bir devlet memuru, resmen görevlendirilerek bir başka şehire gitmek üzere yine Kuruluşun resmi...
  Yazan: Av.Fırat Bayındır Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 07-05-2004, 15:58:43

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.