+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 19´e kadar toplam 19 ileti bulundu.

Konu: ilk defa gelecek haksız haciz ne yapmalıyız

ilk defa gelecek haksız haciz ne yapmalıyız Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    kocaeli
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: ilk defa gelecek haksız haciz ne yapmalıyız

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kusura bakmayın ama , her ne olduysa bunu siz yapmışsınız.
    1200TL maaş alırken aylık geri ödeme tutarı 1400TL nı bulan kredileri kullanırken nasıl ödeyeceğim ben bunu hesabını yapmadan gelen taze para teklifini geri çevirmemiş, sonun başlangıcını kendiniz hazırlamışsınız zaten, şimdi benim tekliflerime yanaşmıyorlar, sicilimi mahvettiler vb yaklaşım hala gerçeği görmekten uzak olduğunuzu gösteriyor sadece.
    Kredi kullanmışsınız, aylık ödemeleri en baştan belliyken kullanmayabilirdiniz ama aylık ücretinizden daha yüksek taksidi öderim diyerek girmişsiniz olaya!
    Maaşınıza haczi uygularlar, bundan kaçarınız yok. Evinizde haczedilebilecek herhangi bir şey olup olmamasının bir önemi de yok ev eşyası haczi için, eve gelinip gerçekten haczedilebilecek ev eşyası bulunmadığının tesbiti yapılacak, zapta geçirilecektir, %99,99 bundan da kaçarınız yok.
    Dediğim gibi, ödeyemeyecek olduğunuz miktardaki geri ödemeli krediyi kullanmak , o taksitler varken bir de üstüne kredi kartı kullanmakla , bu hale koştura koştura kendiniz gelmişsiniz. Bankanın veya avukatın , herhangi bir teklifinizi kabul etme zorunluluğu yok. Kusuru veya suçu başka yerde aramaktan vazgeçin öncelikle derim.
    hocam ne yaptınız siz yargısız infaz ilk krediyi kullandığımda durumum iyiydi o zaman çalıştığım yerdeki gelirimle rahat rahat ödüyordum kredi kartlarımızdanda ticaret için limit kullandık ve iyide gidiyordum aylık 3 bin tl ödemeler çevirebilecek durumdaydım ancak ani işsizlik problemim beklenmedik bir anda ve biçimde doğdu iş bulamadım aracım vardı sattım 25 bin tl 10 ay çekemdi bitti tekrar küçük ticari bişeyler yapmak istedim elim kolum bağlı oturuamazdım kredi kartlarını kapattık 10bin tl kredi çektik sonra 10bin tl daha çekip küçük işlerle uğraşmaya girdik ama tutturamadım eliniz kolunuz bağlı kalınca etrafınızdan akrabalarınızdanda fayda görmeyince ne yaparsınız sizde bence benim yoluma düşerdiniz herneyse bugüne akdar gecikmelide osla ödemelerime asıldım asılabilediğim kadar derdimizi anlattık 4 gün sonra ödenecek borç 4 gün kala batırıldı kredi gecikmem yüzünden banka risk gördük deyip kredi kartımı kapattı ve taksitlerini aksatmadığım kredi kartımı bloke edip 4500tl yi hemen istedi düzgün giden diğer kredimide batırıp işi bu sürece getirdiler şimdi hesabında risk var diye kredileri bloke edip hepsini istemek tezat bir durum değil mi?

