Bir dönem çalıştığım limited şirketinde malesef %1 ortaklık ve müdürlük aldım.Kısa bir süre sonra üniv kazandığım için işten ayrıldım. Bir süre sonra %99 paya ve asıl müdürlüğe sahip şahıs vefat etti. Çocukları mirassı reddettiğini söyledi.Şirketin 3 farklı vergi dairesinde 150 mlyr borç ve cezası görünüyor SGK dan haberim yok daha.

Bu şahıs çocuklarına büyük ölçüde mal varlığı oluşturmuştur ve kendi adına hiç bir mal varlığı yapmamıştır.

Şirketle benim dışımda ilişkisi olan kalmadı ortada bir şirkette yok zaten.Vergi dairesinde re-sen terk ticaret odasında faal görünüyor.

Bu hafta savcılığa durumu anlatıp borcun iptalini veya en azından müdürlükten doğan sorumluluğumun affını %1 lik hissem oranda sorumlu tutulmamı isteyecm

Hiç bir gelirim veya mal varlığım yok.Zaten çalışmak zorunda olduğum için ortaklık teklifini reddedemedim müdürlük yetkimin ise farkında değildim yanlızca bir imza vekaleti olduğunu düşünüyordum.(

1-Böyle bir durumda bir şey elde edebilirmiyim.
2-Çocuklarının miras reddi iptal edilip babalarının hissesinden sorumlu tutulabilir mi?