+ Konuyu Yanıtla
1 den 4´e kadar toplam 4 ileti bulundu.

Konu: Yeni başlayanlar için Ankara!

Yeni başlayanlar için Ankara! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Yeni başlayanlar için Ankara!

1. yeni başlayanlar için ankara aştidir. >(bkz: aşti)
    soğuğun içine işlediği anda başını kaldırıp etrafta denizi aramaz isen kolay alışırsın.

2. madde 1: ankara da deniz yoktur. deniz kenarında bir kentte bir şekilde bulunmuşsan,

denizi seviyorsan, ankara yı kısa vadede sevemeyeceksin, hiç kasma. yine de çeneni kapa,

ankara iyi güzel de denizi yok abi bea kabilinden düşüncelerini kendine sakla,

bu muhabbetleri defalarca kez duymuş olan ankaralılar pek sevencen davranmazlar,

sıcak yaklaşmazlar. baygınlık verirsiniz. yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim.

madde 2: ankara yı istanbul ile, izmir ile kıyaslamaya kalkmayın, bu da sevilmez,

hele izmir karşılaştırması tiksinti yaratır. yok kordon vardı yok çiğdem vardı bilmemne..

gölbaşı nda denize dökerler adamı allahama..

madde 3: ankara da kış soğuk geçer. rüzgarı keser, ayazı süründürür. kalın giyinin,

bere ve eldiven edinin; öğlen dışarı çıkıyorsanız ve geç saatlerde dışarda bulunmanız

gerekecekse havaya aldanmayın. coğrafya dersinde karasal iklim için neler söylerdiniz

onları hatırlayın. ya da en iyisi bir gece iliklerinize kadar üşüyün, sonra gece-gündüz

sıcaklığı arasındaki büyük farklı anlayın.

madde 4: çinçin mahallesi denilen yere gece gitmeyin. gündüz de gitmeyin. illa gidecem

ben gezerim görürüm hoplarım zıplarım diyorsanız, en fiyakalı, en pahalı giysilerinizi giyin, telefonunuzu boynunuza asın öle gidin.

madde 5: ankara da deniz yoktur. alışın

madde 6: elektronik malzeme, korsan cd falan arıyorsanız kızılay da vakit kaybetmeyin,

teknosa arayıp kazık yemeyin, maltepe pazarı nı öğrenin. ben öğrenciyim abi sözünü motto bilin,

her alışverişte işe yarar.

madde 7: öğrenciyseniz, kendi evinizde kalacaksanız, bir şekilde itfaiye meydanı na gidin,

dibine kadar araştırın, az parayla süper ev nasıl döşenir görün. ya da beni çağırın göstereyim.

madde 8: atakule de bir halt yok, boşuna meraklanmayın, çankaya ya sırf atakule için tırmanmayın.

ha eğer ben illa bozkır manzarası görecem edecem diyip de gidecekseniz, hemen aşağıdaki botanik parkına da uğrayın.

madde 9: ankara da deniz yoktur. deniz aramayın.

madde 10: metro ya girin, kaybolun, ama alışveriş yapmayın.

madde 11: odtü, bilkent, hacettepe yahut başkent üniversitesi öğrencisi iseniz, araba almayın,

otobüs ve servisi tercih edin. eskişehir yolunun her sabah yaşadığı tıkanıkta tuzunuz bulunmasın.

sizin yüzünüzden sınava geç kalmayayım. lütfen.

madde 12: banliyo trenleri güvenlidir, çekinmeyin kullanın. sincanlı ezik büzük gençlerle muhatap olmayın.

madde 13: kaybolursanız kimseye asla ve kat a yol sormayın. sorduğunuz her yüz kişiden kırkı gitmemeniz gereken yönü, otuzu bambaşka bir tarafı gösterir, kalan otuz da bilmiyorum abi ben buraların yabancısıyım der. karanfil sokak ta sağlık bakanlığı nerede diye sorarsınız,

adamı kocatepe camii ne çıkarırlar, yapmadıkları şey değildir. harita edinin.

madde 14: odtü lü değilseniz, odtü kampüsüne girmeniz,
    alcatraz dan kaçmanız kadar meşakkatli bir meseledir, bunu bilin. ısrarcı iseniz, risk alın

ve güvenpark tan kalkan odtü minibüslerinden birine binin, kampüse girişte kimlik soran

görevli minibüse girdiğinde, kendinizden emin bir şekilde adamın gözlerine sen benim

kim olduğumu biliyor musun bakışı atın. işe yarayabilir.

(sonrası gelen düzenleme: ne yaparsanız yapın, gerekirse ormana dalın girin ama kimlik diye

topkek ambalajı, kupa sekizlisi göstermeyin)

madde 15: ankara da deniz yok. yok ulan işte, yok!

madde 16: ulus pek sevilen bir yer değildir. eski meclis binasının burada bulunması

ulus u güzel kılmaz. zamanla göreceksiniz ki, ulus u hiçbir şey güzel kılmaz, kılamaz;

olabilemez. ulus tan ve arka sokaklarından uzak durun.

madde 17: en popüler buluşma mekanları olan kızılay gima yı ve dost kitabevini ni öğrenin.

madde 18: tunalı hilmi caddesi demeyin. ankaralılar -muhtemelen hilmi nin güzel bir isim

olmadığını düşünüyor olduklarından direkman tunalı derler. siz de tunalı diyin.

madde 19: ankaragücü taraftarı çirkef ve kalabalık, gençlerbirliği taraftarı az sayıda ve enteldir.

kalabalık bir ankaragücü taraftar grubu görürseniz sakının. laf atarlarsa karşılık vermeyin.

tek kişi bile olsa, iki dakika içersinde sürüyle adam toplayıp peşinizden koşturabilir. büyükşehir belediyespor un taraftarı yoktur, olduğunu iddia eden olursa gülün geçin. nanik yapın.

madde 20: "boş yere ağlama, kalbini bağlama, ankara kızlarına" şarkısını öğrenin, sık sık söyleyin.

madde 21: ankara da en güzel mevsim sonbahardır. tadını çıkarın.

madde 22: trafikte taş düşemez ama milletvekili çıkabilir. kırmızı ışıkta sizi bekletebilir. hazırlıklı olun.

madde 23: gazi üniversitesi nin iibf dışındaki bir fakültesine gidecekseniz temkinli olun,

eli tespihli takım elbiseli tiplerle saçınız, sakalınız, küpeniz üzerine bir konuşma yapmaya

hazır olun. adamlarla papaz olmayın.

madde 24: gece ondan on birden sonra sokaklarda kimseciklerin kalmaması normaldir,

kimyasal bomba neyin atılmamış, insanlar sığınağa kaçarcasına bir anda ortalıktan

kaybolmamışlardır, olağan bir durumdur bu. sakin olun, panik yapmayın.

madde 25: cadde ortasında düğün dernek görürsen şaşırma, bilmediğin ankara havalarında

da oynama. (bkz: düz oyun) (bkz: kaşıklı oyun) (bkz: okuntu)

3. nerde olursanız olun aşağıya doğru indiğinizde kızılaya çıkarsınız.

Pek çok yere yürüyerek gidebilirsiniz, kaybolmak gibi bir şansınız yoktur, bunu unutmayın.

"aha nerdeyim lan ben?"dediğinizde ulustasınızdır, panik yapmaya gerek yok, bentderesine

doğru gitmediğinizden emin olduktan sonra, hızla metroya ulaşabilirsiniz, müzelerin biraz

aşağısındadır. büyük tiyatroyu sorup, entel görünümüne girmeyin, itfaiyeciler çarsını sorun,

kimse sizi kandırmasın. samanpazarı da olabilir. ulus dışında ankarada hiçbir yerde absürd

bir durumla karşılaşmazsınız. etrafınızda, gözünüzü nereye çevirdiyseniz bir robocpa çarptıysa kızılaydasınız demektir., eylem yapılacak anlamındadır bu. korkmayın. yine,

bir avuç eylemci için 4 otobüs robocop, çevik kuvvet inmiştir. bu kadar polisi nereye göndersin

kardeşim bu devlet?! mantığıyla öyle bakınır dururlar o polisler. sonra ssk işhanı ve sakarya

alkol mekanlarıdır. en berrbat birahenlerden tutun meyhane ve club ortamlarının hepsi vardır oralarda. ankarada güz bambaşkadır. özellikle, kalabalığı seviyorsanız, yüksel
    caddesinde, tenhalığı seviyorsanız, bahçeli 7. cadde hariç her caddesinde ve tandoğanın

ara sokaklarında turlarsanız, bir aylığına bu şehri sevebilirsiniz belki.
    onun dışında bürokrasi hemen her zman kendisini hissettirir de bir tek sakarya caddesine

uğramaz gibi gelir bana.

4. ankara melankoliktir, ekim güzeldir.
    (bkz: 22 yıldır bu şehri yaşayanlar için ankara)

5. ankaraya geldik laila ya gidelim diye gazlara geldiyseniz 1 şişe viski için 300 milyon,

bir bira için 20 milyon gibi fiyatlara hazırlıklı olun. armada ile migros alışveriş merkezi

eşittir ama migros alışveriş merkezi biraz daha eşittir. (bkz: mudo) bilkente yolunuz düşerse

marakesh e uğrayın. metroya binerken her zaman ve her zaman, mutlaka inenlere yol verin.

inen ve binenlerin toplu çemkirmelerine maruz kalmayın. metro ve ankaray ı karıştırmayın.

ikisi de kızılay da kesişir; ankaray aşti ye gider, metro ise akköprü* ve batıkent tarafına.
    kar-buz çok olur lütfen dikkatli adımlarla yürüyün.

6. ankaradaki yürüyen merdiven adabında acelesi olmayan vatandaş sağda dursun diye

bir kural yoktur. yürüyen merdivene binecekseniz yürümeyin, durun zira merdiven zaten

sizin için yürümektedir.

7. kavaklıdere, ayrancı mevkilerine belediye otobüslerine bindiğinizde fark edeceksiniz

ki otobüsün yaş ortalaması 65-70 civarlarındadır. korkmayın takım elbiselerle otobüse

binmenize gerek yok herkes öyle biniyor diye.

8. genelkurmay önünde ayakkabınızı bağlamak üzere durmayın. makinalı tüfek doğrultuyorlar.

(bkz: biz burda yabancıları sevmeyiz)

9. -"hocam"a alışın, bu lafı duyunca kendinizi hoca gibi hissetmeyin. bir ankara klasiğidir,

özellikle üniversite kampüslerinde güvenlik görevlileri öğrencilere, taksi şoförleri güvenliğe,

büfeciler büfecilere, kısaca herkes herkese hocam der. ayrıca taksi şoförü üniversiteli

olduğunuzu anladığı anda hocam diye hitap eder size. hoca değilsiniz, ankaralısınız.

-eğer yere tükürür veya otobüste yellenirseniz kimse birşey demez, ama ters yöne girerseniz

ya da yanlışlıkla metronun inme >platformundan binerseniz (ki ankaray dan metro ya geçecekseniz tüm oklar inme platformunu gösteriyor) küfür yersiniz. garip prensipleri olan bir şehirdir. -dost

deyince konur sokak taki dost kitabevi değil, karanfil deki anlaşılmalı. aman ha, arkadaşınızı fıtık edersiniz sonra yanlış yerde bekleyip.

10. -aoç belediye başkanının insafına bırakıldı ya da bırakılması kuvvetle muhtemel.

bozulmadan son bir kez gidip görün. kokoreç yiyin. şençam köftesinden tırtıklayın.

dondurma tüketin. çiçekçileri gezin.
    -radyo odtü çok hoş bir kanaldır. frekansı 103.1 dir. haftaiçi sabahları modern sabahlar

olur güzeldir.
    -harikalar diyarı, zart zurt gölü ankaranın tarihi yerleri değildir. aldanmayın.
    -odtüden bahçeliye giderkenki yolun ortasındaki gökkuşağı adlı yapının ne ayak olduğunu

sormayın boşuna. bilene rastlamadım.
    -izmirliler, istanbullular diğer bütün vatandaşlar gibi kardeşimizdir ama gelip de

"buranın denizi yok, akşamları dolmuş olmuyor, istanbulun gözünü seveyim,

ne modern şehirmiş meğer "bik bik bik" diye trip atanlar sevilmezler pek. yoksa istanbul,

izmir şahane şehirlerdir itirazımız yok.
    -kızılaydaki yapı kredi binasındaki leyleklerin niye birinin yan yan diğerinin de kanatlarını

farklı frekanslarda çırparak uçtuğu üzerine kafa yormayın. biz yorduk yararını görmedik.

__._,_.___

Hukuki NET Güncel Haber

Yeni başlayanlar için Ankara! konulu yargıtay kararı ara
    Yeni başlayanlar için Ankara! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2.735
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

En önemlisi ankarada çoraplara isimler yazılır. (bakınız bakan fotoğrafı)

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Üniversiteyi ben İzmir'de okudum, kardeşim Ankara'da. Arada bir kardeşimin yanına gittiğimde İzmir-Ankara kıyaslaması yapardım ve gerçekten gıcık olurlardı, bizzat yaşanmış bir tecrübedir, Ankara'da hele hele Ankara'yı sevenlerin yanında bu kıyaslamayı yapınız çok eğlenceli oluyor. (Tabi dayak yemeyeceğinizden emin olun önce )

Niye kızarlar bilmem ki, herkes bilir ki İzmir'in sıcaklığı, o cıvıl cıvıllığı Ankara'da kesinlikle yok, ağır bir şehir Ankara, zaten denizi de yok, bak yine başladım... :D[:p]

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

23. maddeye kesinlikle katılmıyorum! Emek kampüsü unutulmuş...

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

ankara hukuk yeni başlayanlar

Forum