+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.

Konu: Tecavüz Davası

Tecavüz Davası Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Tecavüz Davası

Merhaba Arkadaşlar
    Ben 24 yaşında bir bayanım.Geçtiğimiz mart ayında evlenmeyi düşündüğüm çok sevdiğim bir erkek tarafından çayıma ilaç konularak tecavüze uğradım.Türkiyenin en büyük illerinden birinde doğup büyümüş olmama rağmen doğu kökenli bir aileye mensup olduğum için örf adet ve töre korkusu yüzünden bu olayı patronum en yakın arkadaşım ve kızkardeşim hariç ailemden kimseyle paylaşamadım.
    Ama bana bu kötülüğü yapan canavarın cezasız kalmaması için mahkemeye başvurdum.Bu başvurumun ardından bu canavar cezaevine konuldu.Ama tutmuş olduğu avukat ve ailesi benim evimi cep numaramı ve ev numaramı bularak bana ifademi değiştirmemi değiştirmediğim takdirde aileme söyleyeceklerini belirterek tehdit etmeye başladılar.En sonunda bir günde Avukat hanım ve bu canavarın ailesi kapımın önüne kadar gelerek bana telefon açıp evin önüne çağırdılar.Bana uzattıkları ifade tutanağını imzalamadığım takdirde eve girip herşeyi aileme anlatmakla tehdit ettiler ve o ifade tutanağını imzalattırdılar.
    Mahkeme günü gelip mahkemeye gittiğimde ise mahkemenin önü ana baba günüydü.Mahkemeye girmeyen ne kadar eş dost ve akrabaları varsa hepsi de ben oradan geçerken bana silahlarını göstererek örtülü olarak beni ölümle tehdit etti.Bende mecburen ailem duymasın diye onların istediği şekilde ifade verdim ve bu canavar sadece 1,5 ay cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.Benim verdiğim o ifadeden sonra da bu kadar çabukmu pes edecektin diyerek avukatım çekildi.
    Bu arada bana bu kötülüğü yapan canavar Türkiye'nin en büyük üniversitelerinden birinde güvenlik görevlisi olarak çalışıyor.Bana da şu anda davadan vazgeçersem benimle evleneceğini söylüyor.Fakat siz olsanız böyle bir canavarla bir ömür beraber olurmuydunuz.Fakat hiç tahmin etmediğim bir şey oldu ve tesadüf eseri kız kardeşim girdiği Kpss sınavını kazandı ve tayini Türkiyenin başka büyük bir iline çıktı.Artık beni bu ilde bulmaları yada ailemi bulmakla beni tehdit etme imkanları kalmadığı için bu mahkemede herşeyi anlatmaya karar verdim.Ama sizlere sormak istediğim şeyler var bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
    1-Can güvenliğim için mahkemeye hiç çıkmadan o canavarın yüzünü görmeden sadece savcı yada hakime sözlü yada yazılı olarak ifade verebilirmiyim?
    2-Gene can güvenliğim için tanıklarımda böyle bir yol izleyebilir mi?
    3-Bu canavar ruhlu insanları cinsel obje olarak gören ve kendi zevkleri için insanların hayatını karartan bu varlık kaç yıl ceza alır?
    4-Eğer mahkemeyi o canavar kazanırsa onun aleyhinde tanıklık yaptıkları için kızkardeşim ve arkadaşıma tazminat davası açabilir mi?
    5-Eğer dava açarsa bu kız kardeşimin memuriyet hayatını etkiler mi?

Hukuki NET Güncel Haber

Tecavüz Davası konulu yargıtay kararı ara
    Tecavüz Davası konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Tecavüz Davası

öncelikle geçmiş olsun diyeyim yazının tamamını okudum ama bence çok uzun yazdığın için kimse okumamış ve cevap vermemiş tekrar denemelisin

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.782
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ferdinand rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    öncelikle geçmiş olsun diyeyim yazının tamamını okudum ama bence çok uzun yazdığın için kimse okumamış ve cevap vermemiş tekrar denemelisin
    Sn.ferdinand;
    bu sonuca nasıl vardınız anlayamadım.
    İletinin yazılış tarih ve saati:16.10.2007 17:50 (bugün)
    Sizin uzun olduğu için kimse okumamış,tekrar deneyin deme saatiniz ise:16.10.2007 18:03

