Kıymetli arkadaşlar merhabalar. Size küçük bir sorum olacaktı. Adıyaman'da oturduğumuz binamız için kentsel dönüşüm başvurusunda bulunduk ve karot sonucu mayısın sonunda çıktı, bina çürükmüş ve binayı 60 gün içinde tahliye etmemiz için tebligat gönderildi. Başka bir binada oturan ve 2012 temmuz girişli kiracıma daire ihtiyacımızı bildirdiğimiz çıkmayı reddetti. Temmuzun sonunda ihtarname çektik. Çürük binada oturamayacağımız için mecburen başka bir daireye taşındık ve şu an ablamın ailesi eşi çocukları toplam 13 kişi bir dairede hiç de insani olmayan şartlarda oturmaktayız ve adam hala çıkmamakta diretiyor. İhtiyaç nedeniyle tahliye için fesih bildirim süreleriyle ilgili bir şey okudum fakat karot örneğinin sonucu mayısın sonunda çıkana kadar binanın çürük olup olmadığını bile bilmiyorduk bu sebeple kiracıya çıkıp çıkmamasıyla ilgili bir şey de demedik. Binanın kentsele giriyor olması netice itibariyle altsoy üstsoyun konut ihtiyacından daha istisnai bir durum değil midir ve böyle bir durumda fesih sürelerinde ihtar sürelerinde vs değişiklik olmaz mı? Yani bu hafta gidip ihtiyaç nedeniyle tahliye davası açmayı düşünüyorum fakat davanın reddedilmesinden korkuyorum. 13 kişi bir dairede sıkıştık kaldık. Yardımcı olursanız sevinirim.