Herkese Merhabalar,

Mezun olduğum lisans bölümü sonrasında 2016 Eylül ayına kadar tecilim bulunmaktaydı. Haziranda (3 ay önce) bir vakıf üniversitesinde yüksek lisans programına kayıt oldum fakat kendileri akademik takvime göre 5 gün sonra başlayacak programı toplamda 2 kişi kayıt olduğu için iptal ettiklerini 5 gün önce tebliğ ettiler bana. Şu an hala kayıtlı olduğum için yüksek lisans öğrencisi statüsündeyim. 28.09'da askerlik şubesine yüksek lisans öğrencisi olduğum bilgisini vereceklermiş fakat ben program iptal olduğu ve üniversite bünyesinde başka bir programda yüksek lisans yapmadığım için 28.09'dan sonra hafta içi bir gün gidip kaydımı aldıracağım. Bu durumda askerlik şubesine ilişiğinizin kesildiğini bildiriyoruz diye söylediler bana okuldan. Kaydımı aldırırsam şayet, yüksek lisanstan kazandığım tecil hakkım bozulacak fakat lisans tecilimden kalan 1 yıllık hakkım saklı olacak mı ? Veya pazartesi okula ulaşıp askerlik şubesine yüksek lisans öğrencisi olduğumu bildirmemelerini mi istemeliyim ? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi akşamlar.

Selamlar.