Nerede
    Ankara-TÜRKİYE
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın umutsuzum,hayatta hiçbir zaman ümidinizi yitirmeyin .Asıl ümidinizi yitirdiğiniz zaman yaşama sevincinizi yitirebilirsiniz.Evet malesef üzücü bir olay yaşamızsınız ama bu ömür boyu üzücü şeyler yaşayacağınız anlamına gelmiyor. Benim size nacizane tavsiyem mutlaka sonu ne olursa olsun hakkınızı arayın.Hayatta malesef hepimiz farklı sınavlardan geçiyoruz. Önemli olan hepimiz bu kötü geçen sınavlarda dahi hakkımızı arayabilmemiz .Malesef günümüzde kabullenmek istemesekte bayanlar cinsel obje dışında hiçbir şeyi ifade etmez hale geldi.Gençlik nereye gidiyor diye kendi kendime sorarım sık sık. Ben bir özeleğitim yani zihin engelliler öğretmeniyim . Ve emin olun onlardan yararlanmak isteyen insanlarda çıkıyor.Bu durum çok iğreç ama malesef.Hayatı gerçekleriyle kabullenmeli ve bir çözüm yoluna ulaşmamız için haklarımızı savunmamız gerekmekte. Bunun yoluda hukuki başvuruda bulunmamızdan geçmekte. Mutlaka adalet yerini bulur. Umutsuzluktan , umuda kavuşmanız dileğiyle........

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn Ekircalı çok haklısınız dalgınlığıma gelmiş hiç bakmamışım tarihine ve saatine çok çok özür. Bu arada benim de bir sorum olacak eğer bilen varsa yanıtlarsa sevinirim.Şimdi üniversiteden 1 ay uzaklaştırma cezası aldım ve KPSS'ye hazırlanmak istiyorum ama bu cezadan dolayı devlete girebilmemin mümkün olmadığı söylendi ne kadar doğru ne kadar yanlış bilen varsa şimdiden teşekkürler...

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı umutsuzum rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba Arkadaşlar
    Ben 24 yaşında bir bayanım.Geçtiğimiz mart ayında evlenmeyi düşündüğüm çok sevdiğim bir erkek tarafından çayıma ilaç konularak tecavüze uğradım.Türkiyenin en büyük illerinden birinde doğup büyümüş olmama rağmen doğu kökenli bir aileye mensup olduğum için örf adet ve töre korkusu yüzünden bu olayı patronum en yakın arkadaşım ve kızkardeşim hariç ailemden kimseyle paylaşamadım.
    Ama bana bu kötülüğü yapan canavarın cezasız kalmaması için mahkemeye başvurdum.Bu başvurumun ardından bu canavar cezaevine konuldu.Ama tutmuş olduğu avukat ve ailesi benim evimi cep numaramı ve ev numaramı bularak bana ifademi değiştirmemi değiştirmediğim takdirde aileme söyleyeceklerini belirterek tehdit etmeye başladılar.En sonunda bir günde Avukat hanım ve bu canavarın ailesi kapımın önüne kadar gelerek bana telefon açıp evin önüne çağırdılar.Bana uzattıkları ifade tutanağını imzalamadığım takdirde eve girip herşeyi aileme anlatmakla tehdit ettiler ve o ifade tutanağını imzalattırdılar.
    Mahkeme günü gelip mahkemeye gittiğimde ise mahkemenin önü ana baba günüydü.Mahkemeye girmeyen ne kadar eş dost ve akrabaları varsa hepsi de ben oradan geçerken bana silahlarını göstererek örtülü olarak beni ölümle tehdit etti.Bende mecburen ailem duymasın diye onların istediği şekilde ifade verdim ve bu canavar sadece 1,5 ay cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.Benim verdiğim o ifadeden sonra da bu kadar çabukmu pes edecektin diyerek avukatım çekildi.
    Bu arada bana bu kötülüğü yapan canavar Türkiye'nin en büyük üniversitelerinden birinde güvenlik görevlisi olarak çalışıyor.Bana da şu anda davadan vazgeçersem benimle evleneceğini söylüyor.Fakat siz olsanız böyle bir canavarla bir ömür beraber olurmuydunuz.Fakat hiç tahmin etmediğim bir şey oldu ve tesadüf eseri kız kardeşim girdiği Kpss sınavını kazandı ve tayini Türkiyenin başka büyük bir iline çıktı.Artık beni bu ilde bulmaları yada ailemi bulmakla beni tehdit etme imkanları kalmadığı için bu mahkemede herşeyi anlatmaya karar verdim.Ama sizlere sormak istediğim şeyler var bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
    1-Can güvenliğim için mahkemeye hiç çıkmadan o canavarın yüzünü görmeden sadece savcı yada hakime sözlü yada yazılı olarak ifade verebilirmiyim?
    2-Gene can güvenliğim için tanıklarımda böyle bir yol izleyebilir mi?
    3-Bu canavar ruhlu insanları cinsel obje olarak gören ve kendi zevkleri için insanların hayatını karartan bu varlık kaç yıl ceza alır?
    4-Eğer mahkemeyi o canavar kazanırsa onun aleyhinde tanıklık yaptıkları için kızkardeşim ve arkadaşıma tazminat davası açabilir mi?
    5-Eğer dava açarsa bu kız kardeşimin memuriyet hayatını etkiler mi?

