+ Konuyu Yanıtla
1 den 4´e kadar toplam 4 ileti bulundu.
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Çocuğum ie Tatil Yapabilmem için Ara Karar verildi

Herkese merhabalar....

Şiddetli geçimsizlik nedeniyle yaklaşık 9 ay önce davayı ben açtım.
    Eşim boşanmak istemediğini söyledi.
    Yaklaşık 1 hafta önce 3.ncü duruşmam oldu.Her iki tarafın şahitleri dinlendi.Deliller mahkemeye sunuldu.
    Eşim başka bir ilde yaşıyor.Yaklaşık 1000 km yol katederek ;Sürekli çocuğumu görmeye gidiyorum.Fakat son gittiğimde bayağı zorluklar çıkardı.
    Geçen duruşmada çocuğumla beraber tatil yapmak istediğimi ama annesinin bana çocuğumu görme konusunda zorluklar çıkarmaya başladığını mahkemeye sundum.Ara karar ile Ağustos1 Ağustos 15 arası 15 günlüğüne Çocuğumu yanıma tatil için alabileceğim yönünde karar çıktı.
    Kızım 7 yaşında.Ziyaretine gittiğimde herşey güzel geziyoruz,alışveriş yapıyoruz.Eğleniyoruz ama akşam eve gelince annesinin birazcık somurtması,niye bunları aldınız sanki ihtiyacımızmı vardı ?demesi üzerine ;ertesi gün gönlümüzce gezemiyoruz;Kızım acaba annem bana kızar mı?Bana bozulurmu diye hiçbirşey almak istemiyor.Rahat hareket edemiyor.

Dava henüz sonuçlanmadı Eylül ayında duruşmamız var belki sonuçlanır karar çıkar ümidindeyim.Neyse sormak istediğim şeyler..

Ağustos ayında tatil için kızımı almaya gittiğimde Annesi ne gibi problemler çıkarabilir.Evde bulunmazsa;kendisine ulaşamazsam.Telefonlarını kapatırsa...
    İcra yolu ile almayı denemelimiyim.İcra yolu ile çocuk tesliminde prosedür nedir.Uzun zaman alıyorsa daha öncemi gitmeliyim?
    Annesinin ;babası gelmedi yada hastamız vardı ziyaretlerine gittik gibi sebepler ileri sunarak çocuğumu bana vermemesi söz konusu olabilir.Bu ileriki duruşmada , karar duruşmasında dikkate alınırmı.Ve bunu nasıl ispatlayabilirim.Mesela biz evdeydik babası almaya gelmedi diyebilir.

İcra memurları ile gittiğimde evde bulamazsak bana eve gittik anne evde yoktu diye tutanakmı veriyorlar?1 Ağustos'damı icra ile gitmem lazım..
    Çok soru sordum ama 3.5 yılın sonunda kızım ile beraber tatil yapabilme ümidi beni hem mutlu ediyor hemde heyecanlandırıyor.O yüzden herşeyi öğrenerek ona göre hareket etmek istiyorum..
    Elbetteki ümidim annesinin sorun çıkarmadan bana çocuğumu vermesi 2 hafta sonrada geri getirip teslim etmem.
    Herkese yardımlarından dolayı şimdiden teşekkürler....

Hukuki NET Güncel Haber

Çocuğum ie Tatil Yapabilmem için Ara Karar verildi konulu yargıtay kararı ara
    Çocuğum ie Tatil Yapabilmem için Ara Karar verildi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.785
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: CoÇuĞum İle Tatİl Yapabİlmem İÇİn Ara Karar Verİldİ.

Merhaba;
    konunun hukuki boyutu ile ilgili birşey söyleyebilecek bilgiye sahip değilim.Ancak, bulunduğunuz boşanma sürecinde bahsettiğiniz küçük örneklerdeki gibi olaylar,aradaki sürtüşmeler heleki İCRA YOLUYLA,POLİS GÜCÜYLE TESLİM ALMAK durumlarının küçük kızınızda bırakacağı yaraları defalarca düşünerek uygulamaya geçmenizi rica ediyorum.
    Boşanma sürecinde zaten anlayamadığı bir sürü olayın tam göbeğinde kalan kızınıza yardımcı olmak adına annesiyle birlikte konuşmak,belki bir pedagog yardımıyla onun durumu daha iyi anlamasını sağlamak,inanın ilerideki yaşları için çok daha faydalı olabilecektir.

saygılar

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: CoÇuĞum İle Tatİl Yapabİlmem İÇİn Ara Karar Verİldİ.

Sn. ekircali,

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.Söylediklerinize % 100 katılıyorum.
    Hiç bir zaman çocuğumu almaya icra memurları,polisler ve eğitmenlerle beraber gitmeyi istemem...

3.5 yıldır ayrıyız.Bu zaman içerisinde çocuğumu görme süresini en fazla 2 aya uzatmışımdır.Özel günlerinde devamlı yanında olmaya dikkat etmişimdir..Okulun ilk günü,tatile girdiğinde yada doğum günlerinde hep yanında oldum....
    İlk zamanlarda annesininde bizimle beraber gelmesini istediğinde,
    Çocuğum için onu birazcıkda olsa mutlu görmek adına tamam dedim.Nereye gitsek annesinide beraber götürdük.Yanında kırıcı üzücü eskilere dair tek kelime bile etmemeye özen gösterdim...
    Ama dava başladıktan sonra herşey değişti.Eşimin gözünde ben düşman oldum.1000 km yol otobüsle 12 saat gelip otellerde kaldım.Bunu kızımda çok iyi bildiği için şimdi ne zaman gitsem zıplayarak geliyor.Bir gün bile ;ben gitmem demedi.Ama gelin görün ,kızım annesinden daha olgun ve daha akıllı.
    Okulunda annesi öğretmenine tembihlemiş babası gelirse göndermeyin okulda görsün diye.Kızım bunu duyunca niye diye öğretmenine sordu.Sonrada bana baba herhalde sen beni kaçırırsın diye böyle yaptı boşver okulda konuşuruz.Sen üzülme kaçıracak olsan şimdiye kadar 50 kere kaçırırdın bile dedi.Herşeye rağmen mecburen yok kızım annen derslerinden geri kalmayasın diye bana tatilllerde gel dedi ama ben seni cok özlediğim için erken geldim dedim.

Şimdi boşanma aşamasının sonlarına geldik.Kendisi telefonlarıma çıkmıyor.
    Haliyle kızımı almaya gideceğim.Ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.
    Eğerki kendisine ulaşabilirsem tabiki konuşup kendisini ikna etmeye çalışacağım.İkna edeceğimi umuyorum.Ama ulaşamazsam.Gittiğimde evde bulamazsam.Bunu nasıl mahkemede ispatlayacağım bunu düşünüyorum.
    Sonra mahkemeye demezmi bak siz beraber zaman geçirsinler ,tatil yapsınlar diye karar verdiniz.Ama babası gelmedi derse ne yapacağım.
    Bu ihtimali düşünürek icra yolu nedir?Nasıl uygulanır diye sordum..

Düşünüyorum çocuğumun annesi benim ex eşim olabilir.Ama çocuğumun ex annesi olamaz.Beni daha çok sevmesi onu az sevmesi için uğraşmam söz konusu dahi olamaz.Kendisinin korkusu maddi imkanlar kullanarak çocuğumun aklını çelmem.Mahkeme günü bir süpriz yaparak ben annemi istemiyorum babamı istiyorum demesi..İnanın ne kadar maddi imkanda kullansam 7 yaşındaki kızıma annesindan daha iyi bakabilecek birisini bulamam.Ama bu boşanmayacağız yada benim kızımı hiç görmek istemeyeceğim anlamına gelmez.

Bazen acaba hiç ilgilenmesem,aramasam,gelmesem.Sayın Eşim dahamı mutlu olurdu diye düşünüyorum.Fakat biraz düşündükten sonra benim için önemli olan onun değil kızımın mutluluğu olduğunu anlıyorum.
    Kızıma uzakta dahi olsa kendisini herzaman seven bir babasının olduğunu hissettirmek.Yanlız değilsin ben herzaman senin yanındayım mesajını vermek,onunla vakit geçirmek,yüzünün azıcıkda güldüğünü görmek hem onu hemde beni inanılmaz derecede mutlu ediyor...
    Bunun için sonuç ne olursa olsun gene gideceğim gene kızımı göreceğim.İnşallah bir gün anneside herşeyin bittiğini bundan sonra kızımız için bazı şeyleri kenara atıp mantıklıca hareket etmemiz gerektiğini anlar.Anlar ve ortada kızımız kalmaz.Onun sevgisi her ikimizede fazlasıyla yeter...
    Gene çok yazdım ama benim durumumda o kadar çok insan varki..
    İnşallah yazdıklarımı okuyup azıcık kendilerinede ders çıkarırlar..Şapkalarını önlerine koyup azıcık düşünürler..
    Herkese saygılar...

Nerede
    Bakırköy/İstanbul
    İletiler
    155
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Çocuğum ie Tatil Yapabilmem için Ara Karar verildi

Alıntı beraber_2001 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Herkese merhabalar....

Şiddetli geçimsizlik nedeniyle yaklaşık 9 ay önce davayı ben açtım.
    Eşim boşanmak istemediğini söyledi.
    Yaklaşık 1 hafta önce 3.ncü duruşmam oldu.Her iki tarafın şahitleri dinlendi.Deliller mahkemeye sunuldu.
    Eşim başka bir ilde yaşıyor.Yaklaşık 1000 km yol katederek ;Sürekli çocuğumu görmeye gidiyorum.Fakat son gittiğimde bayağı zorluklar çıkardı.
    Geçen duruşmada çocuğumla beraber tatil yapmak istediğimi ama annesinin bana çocuğumu görme konusunda zorluklar çıkarmaya başladığını mahkemeye sundum.Ara karar ile Ağustos1 Ağustos 15 arası 15 günlüğüne Çocuğumu yanıma tatil için alabileceğim yönünde karar çıktı.
    Kızım 7 yaşında.Ziyaretine gittiğimde herşey güzel geziyoruz,alışveriş yapıyoruz.Eğleniyoruz ama akşam eve gelince annesinin birazcık somurtması,niye bunları aldınız sanki ihtiyacımızmı vardı ?demesi üzerine ;ertesi gün gönlümüzce gezemiyoruz;Kızım acaba annem bana kızar mı?Bana bozulurmu diye hiçbirşey almak istemiyor.Rahat hareket edemiyor.

Dava henüz sonuçlanmadı Eylül ayında duruşmamız var belki sonuçlanır karar çıkar ümidindeyim.Neyse sormak istediğim şeyler..

Ağustos ayında tatil için kızımı almaya gittiğimde Annesi ne gibi problemler çıkarabilir.Evde bulunmazsa;kendisine ulaşamazsam.Telefonlarını kapatırsa...
    İcra yolu ile almayı denemelimiyim.İcra yolu ile çocuk tesliminde prosedür nedir.Uzun zaman alıyorsa daha öncemi gitmeliyim?
    Annesinin ;babası gelmedi yada hastamız vardı ziyaretlerine gittik gibi sebepler ileri sunarak çocuğumu bana vermemesi söz konusu olabilir.Bu ileriki duruşmada , karar duruşmasında dikkate alınırmı.Ve bunu nasıl ispatlayabilirim.Mesela biz evdeydik babası almaya gelmedi diyebilir.

İcra memurları ile gittiğimde evde bulamazsak bana eve gittik anne evde yoktu diye tutanakmı veriyorlar?1 Ağustos'damı icra ile gitmem lazım..
    Çok soru sordum ama 3.5 yılın sonunda kızım ile beraber tatil yapabilme ümidi beni hem mutlu ediyor hemde heyecanlandırıyor.O yüzden herşeyi öğrenerek ona göre hareket etmek istiyorum..
    Elbetteki ümidim annesinin sorun çıkarmadan bana çocuğumu vermesi 2 hafta sonrada geri getirip teslim etmem.
    Herkese yardımlarından dolayı şimdiden teşekkürler....
    Eğer sorunuzda belirttiğiniz gibi teslim gününde çocuğunuzu alamama gibi bir endişeniz var ve o ihtimale karşı gerekenleri yasal olarak yapmak istiyorsanız..Elinizdeki ara karar gereğini icra kararıyla yerine getirmenizi öneririm..Sosyal hizmetler uzmanıyla çocuğu almaya gideceksiniz..Şayet zor kullanma ya da direnme ihtimali de varsa o zaman bir de polis almanızda fayda olacaktır... Başarılar..Mutluluklar...

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: