+ Konuyu Yanıtla
5 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon
41 den 50´e kadar toplam 78 ileti bulundu.

Konu: Özel Üniversite

Özel Üniversite Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Özel Üniversite

merhaba arkadaşlar...ben hem vakıf ve devlet üniversiteleri..hem de kendi içinde vakıf üniversiteleri arasında kaldım şuan puanım itibari ile gs hukuk hariç her hukuk fakültesine gidebiliyorum..devlet ve vakıf arasındaki farkları geçersek vakıf üniversiteleri arasında en iyi olanların bilgi,bahçeşehir ve yeditepe olduğunu yoğun araştırmalarım sonucunda öğrenmiş bulunmaktayım..bu üç üniversite arasında tercih yapmam gerekirse sizce tercihimi hangisinden yana kullanmalıyım? kadrosu,eğitim ve öğretim kalitesi,dil olanağı,mezunlarının durumu bakımından değerlendirirseniz sevinirim..özellikle bahçeşehir üniversitesi hakkında bilgisi olan arkadaşlarımızdan bilgilerini paylaşmasını rica ederim...örneğin 4 yıllık hukuk eğitimi boyunca dil eğitimi ne ağırlıktadır?teşekkürler

Hukuki NET Güncel Haber

Özel Üniversite konulu yargıtay kararı ara
    Özel Üniversite konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Galatasaray Üniversitesi bir devlet üniversitesidir.
    Bahsettiğiniz vakıf üniversitelerinin üçünün de eğitim kalitesi birbirine yakındır.
    Yer, ödeme gücünüz ve puan sıralamasını dikkate alın.

Alıntı tolgaa rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhaba arkadaşlar...ben hem vakıf ve devlet üniversiteleri..hem de kendi içinde vakıf üniversiteleri arasında kaldım şuan puanım itibari ile gs hukuk hariç her hukuk fakültesine gidebiliyorum..devlet ve vakıf arasındaki farkları geçersek vakıf üniversiteleri arasında en iyi olanların bilgi,bahçeşehir ve yeditepe olduğunu yoğun araştırmalarım sonucunda öğrenmiş bulunmaktayım..bu üç üniversite arasında tercih yapmam gerekirse sizce tercihimi hangisinden yana kullanmalıyım? kadrosu,eğitim ve öğretim kalitesi,dil olanağı,mezunlarının durumu bakımından değerlendirirseniz sevinirim..özellikle bahçeşehir üniversitesi hakkında bilgisi olan arkadaşlarımızdan bilgilerini paylaşmasını rica ederim...örneğin 4 yıllık hukuk eğitimi boyunca dil eğitimi ne ağırlıktadır?teşekkürler

İletiler
    93
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

yakın doğuda ingilizce hazırlık zorunlu değil diye biliyorum ama okuyan arkadaşlar daha iyi cevap verir. tolgaa senide tebrik ederim arkadaşım ama en iyi üç üniversite demişsin. bende sana kime göre neye göre diyorum. burslu yazmayı düşündüğünü tahmin ediyor ve bu okulların burslu öğrencilere neler verdiğini ve ona göre tercih yapmanı öneriyorum. yoksa bu üç okuldan daha iyi eğitim veren üniversitelerde var. ne olursa olsun bir istanbul hukuk veya ankara hukuk havası alamazsın o üniversitelerde.