Geçmiş olsun.

Sorduğunuz ilk 2 sorunun yanıtını size verecek olan, davaya bakan hakimdir. Gidin ve hakim ile yüzyüze konuşun, gerçekleri söyleyin. Gereğini yapacaktır, ancak ifadelerinizi dosyayı inceleyen sanık ve/veya müdafii mutlaka okuyacaktır bunu engelleyemezsiniz. Ailenizin baskısından korkmayın hakkınızı sonuna kadar arayın demek istiyorum ama öte yandan yaşadığınız baskıyı da anlayabiliyorum. Ne diyeceğimi bilemiyorum töre denilen şeyin sonunun nereye varacağını düşünmek bile istemiyorum ama lütfen cesur olun, aileniz öğrense dahi yine adalete, yargıya sığınabilirsiniz.

Size bir tavsiyem de, bulunduğunuz yerdeki Baro'ya gidin ve Kadın Hakları Kurulu yetkilileri ile görüşmeye çalışın, onlar da size yol göstereceklerdir.

Sanığın ne kadar ceza alacağını bilmek imkansızdır, cezayı artıran ve hafifleten sebepler ceza tayinini etkiler.

Eğer tanıklar hakkında yalan tanıklıktan dolayı şikayetçi olur ve ceza almalarını sağlar ise tazminat talep edebilir.

Yalan tanıklıktan dolayı hakkında şikayet olur ve yargılanıp ceza alırsa memurluk şartını kaybetmiş olur, yalan tanıklık devlete karşı işlenen suçlardandır.

Ancak lütfen bundan çekinmeyin, ablanız ve diğer tanıklar doğruyu söylediyse korkmanızı gerektirecek bir durum söz konusu değildir.

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy Re: Tecavüz Davası

bende benzer bir olay yaşadım
    Lütfen benimle irtibat kur, bekliyorum

Nerede
    erzurum
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Tecavüz Davası

keske ifadeni ucunda olum olsa degismeseydin. bildigim kadariyla ayni suctan ayni kisiye dava acamiyorsun. ben bir erkegim ayni olay benimde basima geldi ama ben kesinlikle zorla birsey yapmadim. gidip.beni tecavuz etti diye vermis. Suan cok zor durundayim ve ne yapacagimi bilmiyorum. Allah in adaleti bu dinyada tecelli etmezse ahirette kesinlikle tecelli edecek bunu biliyorum.. bana benimle evleneceksin diye tutturmua durumda yoksa ifademi degismem diyor . bu ne kadar kolay bir is artik. gidp onla bunla yatip rn son bana gelip tecavuzden veriyor ve evlenmezsen degismem diyor. arkadaslar ne olur herkese bu gozle bakmayin. kim hakliysa onun icin dua edin. kim tecavuz etmisse Allah ondan kat ve katini cikarsin. kime iftira atilmissa Allah ondan kat ve katini cikarsin. gunlerdir agliyorm uyuyamiyorum. bu bu kadar basit mi yani birine iftira atmsk bu kadar kolay mi . ( bu arada konuyu acan arkadasim sizdenn ozur dilerim . gercekten icim yaniyor kendimi ifade etmek istedim. siz belliki konunuzda haklisniz ve bu kotu insanlara taviz vermeyin. hic birsey yapamazsaniz Allah a havale edin . Suphesizki o herseyin hesabini soracak.)

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

tecavuz davalari

tecavüz davaları

tecavuz davasiturkiyedeki tecavuz davalarihttp:www.hukuki.netshowthread.php28941-Tecavuz-Davasikamu davası ne kadar sürertecavuz davalariyla ilgili ictihatlartecavuz davasi nedirtecavüz davatecavüz mahkemeleri nekadar sürüyorispatlanamayan tecavuz davalaritecavuz ile ilgili dava acilmasitecavuz davalarinin sonuclaritecavuz davalari nekadar sureetecavuz davalari yorumtecavuz davalarinda tecavuz kac dakika surertecavuz davasinda avukat gerekir mitecavuz mahkeme ornekleritecavuz davalari cezalari 2016tecavuz davalari nasil isliyor 2015tecavuz dava dosyalaritecavuz davalarinda zaman suresitecavuz mahkemeleri nasil oluryalan tecavuz davalari
Forum