+ Konuyu Yanıtla
12 / 55 Sayfa İlkİlk ... 2345678910111213141516171819202122324252 ... SonSon
111 den 120´e kadar toplam 548 ileti bulundu.

Konu: Denetimli Serbestlik - Askeri Ceza Kanunu

Denetimli Serbestlik - Askeri Ceza Kanunu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    228
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Denetimli Serbestlik - Askeri Ceza Kanunu

Alıntı bahargokhan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    22 gün oldu didi : ( Ümidim Kalmadı Doqrusu Galıba 3 ay Sonunda Kavuşucaz.... : (( Yasanın bize bir faydası OLMADI...
    sabır et kardeşim başvuru falan yapıldımı yapıldı ise sanırım kabul aşamasında infaz hakimliginde olabilir bekleyelim az sayılı gün geciyor işte ama sabır

Hukuki NET Güncel Haber

Denetimli Serbestlik - Askeri Ceza Kanunu konulu yargıtay kararı ara
    Denetimli Serbestlik - Askeri Ceza Kanunu konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    xvcvfgc
    İletiler
    207
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Didi benden başka kimsenin uğraştığı falan yok aileside buna dahil.Gecen gün telefon görüşü için fax çekildi evraklar.Ben cezaevini aramasam öğrenemicem.Adam dedi bana fax ile gönderdiğiniz için görüşme yapamıyor diye.Adamla iddialaşıyorum gönderildi diye.Bende elimden geleni yapıyorum ama bişey yok işte.Metristeydı denildi.Mektup gönderdim14 gün sonra bana iade geldi mektup.Pazartesi günü tekrar 3 mektup gönderdim artık o ne zaman ulaşır ona bilmiyorum.Kayınım en son gecen perşembe görüşüne gitti.Nişanlım 1 ay veya 45 gün yatıp çıkma ihtimali olabilir demiş artık içeride kimlere sorup ne konuşuyorlar biz bilmiyoruz.Ama bilgiğim kadarını söyleyim.Ben bu yasalardan kaynıma bahsettim.Söylicem abi yenge dedı.Söylemiş nişanlım dilekçe vermemiş.Şimdi başına böyle bişey geldi diye korkuyor sanırım.birde 5 ay dan düşürülen ceza 3 ay 10 gün olduğu için onu 5 aya çıkartmasınlar birde demiş.o yuzden sanırım o cezayı çekmeye razı.Bense elim kolum bağlı hergün günde 4 kez cezaevini arıyorum birde dua ediyorum.Askere af yok allah kahretsin.Sabırda kalmadı artık 24 gün oldu.Adam katil olsa bu kadar üzülmicem.Yattığı suça bak.Sizin Durumunuz ne oldu acaba hala beklemedemisiniz.Allah sizede yardım etsin.Teslim olanlara indirim cezası duymuştum.
    Alıntı didi77 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sabır et kardeşim başvuru falan yapıldımı yapıldı ise sanırım kabul aşamasında infaz hakimliginde olabilir bekleyelim az sayılı gün geciyor işte ama sabır