Hukuki NET Güncel Haber

ilk defa gelecek haksız haciz ne yapmalıyız konulu yargıtay kararı ara
    ilk defa gelecek haksız haciz ne yapmalıyız konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.782
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı tahir549 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    hocam ne yaptınız siz yargısız infaz
    Ne yargı ne de infazdı, sadece çok değil 3 hafta önce açtığınız konuda verdiğiniz bilgilere dayanarak yapılmış kişisel yorumdu sn.tahir46.
    https://www.hukuki.net/showthread.php...-yardim-lutfen
    1200tl maaş alıyorum 1400tl kredilerim var ödeyemiyorum evimi geçindiremiyorum kredimin 2 adeti ve kredi kartım yapılandırıldı 1 kredim ise 5 gün sonra ödeyecektim söyledim size gecen ay dediğim halde bilinçli olarak banka tarafından patlatıldı şimdi onla anlaşmaya çalışıyorum.mal mülk yok satıp kapatsam haciz gelse para edecek birşey yok çalıştığım kurum maaş haczin gelirse işten çıakrırım kusura bakma diyor ölelim mi ne yapalım kimse bilgi vermiyor yardımcıda olmuyor.Bu durumda hukuki yapabileceğim ne var bari buradan yardımcı olacak varsa memnun olurum.
    ilk krediyi kullandığımda durumum iyiydi o zaman çalıştığım yerdeki gelirimle rahat rahat ödüyordum kredi kartlarımızdanda ticaret için limit kullandık ve iyide gidiyordum aylık 3 bin tl ödemeler çevirebilecek durumdaydım ancak ani işsizlik problemim beklenmedik bir anda ve biçimde doğdu iş bulamadım aracım vardı sattım 25 bin tl 10 ay çekemdi bitti tekrar küçük ticari bişeyler yapmak istedim elim kolum bağlı oturuamazdım kredi kartlarını kapattık 10bin tl kredi çektik sonra 10bin tl daha çekip küçük işlerle uğraşmaya girdik ama tutturamadım eliniz kolunuz bağlı kalınca etrafınızdan akrabalarınızdanda fayda görmeyince ne yaparsınız sizde bence benim yoluma düşerdiniz herneyse bugüne akdar gecikmelide osla ödemelerime asıldım asılabilediğim kadar derdimizi anlattık 4 gün sonra ödenecek borç 4 gün kala batırıldı kredi gecikmem yüzünden banka risk gördük deyip kredi kartımı kapattı ve taksitlerini aksatmadığım kredi kartımı bloke edip 4500tl yi hemen istedi düzgün giden diğer kredimide batırıp işi bu sürece getirdiler şimdi
    hesabında risk var diye kredileri bloke edip hepsini istemek tezat bir durum değil mi?
    Olayın içinde olmadan, dışardan bütününe bakınca, maalesef bu bahsettiğiniz olayda tezatlık bir durum görülmüyor.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu durumda kişiler genelde bankaları suçluyorlar.İçlerinde bulunduğu durum gereği bunun olması çok anormal değil.Bankalarda sütten çıkmış ak kaşık olmamakla beraber sanki kredilere, kartlara rızanızla girip, paraları kullanan siz değilmiş gibi tüm suçu başka bir tarafa atmak da objektif olmaz.Kimse size zorla bir şey imzalatmadı.Kredi kullanmak risk almak bu şekilde iş yapmak daha büyük risk almak demektir.Bu şekilde bankanın parasıyla iş yapıp kazanınca nasıl kimse ''bu duruma beni banka getirdi ben gelmedim banka kazandırdı'' demiyor kaybedince de banka yüzünden dememesi önce çuvaldızı kendine batırması gerekir.Banka sizin kendinizce yeterli gördüğünüz ve yapılması gerektiğini düşündüğünüz esnekliklere uymak zorunda değil.Alacaklı bir ticari işletme olarak hukuk çerçevesinde kendi için en uygun olan yolu uygulayabilir.Buna hukuken yapacak bir şeyiniz yok.

Nerede
    kocaeli
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ne yargı ne de infazdı, sadece çok değil 3 hafta önce açtığınız konuda verdiğiniz bilgilere dayanarak yapılmış kişisel yorumdu sn.tahir46.
    https://www.hukuki.net/showthread.php...-yardim-lutfen

Olayın içinde olmadan, dışardan bütününe bakınca, maalesef bu bahsettiğiniz olayda tezatlık bir durum görülmüyor.

:D Siz öyle diyorsanız öyledir sizi mi kıralım

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

:D Siz öyle diyorsanız öyledir sizi mi kıralım

Değerli Soru Soran Üyemiz,

:D tarzı işaretlerinden anladığım kadarıyla söz konusu olayın ciddiye almıyorsunuz, dilerim ki bu öngörümde hatalı olurum; neyse asıl cevapları belirtmek gerekirse:

Bilindiği üzere Kredi çekerken Banka yüzlerce Maddesi olan Kredi Sözleşmesini Kredi çeken tarafa imzalatıyor, bu sayede borcun ödenmemesi durumunda İlgili Banka; kendini her açıdan garanti altına alıyor. Dolasıyla Krediyi çeken taraf; o bedeli kayıtsız şartsız ödemek mecburiyetindedir. Tabiri caizse Sevr Antlaşması gibi bir Sözleşmeye imza attığınızı hatırlatmak gerekir. Her ne kadar Borç altına girseniz bile ilgili Borcu 10 Yıl süre zarfı içinde ödeme yapmazsanız borçtan kurtulmanın yolu açılır fakat İlgili Banka; buna kesin suretle izin vermemek için bütün Hukuki yolları deneyecektir. Ancak sizin üzerinizde Mal varlığınız yoksa ve Evinizde Haciz edilecek Mallarınız (Yinede defalarca Eve gelecekler ) olmaması şartıyla Maaşınız 1/4 Haciz işlemi uygulamaktan öteye gidemezler, bu yolla tahsil edebildiklerini alacaklar. Netice itibariyle Borcu ödeyene kadar Psikolojik baskı ve saldırı yapacakları kanaatindeyim.

