+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 25 ileti bulundu.

Konu: Nafaka - Artık dayanamıyorum

Nafaka - Artık dayanamıyorum Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Nafaka - Artık dayanamıyorum

arkadaslar merhaba, daha öncede bazı sorularım oldu bu forumda, 2000 yilinda evlendim. 2001 yılında boşandım. mahkeme 90 ytl nafaka bağladı. ödemeye calistim. askere gitmeden borcumu kapatip askere gittim. askerlik biter bitmez ceza evine girdim. 10 gün hapis yattim. neymiş efendim askerdeyken nafaka ödememişim. sonra iş bulmak için uğrastim. 3 ay sonra iş buldum. eski esim olacak kadinin avukatinin yanina gittim ve borcu taksitlendirdik. aylik 400 ytl ödemeye basladim.bu arada 2000 liralık tazminatı faizi ile ödedim. sonra nafaka artirim davasi acti. nafaka 135 oldu. ödedikce ödedim. bu zaman zarfında annemlerin evine defalarca hacze geldiler. masraf masraf derken. borcumu bitirdim ohh be dedim. evlendim yeniden hayatıma yeni bir düzen getiriyim diye. ama ne oldu 1 ay sonra evime haciz neymiş efendim askerdeki birikmiş nafaka borcu ve faizi için haciz gelmiş. borcun büyük bir kısmını ödedim. kredi çekerek. sonra ne oldu kalan kisim için evde olmadigimiz bir anda bir haciz daha..eşyalarım kaldirildi. hiç bir sucu olmayan yeni eşim sinir krizleri geçirdi. ayni zamanda hamileydi. bunun yaninda hakkimda actiklari ceza davalarını hiç saymıyorum. şimdi cocugumuzda tehlikede ve ödeme yapacak hiç gücüm kalmadi. son bir ayda o kadina 4000 ytl ödeme yaptim.eşyalarımı almam imkansiz oldu. kalan 2000 borç için 8000 liralik eşyalarimiz satilacak. bidahada almam imkansiz. 2000 lirayida ödeyemiyorum. kesinlikle anlasmaya yanasmiyorlar. amaç para değil zaten. eşimde annesinin yanina gitti. çünkü evde hiç bir eşyamiz kalmadi. oda şimdi hastanede.

sonuc olarak evet ben suçluyum. bir insanı çok sevdim ama o beni bu duruma getirdi. hayatımın bundan sonra düzene girmesi imkansiz.

yapacak birşey ve bir çıkış yolu yok. en çok üzüldüğüm ise yeni evlendiğim insanın ve ailemin bunlarin hiç birini haketmemesi. hepsinden özür diliyorum.

eski eşimide allaha havale ediyorum, onunla evlenirken aldiğim eşyalarla, benden aldigi paralarla ve benim eşyalarımdan gelecek 2000 lira ile mutlu bir hayat sürer insallah. ama bakalim içindeki vicdan azabını nasıl silecek.....

herkeze saygilarimi sunuyorum

Hukuki NET Güncel Haber

Nafaka - Artık dayanamıyorum konulu yargıtay kararı ara
    Nafaka - Artık dayanamıyorum konulu hukuk haber
    Konu hsylmz tarafından (27-11-2008 Saat 11:55:10 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    95
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Artik dayanamiyorum

Allah kolaylık ve sabır versin insan oğlunda biraz vicdan olacak okudukça duygulandım argo tabirle toplumca kayışı kopardık yazık bize