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı RaistlinMjr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    yakın doğuda ingilizce hazırlık zorunlu değil diye biliyorum ama okuyan arkadaşlar daha iyi cevap verir. tolgaa senide tebrik ederim arkadaşım ama en iyi üç üniversite demişsin. bende sana kime göre neye göre diyorum. burslu yazmayı düşündüğünü tahmin ediyor ve bu okulların burslu öğrencilere neler verdiğini ve ona göre tercih yapmanı öneriyorum. yoksa bu üç okuldan daha iyi eğitim veren üniversitelerde var. ne olursa olsun bir istanbul hukuk veya ankara hukuk havası alamazsın o üniversitelerde.
    teşekkür ederim arkadaşım..evet söylemiş olduğun gibi vakıf üniversitlerini burslu yazmayı düşünüyorum..demişsin ki kime göre neye göre..çok doğru bir soru..ben de bu soruya karşılık sadece bana göre diyebiliyorum çünkü bu sonuçlara ulaşmamı sağlayan benim nacizane kendi araştırmalarımdı.bu üç okuldan iyi eğitim veren üniversitelerin hangileri olduğunu ve imkanlarını paylaşırsan çok sevinirim..değerli bilgilere bu aşamada hepimizin çok ihtiyacı var..burslulara tanınan imkanlara gelince bahçeşehir ilk sene hazırlığı amerika'da okuma imkanı veriyor öss'de ilk 1000e girdiğim için..yemek ve yurt imkanlarını da onlar sağlıyorlar ve boston'a gönderiyorlar bir sene boyunca..gerçi ben dil eğitimi çok kaliteli olan bir anadolu lisesinden mezunum ama yurtdışında bir sene kalmanın çok büyük artıları olacağına inanıyorum..çünkü artık iyi bir hukukçu olmanın şartlarından biri de evrensel olmak bu da ancak en azından iyi bir yabancı lisan hakimiyetiyle sağlanabiliyor..bilgi hariç diğer üniversiteler de aylık çeşitli miktarlarda maddi destek sağlıyorlar..gerçi bu çok önemli değil benim için..önemli olan alacağım eğitimin kalitesidir..saygılarımla

Nerede
    istanbul
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sana bahçeşehirden ziyade bilgi veya yeditepeyi tercih etmeni öneririm.Bahçeşehir üniversitesinde hazırlık sınıfının ardından seçmeli olarak hukuk ingilizcesi dersi verilir.Açıkçası bu çok yeterli değildir ve hazırlıkta öğrendiğin ingilizce seviyesinde kalırsın.Hukuk eğitiminde önemli olan genel ingilizceden cok hukuk ingilizcesini öğrenmektir.Olaya bu açıdan yaklaşıyorsan eğer bahçeşehir üniversitesinin seni tatmin edemeyeceği görüşündeyim.Dil eğitimi açısından yeditepenin daha başarılı olduğunu biliyorum.Ancak her yönüyle iyi bir hukuk eğitimi için tercihin bilgi üniversitesi olmalı çünkü kurumsallaşma açısından önde gelen vakıf üniversitelerinden biri.

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

evet ben de bilgi üniversitesini yerinde inceleme imkanı buldum hatta yaklaşık 2 saat süresince hukuk fakültesinin konferansına katıldım..gerek eğitim kadrosu gerekse verdikleri bilgiler açısından takdir ettim ve kendi açımdan burada kaliteli bir eğitim alabileceğime kanaat getirdim..ancak üniversitenin dolapdere kampüsünü gördüğümde beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı..fabrikadan bozma metal bir bina ve bahçe yok..ayrıca sanki gecekondular kampüsün içine yapılmış gibiydi..şahsen konuşmam gerekirse orada 4 sene geçirebileceğimi düşünmüyorum..tamam bahçeşehirin kampüsü de büyük değil ama en azından deniz kenarı..gerçi bahçeşehir üniversitesi yakında bütün beşiktaşı alcak gibi duruyor..beşiktaş lisesini ve beşiktaştaki dgm'yi de almışlar duyduma göre..öte yandan bir sene yurtdışında hazırlık okuma imkanı gerçekten cezbedici..yeditepe'nin ise ingilizce ve almanca nın yoğun olarak gösterildiği ağır bir hukuk eğitimi olduğunu biliyorum..o yüzden uluslarası alanda çalışmak isteyen benim gibi öğrenciler için bir fırsattır bu eğitim..ancak yeditepe'nin kampüsü de taksim şişli eminönü gibi istanbul'un merkezi noktalarına pek yakın değil hatta uzak kalmakta..buna ek olarak bahçeşehir üniversitesi hukuk öğrencilerine amerika'da staj yapma imkanı veriyor..bunun da önemli bir artı olabileceği kanaatindeyim..benim aklıma takılan diğer bir soru da üniversiteden mezun olduğumda ben bahçeşehir mezunuyum ya da bilgi,yeditepe mezunuyum dediğim takdirde bunlar arasında bi fark olacak mıdır?olursa nedir?gerçi ben hukuk eğitminin büyük ölçüde öğrenci odaklı olduğunu düşünüyorum..sonuçta bütün vakıf üniversiteleri çeşitli imkanlar sağlıyorlar önemli olansa bunlardan ne derece faydalanabildiğindir..yani potansiyele işlevsellik kazandırmanın önemi ortaya çıkıyor bence eğitimde..ancak tabii ki en iyi şartların nerede olduğunu araştırmak da önemlidir en azından ileride bir hayal kırıklığı yaşamamak açısından..teşekkürler..

