+ Konuyu Yanıtla
47 / 55 Sayfa İlkİlk ... 7172737383940414243444546474849505152535455 SonSon
461 den 470´e kadar toplam 548 ileti bulundu.

Konu: Denetimli Serbestlik - Askeri Ceza Kanunu

Denetimli Serbestlik - Askeri Ceza Kanunu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    adana
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Denetimli Serbestlik - Askeri Ceza Kanunu

Alıntı stapes132 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    etkiler yatmazsın, cumhurbaşkanı şimdi yasayı onaylamış bende yarın gitmeyi düşünüyodum
    beni heyacanlandırdın şimdi neye gore nasıl yararlanacam bundan,bir hukukçuya danıştınmı dostum...kesin varmı.boyle bişey..

Hukuki NET Güncel Haber

Denetimli Serbestlik - Askeri Ceza Kanunu konulu yargıtay kararı ara
    Denetimli Serbestlik - Askeri Ceza Kanunu konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar rica ediyorum bu konuyu unutturmayalım. Uyuz koyun muamelesi görüyoruz resmen. HAGB uygulanmayan türünün son örnekleri bireyleriz. Arada kaynayıp gidiyoruz. Twitter'la hiç işim olmaz ama sadece Bülent Turan Bey'e yazmak için hesap açtım. Duysunlar sesimizi. Birileri durumu farklı anlatıyor galiba. Bu kadar saçmalık olamaz. Madem terörü bitireceksin o zaman onlara da uygulama HAGB'yi. Varsa yoksa vurun askere... Ne günahımız vardı da girdik şu kuruma ya

İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar rica ediyorum bu konuyu unutturmayalım. Uyuz koyun muamelesi görüyoruz resmen. HAGB uygulanmayan türünün son örnekleri bireyleriz. Arada kaynayıp gidiyoruz. Twitter'la hiç işim olmaz ama sadece Bülent Turan Bey'e yazmak için hesap açtım. Duysunlar sesimizi. Birileri durumu farklı anlatıyor galiba. Bu kadar saçmalık olamaz. Madem terörü bitireceksin o zaman onlara da uygulama HAGB'yi. Varsa yoksa vurun askere... Ne günahımız vardı da girdik şu kuruma ya

İletiler
    63
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

3. yargı paketi cumhurbaşkanı tarafından imzalandı ve 5 temmuz tarihiyle resmi gazetede yayınlandı. ben 5 temmuz sabahı ceza evine gidip başvuracam. inş. bi aksilik çıkmaz yararlanırım.

Nerede
    izmir
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı stapes132 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşşlar denetimli serbestlikten faydalanmak için fazla zaman kalmadı.Cezasını infaz ettirebilecek olanlar bir iki gün içinde açık cezaevine başvurup, belkide haftaya serbest kalabilir.
    nasıl yani ne demek ıstedıgını anlamadım ben

- - - Updated - - -

Yapacak hiçbişey kalmadı yani gdip teslim olucak gercçketen ben bizim ülkemizde hak adalet olduğuna inanmıyorum terörist ol affedilsin asker ol vatan için kaç ayını ver sonra bu durumlara düş gerçekten rezillik bunu kabul etmeyenlerin içleri rahat mı acaba umarım sizinde canınız yanar bu durumdan nekadar magdur insan var nerden anlıcaksınız ki tuzunuz kuru

Nerede
    ankara
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadaşlar ben mayıs ayı itibariyle cazamı aldım ve temyiz ettim dosyam şu anda temyizde denetimli serbestlikten faydalana bilirmiyim.faydalanmak için temyizi geri geçip açık ceza evine mi girmem gerekiyor yoksa temyizin sonuçlanmasını bekleyip sonra başvursam olur mu?

Nerede
    ankara
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

FİRAR EDEN SUBAYLARIN TALEBİ
    Ben 2xxx yılı mezunu subayım.kendi isteğimle mesleğimden ayrılmak istedim.Ama ne yazık ki mevcut kanunlar dahilinde muvazzaf subay/astsubayların 15 yıllık mecburi hizmet süresi dolmadan istifa etme hakları 2011 yılında olsak bile bulunmamaktadır. Bu yüzden bize ordudan ayrılmak için gösterilen yollar şunlardır:

*Hırsızlık,
    *Uyuşturucu Kullanımı
    *Rüşvet
    *Hayat kadınıyla evlenme vs gibi yüz kızartıcı suçlar.