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Artik dayanamiyorum

Alıntı hsylmz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    arkadaslar merhaba, daha öncede bazı sorularım oldu bu forumda, 2000 yilinda evlendim. 2001 yılında boşandım. mahkeme 90 ytl nafaka bağladı. ödemeye calistim. askere gitmeden borcumu kapatip askere gittim. askerlik biter bitmez ceza evine girdim. 10 gün hapis yattim. neymiş efendim askerdeyken nafaka ödememişim. sonra iş bulmak için uğrastim. 3 ay sonra iş buldum. eski esim olacak kadinin avukatinin yanina gittim ve borcu taksitlendirdik. aylik 400 ytl ödemeye basladim.bu arada 2000 liralık tazminatı faizi ile ödedim. sonra nafaka artirim davasi acti. nafaka 135 oldu. ödedikce ödedim. bu zaman zarfında annemlerin evine defalarca hacze geldiler. masraf masraf derken. borcumu bitirdim ohh be dedim. evlendim yeniden hayatıma yeni bir düzen getiriyim diye. ama ne oldu 1 ay sonra evime haciz neymiş efendim askerdeki birikmiş nafaka borcu ve faizi için haciz gelmiş. borcun büyük bir kısmını ödedim. kredi çekerek. sonra ne oldu kalan kisim için evde olmadigimiz bir anda bir haciz daha..eşyalarım kaldirildi. hiç bir sucu olmayan yeni eşim sinir krizleri geçirdi. ayni zamanda hamileydi. bunun yaninda hakkimda actiklari ceza davalarını hiç saymıyorum. şimdi cocugumuzda tehlikede ve ödeme yapacak hiç gücüm kalmadi. son bir ayda o kadina 4000 ytl ödeme yaptim.eşyalarımı almam imkansiz oldu. kalan 2000 borç için 8000 liralik eşyalarimiz satilacak. bidahada almam imkansiz. 2000 lirayida ödeyemiyorum. kesinlikle anlasmaya yanasmiyorlar. amaç para değil zaten. eşimde annesinin yanina gitti. çünkü evde hiç bir eşyamiz kalmadi. oda şimdi hastanede.

sonuc olarak evet ben suçluyum. bir insanı çok sevdim ama o beni bu duruma getirdi. hayatımın bundan sonra düzene girmesi imkansiz.

yapacak birşey ve bir çıkış yolu yok. en çok üzüldüğüm ise yeni evlendiğim insanın ve ailemin bunlarin hiç birini haketmemesi. hepsinden özür diliyorum.

eski eşimide allaha havale ediyorum, onunla evlenirken aldiğim eşyalarla, benden aldigi paralarla ve benim eşyalarımdan gelecek 2000 lira ile mutlu bir hayat sürer insallah. ama bakalim içindeki vicdan azabını nasıl silecek.....

herkeze saygilarimi sunuyorum
    Haddini aştı demezseniz NEDEN BOŞANDINIZ eski eşinizden merak ettim...

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Nafaka - Artık dayanamıyorum

neden bosandigim sorulmus. haddini falan asmassin anlatayim. ben bu kizi cok sevdim. oda beni seviyordu yada ben öyle zannetmisim. neyse kizi istedik. annesi elime bir liste verdi. dediki bu listedeki bir kalem eksik olursa vermem kizi. listede takilar esyalar elbiseler vs vs. bir sürü kalem vardi. neyse ben divane asigim ya, borc harc listeyi tamamladim ve evlendik. bu kadar borc ve esimin umarsizca harcamalari yüzünden maddi olarak zorlandim. tabi bir de 2001 krizi üstüne eklenince bir iki yerden haciz geldi eve. ondan sonra hamfendi evi terkette gitti. bi kac gün sonra bosanma davasi acti ve evimizdeki kalan esyalarimizi kacirdi. gerisini anlattim zaten. olay bundan ibaret. yani suclu benim. kimseye hakettigi degerin üzerinde deger vermemem gerekirdi.

Nerede
    ist
    İletiler
    328
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yazık, yazık...Böylesi gerçekten yazık. Şu anlattıklarınızı okudukça irkildim. Evlenene kadar herşey eşit, sözde bir de kadın-erkek eşitliğinden bahsedilir her yerde. Ama boşandıktan sonra vay erkeğin haline! Yok az kusurlu yok çok kusurlu. Erkeksin ya, boşansan bile ömür boyu düşmezler yakandan. İmkanın olsa da olmasa da sürekli ne koparsam kardır derler. Aman kadına birşey olmasın, aman mazlum kalmasın. Erkek de ne yaparsa yapsın, ne yerse yesin! Sırtında koca bir kamburla ömrünü tüketsin!

