+ Konuyu Yanıtla
6 / 10 Sayfa İlkİlk 12345678910 SonSon
51 den 60´e kadar toplam 94 ileti bulundu.

Konu: Ev eşyalarına haciz kalktı mı?

Ev eşyalarına haciz kalktı mı? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ev eşyalarına haciz kalktı mı?

13 senedir yapıyorum bu işi orana vurduğumda namuslu haysiyetli izzet ve şerefine düşkün borçlu yüzde bir bile çıkmadı karşıma, memlekette bu kadar pislik olduğunu bilseydim yemin ederim girmezdim bu işe, ama alacaklı müvekkiler de bırakmıyor peşimi her firavunun bir musası var der gibi.
    Sürekli süre isteyen istediğin kadar süre ver her defasında kıvırtan söylenebilecek en ağır söze bile şerbetli, yalanı beş dakika sonra ortaya çıkacağı halde utanmayacak kadar alçalmış ne insanlar gördüm. Parayı yatırdım diyor elimde dekont bakıyorsun hesaba yok öyle bir şey gene uyduracak bir şey buluyor. Hele bir tanesi sahte çek vermiş gel öde diyorum bak savcılığa versem ağır cezada yargılanacaksın yıllarca hapis yatacaksın süre istiyor şikayet süresinin sonuna kadar bekliyorum türlü yalanlarla oyalamaya devam ediyor filan kargoyla yolladım emaneti diyor gidiyoruz soruyoruz yok gene kıvır da kıvır. Yaptım şikayeti açıldı dava Ağır cezada yargılanıyor hapse girsin gidip tükürecem suratına.

Hukuki NET Güncel Haber

Ev eşyalarına haciz kalktı mı? konulu yargıtay kararı ara
    Ev eşyalarına haciz kalktı mı? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.775
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Olayın özü elbette ödenmeyen / ödenemeyen borç-tahsil edilemeyen alacak. Çözüm mutlaka gerekiyor mevcut şekliyle uygulamada. Bulunması gereken çözüm bir taraftan baktığınızda, borçlunun iç organlarını almaya kadar varabilecek ( ciğerini sökerim sözleri ) sert tedbirler olmalı, diğer taraftan baktığınızda, tv gitmesin buzdolabı gitmesin, halım koltuğuma dokunulmasın, günümüzde çamaşır makinesi buzdolabı lüks mü ki alınabilsin.... bütün bunlara dokunulmasın .
    E güzel nasıl olacak bu peki? alacaklı kişi kendine ait olup, başkasında bulunan parasını nasıl alacak veya borç miktarıyla karşılaştırıldığında bir kedinin karnını doyuracak yeterlilikte bile kalmayacak ciğeri sökülmüş borçlu nasıl yaşayıp, bitmesine izin verilmeyen o borcu ödeyebilecek?

Bu kategoride en çok sorulan sorulardandır, '' abime-babama-kardeşime borcundan dolayı haciz yazısı geldi, benim de xxx haciz gelir mi bu borçtan dolayı?''
    El cevap; BORÇ KİŞİSELDİR!

E pes, 1 evde var 5 diyelim kişi, 2 si çocuk, 1 eş e bir de diyelim bir ninemiz var.
    O evde , birliktelikler süresince edinilmiş mallar ortakmıdır, evet ortaktır. Bu da verdiğimiz cevaplar arasındadır, hukuken de kabul görmüş ki, evliliklerin sonlandırılmasında MAL PAYLAŞIMI rejimi diye bir şey de çıkartılmış otomatik olarak işleyecek.
    Şimdi, kötü niyetli , ama harbiden kötü niyetli bu vatandaş aldı cep telefonunu ödemedi taksidini, konuştu konuştu ödemedi faturasını, aldı tv yi ödemedi taksidini aldı arabayı ödemedi, koydu benzini ödemedi...
    Alacaklı haklı, verdiğinin karşılığını almaktır amacı fazlası değil, ama kimden almak? Borçludan..
    Borçlu kimdir allah aşkına, altından halısı ben anlamam, o halı değil kilim olsaydı alamazdım diyerek alınan o 2 çocuk mu? Tüm evin bulaşığını çamaşırını yıkadığı üstelik borçlunun değil hane halkının ortak malı olduğu gün gibi ortada olan makineleri alınan ev kadını mıdır borçlu? Değil elbette, bunu bilmek söylemek için müneccimle yakın ilişkide bulunmuş olmak gerekmiyor.
    O zaman neden borçlu olmayan o çocuklar , o kadın, o kardeş cezalandırılıyor.?
    Ev eşyası haczinde hedef artık, borçludan tahsil değil, borçlu kişi ile aynı ortamda yaşayanların hayatını karartma pahasına , alınabilecek ne varsa almaya dönmüştür bu apaçık ortada.
    Ortak kullanımdaki ev eşyasına haciz olmamalı, borcun kişiselliği ilkesine baktığınızda da, edinilen malların ortaklığı ilkesine baktığınızda da ortak kullanılan evdeki, borçlu olmayan insanların kullandığı o ev eşyalarına haciz ola ma ma lı!
    Çözümün başka şekilde bulunması gerekli. O çözümü bulmak benim işim değil, işi çözümü bulmak olanların da; oy kaygısıyla tek tarafa hedefli çözümler üretmeyecek kadar kafası çalışan kişiler olmalı.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Sağa sola borç takılmamasını takılan borcun ödenmesi için en etkili çözüm hapistir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Borçluyu idam etmeyelim, hapse de atmayalım, evindeki eşyayı da almayalım. Ne yapalım canım?
    Alacaklı zengindir, ihtiyacı yoktur, borçlu mağdurdur, zavallıdır mantığı ne kadar doğru. Şu siteyi iyice bir inceleyin, kiracım kaçtı, borçlum borcu ödemiyor, maaş alacaklarımı alamıyorum diyen binlerce insan ne olacak? Emin olun onlar birilerinin borçlusu. Bakkala, çakkala, ev sahibine, bankaya vs. borçlu bu bahsettiğim alacaklı kişiler. Burada 3-5 menfaatperest ki dikkat edin asıl dertleri bankalarla, ev haczi kalksın diyor ki dertleri borçtan yırtmak. Biz de oturmuş onlara yanıt vermeye çalışıyoruz. Adam gibi 1-2 kişi çıktı da bizim borcumuz var ödemeye gayret ediyoruz dedi. Onları adalet adına, hak adına, din adına tebrik ediyorum. Diğerleri ise at hırsızı gibi ev haczi olmaz, evimin eşyasını alamazsınız dedi. Yok ya! Çal, çırp, dolandır, ev eşyası döşe. O haram mallardan aile fertlerini sebeplendir. Sonra da karımın ne suçu var??? Karının ne suçu mu var ben sana söyleyeyim. Karının borçla ilişkisi yok ama senin gibi bir adamla evlendiği için sorunu var. Çok büyük badireler hariç, ooo karıcım sana çamaşır makinesi aldım, gel bu akşam yemeğe çıkalım, yaz tatilinde hangi otele gidelim diye sorup erkeklik taslayanlar, karılarına çocuklarına hesap vermek zorundalar. Değirmenin suyu nereden geliyor diye sormayan kadın da kusura bakmasın çamaşır makinesini verecek. Sebepleneceksin ondan sonra da bu benim ZORUNLU ihtiyacımdır, haczedemezsin diyemezsin.
    Hadi hukuki konuya döneyim;
    Çamaşır makinesi haczedilmelidir. Yerine leğen bırakırsın bir zahmet makinede değil leğende yıkanır. Alternatif var demek ki.
    Bulaşık makinesi haczedilebilir. Elle yıkarsın bir zahmet.
    TV haczedilir. Seyretmeyeceksin keyf yapmayacaksın, adam gibi borcuna sadık olup ödeyeceksin ve içhuzuruyla tv seyredeceksin.
    Yatak odası haczedilir. Mobilyasından vazgeçeceksin, döşek kısmında yatacaksın. Döşek kısmını haczedemezsin çünkü bu bir zorunlu ve insani ihtiyaç.
    Fırını haczedebilirsin. Piknik tüp yeter. Börek yapacaksan tavada yap, sen borçlusun, alacaklının hakkını fırında yiyemezsin!

Nerede
    bursa
    İletiler
    294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın avukat büyüklerim.Yazmadan duramadım okudukça..Hep borçluya sallamışsınız işin doğrusu..Ama gerçekten borcunu ödemeye niyeti olupta avukatın bürosuna gitmesine rağmen,sayın avukatlarımıza ödeyebileceği taksitleri söylemesine rağmen ev haczi tehdidiyle olmaz deyip zorla,baskıyla, tehditle,şantajla (ev haczini kasdediyorum)kendi istedikleri gibi bir ödeme planını dayatan meslektaşlarınıza da bi kaç söz söylemenizi isterdim.Eve icraya gidipte asıl alacağın üstüne tek bir sefer için 600 tl icra masrafı çıkaran meslektaşlarınıza da söyleyecek sözünüz olsun isterdim.Eve telefon açıp,telefona çıkan anne,baba veya eşinize sizin borcunu ödemeyen bir sahtekar olduğunuzu açıkça söyleyen sizin gibi terbiyesiz aşağılık bir insanın evine hacize geleceğini ailenize söyleyen meslektaşlarınızada bir kaç söz etmenizi isterdim.Okuduğum yazıların birinde bir avukatın borçlular içinde sadece yüzde 1 inin dürüst olduğunu yazdığını hatırlıyorum.Ama dönün önce bir kendinize bakın avukatların içinde yüzde kaçı alacaklının hakkını,borçluyu değilde sadece kandini cebini doldurmayı düşünüyor.ben söyleyeyim.ama hayır siz zaten biliyorsunuz...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Benim alacaklı müvekkilim kadar da borçlu müvekkilim var. Borçlu olanlara ilk önerim sakın avukat arkadaşlarla tersleşmeyin, tüm samimiyetinizle borcu ödeyeceğinize dair taahhüt verin ve mümkün olduğunca bir peşinat verin ki iyiniyetli olduğunuza kanaat getirsinler.
    Diğer taraftan borçlu suçludur ! Kızdınız değil mi? Neden mi? Borçlu olan hesabını bilmiyordur, planlayamıyordur. Hesabı tutmamıştır veya maalesef kötüniyetlidir. Hadi kötüniyetli dolandırıcıları kenara bırakalım. İYİNİYETLİ borçlu yine kusurludur. Kardeşim ödeyemeyeceğin şeyin altına niye yatıyorsun sen? Biri sana ne olur bana borçlan diye yalvarıp kıramadıysan o başka. Ama borçlanıyorsun, sonra ödemiyorsun. Birine söz verip de yapmayınca ne derler ona? Aynen ve maalesef durum bu. Onun için kimsenin derdi borçluya SALLAMAK değil, borçlunun adam sıfatına güvenip ona borç verenin haklarının da olduğunu vurgulamak. Ekmek elden su gölden değil bu devir. Alacaklı dediğiniz öcü de evine ekmek götürüyor. Hep söylediğim fahiş faize de itiraz ederim. Onu da Müslüman, dindar gençlik yetiştireceğiz diyen ama FAİZ denilen şeye müdahale edemeyen iktidarsız iktidara soracaksınız, ben yetkili değilim!

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Şimdi size tam olarak bu akşam yaşadığım bir olayı anlatacağım ve tamamen gerçektir. Adı Ömür Y., babasının adı Ali. Akşam çıktık biraz sohbet ettik. Biraz borçları vardı. Bankadan morgage ile 75 bin tl ile aldıkları evi, içini kombi ve kalorifer tesisatı yapmışlardı (5 bin tl). Baba emekli, ama maaşı banka mortgage kiralaması nedeniyle çekiyordu. Baba Bakırköyde bir kahvede çalışıyor, Ömür ise iş bulamıyor, annesi ise ev hanımı. Evkura ve iki bankaya kredi kartı borçları da varmış. Bu akşam 22.00 da evlerine gelen kişiye 70 bin tl ye evi satmayı taahhüt ettiler. Düşünün, 75 e aldın, 5 lira masraf yaptın ve 70 e sattınız. Olmaz dedim, zarar dedim, boşverin ev haczi kalkacak yakında dedim. Ödemeyin birşey alamazlar dedim. Ama dinlemedi o onurlu aile. Söz verdiler, yarın satış gerçekleşecek. Oysa hayatlarında ilk kez ev sahibi olma keyfini yaşamışlardı. Bir avukat (ben) ödemeyin, birşey yapamazlar dese de onurluydular, borçlu olmayı kabul edemiyorlardı. Ev babanın adına olsa da eş ve Ömürün borçlarından dolayı eve haciz gelemezdi, ev eşyası haczi kalkmak üzereydi. Dinlemediler beni ve yarın satacaklar 70 e zararına. Budur işte. Ömür mü? Ömür erkek değil, kadın !
    Şimdi bankaya 60 bin mortgage kredi borcunu ödeyecekler, yaklaşık 10 bin tl.lık evkur ve banka kredi kartı borcunu ödeyecekler, geriye kuruş kalmayacak. Ömür de iş bulursa ileriye umutla bakacaklar, o da belki...

Not: Burada anlattıklarım tamamen gerçektir, uydurma veya senaryo ürünü herhangi bir noktası yoktur. İnanmıyorum diyenlere namusum şerefim çocuğum üzerine yemin ettiğimi de vurgularım. Sakın ola ki onların evi varmış da satıyorlar borçlarını ödüyorlar diye bilmişlik taslamayın. Evi 75 e aldılar, 10-15 bin tl civarı taksit ödediler, başaramayınca 60 bin tl banka borcundan kurtulmak ve Igdaş, Elektrik, Kredi kartları da dahil olmak üzere borçlarından arınmak için devam etmeme kararı aldılar. Sakın evi borçsuz, tamamen kendilerine ait malvarlığı gibi görme ukalalığını taslamayın, hesap ortada.

BU ÜLKENİN TÜM FERTLERİ BÖYLE OLSAYDI BUGÜN AVRUPA BİRLİĞİNE ve AMERİKAYA BİZ BORÇ VERİYOR OLURDUK. NEDEN BORÇ ALIYORUZ PEKİ? ALIN KÜLLAHI ÖNÜNÜZE DÜŞÜNÜN EĞER DÜŞÜNME YETİNİZ VARSA !
    Konu litigation tarafından (23-02-2012 Saat 02:53:30 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Salacak, yukarıdaki yazıyı sana hitaben yazmadığımı belirteyim. Ama yazdıklarını okuyunca tek cümle ile cevap veresim geldi. Nasrettin hocanın "HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK" sözü. Yani alacaklılara kusur bulacağınıza ödemeyerek borçlu düştüğünüz borçlardan dolayı, ev halkı olan anne, baba, kardeş vs suçsuz diyorsunuz da alacaklı neden suçlu oluyor? Ev halkı bir şekilde borçlu olandan sebeplenmiştir de alacaklı niye suçlu olsun? Hakkını aradığı için, evine ekmek götürmeye çalıştığı işi için talepkar olduğu için mi suçlu olacak?

Mafta veya tahsilatçılar ile ilgili eleştiri yapanlara da yanıtım; Seyredin görün. Şu anda bile ayağına sıkılanlar, alıkonanlar varken, yarın bu yasanın geçmesiyle alacağını yasal yollardan alamayanların alacaklarını tahsil edecek kişilerin arttığını nasıl göreceksiniz. Ben de buraya ayağına sıktılar, kafasına sıktılar, iş adamını kaçırdılar, rehin aldılar gibi haberleri eklemezsem ne olayım. Hukuk devletinin yıkılışını seyrederiz hep birlikte. Haa İslam hukuku mu, Allah'ı takan olsa başkasının hakkını yemez zaten !
    Konu litigation tarafından (23-02-2012 Saat 03:07:43 ) de değiştirilmiştir.

allumbuker Misafir

Sayın litigation,mesajlarınız çok açık tabi anlayana.daha önce bu konuya yazmıştım ve bu yasanın benim işime geleceğini ama borcumu tabiki ödeyeceğimi belirtmiştim.Bugün bilgisayarımı ve bi kaç kişisel eşyamı satıp ödedim.Açıkçası bu bana ders oldu.Benim durumuma düşen herkese de nacizane tavsiyemdir;icra gelmeden para gelecek eşyanızı satın,ne aileniz mağdur olsun ne de siz rezil olun.Saygılar...

allumbuker Misafir

Tek aklıma takılan şey her türlü ısrarıma rağmen bana neden taksit yapılmadığı.Yani herşeye hertürlü taksit yapılan bir ülkede buna taksit yapılmaması art niyet değil de nedir?

+ Konuyu Yanıtla
6 / 10 Sayfa İlkİlk 12345678910 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

haciz kalktımı

eve haciz gelmeyecek

eve icra kalktımı 2015

eve haciz kalktımı

eve haciz kalktı

eve icra kalktımı

ev haczi kalktımı

icra kalktımı 2015

icra kalktımı

http:www.hukuki.netshowthread.php69402-Ev-esyalarina-haciz-kalkti-mipage7

eve hacze gidilemeyecek

ev haczi kalktimi

haciz kalktimi

evden eşya haczi kalktımı

icra kalktimi

borçtan dolayı eve haciz gelirmi 2014

eve haciz gelmeyecek 2015

evlere icra kalktımı

eve haciz gelirmi

ev eşyalarına haciz gelirmiicra olayı kalktımıEv esyasina haciz kalktimiev icrası kalktımıevkur eve haciz gelirmiev eşyasına haciz kalktımı 2014
Forum