İletiler
    228
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Didi benden başka kimsenin uğraştığı falan yok aileside buna dahil.Gecen gün telefon görüşü için fax çekildi evraklar.Ben cezaevini aramasam öğrenemicem.Adam dedi bana fax ile gönderdiğiniz için görüşme yapamıyor diye.Adamla iddialaşıyorum gönderildi diye.Bende elimden geleni yapıyorum ama bişey yok işte.Metristeydı denildi.Mektup gönderdim14 gün sonra bana iade geldi mektup.Pazartesi günü tekrar 3 mektup gönderdim artık o ne zaman ulaşır ona bilmiyorum.Kayınım en son gecen perşembe görüşüne gitti.Nişanlım 1 ay veya 45 gün yatıp çıkma ihtimali olabilir demiş artık içeride kimlere sorup ne konuşuyorlar biz bilmiyoruz.Ama bilgiğim kadarını söyleyim.Ben bu yasalardan kaynıma bahsettim.Söylicem abi yenge dedı.Söylemiş nişanlım dilekçe vermemiş.Şimdi başına böyle bişey geldi diye korkuyor sanırım.birde 5 ay dan düşürülen ceza 3 ay 10 gün olduğu için onu 5 aya çıkartmasınlar birde demiş.o yuzden sanırım o cezayı çekmeye razı.Bense elim kolum bağlı hergün günde 4 kez cezaevini arıyorum birde dua ediyorum.Askere af yok allah kahretsin.Sabırda kalmadı artık 24 gün oldu.Adam katil olsa bu kadar üzülmicem.Yattığı suça bak.Sizin Durumunuz ne oldu acaba hala beklemedemisiniz.Allah sizede yardım etsin.Teslim olanlara indirim cezası duymuştum.
    allah sabır versin size nişanlı olupta bu kadar koşturmanız kolay deyil ailesi en kolay bilgi alabilecek durumda iken telefon işinide faxla deyilde aps ile posta yolu ile yollasaydınız cok daha iyi olurdu ben öyle yaptırmıştım.mektup günleri vardır cezaevlerinde haftada 1 veriliyordu bizimki perşembe günleri idi yani siz pazartesi yolladınız mektubu cuma geldi cezaevine önündeki hafta perşembeye veriliyor.aklınızda olsun içerdeki insanların dedikleri cogu zaman cıkar içerdeki insalara bir isim takılmıştır cantasız avukat diye :))) cünkü cogu defalarca girmiş cıkmış uzun süredir yattıkları icin bilirler banada mesela hep dediler ilk mahmeke tahliye olursun diye bende inanmıyordum ama oldu dedikleri oyuzden dogruluk payı vardır.ceza arttırmaya gelince onu zaten yapamazlar ceza zaten 5 ay yatarı 3 ay ceza yasası var ortada 3/2 diyor 5 ay tam yatması icin mutlaka infazını yakması lazım firara tesebbus isyan gibi olaylara karışacakki 5 ayı tam yatsın yani infazı yansın ayrıca tüm suc gurupları başvuru yapıyorken o neden yapmıyor korkuyor anlamadım dogrusu ben avukatıma sordum askeri ceza diye ayrılmıyor bakın artık asker deyil nişanlınız sivil askerden aldıgı cezayı yatıyor başvuru yapılsın benim inanımcım tam cıkar işte yalnız kalıyorsunuz nikahlı eşiniz olsa idi işleri cok daha kolay yapabilirdiniz kanısındayım.benimde canımı sıkıyor basit bir firar sucu işledik resmen zulum görüyoruz sonucta bitirdik gecte olsa vazifeyi yaptık ben herzaman diyorum ve savunuyorum ilk firara ve sabıkası olamayana firarda iken zarar ziyan suc veya defalarca firar işlemedigi sürece af verilmeli hatayı herkes yapıyor milleti zehirleyenler af geliyor cinayete af geliyor cmk da yeri bile olmayan basit sıradan bir firar sucuna kesinlikle af yok benim durum beklemede inanın yarın gelecek birgün gelecek diye bekliyoruz önümü görüp işleri buyutmuyorum plan yapmıyorum resmen hayatım hapiste benden dışarda ama akıl içerde eşimde bana göre hareket ediyor özel bir okulda ögretmen onunda sıkıntısı fazla inanın artık allahtan başka yardımcımız yok yatacaksınız derselerde daha öncede dedigim gibi yurt dışan cıkmış gibi gidip yatacaz il dışında bir yerde ama dayanın kavuşacaksınız benim inanımcım tam 4 cü yargı paketi falan deniliyor inşallah