Kim ne derse desin; medeni kanun maalesef sırf kadını koruyor, erkeksen ve boşanacaksan ya anlaşman ya da bin kere düşünmen lazım. Yoksa yandın demektir. Hayatın boyunca nafaka hatta tazminat ödersin. Yani karşındakiler (kadın ve ailesi) ard niyetliyse bittiğinin resmidir. Tabi bu düşüncelerim yanlış anlaşılmasın. Genelleme yapmıyorum. Sadece sizin bahsettiğiniz durum ve benzerleri için yorumladım. Yani ard niyetli olan, kendi ayakları üzerinde duramayan, kişiliği ve karakteri olgunlaşmamış, sevgisiz, seviyesiz, devamlı nefret kin kusan ve kusturan kadınlar ve arkalarında onları sürekli yönlendiren, mutsuzluğa sürükleyen ve hiçbir zaman kopamadıkları aileleri için!
    Konu hksvr tarafından (01-12-2008 Saat 14:19:57 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Medeni Kanun adından da anlaşılacağı gibi bayağı Medeni. Bunun gibilerini vicdanına bırakmak doğru değil, Allaha havale etmek gerekir. Bende aynıyım arkadaşım. Çalışalım bakalım bunlara ömrümüzün yettiği yere kadar. Bunda bir süre yok zaten. Onlar çalışamaz , hazır harçlık almak iyidir.Kaybettiğini düşünmezler.

İletiler
    170
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı hksvr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yazık, yazık...Böylesi gerçekten yazık. Şu anlattıklarınızı okudukça irkildim. Evlenene kadar herşey eşit, sözde bir de kadın-erkek eşitliğinden bahsedilir her yerde. Ama boşandıktan sonra vay erkeğin haline! Yok az kusurlu yok çok kusurlu. Erkeksin ya, boşansan bile ömür boyu düşmezler yakandan. İmkanın olsa da olmasa da sürekli ne koparsam kardır derler. Aman kadına birşey olmasın, aman mazlum kalmasın. Erkek de ne yaparsa yapsın, ne yerse yesin! Sırtında koca bir kamburla ömrünü tüketsin!

Kim ne derse desin; medeni kanun maalesef sırf kadını koruyor, erkeksen ve boşanacaksan ya anlaşman ya da bin kere düşünmen lazım. Yoksa yandın demektir. Hayatın boyunca nafaka hatta tazminat ödersin. Yani karşındakiler (kadın ve ailesi) ard niyetliyse bittiğinin resmidir. Tabi bu düşüncelerim yanlış anlaşılmasın. Genelleme yapmıyorum. Sadece sizin bahsettiğiniz durum ve benzerleri için yorumladım. Yani ard niyetli olan, kendi ayakları üzerinde duramayan, kişiliği ve karakteri olgunlaşmamış, sevgisiz, seviyesiz, devamlı nefret kin kusan ve kusturan kadınlar ve arkalarında onları sürekli yönlendiren, mutsuzluğa sürükleyen ve hiçbir zaman kopamadıkları aileleri için!
    neden böyle düşünüyorsunuz.madem medeni kanun bizi koruyorda eşim kendi evinde rahat rahat yatarken kira derdi yok nede çocuğunun anne bunu istiyorum diyerek açlıktan ağladığını duymuyor kulakları.ailemiz olmasaydı sokakta yatıyor olacaktık.gecenin soğuk yada yağmurlu gününde köprü altında yaşıyor olacaktık.biz neysede ya çocuklar.bizleri evden kovarken hiçmi düşünmüyorsunuz bunu.namusa gelince kafayı takmayın ama paraya gelince kafayı takın. o sıcacık evinde ben ise kiralardayım.anneme sığıntı gibiyim.medeni kanun bizden yanaysa çıkın söyleyin hakimler bari bana yardım etsinler.beni sokaktan yada ailemin yanından alıp sıcak eve koysunlar.eşim yatsın bakalım dışarıda s yada yağmurun altında.düşmanımın bile böyle duruma düşmesini istemem ne kadarda kötü eş olsa bile.eğer kadınlar lüks için yada gözleri yüksekte ise belki haklısınız ama bizim gibilerin ne suçu var.bizler evlilik bir yastıkda biter düşüncesini güdüyoruz.yani tek taraflı bakmayınız.sizin gibi bizde acı çekiyoruz.evliliğin kutsal olduğu artık unutulmuş.olan sadece biranlık yapılan düşüncesizlikle yapılan çocuklara oluyor.

