+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 31 ileti bulundu.
    Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Kenevir (Uyuşturucu Madde) Bulundurma ve Kullanımı

Alıntı anwalt_cem rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ayrıca SAYIN Devrim Sinan KARAVELİOĞLU
    ben daha 22 yasında stajer bir avukatım. elbette Kİ sizin kadar tecrübe ve bilgim yoktur.biz genc hukukcular olarak elimizden geldigi kadar bildiklerimizi yazmaya calısyoruz.siz bizleri destekleyip daha iyi olmamız yolunca yardımcı olacagınız yerde, bizi kücümseyerek, hukukcu olma sevkimizi kırıyorsunuz..ben daha 2 gündür bu siteye üyeyim ve birseyleer yazmaya calısyorum..eger hatam varsa bunu daha olgun bir sekilde söyleyebilirsiniz..yorumunuzdan dolayı incindigimi belirtirim...
    Haklısınız, özür dilerim.

Hukuki NET Güncel Haber

Kenevir (Uyuşturucu Madde) Bulundurma ve Kullanımı konulu yargıtay kararı ara
    Kenevir (Uyuşturucu Madde) Bulundurma ve Kullanımı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Sivas
    İletiler
    365
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ekremiyican rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sn.Hypnos,Jandarma'da parmak izi alınıp,fotograf çekildimi? bu işlemler yapıldı ise,kayıtlı oldugunuz il,ilçe Polis veya köy kolluguna bildirilir, arşivlenirsiniz bir sureti de ankara'ya gönderilir.İlerde güvenlik tahkikatlarınız(kamu da)çalişmak için Müracaat yapıldıgın da bunlar önünüz de engel teşkil eder.İçiciligin cezası(10) ay hapis paraya cevrilebilir.
    Adamları hemen 9/B kapsamında fişledinya sayın Ekremiyican söyleyecek bişey bulamıyorum artık.Muhtemelen denetimli serbestlik tedbirlerine maruz kalırsınız.

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Hypnos rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

Açıklamanız için teşekkürler. Bir sorum daha olacak şehir dışında olduğumdan denetimli serbestlik işlemlerinin haftada bir yerine 2 haftada bir yada 3 haftada bir olmasını mahkemeden talep edebilirmiyim.?
    Sayin Hypnos;
    Bende şu anda Denetimli Serbestlike tabi biriyim.Süreç şu şekilde işliyor;yakalandığınız ve davanızın görüldüğü şehrin valiliğindeki Denetimli Serbestlik Masasına gidiyorsunuz.Buraya ayda 1 kez gitmeniz gerekiyor.Burada size madde kullanımı hakkında gerekli bilgileri bir rehber öğremen vasıtasıyla veriyorlar.Aynı zamanda buraya gittiğiniz gün size bir sevk kağıdı verip 5gün içinde hastahaneye gidip kan ve idrar tahlili olmanızı istiyorlar.Eğer bu tahlil sonuçlarından biri pozitif çıkarsa size uyarı cezası verip AMATEMe sevk ediolar.Eğer bir kere daha pozitif çıkarsanız dosyanızı kapatıp mahkemeye geri gönderiyolrar.Bu Denetimli Serbestlik Tedbirinin uygulaması.Bundan sonraki hukuki süreci ise hocalarımız yukarıda anlatmışlar zaten.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Anlattığım olay için savcılık ta yeniden ifade verdik ve ben suçu üstüme aldım diğer üç kişi olaydan haberlerinin olmadıklarını ve benim bizzat aldığımı fakat kullanmadan yakalandığımı , pişman olduğumu ifademde belirttim ve çok az miktar olarak yakalandığı için takipsizlik kararı verilebilir mi ? Yoksa her halukarda mahkemeye çıkacakmıyım ?

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı sevgili büyüklerim ve bilgisi olan kişiler bilgilerinizi benimle paylaşırmısınız

Merhabalar kafam bazı konularda cok karısık o yuzden sızlerden buyuklerımden bu konu hakkında fıkır sahibi olan insanlardan yardım almak istedim_!Yaklasık 1 ay once üstümde 2 adet extaxy hap yakalattım_!Beni bir arabaya bindirdiler sivil polisler ve beklemeye basladık kimden aldıgımı sordular bende söyledim ve bu adamı zaten takip ediyolarmıs_!bir kaç kişinin daha alışveriş yapmasını bekledıler bir kişi kaçtı ıkıncı alısverıste bir kişi daha yakalandı uzerınde esrar cıktı oda kımden aldıgını soyledıler 10 dakka ıcınde bu adamıda yakaladılar bizi emlıyete götürdüler ve ifademizi aldılar bizde bu adamdan aldığımızı söyledik_!Fakat satıcı olan ınsan ıfade vermedı emliyette vede savcıya verdiği ifadesi ben kullanıcıyımdı_! sonra bizi nezarete götürdüler satın aldıgımız adamla yan yana nezaretlerde kaldık bıze sureklı benden almadıgınzı soyleyın dedı yoksa sizi öldürürler dedi_!sonra bizi tekrar emliyete götürdüler ve burda bizim parmak izlerimizi ve fotoraflarımızı cektiler sonra adliyeye götürdüler ve savcıya cıktık.Savcı bize ifadeleriniz doğrumu dedi_! Bizde doğru olaylar böyle böyle oldu dedik_!Bizi serbest bıraktılar benim büyüklerime sorum bundan sonrası ne olur acaba hayatım gercekten karmaşık bir hale girdi dışarı cıkamıyorum_!Bizi tekrar mahkemeye çağırırlarmı biz sanıkmıyız tanıkmıyız bunuda bilöiyorum ve aklımdaki en büyük sorunlardan birtanesi universite mezunuyum vede parmak izlerimizi ve resimlerimizi cektiler bunlar adli sicilimize gecermi önümüzde bu çirkin durum karşımıza cıkarmı?Şu yaşadıklarımdan aldıgım ders uyuşturucunun gercekten insan hayatını kötü yönde etkiledığidir hayatım birden deişti ne bu maddeyi birdaha denemek nede bu işlerin içinde olan insanlarla görüşmek dahi istemiyorum dersimi aldım fakat okulda öğrendipğimiz dersler gibi bir ders deilmiş bu hayat dersi gercekten insanı adam etmeye yetiyor

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Hypnos rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Anlattığım olay için savcılık ta yeniden ifade verdik ve ben suçu üstüme aldım diğer üç kişi olaydan haberlerinin olmadıklarını ve benim bizzat aldığımı fakat kullanmadan yakalandığımı , pişman olduğumu ifademde belirttim ve çok az miktar olarak yakalandığı için takipsizlik kararı verilebilir mi ? Yoksa her halukarda mahkemeye çıkacakmıyım ?
    Olayı sen üzerine aldıysan sadece sen mahkemde yargılanırsın.Diğer arkadaşların en fazla tanık sıfatıyla çağırılırlar.Eğer savcıya çıktıysan bu olay zaten mahkemeye intikal eder.Hakkında Denetimli Serbestlik uygulaması hükmolunacaktır.Denetimli Serbestlik sürecide yukarıda anlattığım gibi işler.

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: sevgili büyüklerim ve bilgisi olan kişiler bilgilerinizi benimle paylaşırmısınız

Alıntı pişmanım84 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar kafam bazı konularda cok karısık o yuzden sızlerden buyuklerımden bu konu hakkında fıkır sahibi olan insanlardan yardım almak istedim_!Yaklasık 1 ay once üstümde 2 adet extaxy hap yakalattım_!Beni bir arabaya bindirdiler sivil polisler ve beklemeye basladık kimden aldıgımı sordular bende söyledim ve bu adamı zaten takip ediyolarmıs_!bir kaç kişinin daha alışveriş yapmasını bekledıler bir kişi kaçtı ıkıncı alısverıste bir kişi daha yakalandı uzerınde esrar cıktı oda kımden aldıgını soyledıler 10 dakka ıcınde bu adamıda yakaladılar bizi emlıyete götürdüler ve ifademizi aldılar bizde bu adamdan aldığımızı söyledik_!Fakat satıcı olan ınsan ıfade vermedı emliyette vede savcıya verdiği ifadesi ben kullanıcıyımdı_! sonra bizi nezarete götürdüler satın aldıgımız adamla yan yana nezaretlerde kaldık bıze sureklı benden almadıgınzı soyleyın dedı yoksa sizi öldürürler dedi_!sonra bizi tekrar emliyete götürdüler ve burda bizim parmak izlerimizi ve fotoraflarımızı cektiler sonra adliyeye götürdüler ve savcıya cıktık.Savcı bize ifadeleriniz doğrumu dedi_! Bizde doğru olaylar böyle böyle oldu dedik_!Bizi serbest bıraktılar benim büyüklerime sorum bundan sonrası ne olur acaba hayatım gercekten karmaşık bir hale girdi dışarı cıkamıyorum_!Bizi tekrar mahkemeye çağırırlarmı biz sanıkmıyız tanıkmıyız bunuda bilöiyorum ve aklımdaki en büyük sorunlardan birtanesi universite mezunuyum vede parmak izlerimizi ve resimlerimizi cektiler bunlar adli sicilimize gecermi önümüzde bu çirkin durum karşımıza cıkarmı?Şu yaşadıklarımdan aldıgım ders uyuşturucunun gercekten insan hayatını kötü yönde etkiledığidir hayatım birden deişti ne bu maddeyi birdaha denemek nede bu işlerin içinde olan insanlarla görüşmek dahi istemiyorum dersimi aldım fakat okulda öğrendipğimiz dersler gibi bir ders deilmiş bu hayat dersi gercekten insanı adam etmeye yetiyor
    Sende tahminimce 1 sene hapis cezası ile yargılanacaksın.Ama şunu unutma ve mutlaka mahkemede satan kişinin yakalanmasına yardımcı olduğun ve alyhinde tanıklık yaptığın için ''Etkin Pişmanlık'' hükmünden yaralanmak istediğini belirt.Bu hükümle cezan küçük bie ihtimalde olsa düşer yada yarıya iner(yarıya inmesi daha muhtemel).Hakkında verilen Denetimli Serbestlik tedbiri (Tahliller fln.) bittiği zaman bu siciline işlemez.Ama Denetimli Serbestlik sürecinde tahlillerin pozitif çıkar ve dosyan tekrar mahkemeye gönderilirse bu sicil kaydına işlenir ve 5 sene sicilinde kalır.

Nerede
    Sivas
    İletiler
    365
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: sevgili büyüklerim ve bilgisi olan kişiler bilgilerinizi benimle paylaşırmısınız

Alıntı KaLiMarciano rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hakkında verilen Denetimli Serbestlik tedbiri (Tahliller fln.) bittiği zaman bu siciline işlemez.Ama Denetimli Serbestlik sürecinde tahlillerin pozitif çıkar ve dosyan tekrar mahkemeye gönderilirse bu sicil kaydına işlenir ve 5 sene sicilinde kalır.
    Sicil konusunda böyle birşey yok.Kişi hakkında denetimli serbestlik tedbirlerinden birine hükmolunduğu takdirde adli sicil kaydına işler.5 senede de kalkması imkansız.

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tam hukuki şeklini bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla adli sicil kaydına işlenen vakalar otomatik olarak değil ama kendiniz bir dilekçe vererek sildirebiliyorsunuz.Tabi olayın üzerinden 5 sene geçtikten ve bu süre zarfı içinde aynı suçtan tekrar mahkemeye çıkmamak şartıyla.

Nerede
    istanbul, Turkey.
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

eger sadece denetimli serbestlik tedbiri verilirse cogunlukla 1 yıl süreyle rehberle görüşmelere gidiliyor, rehber kendisi belirler en az ayda 1 yapılır ama ayda 2-3 yapılabiliyor. fakat 191/4 tedavi ve denetimli serbestlik tedbiri verilmişse bu sefer hem hastaneye gidiliyor 10-15 gunde bazen ayda 1 tahlil veriliyor, tedavi süresince ve tedavi bitiminden itibaren 1 yıl süreyle rehberle görüşmelerine devam ediliyor.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

denetimli serbestlik sicile işlemez

tedavi ve denetimli serbestlik kararı sicile islemez

Forum