Nerede
    xvcvfgc
    İletiler
    207
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Telefon işini sağolsun akıllı kaynın fax ile yapmıştı 2 haftadır niye aramıyor bu adam diyorlar bide bana soruyorlar sanki ben cezaevi müdürüyüm.iyikide aramışım cezaevini aramasam ondanda haberleri olmayacak .Neyse aradımda PTT ile gönderttim sonra.O dediğin 4.yargı paketini bugün öğrendim.Kaynım bugün görüşüne gitti nişanlım 10 Haziranda meclise sunulucakmış çıkması bekleniyormuş dedi.İçerde nasıl haberleri oluyorsa oluyor herhalde.Buarada en iyi haber ADIMI SONUNDA YAZDIRMIŞ ama bide üzücü haber var.Adımı yazdırdığını kayın arayıp söyledikten sonra cezaevini aradım Ziyaret kabulden biri ile görüştüm durumu anlattım.Önümüzdeki hafta açık görüş var 19 MAYIS nedeni ile ilgili dedi 24 mayısa kadarmış 5 gün açık görüş varmış.Ancak BAKANLIKTAN izin alırsanız AÇIK GÖRÜŞE katılabilirsiniz dedi.Yani anlayacagınız Benim görüş kaldı 31 Mayısa : ( zaten şansım olsa ben giderdim askere ..
    Alıntı didi77 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    allah sabır versin size nişanlı olupta bu kadar koşturmanız kolay deyil ailesi en kolay bilgi alabilecek durumda iken telefon işinide faxla deyilde aps ile posta yolu ile yollasaydınız cok daha iyi olurdu ben öyle yaptırmıştım.mektup günleri vardır cezaevlerinde haftada 1 veriliyordu bizimki perşembe günleri idi yani siz pazartesi yolladınız mektubu cuma geldi cezaevine önündeki hafta perşembeye veriliyor.aklınızda olsun içerdeki insanların dedikleri cogu zaman cıkar içerdeki insalara bir isim takılmıştır cantasız avukat diye :))) cünkü cogu defalarca girmiş cıkmış uzun süredir yattıkları icin bilirler banada mesela hep dediler ilk mahmeke tahliye olursun diye bende inanmıyordum ama oldu dedikleri oyuzden dogruluk payı vardır.ceza arttırmaya gelince onu zaten yapamazlar ceza zaten 5 ay yatarı 3 ay ceza yasası var ortada 3/2 diyor 5 ay tam yatması icin mutlaka infazını yakması lazım firara tesebbus isyan gibi olaylara karışacakki 5 ayı tam yatsın yani infazı yansın ayrıca tüm suc gurupları başvuru yapıyorken o neden yapmıyor korkuyor anlamadım dogrusu ben avukatıma sordum askeri ceza diye ayrılmıyor bakın artık asker deyil nişanlınız sivil askerden aldıgı cezayı yatıyor başvuru yapılsın benim inanımcım tam cıkar işte yalnız kalıyorsunuz nikahlı eşiniz olsa idi işleri cok daha kolay yapabilirdiniz kanısındayım.benimde canımı sıkıyor basit bir firar sucu işledik resmen zulum görüyoruz sonucta bitirdik gecte olsa vazifeyi yaptık ben herzaman diyorum ve savunuyorum ilk firara ve sabıkası olamayana firarda iken zarar ziyan suc veya defalarca firar işlemedigi sürece af verilmeli hatayı herkes yapıyor milleti zehirleyenler af geliyor cinayete af geliyor cmk da yeri bile olmayan basit sıradan bir firar sucuna kesinlikle af yok benim durum beklemede inanın yarın gelecek birgün gelecek diye bekliyoruz önümü görüp işleri buyutmuyorum plan yapmıyorum resmen hayatım hapiste benden dışarda ama akıl içerde eşimde bana göre hareket ediyor özel bir okulda ögretmen onunda sıkıntısı fazla inanın artık allahtan başka yardımcımız yok yatacaksınız derselerde daha öncede dedigim gibi yurt dışan cıkmış gibi gidip yatacaz il dışında bir yerde ama dayanın kavuşacaksınız benim inanımcım tam 4 cü yargı paketi falan deniliyor inşallah

Nerede
    xvcvfgc
    İletiler
    207
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben O mektup olayınıda sordum zaten ne duysam cezaevini arıyorum.Bıktılar benden adam artık sesimi tanıyor neyse Mektup geldiği zaman 1 gunde okunup veriliyor mahkuma dedi özel bi gün varmı diye sordum yok dedi adam ama bilemiyorum yine belki cezaevlerine göre değişiyordur.

Nerede
    xvcvfgc
    İletiler
    207
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

4.Yargı Paket Geliyor...

13 BAŞLIKTA ÖZGÜRLÜK

ADALET Bakanı Sadullah Ergin, özgürlüklerin alanını geliştirecek 4. Yargı Paketinin ana başlıklarını açıkladı. 13 başlıkta yer alacak pakette özellikle AİHM’de Türkiye aleyhine verilen hak ihlali kararları yer alıyor. Pakette öncelikle “yaşam hakkı ihlallerinin önlenmesi”, “işkence ve kötü muamelenin önlenmesi”, “sanık haklarının artırılması” ile “düşünce ve vicdan özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılması” yer alıyor. Pakette 13 başlıkta özgürlük alanına ilişkin düzenlemeler dikkat çekti. İşte o düzenlemeler:

- Yaşam hakkı ihlallerinin önlenmesi,

- İşkence ve kötü muamelenin önlenmesi,

- Özgürlük ve güvenlik hakkı ihlallerinin önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınması,

- Makul sürede yargılanmanın sağlanması,

- Mahkemeye erişim hakkı önündeki engellerin kaldırılması,

- Sanık haklarının güçlendirilmesi ve savunmanın etkinliğinin arttırılması,

- Silahların eşitliğinin sağlanması ,

- Yargı kararlarının etkin şekilde icrasının sağlanması,

- Özel hayatın ve aile hayatının tüm unsurlarıyla korunması,

- Düşünce ve vicdan özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılması,

- İfade ve basın hürriyetinin en geniş manada sağlanması,

- Mülkiyet hakkını ihlal eden uygulamalara çözüm bulunması,

- Dernek kurma ve toplanma özgürlüğü önündeki engellerin kaldırılması

Yıne Askeri Suçlara Af Yok Sanırım ... : (

Nerede
    xvcvfgc
    İletiler
    207
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up H.A.G.B

MADDE 5.
    1- Türk mahkemeleri tarafından verilmiş olsa bile;
    a) Disiplin suçlarına ve sırf askerî suçlara ilişkin mahkûmiyet hükümleri,
    b) Disiplin veya tazyik hapsine ilişkin kararlar,
    c) İdarî para cezasına ilişkin kararlar,
    Adlî sicile kaydedilmez. Hükümleri ile cezasının ertelenmesi kurumunun nasıl uygulanacağını göstermektedir.
    2-Hükmün Açıklanmasının Geriye Bırakılması
    Yukarıda ki kurum yerine şartları oluştuğu taktirde Hükmün açıklanmasının geriye bırakılması kurumunun işletilmesi durumunda ise benzer bir biçimde sanık yine bir denetim süresine tabi tutulur. CMK 231/10 fıkrası gereği denetim süresi içerisinde sanık kasten yeni bir suç işlemez veya denetimli serbestlik tedbirine ilişkin yükümlülüklere aykırı davranmaz ise açıklanması geriye bırakılan hüküm ortadan kaldırılır ve mahkemece davanın düşmesine karar verilir dolayısıyla sanık hiçbir yargılama geçirmemiş gibi addedilir.
    Bu husus iki kurum arasında yer alan en önemli farklardan biridir.
    Ayrıca hükmün açıklanmasının geriye bırakılması kararı adli sicil kaydı dışında bunlara özgü bir sisteme sadece belirli kişi ve kurumlara (Cumhuriyet Savcısı, Mahkeme gibi) verilmek üzere kaydedilir.
    İki kurum bu açıdan değerlendirildiğinde, Kişinin adli sicilinde yer alan olumsuz kayıtlar kişinin gerek toplum hayatı gerekse iş hayatı içersinde sürekli karşısına çıkacağından dolayı hükmün açıklanmasının geriye bırakılması kararının, hapis cezasının ertelenmesine oranla sanığın daha lehine olacağı aşikardır.

Nerede
    xvcvfgc
    İletiler
    207
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

13 Maddenin içinde askeri suçlara diye bir şey yok ama bir bayan AVUKATTAN bilgi aldım.Nişanlımın durumunu anlattım.4.yargı haziranda meclise sunulacak kabul edilirse yararlanır dedı .İnşallahhhhhhhhhh dua edelimki kabul görsün.
    4.Yargı Paket Geliyor...