Bu suçlar hiçbirimizin vicdanına sığmadığından ve aldığımız eğitim ve terbiye kurallarına da çok ters olduğundan bize kalan tek yol izinden dönmemek yoluyla ilişiğimizin kesilmesini sağlamaya çalışmak oluyor.
    Ama burada da karşımıza bunun Askeri Ceza Kanunu'nda suç olarak görülmesi nedeniyle subay/astsubayların hapis cezasıyla cezalandırılması durumu çıkıyor. Ve bu ceza hiçbir şekilde ertelenemiyor, para cezasına da çevrilemiyor. Tek isteği mesleğini onuruyla bırakmaya çalışmak olan bizler bu süreçte ne yazık ki 20 aya varan kaçak hayatı yaşıyoruz. Bu süreçte Polis ve Jandarma'da aranıyoruz, GBT kayıtlarında aranan şahıs olarak görünüyoruz. Uçağa binemiyor, otelde kalamıyor, "Ya çevirme olursa?" diye araba bile kullanamıyor, gece dışarı çıkamıyor, sigortalı bir işte çalışamıyor, yurt dışına çıkamıyoruz.Tabiki bunları yaşayan sadece şahsı olmuyor bütün bunları ailesi ile birlikte yaşıyorlar insanların psikolojisi değişiyor. Bunların hepsini yaşamaya layık görülmemizin tek nedeni ise sadece 18 yaşında belkide ailemizin zoruyla attığımız imza sonucu sahip olduğumuz mesleğimizi bırakmaya çalışmak.

TSK'dan ilişiğimizin kesildiğini öğrenince kendi rızamızla gidip teslim oluyoruz. Bu sefer de aylarca bitmeyen yargılama süreci başlıyor. Sonuçta 1 yıl ceza veriliyor, iyi halden 10 aya düşüyor, yatarı da tam 6 ay 20 gün olarak infaz ediliyor! Hırsızın, arsızın, tecavüzcünün, hatta teröristin bile elini kolunu sallayarak gezdiği günümüzde bir ülkenin kendi 4 yıl yetiştirdiği evladığına hiçbir suçu yokken reva gördüğü cezaya bakar mısınız? Tam 200 gün hapis...Sanki adam öldürdü..Sanki ülkeyi sattı...Sanki rüşvet aldı... Bu ceza Hükmün Açıklanmasının geriye bırakılması kanununa dahil olduğu halde kanuna bir satırlık "Asker şahıslar yararlanamaz" maddesi eklenerek ne yazık ki subay/astsubaylar kapsam dışına çıkarılmıştır. Hükmün açıklanmasının geri bırakılması 1 yıldan az ceza alanların cezalarının 5 yıl ertelenmesini, bu 5 yıl içinde şahıs yeni bir suç işlemezse cezanın iptalini sağlayan bir kanundur. Asker şahıslar 20 Mart 2008 itibariyle kapsam dışı bırakılmıştır.

Daha sonra cezaevlerinin kapasitelerinin çok üstünde dolması nedeniyle bu sefer de Denetimli Serbestlik Kanunu çıkarılmış ve 2 yıldan az ceza alanlara Kamu Kurumlarında veya sosyal hizmetlerde çalıştırılma gibi ceza seçenekleri sunulmuştur. Ama tesadüfe bakın ki gaspçı, kapkaçcı, kaçakçı bu sayede cezaevine girmezken asker şahıslar bu kanunun da kapsamı dışında bırakılmıştır.
    Enson bir umut dedik sonunda sesimizi duydular 3.yargı paketi içerisine
    (MADDE 104- Aşağıdaki hukumler yururlukten kaldırılmıştır:
    1) 22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun ek 10 uncu maddesinin ikinci fıkrası, )
    Maddesi eklenerek bizim ve ailelerimizin tekrar umutları yeşerdi ve bu paket görüşülürken TBMM tv den millet vekilleri ile beraber sabahladık ailecek ama yine oldu aynı şey paketin hepsi firesiz geçerken bu madde paketten çıkarıldı birden.Neden neden diye sormaktan alıkoyamıyor insan kendini bir kurum bu kadar mı sevmez kendi personelini.Yalnız bizleri ve ailelerimizi bundan daha çok üzen bir şey vardı aynı paketin içinde
    MADDE 104- Aşağıdaki hukumler yururlukten kaldırılmıştır:
    3) 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terorle Mucadele Kanununun;
    a) 6 ncı maddesinin beşinci fıkrası,
    b) 13 uncu maddesi,
    maddeleri ise hiç itiraza mahal kalmadan kabul edildi.
    Yani ASKERE HAGB yok ama TERÖR ÖRGÜTÜNE HAGB VAR .
    Başımızı ellerimizin arasına alıp bir düşünmemiz lazım artık .
    İsteğimiz haksız yere hak yaratılması değil, tam tersine hakkımız olanı alabilmektir. Şuan bizden daha fazla ceza alan sivil vatandaşlar bile cezaevine girmezken bizler ilişiğimiz kesilip sivil vatandaş olduktan sonra bile askeri bir cezadan hapse girmekteyiz. Beklediğimiz bize ekstra haklar verilmesi değil, tam tersine zaten hakkımız olup da ayrı tutulduğumuz maddelerden yararlanabilmektir. Bizler sadece istifa etmek istiyoruz. Kanunlarımıza göre kölelik suçtur. Fakat bizim Silahlı Kuvvetlerle yaptığımız sözleşmede onların bizi istememe ve atma hakkı saklı tutulurken bizim hiçbir şartta cayma hakkımız bulunmamaktadır. Devletin bize yaptığı masrafları faiziyle istemesi normaldir. Ama masraflar hesaplanırken insaflı olunmalı, ilişiği kesilen personel yolunacak kaz gözüyle görülmemelidir.

Şuan hiçbir meslekte istifa edememek gibi bir durum bulunmamaktadır. Doktor kendisine koyulan mecburi hizmeti yapmamakta, istifa edebilmekte özgürdür. Öğretmen mecburi hizmeti yapmayıp istifa etmekte özgürdür..Ama muvazzaf askerler değildir.
    Lütfen etrafınızdaki herhangi biri olabilecek bana ve benim gibi nice subay/astsubaya artık kulak verin. Biz sesimizin duyulmamasından bıktık. Tek amacımız istifa etmekti, başımıza gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi...

arkadaşlar bu metni tüm millet vekillerine göndermeyi planlıyorum katkı yapmak isteyen varsa bekliyorum

Nerede
    xvcvfgc
    İletiler
    207
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

25 Gün yatıp Çıkıcaksın.Alternatif olarak Açık Ceza Evine Gecebilirsiniz.Ama Herkeze bu hak verilmiyormuş Sanırım Dün açık görüş vardı Gardıyanla görüştüm.Şansınızı Denersiniz
    Alıntı mazdeist rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    arkadaşlar bana gelen ceza 25 gun ben infaz için gittiğimde kaçgun yatacam 16 gunmu 25 gunmu...
    - - - Updated - - -

Arkadaşlar Bizim 27 Günümüz kaldı.
    İlgisini çeken arkadaşlara birşey söylemek istiyorum.
    Dün Nişanlımın Açık Görüşüne Katıldım.Beklediğimden çok iyi geçti.Koğuş Arkadaşlarını gördüm onlarda aileleri ve yakınları ile açıkgörüşe katıldılar onları gördüm içim rahatladı.Gardiyanlar beklediğimden daha iyi niyetliydiler.Bir mahkum yakını ile konuşma fırsatım oldu.Açık görüş salonunda mahkumların görüş süreleri bittikten sonra önce mahkumları koğuşuna götürüp sayımları yapıldıktan sonra gardiyan bırakıyor ziyarete gelenleri o arada bir bayan ile görüştüm.Oğlu yatıyormuş 4 gün askere geç gitti dedi aldığı ceza 4 ay 48 gün kaldı tahliyesine dedi.Gardiyan ordan aynen şunu söyledi.Açık ceza evine başvurdumu diye sordu.Annesi hayır öyle bir hakkı varmı dedi.Gardiyanın söylediği şey şu ; İstediklerini geçiriyor cezaevi müdürüCanı hangini isterse.buna tanık oldum.Ama cezaevi şartları o kadarda kötü degıl içeri giricek olanlar var aramızda Allah yardımcınız olsun.

- - - Updated - - -

CeyLa Ne kadar kesildi sizin ceza ?

- - - Updated - - -

1957 Li doğumlu birtanede amca vardı Oda askeri suçtan ceza almış 10 ay .Saçları beyazlamış amcanın ağlıyordu dün.1 Temmuzda oğlumun düğünü vardı dedi eşi gelmiş oğlu gelini torunları falan İnsan kötü oluyor koğuşun babasıymış.İnsan kendini kötü hissediyor.Görüş Bitti dedi gardiyan mahkumların arkasına bakıp gitmesi öyle işte yinede cezaevi kötü bir durum ama burda sözlerle anlatılmıyor işte.Allah kimsenin başına vermesin.Az önce bir arkadaşın yorumunu okudum 25 gün ceza aldım yazmış sizin durumunuza uygun bir mahkum vardı onun 25 günmüş 11 gün kalmış tahliyesine koğuşun ilk tahliyesi o kişi olucakmış.14 gündür kapalıdaymış 25 gün bile olsa acıkcezaevine almamışlar..

İletiler
    228
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hepsine gecmis olsun demekten başka bir şey gelmiyor elimizden maalesef 10 gun verilen cezanin Allah'tan 3/2 yatıyoruz 6 ay 20 gün burada şükür eder olduk bende isleri yoluna Koyuncu teslim olacam 1'5 ay icinde açık ceza evi hakkında sunu net söyleyecem isteyen savcıya görülebilir kendiniz yasal süre icinde giderse ve sabıkanız başka sucunuz yoksa direk açığa alıyorlar daha dün teslim ettik arkadaşı su anda Ankara açık ceza infaz kurumunda pteside Adliye'de ise başlayacak kapalıdan açığa gecmek zordur ve insiyatife kalmıştır dedi savcı ve halimize güldü hem askerliği yap üstünde ceza ver deyip boş yere yatıyorsunuz ama kanun dedi gecti halimiz bu malesef

Nerede
    xvcvfgc
    İletiler
    207
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Durumlar cezaevine göre değişiyor herhalde abi biri dilekçe vermiş almamışlar açığa İlqinç.Yada Mahkumun Durumuna göre değerlendiriyorlar içerdeki pozisyonda önemli sanırım.

+ Konuyu Yanıtla
47 / 55 Sayfa İlkİlk ... 7172737383940414243444546474849505152535455 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

denetimli serbestlik asker olmaya engel mi

denetimli serbestlik askeri ceza kanunu

askeri cezalarda denetimli serbestlikuste fiili taarruz denetimli serbestlikaskeri suçlarda denetimli serbestlikaskeri ceza denetimli serbestlikdenetimli serbestlik askerlik zamanlaridenetimli serbestlik askeri cezalardaaskeri mahkeme denetimli selbestlik verirmidenetimli cezam var askerlik denetimli serbestlik askerlik durdurmadenetimli serbestlik askeri mahkemedenetimli serbestlik cezamdenetimli serbestlik askerlikaskeri personelde denetimliasker cezalarina denetimli serbestlik vururmaskeri mahkemede denetimlihttps:www.hukuki.netshowthread.php58210-Denetimli-Serbestlik-Askeri-Ceza-Kanunupage9Ben2xxxizin tecavuzu denetim serbestlikaskeri suclar denetimli serbestlik verirmiaskeri cezada denetimli serbestlik 2017denetim serbestlik asker olmaya engel miaskeri mahkemede denetimaskeri ceza kanunundan denetimli serbestlik almak
Forum