Öncelikle herkese iyi günler...

Bundan 6 ay önce 3 arkadaş yanımızda 4 gram esrar ile polise yakalandık. İfadeler alındı, kan ve idrar verdik ardından serbest bırakıldık. Arkadaşlarımdan birisi Esrar bana ait demişti. Olaydan 6 ay sonra hakkımızda dava açıldı. Evime gelen tebligatta esrarın arkadaşımın üzerinde bulunduğu yazıyordu. Diğer ikimiz hakkında da "kullandıkları tespit edildi" yazıyor. 3'ümüz için de denetimli serbestlik ve Tedavi istemiyle açılmış dava. Şimdi sorum şu; ben bu yakalanma olayından sonra hiç uyuşturucu kullanmadım, kullanmayı da düşünmüyorum. Davanın ilk duruşması 2011'in Mart ayında. Yani ben davaya girdiğimde 1 yıl hiç uyuşturucu kullanmamış ve bırakmış olarak gireceğim. Bu denetimli serbestlik kararını hukuki olarak almama, yani "yırtma" gibi bir şansım var mı? Eğer yoksa, bu benim adli sicil kaydıma işler mi? Şu anda çalışıyorum ve mesleğimin özelliği nedeniyle hep sabit işyerinde çalışamiyoruz. Yani sık sık şirket değiştirebiliyorum. İş bulmamda sakınca yaratır adli sicil... Eğer Adli sicil'e işlerse bunu ne zaman ve nasıl sildirebilirim. Kaç gündür gözüme uyku girmiyor. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...