Askere alınmaya itiraz davası nasıl açılır?
1-Bipolar bozuklukla 1 sene erteleme aldım.Gelecek sene muayeneye gittiğim zaman kaç kez şubeye itraz hakkım var?
2-1 kez itiraz hakkım olduğunu söylüyor.İtiraz hakkımı kullandıktan sonra o hastanede beni göndermeye çalışırsa dava açma hakkım var mıdır?
3-Dava açarsam hangi mahkemeye açacağım avukata sordum tam bilmiyordu seni almaya çalışırlarsa ben hallederim demişti?İdari mahkeme mi askeri mahkemeye mi?
4-Bu süre içinde beni almalarını durdurmaya çalışmak için mahkeme mi yazı gönderir şubeye yoksa ben mi yazıyı şubeye götüreceğim?
5-Askeri mahkemelerde görülüyorsa başka hastaneden de raporlarım var.Ve ayrıca askeri hastanenin verdiği eski raporu dikkate alır mı?
6-Askeri mahkemelerde celse olmuyormuş nasıl karar veriliyor yardımcı olur musunuz?
7-Mahkeme beni tekrar muayeneye mi gönderecek yoksa mahkeme kararıyla mı muaf olacağım?
8-Temyiz hakkım var mı?
8-Askeri şubedekilerin dava açma hakkımın olmadığı avukatların bir şey bilmediğini söylüyorlar bu ne kadar doğru?Daha sonra onlar hakkında suç duyurusunda bulunabilir miyim beni yanılttıkları için?

sorularıma bilen arkadaşlarımız rica arz etsem teker teker yazarlar mı cevapları benim için çok önemli.bir çok kişinin işine yarayacak bilgilerdir.acil yardım..