Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde 7 aydan beri Ziraat Mühendisi(Bitki Koruma) olarak çalışmaktayım. Yüksek lisans yapıp kendimi geliştirmek öğrencilik yıllarımdan beri hedeflerim arasında yer alan konulardandı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde göreve başladıktan sonra bu hedefimi gerçekleştirmek için çalıştığım ildeki üniversitenin ilgili bölümüne başvurumu yaparak yüksek lisans yapmaya hak kazandım; ama bu hedefime ulaşmamda yani kendimi geliştirmemde müdürüm(amirim), derslere katılmama izin vermeyerek engel olmaktadır. Aynı kurumda veteriner hekim doktora yapmakta ve kendisine haftada 2 gün izin verilmektedir, benden önce ziraat mühendisi arkadaşlar yüksek lisans yapmakta ve kendilerine izin verilmekte ve tekniker bir arkadaş ziraat fakültesini kazandı lisans derlerine girme konusunda haftanın belirli günlerinde kendisine izin verilmektedir; ama bana izin verilmemektedir. Benim bu mağduriyetimde, yani bazılarına izin verilip bana izin verilmemesi olayında bana yol gösterirseniz çok memnun olurum.
Anayasanın 42. Maddesinde yer alan
Eğitim ve Öğrenim Hakkı ve Ödevi
Kimse, eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz
Maddesinin benim durumumla alakası var mıdır, varsa nasıl ilişkilendirebilirim
Şimdiden Teşekkür Ederim