+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 19 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jan 2013
  Nerede
  konya
  İletiler
  9
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Tahrik ve hakaret sonucu kavga ve süreç hakkında bilgiye ihtiyacım var

  Konuyu umarım doğru yere açmışımdır.
  Eski işyerimde ekibimden biriyle kavga ettim. Tutukluluk kararı ile mahkemeye sevkedildik, somut delil bulunamadığı için dava uzamıştı. Öncelikle olayı alıntı şeklinde aktarayım.

  "Çalışma arkadaşlarımdan biri bana ve diğer arkadaşıma tehditvari küfretti. Olay çıkmasın die iş yerine dönmeye karar verdim. Yolda araç kullanırken yine küfretti. iş yerine geldik tekrar küfretti ekip şefinin yanında. Çıktı girdi yine küfretti. en son ekip şefine tehdit etti. Sabrımın son damlası oldu Adama bi tekme salladım yüz üstü düştü ve yüzü pert oldu. Yüzde kan toplama var ve bir ayda geçicek yaralar. Adamın burun kemiği kırılmış. Tutukluluk kararı ile mahkemeye çıktık ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldık.(3 kişi çıktık mahkemeye 3ü bir oldu beni dövdü demiş.) Küfrederken ve tehdit ederken 2 şahidim var. Ayriyeten olay 10:00da oldu ve adamda 200 promil alkol çıktı. 7de işe çıkmıştık. Sabah sabah okadar içemez içme durumu yok. Gecedende kalmaz sanırım okdr. Ya hapçı yada başka bi madde almış olmalı. Sallanmıyordu çünkü hiç."

  yaklaşık 3 hafta önce mahkeme celbi geldi 17 şubatta mahkeme var. Umursamamıştım ama olay gözümü korkutmaya başladı. Yukarıdaki yazıyı olaydan sonra yazmıştım. Adamda herhangi bir kırık yokmuş. rapordaki bildiriyi aktarayım.
  1- basit tıbbi müdahale ile giderilebileceğini
  2- yaşamını tehlikeye sokmadığını
  3- kişiye acı veren sağlığını ve algılama yeteneğini bozan durum oluşturmadığını
  4- kemik kırığına neden olmadığını
  5- yüzünde sabit iz niteliğinde olmadığını,
  6- duyu ve organların işlevinde azalma olmadığını bildirir rapordur

  Şimdi sormak istediğim
  *olay ne derece ciddi tutukluluk hali olabilir mi?
  *avukata ihtiyacım varmı, yoksa adliye avukatı yeterlimi
  *avukata ihtiyacım var ise nekadar maliyeti olacaktır bana
  *son olarak ilk mahkemede olay anı ne yasadıysam onu anlattım arkadan dekme attığımı dahi, hatamı yaptım doğrumu yaptım aklım karıştı. Öyle söylemeseydin gibisinden yorum yapanlar oldu.

  bu arada 2 şahit ve 3 suçlu olarak ifadeler neredeyse aynı. sadece karşı taraf ifadesinde paramı istedim vermediler önce hakaret tehtid ettiler sonra darp ettiler demiş. Yalan ifade olduğu ortaya çıkarsa durumumuz hafiflermi. 46 sayfalık mahkeme evrakı elimde istediklerinizi pritterden geçirip ekleyebilirim.
  cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.  Hukuki NET Güncel Haber

  Tahrik ve hakaret sonucu kavga ve süreç hakkında bilgiye ihtiyacım var konulu yargıtay kararı ara
  Tahrik ve hakaret sonucu kavga ve süreç hakkında bilgiye ihtiyacım var konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Dec 2011
  Nerede
  .
  İletiler
  1.381
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Tahrik ve hakaret sonucu kavga ve süreç hakkında bilgiye ihtiyacım var

  TCK ya göre hapis cezası alırsınız.
  700 günden az olursa paraya çevrilir.
  Toplam en az 15.000.- TL ceza alırsınız.
  Bu cezayı devlete ödersiniz.
  Ödemezseniz hapis yatarsınız.

  Darp edilen kişi maddi manevi tazminat davası açıp çalışamadığı günlerin zararını ve sizden zararlarının tazmini isteyebilir.
  Bu darp size çok pahalıya patlar.
  Bir yumruğun bedeli en az 2.500.- TL dir.