Nerede
    ankara
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Senin için gerçekten üzüldüm arkadaşım.Ama seninle baştan pazarlık yapmış insanlarla neden hayatını paylaşmaya adım attın anlamışda değilim.Ama bulaşmışın bir kere iyi niyetinle...Aynı şeyleri yaşıyorum.Ama kimseyle baştan pazarlık yapmadım, kendimi yada hayatımı bir liste karşılığında sunamazdım.Ama şuan başıma gelenlerden dolayı inan bana ondan zamanında bir ev tapusu istemeliydim.Çünkü adamın senelerce borçlarını ödedim.Yanlız başıma değil tabiki ailemle birlikte..Defalarca evime hacze geldiler adamın yaptığı sorumsuzca borçlar yüzünden.Boşandım 3 sene oldu hala borçlarını ödüyorum.Evli iken kredi kartlarımı izinsiz kullanıp yaptığı borçlar tek tek karşıma çıkıyor.Adam ortada yok ve ben şuana kadar nerdeyse bir ev parası kadar borç ödedim.Ama o kadar canımı yaktı ve yakmaya devam ediyorki açacağım nafaka davasıyla hiç birşeyi olmasa bile kanının son damlasına kadar almak istiyorum.Artık bana faydasının olmayacağını bildiğim için bari Kızılay sevinsin..ÇÜNKÜ ARTIK BENDE DAYANAMIYORUM..SANADA ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.

İletiler
    170
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Mine Süreyya rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Senin için gerçekten üzüldüm arkadaşım.Ama seninle baştan pazarlık yapmış insanlarla neden hayatını paylaşmaya adım attın anlamışda değilim.Ama bulaşmışın bir kere iyi niyetinle...Aynı şeyleri yaşıyorum.Ama kimseyle baştan pazarlık yapmadım, kendimi yada hayatımı bir liste karşılığında sunamazdım.Ama şuan başıma gelenlerden dolayı inan bana ondan zamanında bir ev tapusu istemeliydim.Çünkü adamın senelerce borçlarını ödedim.Yanlız başıma değil tabiki ailemle birlikte..Defalarca evime hacze geldiler adamın yaptığı sorumsuzca borçlar yüzünden.Boşandım 3 sene oldu hala borçlarını ödüyorum.Evli iken kredi kartlarımı izinsiz kullanıp yaptığı borçlar tek tek karşıma çıkıyor.Adam ortada yok ve ben şuana kadar nerdeyse bir ev parası kadar borç ödedim.Ama o kadar canımı yaktı ve yakmaya devam ediyorki açacağım nafaka davasıyla hiç birşeyi olmasa bile kanının son damlasına kadar almak istiyorum.Artık bana faydasının olmayacağını bildiğim için bari Kızılay sevinsin..ÇÜNKÜ ARTIK BENDE DAYANAMIYORUM..SANADA ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.
    Bak görüyormusunuz sadece biz bayanlar mı haksızız.Mecburmusun onun borcunu ödemeye sadece saf niyetten oluyor bu.Hep kadınlar erkeği kandırıyorlar ya tam tersi olmuş.Benim eşimde altınlarıma kadar aldı ve evleneceği bayana takacakmış.Mahkemeye onu da getiriyor sırf çatlatmak amacı ile.Ben de enayi gibi eşime acıdım verdim.Meğer eşim evleneceği bayan için alıyormuş bunu.Annesi ile konuşurken telefonda duydum eşim annesine anne benim karım saf onu ben ayakta uyuturum.Önce altınlarını aldım yakında da yurtdışına çıkacağım diyerek elinden nikahını alacağım. Uyandırmayalım uykusundan dediğini duyunca kan beynime çıktı.Eşim o benim ben güvenerek vermişim altınlarımı.Eşime güvendim iyi bir gelecek için nikahımı vereyim beni de götüreceğini söyledi ona inandım ve bu telefon konuşmasından sonra altınlarım gitti ama nikahımı vermedim.İnanmazsan kötü kadın oluyorsun.Bu erkek milletini anlayamadım gitti.Çok fırın ekmek yemem gerek galiba.Bayan arkadaşlar eşiniz yurtdışına çıkmak bahanesiyle nikahınızı isterse sakın vermeyiniz.Bu bana ders oldu.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.775
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Nikahını istemek,nikahını almak,nikahını vermek ne demek?

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: