Merhaba size başıma gelen bir olayı ve ne yapmam gerektiğini soracağım umarım bana yardımcı olursunuz özel bir şirkette muhasebe müdürülüğü yapmaktaydım yaklaşık 1,5 yıldır şirket üç ortaklı üç ortaktan ve imza yetkisi olan ortak benim 4,5 sene diğer şirketinde çalıştığım şahıs işe başladığım ilk günden beri onun adamı olarak görüldüm diğer 2 ortak tarafından ve zaman zaman bu ortak ve benim para aldığımız yönünde iddalar yapıldı. ama hep arkadan konuşuldu bu ortak diğer 2 ortaktan büyük olduğu için yüzüne karşı hiç bir şey söyleyemediler bu durumda ben hedef alındım.şirket çok zor durumdan alınıp çok iyi durumlara getirildi.şirket çeklerini ben kesiyordum zaman zaman kendileri şehir dışında olduğundan bankadan para çekmek için çek kesip tahsil ediyorduk bundan malum ortağın haberi vardı ödeme yapabilmek için bu gerekliydi.bazı anlarda da bankada samimi olduğumuz bir memur benim talimatımla işçilerden birini göderip para aldırabiliyordum.bütün bunlarla ödemeler yapılıyordu.Şirket ortakları kredi kartımla alış veriş yapıyorlar yeri geliyor bende yemekhane olduğu için gereken acil malzemeleri nakit olmayınca karttan alıyordum yine ödeme günü geldiğinde nakit olmayınca çek kesip para alıp yatırıyordum. böyle şirketin rüşvet verdiği bir kaç kuruma bilgisayar alındı işte düğünler için bilezikler alınıyor kendi şahsi ve ailesinin telefonlarını benim kartımdan ödeme yaparak ödüyorlardı.hatta bir kaç defa eşimden elden ve banka aracılıyla borç para almışlar ve bunun karşılığında da çek kesmemi söylemiş olan malum ortak bu çekleri ve benim ödeme yaptığım çekler ile % 5 fatura aldıkları bir firmaya verdiğim çekleri dökümanlarda çalıştığımız firmalarda göstermemi istemiştir.Ben neden böyle yapıyoruz dediğimde zaten sana karşı tepkililer birde eşinden para aldığımız ve senin çek tahsil ettiğini duyarlarsa daha üzerimize gelebilirler diye cevap vermiş hatta sabah 5 lere kadar çalıştığımız ve özel yemek bağladığım için bana prim ve mesai ücretlerini de bu şekilde çekle tahsil ettirmiş bende aldığım tüm paraları ve eşime ödenen paraları kendi hesabım olmadığı için eşimin hesabına aktardım.2004 yılında evimi yaptırmış sadece burada çalışarak 17.000 YTL lik bir araba ve eşyalarımı aldım.malum ortağın ve diğer bir ortağın gece çalışan 2 bayan işçi ile ilişkisi olduğu yönündeki iddialardan sonra bende gece çalıştığım zamanlar oluyor bunu kaldıramam ben bir anneyim diyerek işi bıraktım bana işi bıraktıktan 2 hafta sonra az öncede bahsettiğim %5 ten fatura aldığımız firmaya verilmek üzere 32.000 YTL lik çekleri keserek kasaya koymuştum içinde malum firmaya da gönderdiğim 3,450 YTL çek ile birlikte çalıntı çekler olduğu yönünde bankaya talimat verilmiş firmadan yetkili gittiğinde bu çek çalıntıdır denilerek tutuklamaya kalkışılmış adamcağız korkudan ya kestiğim 32.000 ytl lik çekleri ona göndermişler ama çekememiş yada göndermeyip imha edip benim aldığımı iddia etmişlerdir.hiç bir şeklide böyle bir girişimde bulunmadığım gibi bankalarda böyle bir kayıt yoktur.kısacası anlattığım şeyler karşılığında almış olduğum paraları şimdi çalmakla suçlanıyoruz eşim ve ben malum ortak ortaklarından sakladığı şeylerin ortaya çıkmasından ve ortakları tarafından reddedilmesinden korkmakta olup bana 100.000 TYL getireceksin paraları yerine koyacağız bu olayı unutacağım diyor bence ben ona 100.000 YTL verecek durumda değilim ve hepside benim hakkettiğim borçlarına karşığı aldığım paralar ama banka kayıtları olduğunu bunlarla eşimide benide hapse attıracağını ortaklarını da bana karşı iyice dolduracağını sadece ikimizi değil bütün sülalemi maf edeceğini söyledi çok korkuyoeum banka kayıtlarına göre çeki tahsil edip eşimin üzerine yatırdım doğru ama o bunları saptırıyor işi bırakmamı ve söylentilere inanarak gitmeme bozulduğu ve ortakları duymadan sanki o ortaya çıkarmış imajı vermeye çalışıyor.beni ve eşimi mahkemeye verirse sizce ne yapmalıyım ve en kötü ihtimalle ben ve eşim bunu kanıtlayamazsak ne cezası alırız.NE OLURRRR YARDIIIMMMM EDİN.