+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 19´e kadar toplam 19 ileti bulundu.
 1. #11
  Kayıt Tarihi
  Dec 2008
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  102
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Alkollü araç kullanma Tck 179/3 ve 53. maddelerine verilecek ceza nedir?

  Bir davada polis ekipleri sürücünün aşırı hızla seğrederken alkollü yakaladıklarında ve buna göre TCK 179-3 nın oluştuğunu iddia etmişti.Ama savunma aracın hızının ne olduğuna dair bir kanıt bulunamamasından dolayı beraat istemişti.Sanırım radar çıktısı falan.

  Bizim davada ise arkadaş trafik canavarı olmuş Tck 179-3 gerçekleşmiş ama sanırım biraz moral birazda savunma yapmak istiyor.  Hukuki NET Güncel Haber

  Alkollü araç kullanma Tck 179/3 ve 53. maddelerine verilecek ceza nedir? konulu yargıtay kararı ara
  Alkollü araç kullanma Tck 179/3 ve 53. maddelerine verilecek ceza nedir? konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #12
  Kayıt Tarihi
  Dec 2008
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  102
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Alkollü araç kullanma Tck 179/3 ve 53. maddelerine verilecek ceza nedir?

  BERAAT EDEN SÜRÜCÜ VE DAVASI (Bilgi amaçlı)


  Trafik Güvenliğini Tehlikeye Düşürmedikçe Alkollü Araç Kullanmak TCK 179.Maddesi Kapsamında Suç Oluşturmaz

  YARGITAY 2.CEZA DAİRESİ
  Tarih: 16.1.2007 Esas: 2007/36 Karar: 2007/137

  Özet:5237 Sayılı Kanunun 179. maddesine göre, alkol veya uyuşturucu madde etkisiyle ya da başka bir nedenle emniyetli bir şekilde araç sevk ve idare edemeyecek halde olmasına rağmen araç kullanılması trafik güvenliğini tehlikeye düşürme suçunu oluşturur. Anılan suçun oluşabilmesi için kişilerin hayatı, sağlığı veya malvarlığı açısından tehlikeye neden olunması gerekir. Trafik güvenliğini tehlikeye düşürdüğü tespit edilmedikçe salt alkollü araç kullanan kişi hakkında TCK`nın 179. maddesi uyarınca ceza tayin edilmesi hatalıdır.

  - 2918 sayılı KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU m.48
  - 5237 sayılı TÜRK CEZA KANUNU m.179  Alkollü araç kullanmak suçundan sanık C`nin, 5237 sayılı TCK`nun 179/2, 50/1-a, 52. maddeleri uyarınca 600.-YTL adli para cezası ile cezalandırılmasına dair, (KONYA-EREĞLİ) Sulh Ceza Mahkemesi`nin 19.09.2005 tarihli ve 2005/502-803 sayılı karar aleyhine Yüksek Adalet Bakanlığı`nca verilen 01.02.2006 gün ve 3107 sayılı kanun yararına bozma talebine dayanılarak dava dosyası Yargıtay 7. Ceza Dairesi`nin 13.12.2006 gün ve 2006/3978-2006/18898 Esas-Karar sayılı kararıyla daireye gönderilmekle okundu;
  Mezkür ihbarnamede;
  01.06.2005 tarihinde yürürlüğe giren 5237 sayılı TCK`nun "Trafik güvenliğini tehlikeye sokma" başlıklı 179. maddesinin 3. fıkrasında alkol veya uyuşturucu madde etkisiyle emniyetli bir şekilde araç sevk ve idare edemeyecek olan kişinin araç kullanma halinin suç olarak düzenlendiği, maddede belirtilen "emniyetli bir şekilde" ifadesinin kişilerin hayatı, sağlığı veya mal varlığı açısından bir tehlikeye neden olunması şeklinde anlaşılması gerektiği, salt alkollü araç kullanmanın ne şekilde trafik güvenliğini tehlikeye düşürdüğü tespit edilmeden bu madde uyarınca cezalandırılamayacağı, keza 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu`nun 48. maddesinde alkollü araç kullanma eyleminin düzenlendiği ve dosya kapsamına göre, trafik görevlilerince sanığın sürücü belgesinin geri alınmasına karar verilerek ceza makbuzu düzenlendiği anlaşılmakla, sanık hakkında beraat kararı verilmesi gerektiği gözetilmeden, yazılı şekilde hüküm kurulmasında isabet görülmediğinden 5271 sayılı CMK`nun 309. maddesi uyarınca anılan kararın bozulması lüzumu kanun yararına bozma talebine dayanılarak ihbar olunmuştur.
  GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ:
  Alkollü olarak araç kullandığı belirlenen sanığın araç kullandığı sırada alkol veya uyuşturucu madde etkisiyle veya başka bir nedenle emniyetli bir şekilde araç sevk ve idare edemeyecek durumda olduğuna dair tıbbi bulgular veya sanığın dışa yansıyan davranışlarına bağlı olarak yapılan bir tespit ve delil olmaması karşısında sanığa atılı trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçu oluşmayacağından, sanığın sadece alkollü olarak araç kullanma eyleminin ayrıca 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu`nun 48. maddesi kapsamında değerlendirilmesi ve bu madde gereğince idari işlemlerin yetkili mercii tarafından yapılması gerekecektir.
  Dosya kapsamına göre, sanık hakkında, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu gereğince işlem yapıldığı belirlenmiş olup, sanığa atılı trafik güvenliğini tehlikeye sokmak suçu oluşmadığından beraatine karar verilmesi gerekirken, yazılı şekilde karar verilmiş olması nedeniyle kanun yararına bozma istemi yerinde görülmekle (KONYA/EREĞLİ) Sulh Ceza Mahkemesi`nden verilip kesinleşen 19.09.2005 gün ve 502-803 sayılı kararın 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu`nun 309. maddesinin 4. fıkrasının (d) bendi uyarınca BOZULMASINA, sanığın atılı suçtan beraatine ve tayin olunan cezanın çektirilmemesine 16.01.2007 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.

 4. #13
  Kayıt Tarihi
  Oct 2010
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Alkollü araç kullanma Tck 179/3 ve 53. maddelerine verilecek ceza nedir?

  Alıntı Raşit Tavus rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Burada trafik güvenliği tehlikeye sokulmuş. Bunu nereden anlıyoruz söyleyelim.

  Kişi, aracı sevk edemediği için bir vatandaş tarafından ihbar edilmiş.

  Ayrıca şerit ihlali, kırmızı ışık ihlali yapmış. Ters yollara girmiş ve yasak işaretine rağmen u dönüşü yapmış.

  Bunun üzeri polis ekipleri, aracı çevirmek için ihtar vermişler, kişi ihtara uymamış.

  Siz bana burada katılımcının yapmadığı bir ihlal kalmış mı onu söyleyin? Sadece kaza yapmamış, o da büyük bir şans!


  Benim ihbar edilmemin nedeni aracı sevk edemediğimden değil...Aracı kumsalın yanına park edip kumda içki içiyorduk ve bir vatandaş gelip açık alanda içki içmemizin yasak olduğunu söyledi kendisiyle tartıştık ve beni polise şikayet edeceğini söyledi...ihbarın nedeni bu...trafik güvenliğini tehlikeye sokmadım çünkü saat 05.00dı yollarda değil araba uçan kuş bile yoktu...kırmızı ışık ihlali yapmamın nedeni o saatte trafikte hiç araba yoktu ve güvenli bir şekilde kırmızı ışıktan yavaşlayarak geçtim,ters yollara kesinlikle girmedim...U dönüşü yaptım çünkü yapmasam 1 km ilerden dönecektim...ayrıca ben aracı sevk edemiyor olsam kaza yapardımkiiii; beni kovalayan polislerin en yakını 750metre uzaklıktaydı...aracımı 2 araba arasına park ettim evime girerken polisler geldi...Bu durum benim aracı sevk edebildiğimi gösteriyor kaza yapmadım çünkü kazaya maal verecek bir durum yoktu çünkü o saatte trafikte hiç araba yoktu ben ve polislerden başka...

 5. #14
  Kayıt Tarihi
  Mar 2009
  İletiler
  24
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Alkollü araç kullanma Tck 179/3 ve 53. maddelerine verilecek ceza nedir?

  Alkollü olduğunuz kesin. Bence esas olan polisin iddanamesi.Bir şekilde elde edin(tutanak şeklinde el yazısı ile yazılan polis tutanağını)
  oradaki suçlamaların delilleri var mı bir bakın. Bence vardır çünki sizde ihlal yaptığınızı sölüyorsunuz zaten.Şu dava sizi bilgilendirir.

  T.C.

  ESKİŞEHİR

  CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

  30/06/2005

  SAYI -2005/
  KONU:5237 s. TCK 179.maddesindeki
  “Trafik güvenliğini tehlikeye sokma” suçu hakkında…

  5237 Sayılı TCK.’nun 179.maddesinin 2.Fıkrası ile 3.Fıkrasında düzenlenen “Trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçlarının” uygulanmasında tereddütler olabileceği gözlemlendiğinden, bu maddenin aşağıdaki şekilde tatbiki gerektiği kanaatine ulaşılmıştır. TCK.’nun 179/2 fıkrada “ Kara, deniz, hava veya demiryolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya mal varlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” denildiğinden; burada sürücünün aracını kişilerin hayat, sağlık ve mal varlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare etmesi suç unsuru olarak aranmıştır.

  179/2 maddede yer alan suçun oluşabilmesi için; bir trafik kazasının oluşması gerekli ve yeterli olmayıp, madde suçu bu şekilde düzenlememiştir. 179/2 nin gerekçesinde şu cümle yer almaktadır; “Aracın sevk ve idaresinin salt trafik düzenine aykırılığı bu suçun oluşumuna neden olmayacaktır. Bu suçun oluşabilmesi için, aracın trafik düzenine aykırı olarak ve ayrıca kişilerin hayatı, sağlığı veya mal varlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde kullanılması gerekir.”Buna göre, failin salt bir trafik kuralını ihlal etmesi suçun oluşumu için yeterli değildir. Örneğin kişinin hız sınırlarını ihlal etmesi, kırmızı ışıkta geçmesi, sollama yasağını ihlal etmesi tek başına bu suçun oluşuna yeterli değildir. TCK 179.maddesinde düzenlenen normun 2918 sayılı kanunun 83.maddesi açısından değerlendirilmesini de yapmak gerekir. 2918 sayılı KTK nın 83. maddesi şikayet halinde 765 s. TCK nın 565. maddesine atıf yapmakta olup esasen 5237 sayılı TCK nun 179/2 maddesi, 765 sayılı TCK nın 565. maddesinin tam ve yeni karşılığı da değildir Buna göre 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 83. maddesinin bu suç açısından doğrudan bir etkisi yoktur. Zira, maddi hasarlı bir trafik kazası olduğunda mağdur şikayetçi olsa da olmasa da 179/2 de yer alan suçun unsurları olayda yok ise şikayetin önemi yoktur. Eğer fail eylemi ile trafik güvenliğini tehlikeye sokmuş ve tehlike sonucunda bir kaza da olmuş ise artık mağdurun şikayetçi olmaması da sonucu değiştirmeyecektir.Yani sadece maddi hasarlı bir trafik kazası oluşmuş ise ortada adli bir suç yoktur ve mağdur failden ancak tazminat talep edebilir. Trafik Kanunundan kaynaklanan idari para cezaları ise saklıdır. Herhangi bir trafik kazası olmasa da örneğin ;

  -Caddede iki aracın yarış yapması ve bu şekilde trafik güvenliğini tehlikeye düşürmesi, -Otoyolda bulunan tünellere tehlikeli yük taşıyan araçların girmesi yasak olmasına rağmen bir tankerin bu şekildeki yükü ile tünele girmesi, -Taşıdığı akaryakıt veya sıvı yağın delinen depodan akıp yola dökülmesi sonucunda yolun kayganlaşması,-Sahibinin bakım ve teknik kontrollerini ihmal ettiği kamyonun kırılan aks ve dingilinden fırlayan tekerleklerin yoldan geçen araçlar için tehlike oluşturması, gibi durumlarda failin bu eylemleri nedeniyle , trafik güvenliği tehlikeye düşeceğinden eylem 179/2 olacaktır. Yani halk arasındaki deyimle “facianın eşiğinden dönüldü, büyük tehlike atlatıldı” gibi durumlar söz konusu ise somut tehlike suçu vardır.

  Somut ve gerçekleşmiş olaylardan örnekler verirsek;

  ÖRNEK1- Sürücü gidiş istikametinin tersine, trafiğe açık ve işlek bir yolda aracı ile ileri geri geri gelmekte, diğer sürücü de aynı yolda hız sınırını aşmış bir şekilde aracını sevk ve idare etmekte iken, birbirleri ile çarpışarak maddi hasarlı trafik kazasına sebebiyet vermektedirler. Bu olayda iki sürücü açısından da trafik kurallarının ihlali gerçekleşerek, kişilerin hayat, sağlık ve mal varlığı açısından tehlike vuku bulduğundan TCK.’nun 179/2 fıkradaki suç oluşmuş olup, olay bu şekilde tutanakta belirtecek ve Cumhuriyet Başsavcılığımıza intikal ettirilecektir.

  ÖRNEK2- Sürücü aracını nizami bir şekilde dükkanın önündeki yola park etmiş; aynı yolda nizami bir şekilde aracını sevk eden diğer bir sürücü , havanın yağışlı olması dolayısı ile yolun kayganlaşması ve önüne aniden bir çocuğun fırlaması ile direksiyonu çocuğa çarpmamak için kırıyor, park halindeki dükkan önünde duran araca çarparak maddi hasarlı trafik kazasına sebebiyet veriyor. Burada her iki sürücü açısından trafik kuralını ihlal söz konusu olmadığından, Cumhuriyet Başsavcılığımıza intikal ettirilecek bir durum yoktur.

  Sürücülerin kasko ve trafik sigortalarına müracaatı için ise Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 156.maddesi çerçevesinde trafik polislerince tutanak tutulacaktır. 5237 Sayılı TCK.’nun 170/3 fıkrasında ise“ Alkol veya uyuşturucu madde etkisi ile ya da başka bir nedenle emniyetli bir şekilde araç sevk ve idare edemeyecek halde olmasına rağmen araç kullanan kişi yukarıdaki fıkra hükmüne göre cezalandırılır.” denildiğinden; burada alkol, uyuşturucu madde veya başka bir nedenle aracını emniyetli bir şekilde sevk ve idare edemeyecek durumda olmasına rağmen araç kullanan kişi (sürücü) cezalandırılmıştır.

  Buna göre trafik polisleri tutanaklarında , alkollü sürücünün nasıl aracını emniyetli bir şekilde sevk ve idare edemeyecek halde olduğunu tutanakla belirtecekler ve müteakiben doktor raporu beden muayenesi yönetmeliğinin 5.maddesi çerçevesinde aldırılacak ve olay Cumhuriyet Başsavcılığımıza intikal ettirilecektir.

  Kişi kontrolde alkollü çıkıyor, fakat aracını emniyetli bir şekilde sevk ve idare ediyor ve halinden de aracını emniyetli bir şekilde sevk ve idare edemeyeceği kanaatine ulaşılamıyorsa sırf alkollü diye TCK.’nun 179/3 fıkraya sokulmayacaktır. Bu durumda 2918 Sayılı Kanuna göre hareket edilerek alkollü araç kullanmaktan gereği yapılacaktır.

  Bunu da örneklerle açıklarsak;

  1- Trafik polisleri rutin trafik kontrolü yapıyor; Durdurdukları sürücü %50 promil alkollü çıkıyor, halinden aracını emniyetli bir şekilde sevk ve idare edemeyeceği kanaatine ulaşılamıyor ve herhangi bir trafik kuralını ihlal etmemişse TCK.’nun 179/3’deki hal gerçekleşmemiştir ve Cumhuriyet Başsavcılığımıza intikal ettirilecek bir olay yoktur. Burada yalnızca 2918 göre alkollü araç kullanmaktan trafik polislerince gereği yapılacaktır.

  2- Sürücünün kontrolünde alkollü olduğu sabit ve halinden de aracını emniyetli bir şekilde sevk ve idare edemeyeceği anlaşılıyor veya sürücü kırmızı ışıkta geçiyor, hız limitini aşıyor, hatalı sollama yapıyor, aracını düzgün kullanmayıp zik zak yaparak kullanıyor vb. durumlarda ise TCK.’nun 179/3 deki durum gerçekleşmiş olup olay yukarıda anlatılan yönteme göre Cumhuriyet Başsavcılığımıza intikal ettirilecektir. Bu durumları trafik görevlileri tutanaklarında açıkça belirtilecektir. Tereddüt olunan konularda görüş sorulmasını, yazımızın tüm ilgili tüm personele tebliğini ve buna göre işlem ifasını önemle rica ederim.

  Gökhan KARABURUN

  İl Cumhuriyet Başsavcısı

 6. #15
  Kayıt Tarihi
  Mar 2009
  İletiler
  24
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Alkollü araç kullanma Tck 179/3 ve 53. maddelerine verilecek ceza nedir?

  Sizin duruma uyan bir kısım.Umarım yardımcı olmuşumdur.

  2- Sürücünün kontrolünde alkollü olduğu sabit ve halinden de aracını emniyetli bir şekilde sevk ve idare edemeyeceği anlaşılıyor veya sürücü kırmızı ışıkta geçiyor, hız limitini aşıyor, hatalı sollama yapıyor, aracını düzgün kullanmayıp zik zak yaparak kullanıyor vb. durumlarda ise TCK.’nun 179/3 deki durum gerçekleşmiş olup olay yukarıda anlatılan yönteme göre Cumhuriyet Başsavcılığımıza intikal ettirilecektir. Bu durumları trafik görevlileri tutanaklarında açıkça belirtilecektir. Tereddüt olunan konularda görüş sorulmasını, yazımızın tüm ilgili tüm personele tebliğini ve buna göre işlem ifasını önemle rica ederim.

 7. #16
  Kayıt Tarihi
  Oct 2010
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Alkollü araç kullanma Tck 179/3 ve 53. maddelerine verilecek ceza nedir?

  burda çelişki var bence dediğim gibi madem ben sevk ve idare edemiyorum o zaman nasıl oluyorda polisleri atlatabiliyorum??? nasıl beni araç ile takip edemiyorlar arkamda kalıyorlar dedigim gibi en yakın ekip otosu 750metre arkamda... demek istediğim şu ben aracı emniyetli bir şekilde zevk ve idare ediyordum çünkü polisleri atlatıp aracımı evimin önüne park ettim ve hiç kaza yapmadım...

 8. #17
  Kayıt Tarihi
  Mar 2009
  İletiler
  24
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Alkollü araç kullanma Tck 179/3 ve 53. maddelerine verilecek ceza nedir?

  Valla ben 0.97 promille yakalandım ve rutin kontrolde.Tutanağı okudum ve sadece alkol aldığımdan işlem yapmışlar.Dava yargıtayda sanırım beraat verilecek.3 sene oldu bekliyoruz. Senin olay farklı.Sen şu polislerin olay anındaki el yazısı ile yazdıkları orjinal tutanağı siteye ekle belki bir umut olur .Az bir ceza ile yırtarsın.

 9. #18
  Kayıt Tarihi
  Mar 2009
  İletiler
  24
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Alkollü araç kullanma Tck 179/3 ve 53. maddelerine verilecek ceza nedir?

  TCK 179/3 den ceza yiyenlerin savunması alkollu idim ama trafik güvenliğini tehlikeye sokmadım şeklinde ise (Gerçekten trafik güvenliğini tehlikeye sokmamış ve delil yok ise) beraat kararı kesindir.Bu konuda Eskişehir başsavcılığının yazısını internetten bulabilirsiniz.

  Saygılar.

 10. #19
  Kayıt Tarihi
  Dec 2008
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  102
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Alkollü araç kullanma Tck 179/3 ve 53. maddelerine verilecek ceza nedir?

  Pardon zaten bu konuda yayınlanmış.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Benzer Konular :

 1. [Ceza davaları] Alkollü araç kullanma
  Merhaba arkadaşlar 3 ay kadar önce kullandığım ticari araç rot ayağını kırmasıyla park halindeki araca çarptım direksiyon elimden kaydı arkadaşlarla...
  Yazan: cızlam Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 31-07-2018, 08:20:42
 2. [Suçlar] Alkollü araç kullanma
  Öncelikle herkese merhaba, 3 gün önce şehir merkezinde trafik kontrolüne takıldım 130 promil alkol çıktı 6 ay ehliyetime el konuldu daha önce...
  Yazan: cruel-x Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 02-07-2018, 17:12:39
 3. Alkollü araç kullanma
  Merhabalar bi kaç gün önce başımdan şöyle bir olay geçti. Bir arkadaşımla sahilde 3 bira içtik.Normalde kullanmam ama arabayı bırakacak yer...
  Yazan: Metanol Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 17-12-2015, 17:58:12
 4. Alkollü Araç Kullanma
  Öncelikle herkese merhabalar Konuyu yanlış yere açtıysam şimdididen özür dilerim daha yeniyim kusura bakmayın Dün gece aracımda 2 adet bira içip...
  Yazan: YunusEmreVII Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 19-05-2015, 09:15:25
 5. Alkollü araç kullanma
  Merhabalar.Bu gece saat 23:00 civarlarında 1 bira içtikten bir müddet sonra yola çıktık.Aracı normalde ben kullanmıyordum.Araç kendi aracım da...
  Yazan: humayun Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 14-05-2010, 09:18:27

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.