  Sakat kalıp iş göremez duruma düşerse ömür boyu o kişiye aylık yaşamsal giderlerini karşılaması için para tazminat vermek zorunda kalırsınız.
  Orantılı olmak zorundasınız.
  Size küfür etti ise sizde sadece aynı oranda küfür edebilirsiniz.
  Küfüre karşılık darp olmaz. Orantılı değil.
  Konu Hakkaniyetli tarafından (14-01-2013 Saat 21:47:48 ) de değiştirilmiştir.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  4.277
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Tahrik ve hakaret sonucu kavga ve süreç hakkında bilgiye ihtiyacım var

  Basit tibbii müdahale ile giderilebilecek darp durumu çok ciddi bir suç değildir.Bu suçtan daha önce sabıkası olmayan biri hükmün açıklanmadığı bir dava süreciyle sıyrılır.Ancak buradaki sakat nokta karşı tarafın ifadesi.Adam resmen gasp yapmaya kalktığınızı ve bunun sonucunda birden fazla kişiyle darp durumunun oluştuğunu söylemiş.Gasp suçu Ceza Kanunumuzda çok ağır bir suçtur.Bunu birden fazla kişiyle işlemek suçu dahada arttırır.En büyük artınız ve bir avukatın en çok kullanabileceği done karşı tarafın 200 pm alkollü olması.Bazı davalar vardır olay nettir ve avukatlık çok bir şeyi yoktur.Bir diğer davalarda olay her yere çekilebilecek şekilde (sizin olayınızda yaralanan şahsın kendi düştüğü veya olayın basit bir itişmeden kaynaklandığı öne sürülebilir, zira karşı taraf kör kütük sarhoş.Ama olay görüldüğü üzere 3 kişinin bir kişiyi gasp amacıyla darp ettiğine kadar gidebiliyor)meydana gelebilir.Ben bu davanın bir avukatla takip edilmesinin daha faydalı olacağı görüşündeyim.Avukat nereye yükleneceğini davada kısıtlı olan savunma zamanında nelerin savunulacağını iyi bilir.Davada tutup yok hap attıydı, sabah bu kadar içilmez (içeçek adam 4'de de kalkar içer içer, ayrıca promil ölçer sadece kandaki alkolü ölçer, içmedi de haptan çıktı falan gibi yaklaşımlar hem bilimsel değildir hem sizin kendi tahmininizdir hem de bir işe yaramaz) gibi aslında konuyla direk bağlantılı olmayan ve subjektif savunmalar yaparsanız bir anda ağır bir şekilde kesinleşmiş bir hükmü karşınızda bulabilirsiniz.Olayı gasp suçuna kaydırmadan darp sınırlarında tutmak ve ertelenmiş bir hükümle işine gücüne bakmak en hayırlısıdır.Kolay gelsin.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Jul 2012
  Nerede
  malatya
  İletiler
  36
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Tahrik ve hakaret sonucu kavga ve süreç hakkında bilgiye ihtiyacım var

  bill187 yine altın degerinde fikirler sunmuşsunuz. soruma gelince bu konuyla alakalı karşı tarafın darp raporu var diye hakim onun her dedigine inanırmı. sonuçta elinde raporu var gaspa sokmak istiyo ısrarla daha agır ceza almaları için. bu durumda hakim karşısında onun gasp edildigi daha çok inandırıcı degil mi sizce

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Jan 2013
  Nerede
  konya
  İletiler
  9
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Tahrik ve hakaret sonucu kavga ve süreç hakkında bilgiye ihtiyacım var