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Vakıf üniversitelerine girecek arkadaşlar girdikleri üniversitenin ders kalma durumunda bursu kesintiye ugratıp ugratmayacaklarına bakmaları faydalı olur kanaatindeyim. Bu bakımdan benim bildiğim olarak; Kültür üniversitesi hiç bir şekilde burs kesmiyor. Ve bu çok önemli, çünkü hukuk fakultelerinde ders bırakmak ve uzatmak beklenmedik şeyler değil.

İletiler
    93
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

tolgaa arkadaşım bak iyi hoş araştırma yapmışsın ama benim hep öss'den yeni çıkmış insanlarda kızdığım şeyi yapıyorsun daha hukuk hakkında hiçbir şey bilmeden yorum yapıyorsun. uluslararası alanda çalışmak istiyorum demişsin ama bu tamamen olmasada imkansız. tamam ben ingilizce biliyorum hadi avukatlık yapayım diyemiyorsun. amerikada avukatlık yapman için orda hukuk okuman ve baronun sınavlarını geçmen lazım bunuda amerikan hukuk sistemini bilmeden nasıl yapacaksın.avrupa için avrupa birliği vatandaşı olman lazım.üstüne gene her ülkenin kendine ait bir sınav sistemi veya koşulu var. tek seçenek avrupa insan hakları mahkemesi veya benzeri uluslararası kuruluşlarda temsil hakkı bunu herhangi bir okuldan hukuk mezunu olursan yapabilirsin.benim sana önerim bilkent olur eğer burslu kazanabiliyorsan.gene bahçeşehir üniversitesi hukuk fakülteside uluslararası bir oluşuma üye diye biliyorum. bunu araştırmanı öneririm.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

evet ben de bilgi üniversitesini yerinde inceleme imkanı buldum hatta yaklaşık 2 saat süresince hukuk fakültesinin konferansına katıldım..gerek eğitim kadrosu gerekse verdikleri bilgiler açısından takdir ettim ve kendi açımdan burada kaliteli bir eğitim alabileceğime kanaat getirdim..ancak üniversitenin dolapdere kampüsünü gördüğümde beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı..fabrikadan bozma metal bir bina ve bahçe yok..ayrıca sanki gecekondular kampüsün içine yapılmış gibiydi..şahsen konuşmam gerekirse orada 4 sene geçirebileceğimi düşünmüyorum..tamam bahçeşehirin kampüsü de büyük değil ama en azından deniz kenarı..gerçi bahçeşehir üniversitesi yakında bütün beşiktaşı alcak gibi duruyor..beşiktaş lisesini ve beşiktaştaki dgm'yi de almışlar duyduma göre..öte yandan bir sene yurtdışında hazırlık okuma imkanı gerçekten cezbedici..yeditepe'nin ise ingilizce ve almanca nın yoğun olarak gösterildiği ağır bir hukuk eğitimi olduğunu biliyorum..o yüzden uluslarası alanda çalışmak isteyen benim gibi öğrenciler için bir fırsattır bu eğitim..ancak yeditepe'nin kampüsü de taksim şişli eminönü gibi istanbul'un merkezi noktalarına pek yakın değil hatta uzak kalmakta..buna ek olarak bahçeşehir üniversitesi hukuk öğrencilerine amerika'da staj yapma imkanı veriyor..bunun da önemli bir artı olabileceği kanaatindeyim..benim aklıma takılan diğer bir soru da üniversiteden mezun olduğumda ben bahçeşehir mezunuyum ya da bilgi,yeditepe mezunuyum dediğim takdirde bunlar arasında bi fark olacak mıdır?olursa nedir?gerçi ben hukuk eğitminin büyük ölçüde öğrenci odaklı olduğunu düşünüyorum..sonuçta bütün vakıf üniversiteleri çeşitli imkanlar sağlıyorlar önemli olansa bunlardan ne derece faydalanabildiğindir..yani potansiyele işlevsellik kazandırmanın önemi ortaya çıkıyor bence eğitimde..ancak tabii ki en iyi şartların nerede olduğunu araştırmak da önemlidir en azından ileride bir hayal kırıklığı yaşamamak açısından..teşekkürler..
    Tercih açısından kampüsleri ön plana çıkarman bana pek mantıklı gelmedi.Sonuçta senin için asıl önem arzeden alacağın eğitimin kalitesi.Deniz kenarında diye üniversite tercihi yapmak pek sağlıklı bir tercih aşamasında olmadığının göstergesi bence.Ayrıca yurt dışında hazırlık okumak elbette cezbedici ancak bu tür şeylerin çok da önemli olmadığını düşünüyorum.Hukuk lisans eğitiminde ulaşman gereken hedef mezun olduktan sonra her zaman ihtiyacın olacak temel hukuk bilgisini elde etmektir.Dolayısıyla tercih yaparken bunu göz önünde bulundurmalı ve sana bu eğitimi en iyi şekilde verecek üniversiteyi tercih etmelisin.Bildiğin gibi vakıf üniversitelerinin kuruluş tarihleri cok eski degil.Bu nedenle pek cok açıdan oturmuş değiller ve gelişim süreçleri halihazırda devam etmekte.Bu üniversiteleri devlet üniversitelerinden ayıran en önemli fark bu.Gerek İstanbul Hukuk gerek Ankara Hukuk yılların getirdiği bir birikime ve yerleşmiş bir kültüre sahipler.Vakıf üniversiteleri ise bu açıdan gerideler.Tercihin bir vakıf üniversitesi olacaksa gelişim süreci açısından en önde geleni tercih etmelisin.Benim gözlemlerime göre bilgi üniversitesi daha oturmuş ve ciddi bir yapıya sahip.Bunu söylerken bahçeşehir üniversitesi öğrencisi olduğumu ve olabildiğince nesnel davrandığımı belirtmek isterim.Bahçeşehir üniversitesi deniz kenarında ve manzarası da epey güzel.Ama unutmamalısın ki hukuk eğitimin hakkını vererek tamamlamak istiyorsan belirli bir ölçüde sosyal hayatın sekteye uğrayacak.İlerleyen yıllarda manzara, deniz ,çevre kosullarından cok derslerle bogusuyor halde bulacaksın kendini ve bu tür şeyleri çok fazla umursamayacaksın.Ayrıca bahçeşehir üniversitesi fiziki açıdan yetersiz kalıyor şu an.Sınıflar okulda bulunan öğrencilere yetmiyor ve bu durum bir takım sorunlara yol açıyor.Her ne kadar son derece kaliteli bir eğitim kadrosuna sahip olsa da içinde olan biri olarak söylüyorum oturmamış bir yapısı var.Tercih aşması zordur ve bu aşamada olabildiğince fazla araştırma yap ve "promosyonlara" fazla takılma

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı RaistlinMjr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    tolgaa arkadaşım bak iyi hoş araştırma yapmışsın ama benim hep öss'den yeni çıkmış insanlarda kızdığım şeyi yapıyorsun daha hukuk hakkında hiçbir şey bilmeden yorum yapıyorsun. uluslararası alanda çalışmak istiyorum demişsin ama bu tamamen olmasada imkansız. tamam ben ingilizce biliyorum hadi avukatlık yapayım diyemiyorsun. amerikada avukatlık yapman için orda hukuk okuman ve baronun sınavlarını geçmen lazım bunuda amerikan hukuk sistemini bilmeden nasıl yapacaksın.avrupa için avrupa birliği vatandaşı olman lazım.üstüne gene her ülkenin kendine ait bir sınav sistemi veya koşulu var. tek seçenek avrupa insan hakları mahkemesi veya benzeri uluslararası kuruluşlarda temsil hakkı bunu herhangi bir okuldan hukuk mezunu olursan yapabilirsin.benim sana önerim bilkent olur eğer burslu kazanabiliyorsan.gene bahçeşehir üniversitesi hukuk fakülteside uluslararası bir oluşuma üye diye biliyorum. bunu araştırmanı öneririm.

dostum benim uluslararası alandan kastım amerika veya avrupa'da çalışmak değildi yanlış anlaşıldıysam özür dilerim benim demek istediğim türkiye'de iş yapan uluslararası şirketlerin hukuk danışmanlığı gibi görevleri üstlenmekti

+ Konuyu Yanıtla
5 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

bilgi mi yeditepe mi

yeditepe universitesi kayit sildirme

yeditepe mi bilgi mi

yeditepe üniversitesi mi bilgi universitesi mi

Forum