Sayın hukukçular,
Garip bir tahliye davam var. Elimde kontrat olmadığı için evi aldığımdan beri içinde oturanı çıkartamıyorum. sonuçta 2 yılı aşan bir süre uğraştım ve sonuna geldik sayılır.
Evin bana ait olduğunu ispat ettik ve kira alacağımız kesinleşti. Ama temerrüt nedeniyle tahliyemiz dava açım süresiyle red olacak gibi duruyor.
Çünkü kiracıya bir türlü tebligat yapamadığımız için en son ilanen tebligat yaptık.

İşte sorum;
İlan tarihinden 3 gün sonra davalı "borcum yoktur, ev tapusuzdur ve benim evimdir" diye itiraz etti. İlanı nasıl buldu da gazeteye çıktıktan 3 gün sonra itiraz etmiş bilmiyorum, ama itiraz etmiş. 1 yıla yakın süren sulh hukuktan sonra evin bana ait olduğu ispatlandı ve kira alacağı nedeniyle icra hakkım doğdu ama tahliye hakkım red olacak. Çünkü biz davayı ilan tarihinden itibaren 45 gün sonra değil 40 gün sonra açmışız. Avukatım, ilanan tebligat yapsak da davalının itiraz etmiş olması, tebliği aldığı anlamına gelir bu yüzden 45 gün değil 30 gün beklememiz yeterli diye düşünmüş.
Bu süre konusunda gerçekten yanıldık mı? 5 gün için 1 yılımızın kaybolması çok acı olacak.

Teşekkürler.