13 BAŞLIKTA ÖZGÜRLÜK

ADALET Bakanı Sadullah Ergin, özgürlüklerin alanını geliştirecek 4. Yargı Paketinin ana başlıklarını açıkladı. 13 başlıkta yer alacak pakette özellikle AİHM’de Türkiye aleyhine verilen hak ihlali kararları yer alıyor. Pakette öncelikle “yaşam hakkı ihlallerinin önlenmesi”, “işkence ve kötü muamelenin önlenmesi”, “sanık haklarının artırılması” ile “düşünce ve vicdan özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılması” yer alıyor. Pakette 13 başlıkta özgürlük alanına ilişkin düzenlemeler dikkat çekti. İşte o düzenlemeler:

- Yaşam hakkı ihlallerinin önlenmesi,

- İşkence ve kötü muamelenin önlenmesi,

- Özgürlük ve güvenlik hakkı ihlallerinin önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınması,

- Makul sürede yargılanmanın sağlanması,

- Mahkemeye erişim hakkı önündeki engellerin kaldırılması,

- Sanık haklarının güçlendirilmesi ve savunmanın etkinliğinin arttırılması,

- Silahların eşitliğinin sağlanması ,

- Yargı kararlarının etkin şekilde icrasının sağlanması,

- Özel hayatın ve aile hayatının tüm unsurlarıyla korunması,

- Düşünce ve vicdan özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılması,

- İfade ve basın hürriyetinin en geniş manada sağlanması,

- Mülkiyet hakkını ihlal eden uygulamalara çözüm bulunması,

- Dernek kurma ve toplanma özgürlüğü önündeki engellerin kaldırılması

Yıne Askeri Suçlara Af Yok Sanırım ... : (

Nerede
    xvcvfgc
    İletiler
    207
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

DİDİ YARDIMINA İHTİYACIM VAR.BİR MADDE OKUDUM AMA NE OLDUĞUNU ANLAYAMADIM.AYNEN YAZIYORUM.

'' Kasıtlı suçlarla taksirli suçlar ve sırf askerî suçlarla diğer suçlar arasında tekerrür hükümleri uygulanmaz. '' BU NE DEMEK ?

İletiler
    228
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

DİDİ YARDIMINA İHTİYACIM VAR.BİR MADDE OKUDUM AMA NE OLDUĞUNU ANLAYAMADIM.AYNEN YAZIYORUM.

'' Kasıtlı suçlarla taksirli suçlar ve sırf askerî suçlarla diğer suçlar arasında tekerrür hükümleri uygulanmaz. '' BU NE DEMEK ?
    bu maddeyi nerden okudun yada buldun ona göre cevap verelim tekerrür tekrarlamak demek yani ayını sucu iki yada fazla işlenirse tekerrür olarak ceza artar tam metne bakıp yorumlamak gerekiyor bence

+ Konuyu Yanıtla
12 / 55 Sayfa İlkİlk ... 2345678910111213141516171819202122324252 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

denetimli serbestlik asker olmaya engel mi

denetimli serbestlik askeri ceza kanunu

askeri cezalarda denetimli serbestlikuste fiili taarruz denetimli serbestlikaskeri suçlarda denetimli serbestlikaskeri ceza denetimli serbestlikdenetimli serbestlik askerlik zamanlaridenetimli serbestlik askeri cezalardaaskeri mahkeme denetimli selbestlik verirmidenetimli cezam var askerlik denetimli serbestlik askerlik durdurmadenetimli serbestlik askeri mahkemedenetimli serbestlik cezamdenetimli serbestlik askerlikaskeri personelde denetimliasker cezalarina denetimli serbestlik vururmaskeri mahkemede denetimlihttps:www.hukuki.netshowthread.php58210-Denetimli-Serbestlik-Askeri-Ceza-Kanunupage9Ben2xxxizin tecavuzu denetim serbestlikaskeri suclar denetimli serbestlik verirmiaskeri cezada denetimli serbestlik 2017denetim serbestlik asker olmaya engel miaskeri mahkemede denetimaskeri ceza kanunundan denetimli serbestlik almak
Forum