  Olay bu denli ciddimi ya :S İyi ama ülkemizde 22 yasında 120 suçtan sabıkalı insanlar var. Benim olayım bana sadece kavga ve hafif bir olay gibi gelmişti. 15000 tl ceza, hapis, gasp bunlar çok ürküttü beni. Yanlış anlamayın Hukuk bilgim olmadığı için soruyorum sizin gasptan kastınız nedir sayın@Bill187. Benim lugatımdaki başkasının malını zorla alma ise öyle bir ifadesi yok karşının. Net özet olarak karşının ifadesi "ağız dalaşından sonra işten ayrılmak için paramı istedim vermediler üstüne dövdüler" dedi. Şirketin mali işlerinden sorumlu değiliz alt çalışanız bu göz önüne alınmazmı?. Adam bildiğimiz üfürüyor ve mağdur olduğu için omu haklı gözüküyor hukukta. O adam tamamen masummu gözüküyor şimdi. Kesinlikle yanlış anlamayın beni. Yineliyorum hukum bilgim olmadığı için soruyorum. Bu arada sicilim temiz okul hayatımda bile disiplin cezam yok.
  @hakkaniyetli; karşının iş göremez raporu yok en azından mahkemeden aldığım dosyada yok öyle bi belge ve sakatlık söz konusu değil. hastaneden çıktıktan gözle görülür sakatlığı yok normal bir şekilde çıktı gitti. Savcının dilekçeside "basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek yaralanma" esaslı. Şuan çalışmıyorum ve yeni mezunum buyüzden korkutucu geldi düşünceleriniz:S 1 sene adama çalışcam resmen:S. Peki avukat tutmuş olsam bana maliyeti nekadar olur tahmini.
  bbu arada belirtmek istedim araştırdığım kadarı ile karşı taraf 49 yasında ve hayatı boş yaşayan birisi. Ailesi tarafından bile terkedilmiş geçimsiz olduğu için. Zeka seviyesinin düşük olduğunu düşünüyorum. Kaliteli biri olsa oğlu yasında bir kişi ile münakaşa yapmaz küfretmezdi. Öyle bir durumdayım ki çıkar yol arıyorum sanırım:S
  Konu sinanmete tarafından (14-01-2013 Saat 23:21:44 ) de değiştirilmiştir.

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  4.277
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Tahrik ve hakaret sonucu kavga ve süreç hakkında bilgiye ihtiyacım var

  Sayın baygol öncelikle güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim.

  Sayın sinanmete ben ilk anlatımından sanki karşı taraftan siz para istediniz ve vermediler tarzı bir durum sonucu olay bu noktaya geldi şeklinde bir anlam çıkarmıştım.Tutukluluk kararıyla mahkemeye sevk edildik acaba tutuklanma talebiyle mahkemeye sev edildik mi olacak.Çünkü ilkinde tutuklu yargılanma olmuş gibi bir durum ortaya çıkıyor ve biz olayın vahametini veya basitliğini kestiremiyoruz.Bende tutukluluk kararıyla mahkeme deyince ortada ciddi bir suçlama ve tutuklu yargılanma var diye düşünmüştüm.

  Olay; alkollu bir kişiye vurdun, şahıs şikayetçi, tutuksuz yargılanıyorsun, rapor basit tibbi müdahale onun dışındaki(bana önce şöyle dedi, ters ters baktı, şöyle ettiydi vs.vs.) biraz hikaye olur ve mahkemede de pek dinlenmez.Eğer durum bundan ibaretse ve daha önce sabıkan yoksa korkma.Mahkemede iyi hal göster 5 yıllık bir denetime girecek ve sonrasında davan düşecek.5 sene içinde yeni suça bulaşmaman kaydıyla.Umarım bu sefer doğru anlaşılmışsındır.Boş yere seni de endişelendirmeyelim.

  - - - Updated - - -

  Sayın baygol öncelikle güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim.

  Sayın sinanmete ben ilk anlatımından sanki karşı taraftan siz para istediniz ve vermediler tarzı bir durum sonucu olay bu noktaya geldi şeklinde bir anlam çıkarmıştım.Tutukluluk kararıyla mahkemeye sevk edildik acaba tutuklanma talebiyle mahkemeye sev edildik mi olacak.Çünkü ilkinde tutuklu yargılanma olmuş gibi bir durum ortaya çıkıyor ve biz olayın vahametini veya basitliğini kestiremiyoruz.Bende tutukluluk kararıyla mahkeme deyince ortada ciddi bir suçlama ve tutuklu yargılanma var diye düşünmüştüm.