NOT: Ben Hukukçu değilim !

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.782
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ayberk_08 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Değerli Soru Soran Üyemiz,

:D tarzı işaretlerinden anladığım kadarıyla söz konusu olayın ciddiye almıyorsunuz, dilerim ki bu öngörümde hatalı olurum; neyse asıl cevapları belirtmek gerekirse:

Bilindiği üzere Kredi çekerken Banka yüzlerce Maddesi olan Kredi Sözleşmesini Kredi çeken tarafa imzalatıyor, bu sayede borcun ödenmemesi durumunda İlgili Banka; kendini her açıdan garanti altına alıyor. Dolasıyla Krediyi çeken taraf; o bedeli kayıtsız şartsız ödemek mecburiyetindedir. Tabiri caizse Sevr Antlaşması gibi bir Sözleşmeye imza attığınızı hatırlatmak gerekir. Her ne kadar Borç altına girseniz bile ilgili Borcu 10 Yıl süre zarfı içinde ödeme yapmazsanız borçtan kurtulmanın yolu açılır fakat İlgili Banka; buna kesin suretle izin vermemek için bütün Hukuki yolları deneyecektir. Ancak sizin üzerinizde Mal varlığınız yoksa ve Evinizde Haciz edilecek Mallarınız (Yinede defalarca Eve gelecekler ) olmaması şartıyla Maaşınız 1/4 Haciz işlemi uygulamaktan öteye gidemezler, bu yolla tahsil edebildiklerini alacaklar. Netice itibariyle Borcu ödeyene kadar Psikolojik baskı ve saldırı yapacakları kanaatindeyim.

NOT: Ben Hukukçu değilim !
    Yapılan her takip işlemi ile o 10 yıllık zaman aşımı duracağından, allah geçinden versin borcu ödemeye ömür yetmezse, miras olarak mirasçılara kalacaktır.

Nerede
    kocaeli
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ciddiye alinacak gibi değil (lafim size veya bi baskasina degil) SİSTEME dir.Sosyal hukuk devleti bankalara teslim olmus banka devleti parmaginda oynatıyor niye viddiye alayim ki mevzu coktan bahsettiginiz gibi sevr anlasmasina dönmüş nasil sosyal hukuk devletiyiz biz iyi niyetli norcuna sadik kisileri batirip faiziyle hemen öde diyoruz dalga gecilmeyecek gibi degil adam 400tl yi odeyemedigi icin hoc.alakaiz diger hesap kapatilip diger hesaba ait olan 4000tl yide pesinen isteyebiliyor hakki var ama brnim hic bir hakkim yok komik degilde durum trajikomik aglanacak halimize gülüyoruz yazik bu insanlara sonra derlerki borclu bak kacti kaciyor.kaçmayalım da napalim bu durumda

- - - Updated - - -

dün eve haciz takip bildirisi geldi ama biz bu evrak bana ulaşmadan bankayla taksitlendirmeye gittik ancak şöyle bir durum var borca işletilen faiz ve yapılandırma faizi avukat ücreti dosya masrafı gibi masraflarla 9700tl lik borç 16 binlere çıkarıldı avukat benim param ayrıca deyince zokayı yuttuğumu hissettim dünki gelen evraktata rakamlar yüksekti bunca faiz 6300tl lik faiz ve masraf çok değil mi?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.782
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Dogrudan bankayla mi taksitlendirme yaptiniz yoksa icra dairesinde odeme taahhudu belgesi imzalayarak mi taksitlendirdiniz?

Nerede
    bursa
    İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba konuya dahil olmak istedim küçük bi yorum yapıcam
    Ben işyerimi kapadım iflas ettim bankalara yaklaşık 100 bin civarı borcum vardı şimdi ise 145 - 150 bin oldu 15 adet icra takibi var hepsi banka.
    Burda belirtmek istediğim Türkiyedeki icra sistemi Borcun kolayca tahsil edilip bitirilmesine yönelik olmayıp Borcun faizlerle ömür boyu sürdürülmesi ve borçluyu kazanç kapısı olarak gören bu sistem.
    Ayrıca bu sistemin iflas edip zor duruma düşene , işsiz kalana , elinde olmayan sebeplerden borcunu ödeyemeyenler İLE borcundan kaçana , batakçıya , hırsıza , hortumcuya aynı muameleyi yapması tamamen adaletsizlik olarak görmekteyim.
    saygılar.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Bu sayfada bulunan kavramlar: