merhaba, biz 3 kardeşiz. ben 29 yaşındayım.1996 senesinde babamı kaybettik.ben 18 ime gelince ablam,annemin evlenmesi durumunda mirastan pay alınmaması,satılmaması ve tapunun bir kişi üzerinde olması için benden imza istedi. işlemlerin tek bir kişi tarafından yürütülmesinin daha doğru olacağı ile ilgli konuşma yaptı. o zamanlar bu konular hakkında bir bilgim yoktu ve ablama güvendiğim için imza verdim.fakat kardeşim 13 yaşında olduğu için o imza veremedi.annem ben ve ablam arasında oldu. aradan 10 yada 11 yıl geçti. şu an evliyim ve bir kızım var. ablam ev konusunda bize söz hakkı tanımıyor ve ben kendi dairelerimden birinde kiracı olarak oturuyorum. kendi haklarımı geri alabilir miyim? zaman aşımı söz konusu mu? 6 daire 2 dükkan var mal paylaşımı nasıl olur? kardeşimin imza vermemesi olayı etkiler mi? herhangi bir sözleşmemiz yok,sadec imza verdim ve okuyamadım bile şimdi tek bildiğim tapu ablamın üzerine.ben de şimdi hakkımı geri istiyorum dava yoluyla bir şansım var mı? teşekkür ederim...