  Olay; alkollu bir kişiye vurdun, şahıs şikayetçi, tutuksuz yargılanıyorsun, rapor basit tibbi müdahale onun dışındaki(bana önce şöyle dedi, ters ters baktı, şöyle ettiydi vs.vs.) biraz hikaye olur ve mahkemede de pek dinlenmez.Eğer durum bundan ibaretse ve daha önce sabıkan yoksa korkma.Mahkemede iyi hal göster 5 yıllık bir denetime girecek ve sonrasında davan düşecek.5 sene içinde yeni suça bulaşmaman kaydıyla.Umarım bu sefer doğru anlaşılmışsındır.Boş yere seni de endişelendirmeyelim.

  - - - Updated - - -

  Ayrıca televizyondan görme veya kulaktan duyma duyumlar kişileri yanıltıyor.Sizin verdiğiniz örneğe benzer şeyler(15 yaşında 70 suç işlemiş daha dışarıda vs.).Bunda hukuki bilgisi olmayan basınında rolü büyük.Onlar sadece bazı durumlarda kolluktan bilgi alarak daha önce polise geliş kayıtlarını öğreniyorlar.Altını da bu şekilde dolduruyorlar.Bahsedilen suçlardan emin olun onlarca davaları sürüyor.Cezalar kesinleşince bedelini hayatlarıyla ödeyecek bu kişileri sanki ellerini kollarını sallayarak dolaşan insanlarmış gibi gösteriyorlar.İnsanlar bunları duyunca ulan istediğimize sövsek dövsek bir şey olmaz sanıyorlar.Ama kazın ayağı öyle değil.

  Ayrıca şuda ciddi bir yanılgı.Komşusunu bıçakladı, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı!!!

  Bilmeyen sanıyor ki adam istediğini bıçakladı karakolda yarım saat çay içti geldi.Tamam serbest bırakıldı ama kamu ve tazminat davaları başladı.Davalar kesinleşince cezalar yağınca o zaman bak o komşusuna soktuğu bıçak kendinin neresine girecek.Sadece şimdilik tutuksuz yargılanıyor.Ama nedense basınımız(şimdilerde bunu azalttı) bunu böyle habere sunmaktaydı.

  Çuvaldızı toplum olarak birazda kendimize batırmamız gerekirse şu da bir gerçek, suç işlemiş adam tutuklansa(yanı tutuklu yargılansa) daha suçu kesinleşmemiş bir kişi içeri nasıl atılır diye veriyoruz çoşkuyu, adam tutuksuz yargılansa(ifadesi alınıp serbest bırakıldı) adam suç işlemiş elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor bu nasıl is diye feryat ediyoruz.Hakiminde savcının da Allah yardımcısı olsun bu memlekette ne diyelim.

  - - - Updated - - -

  Ayrıca televizyondan görme veya kulaktan duyma duyumlar kişileri yanıltıyor.Sizin verdiğiniz örneğe benzer şeyler(15 yaşında 70 suç işlemiş daha dışarıda vs.).Bunda hukuki bilgisi olmayan basınında rolü büyük.Onlar sadece bazı durumlarda kolluktan bilgi alarak daha önce polise geliş kayıtlarını öğreniyorlar.Altını da bu şekilde dolduruyorlar.Bahsedilen suçlardan emin olun onlarca davaları sürüyor.Cezalar kesinleşince bedelini hayatlarıyla ödeyecek bu kişileri sanki ellerini kollarını sallayarak dolaşan insanlarmış gibi gösteriyorlar.İnsanlar bunları duyunca ulan istediğimize sövsek dövsek bir şey olmaz sanıyorlar.Ama kazın ayağı öyle değil.

  Ayrıca şuda ciddi bir yanılgı.Komşusunu bıçakladı, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı!!!

  Bilmeyen sanıyor ki adam istediğini bıçakladı karakolda yarım saat çay içti geldi.Tamam serbest bırakıldı ama kamu ve tazminat davaları başladı.Davalar kesinleşince cezalar yağınca o zaman bak o komşusuna soktuğu bıçak kendinin neresine girecek.Sadece şimdilik tutuksuz yargılanıyor.Ama nedense basınımız(şimdilerde bunu azalttı) bunu böyle habere sunmaktaydı.

  Çuvaldızı toplum olarak birazda kendimize batırmamız gerekirse şu da bir gerçek, suç işlemiş adam tutuklansa(yanı tutuklu yargılansa) daha suçu kesinleşmemiş bir kişi içeri nasıl atılır diye veriyoruz çoşkuyu, adam tutuksuz yargılansa(ifadesi alınıp serbest bırakıldı) adam suç işlemiş elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor bu nasıl is diye feryat ediyoruz.Hakiminde savcının da Allah yardımcısı olsun bu memlekette ne diyelim.

  - - - Updated - - -

  Ayrıca televizyondan görme veya kulaktan duyma duyumlar kişileri yanıltıyor.Sizin verdiğiniz örneğe benzer şeyler(15 yaşında 70 suç işlemiş daha dışarıda vs.).Bunda hukuki bilgisi olmayan basınında rolü büyük.Onlar sadece bazı durumlarda kolluktan bilgi alarak daha önce polise geliş kayıtlarını öğreniyorlar.Altını da bu şekilde dolduruyorlar.Bahsedilen suçlardan emin olun onlarca davaları sürüyor.Cezalar kesinleşince bedelini hayatlarıyla ödeyecek bu kişileri sanki ellerini kollarını sallayarak dolaşan insanlarmış gibi gösteriyorlar.İnsanlar bunları duyunca ulan istediğimize sövsek dövsek bir şey olmaz sanıyorlar.Ama kazın ayağı öyle değil.

  Ayrıca şuda ciddi bir yanılgı.Komşusunu bıçakladı, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı!!!

  Bilmeyen sanıyor ki adam istediğini bıçakladı karakolda yarım saat çay içti geldi.Tamam serbest bırakıldı ama kamu ve tazminat davaları başladı.Davalar kesinleşince cezalar yağınca o zaman bak o komşusuna soktuğu bıçak kendinin neresine girecek.Sadece şimdilik tutuksuz yargılanıyor.Ama nedense basınımız(şimdilerde bunu azalttı) bunu böyle habere sunmaktaydı.

  Çuvaldızı toplum olarak birazda kendimize batırmamız gerekirse şu da bir gerçek, suç işlemiş adam tutuklansa(yanı tutuklu yargılansa) daha suçu kesinleşmemiş bir kişi içeri nasıl atılır diye veriyoruz çoşkuyu, adam tutuksuz yargılansa(ifadesi alınıp serbest bırakıldı) adam suç işlemiş elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor bu nasıl is diye feryat ediyoruz.Hakiminde savcının da Allah yardımcısı olsun bu memlekette ne diyelim.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Jan 2013
  Nerede
  konya
  İletiler
  9
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Tahrik ve hakaret sonucu kavga ve süreç hakkında bilgiye ihtiyacım var

  sayın bill187: evet geç farkettim durumu aktaramadığımı çok özür dilerim.
  Konya 9. sulh ceza mahkemesi'ne kanulu dilekçeyi buraya özet olarak aktarayım daha net olsun sorum.
  Yaşamını tehlikeye sokacak şekilde kasten yaralama suçundan aşağıda açık kimlik bilgileri bulunan Sinan mete, V.A, A.B mevcutlu olarak gönderilmişleerdir. şüphelilerin kaçacaklarına, saklanacaklarına, kaçacağı şüphesi uyandıracağına dair somut olgular bulunduğundan,
  şüphelilerin davranışı, delilleri yok edeceğine, gizleyeceğine, değiştireceğine, tanık, mağdur veya başkaları üzerine baskı yapılması girişiminde bulunma hususlarında kuvvetli şüphe oluşturduğundan,
  Kuvvetli suç şüphesi varlığını gösteren olgular nedeniyle CMK 100 ve devamı maddeler gereğince şüphelilerin sorgusunun icrası ile TUTUKLANMALARINA karar verilmesi, evrakın tamamlanması için C.başcavcılığımıza iadesine karar verilmesi kamu adına talep olunur.

  (kaçacağı şüphesi uyandıracak hangi davranışı sergiledik onuda anlamış değilim. jandarma önde biz arkada özel aracımızla gitmiştik adliyeye)

  sanırım alt yazıdakide mahkeme kararı
  mahkeme kararı:
  GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ
  Şüphelilerin üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, delillerin büyük ölçüde toplanmış olması, Şüphelilerin üzerine atılı suçun vasıf değiştirme ihtimali ve tüm dosya kapsamı nazara alınarak yerinde görülmeyen tutuklama talebi reddi ile şüphelilerin SERBEST BIRAKILMALARINA,
  Soruşturma evraklarının ikmali için C.Başsavcılığına iadesine,
  Dair, şüerhelilerin ve müdafiillerinin yüzüne karşı CMK.nun 268maddesi uyarınca 7 gün içerisinde Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesine İtirazı kabil olmak üzere şüphelilerin sorgusuna Müteakip karar verildi ve tutulan tutanak ile birlikte imza altına alındı.

  umarım bukez daha net ifade edebilmişimdir. Elimde Adliye dosyaları oradan aktardım. olay sizin özetlediğinizden ibaret diyebilirim. İçimi rahatlattınız rengim biraz olsun normale döndü. Değerli sıkılmadan cevaplarınız için çok teşekkür ederim sayın bill187

  Ayriyeten ek aydınlatıcı bilgileriniz içinde teşekkür ederim. Eminim ki başta ben ve konuyu okuyan bir çok kişiyi aydınlatmıştır. İzleyici vatandaş olarak Bıçaklı kavgaya karışanların, hırsızların ellerini sallayarak gezdiğine gezeceğine inanıyordum. Süreç ve sonradan gelcek cezaları düşünmemiştim. birkez daha soğudum medyadan
  Konu sinanmete tarafından (15-01-2013 Saat 00:28:08 ) de değiştirilmiştir.

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  4.277
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Tahrik ve hakaret sonucu kavga ve süreç hakkında bilgiye ihtiyacım var

  yaklaşık 3 hafta önce mahkeme celbi geldi 17 şubatta mahkeme var. Umursamamıştım ama olay gözümü korkutmaya başladı. Yukarıdaki yazıyı olaydan sonra yazmıştım. Adamda herhangi bir kırık yokmuş. rapordaki bildiriyi aktarayım.
  1- basit tıbbi müdahale ile giderilebileceğini
  2- yaşamını tehlikeye sokmadığını
  3- kişiye acı veren sağlığını ve algılama yeteneğini bozan durum oluşturmadığını
  4- kemik kırığına neden olmadığını
  5- yüzünde sabit iz niteliğinde olmadığını,
  6- duyu ve organların işlevinde azalma olmadığını bildirir rapordur

  İlk yazınızdan anladığım raporun basit tibbi müdahale raporu olduğu(en hafif)

  En son yazdığınızdan da ''Yaşamını tehlikeye sokacak şekilde kasten yaralama suçundan aşağıda açık kimlik bilgileri bulunan Sinan mete, V.A, A.B mevcutlu olarak gönderilmişlerdir.''

  Birden fazla mı doktor raporu var?Son yazınızda da hayati tehlikeye sokacak(en ağır) rapor olduğu yazılıyor.Samimi olarak yardımcı olmaya çalışıyorum lakin tam nedir çözmeye kabil olmadım.

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Jun 2009
  Nerede
  Kocaeli
  İletiler
  8.976
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Tahrik ve hakaret sonucu kavga ve süreç hakkında bilgiye ihtiyacım var

  Alıntı sinanmete rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  (kaçacağı şüphesi uyandıracak hangi davranışı sergiledik onuda anlamış değilim. jandarma önde biz arkada özel aracımızla gitmiştik adliyeye)
  Sizin avukatınız "beraat etsin" diyecek, ceza mahkemesinde Savcı, hukuk mahkemesinde davacı avukatı "idam edilsin" diyecek. Bu normal değil mi

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Jan 2013
  Nerede
  konya
  İletiler
  9
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Tahrik ve hakaret sonucu kavga ve süreç hakkında bilgiye ihtiyacım var

  ilk yazdığım rapor hastane raporu.

  2. ise Cumhuriyet savcısının A.E.nin dilekçesi. dilekçe tarihi 21.06.2012(olay günü)

  1 tane daha cumhuriyet savcısı dilekçesi var 03.10.2012 tarihli. onun içeriğide:
  SORUŞTURMA EVRAKI İNCELENDİ:
  tarafların aynı şirket bünyesinde........
  .....sinanın odadan çıkıp M.G'a tekme ile vurarak raporunda tespit olduğu üzere basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaraladığı anlaşılmakta;
  şüphelilerin yargılanmalarının mahkemenizce yapılarak eylemlerine uyan yukarıda yazılı sevk maddeleri uyarınca cezalandırılmalarına karar verilmesi kamu adına iddia ve talep olunur. Cumhuriyet savcısı Y.Y.

  NOT: V.A, A.B. Sinan mete hakkında yaralama, hakaret suçundan kovuşturmaya yer olmadığına dair ek karar verilmiştir.

  İsimleri açık yazmamam sorun değildir umarım.

  - - - Updated - - -

  Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Sizin avukatınız "beraat etsin" diyecek, ceza mahkemesinde Savcı, hukuk mahkemesinde davacı avukatı "idam edilsin" diyecek. Bu normal değil mi
  sayın:Senoleker inanın yazdığınızı anlamıycak kadar aklım karıştı :/ cevaplarımdanda görüldüğü gibi kendimi bile ifade edemiyorum artık. Sayın:bill187 sağolsun sıkılmadan usanmadan anlamaya çalışıyor beni
  Konu sinanmete tarafından (15-01-2013 Saat 00:54:43 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Benzer Konular :

 1. 2 hususta bilgiye ihtiyacım var
  iyi çalışmalar adliyede zabıt katibi olarak çalışmaktayım sizlerin tecrübelerine binaen 2 konu hakkında bilgi almak istiyorum; 1) Dosyamızda davalı...
  Yazan: bulduk78 Forum: İcra ve İflas Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 20-04-2011, 20:42:28
 2. Bazı şirketlerde verilen üç ayda bir maaş ikramiye hakkında bilgiye ihtiyacım var.
  iyi günler.bazı şirketler 3 ayda bir maaş ikramiye vermekte bazıları vermemekte.hangi şirketlerde talep edebiliriz neye göre veriliyor.lütfen biri bu...
  Yazan: fırat844 Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 25-06-2010, 19:26:38
 3. İihale ile acil sayılacak bir bilgiye ihtiyacım var
  kamu kuruluşunda 4734 sayılı kanunun 2/F maddesine göre ihale yapıldı burada ihalede bir yalnışlık yapıldı 1. oturumda yeterlilik alındı yeterli...
  Yazan: oskar11 Forum: Mevzuata İlişkin Soru ve Talepler
  Yanıt: 1
  Son İleti: 04-06-2010, 07:50:49
 4. Ceza zaman aşımı hakkında bilgiye ihtiyacım var
  ben 2008 yılında korsan cd satmak suçundan 10 ay hapis cezası almıştım ve bu para cezasına çevrilerek hükmün açıklanması geri bırakılmıştı ve bana 5...
  Yazan: ortakatro Forum: Ceza Muhakemesi Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 28-05-2010, 22:08:48
 5. Tahrik sonucu kavga ettim
  Merhaba, . Bundan 1,5 ay önce, deniz kenarından 3 arkadas 5 yasında bir cocukla yola cıkarak eve dönüyorduk Dag bası olması sebebiyle, yol...
  Yazan: ersincan48 Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 14
  Son İleti: 05-11-2009, 13:34:20

Bu sayfada bulunan kavramlar:

http:www.hukuki.netshowthread.php102536-Tahrik-ve-hakaret-sonucu-kavga-ve-surec-hakkinda-bilgiye-ihtiyacim-var

kavga mahkeme sonuçları

darp raporu mahkeme sonucu

kavga sonucu mahkeme

kavga mahkemeleri

kavga etmenin cezası

kavga sonucu kamu davasıkavgadan dolayı mahkemeasliye ceza mahkemesi kavgakavga mahkeme kararlarıkomşu kavgaları mahkemekavga mahkemesikavga etmenin cezası nedirkomşu kavgası davalarıkavga sonucu alınan cezalarkavganin cezasidarp raporu cezasıkomşu kavgasının cezasıağır ceza mahkeme celp kaç günde gelirdarp raporu nedirkamu davası sonuçlarıbasit ikili kavganin mahkeme karari ne olurkadin kadina kavga edince ne olur hukukenson kanunlar mahkeme kavgakavga mahkeme
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.