Bundan yaklaşık 3 yıl kadar önce Türkiye'de evlendikten sonra avusturya vatandaşı olan eşimin yanına yani avusturya ya geldim. Eşim ile bir süredir problemler yaşadık ki bu aile içi anlaşmazsızlıktır. 1 tane 1.5 yaşında oğlum var. Eşim bedensel özürlü ve tekerlekli sandalyeye mahkum. Eşim annesi tarafından kandırılarak bana boşanma davası açtı. Bu 3 yıllık süre içerisinde eşim ve aileme baktığım için sadece 8 ay çalışabildim. Geri kalan ömrümüzü hep yardım alaraktan sağladık. Çalışmak istediğim için eşim bana karşı boşanma davası açtı. (Ben çalışırsam eşime annesi bakacak diye ve yardım paraları kesilecek diye tarafıma dava açıldı aksi bir durum yok.) Ben eşimden boşanmak istemiyorum çünkü ortada bir çocuk var. Bu durumda ne yapmam gerekiyor beni bilgilendirirseniz. Çok sevinirim. Ayrıca boşanma olursa vizemde problem çıkarmı? Eşime nafaka öder miyim? Çocuğa nafaka ne kadar öderim.? Ayrıca ev ve arabamız var evimizdeki eşyalar kötü de olmasa maddi konuda para edecek düzeyde. Mal paylaşımı olurmu? Ev ve araba eşimin üzerine.