+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Murat Yüce

Murat Yüce Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    zonguldak
    İletiler
    119
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Murat Yüce

Irak'ta ABD güçlerine hazır yemek sağlayan Türk firmasının işçisi Murat Yüce, Musab El Zarkavi grubuna bağlı Tevhid ve Cihad örgütü tarafından öldürüldü. 24 Temmuz tarihinde kaçırıldığı belirtilen Yüce, öldürülen ilk Türk rehine oldu. (böyle giderse son olmayacak gibi gözüküyor)

Peki suçlu kim; oraya ekmek parasını kazanmak için giden Murat Yüce’mi, Ülkesini sözde savunmak adına birtakım illegal işler yapan, ve bu yolda Müslümanı Müslüman’a öldürten Irak’taki bir takım yasadışı örgütlermi, yoksa Irak’ı özgürlüğüne kavuşturmak adına yüzlerce masumu öldüren Amerika’mı ?

Dikkat ettim bu olayın basın cok fazla üzerinde durmadı (belkide bana oyle geldi bilemiyorum ama ) bu olayın 4 Temmuz 2003 teki Süleymaniye’deki çuval harekatından çokmu farkı var?

Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vatandaşının hayatı bu kadar ucuz olmamalı.

Murat Yüce’ye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum, ve terörün dehşet yüzünü şiddetle kınıyorum.

yalan atla gider, gerçek yürür, yinede tam zamanında yetişir.

Hukuki NET Güncel Haber

Murat Yüce konulu yargıtay kararı ara
    Murat Yüce konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    243
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ben de vatandasimiz Murat Yüce'ye Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum.

Ipek, katillerin arasinda Turkce konusanlarin oldugunu son haberlerde okudum. Istanbul'u bombalayanlardan suphe ediyorlarmis.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Neva şalom snagogunda görülen ve yakalanamayan kişi.. ne garip herkes görüyor tespit ediyor adam orada burada gelip bombalayıp vurup gidiyor..
    Neden demekki birileri hala uyuyor...

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

Nerede
    zonguldak
    İletiler
    119
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sevgili Lawless1;

Yüce'nin öldürülme sahnesinin yer aldığı kasedi incelemeye başlayan polisin, kasette yer alan Türkçe sesi teknik analize aldığı öğrenildi. İstanbul'da geçtiğimiz yıl 15- 20 Kasım tarihlerinde İngiliz Konsolosuğu ve HSBC bankasına yönelik gerçekleştirilen intihar saldırılarının talimatını veren Habib Aktaş'ın, bir süre önce basın kuruluşlarına gönderdiği CD'de Irak'a savaşmaya gittiklerini söylemesi üzerine, akıllara infaz görüntülerindeki sesin Aktaş'a ait olabileceği ihtimali geldi. Irak'ta bulunduğu kamplardan e-mail yolu ile kendisine bağlı militanları yönlendirdiği belirtilen Habib Aktaş'ın El Kaide saflarında Irak'taki Amerikan işgaline karşı savaşa başladığı biliniyor.

deniliyor haberde. ve üzülerek okuyorum ki bunları bu insanlar hala can almaya devam ediyor, ve sayın commodore1tr söylediği gibi birileri hala uyuyor...

Nerede
    zonguldak
    İletiler
    119
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

ve kanımı donduran diger bir olay var ki okuyunca inanamadım;

RODER Başkanı Ulusoy'a göre "Irak'ta ölen ölmüştür, kalan ticaret bizimdir".

RODER:Ölen ölmüştür, yeri nur olsun

Irak'ta Murat Yüce isimli Türk kamyon şoförünün öldürülmesinden sonra bu ülkeye nakliye işinin durdurulup durdurulmayacağı tartışılıyor. Dışişleri Bakanlığı diğer 4 Türk rehinenin kurtarılması için harekete geçerken, iki dernek dün de farklı açıklamalar yaptı. RO-RO Gemi İşletmecileri ve Kombine Taşımacılar Derneği (RODER) Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Ulusoy, Irak'ta infaz edilen Murat Yüce'nin cesedi bile bulunmadan Irak'la ilişkileri sadece ticari boyuta indirgeyerek, "Türkiye, Irak'a yılda 700 bin sefer gerçekleştiriyor. 1-2 kötü hadise olabilir. Ölen ölmüştür, yeri nur olsun" açıklamasında bulundu. (SABAH)

NASIL BİR MANTIKDIR, NASIL BİR YAKLASIM VE NASIL BİR TİCARET AHLAKIDIR BU !

Bİ CAN YETMEZ

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Irakla ticaret yapılması bence bir politikadır.Devletimiz buna karar verecek ticaret devam edecek mi etmeyecek mi bir kişi öldü diye devlet politikalarından vazgeçmemeli PKK doğuda binlerce kişiyi öldürdü o halde de daha kaç kişi olacak diye pes mi etmeliydik hayır Amerikan işgaline ve tepki verilmemesine temelde karşıyım ama devletimizin politikasını da desteklememiz gerekiyor mutlaka ellerindeki kaynakları ve istihbarat bilgilerini bizden çok çok iyi değerlendirme imkanına sahipler bu mantık saçma sinogolara saldırı düzenlenince ibadete kapatılsın yoksa daha fazla kişi olabilir doğuda pkk ile mücadele edilmesin daha fazla kişi ölebilir hızlı tren seferleri hatta uçak seferleri bile kaldırılsın çünkü ölüm riski var evlerimizden çıkmayalım diyeceğim ama ya deprem olursa neden evlere girelim izmite ölenler yetmedi mi para ile insan hayatı elbette karşılaştırılamaz k,mse 700 milyon dolara yeni bir 0 kilometre murat yüce yapamaz ama devlet politikalarıda vardır devletin saygınlığı için kıbrısta bayrağımızın indirilmemesi için can da alınır can da verilir bir bez parçası değildir Türkiye Cumhuriyeti karar aldıysa bu bence çok daha değerlidir taviz verilirse herkes bir eylem yapıp yolumuzdan cevirir dünyanın her yerinde Türk işcileri var her yerde bir işcimiz öldürülse kendi kabımıza mı sıkışacağız

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Rehinenin öldürülmesinden önce militanların okuduğu bildirinin Türkçe'si şöyle:

"Tüm Müslüman halklara, özellikle Türk halkına duyuruyoruz. Irak üzerine çullanan ABD işgaline karşı verdiğimiz savaş, aynı zamanda bu işgalin yanında duran şahıs ve şirketleredir. Özellikle Türk yetkililerin, rica etmemize rağmen, kayıtsız tutumu sürmektedir. Bu şahıs ve ileride yakalayacağımız kişileri uyarmaksızın infaz edeceğimizi ilan ediyoruz. Müslüman Türk halkını, eskiden olduğu gibi, kafirlere karşı güçlü olmaya ve Müslüman kardeşlerine destek olmaya davet ediyoruz. Kafir ve Yahudileri dost edinmeyin"

Nerede
    zonguldak
    İletiler
    119
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Alisinkay;

1-Bir kişi öldü diye devlet politikalarından! elbette vazgecmemeli; lütfen sabah gazetesinden alıntı yaptığım aşağıdaki yazıyı okuyunuz;

Ulusoy'un son olarak, kamyoncuları ayağa kaldıran bir girişime daha ön ayak olduğu belirlendi. Mersin'den Musul'a bin 500 dolar, Mersin'den Bağdat'a 2 bin dolar civarındaki navlun ücretini yüksek bulan ve ABD'lilere temin ettiği ürünleri daha ucuza taşıtmak için güvence veren Ulusoy'un, Iraklı kamyoncuları Türk pazarına sokmak istediği ortaya çıktı. Bir ülkeden ihraç edilen ürünlerin, ilke olarak o ülke araçları ile taşınması gerekirken Ulusoy'un, 700 dolara kiralamayı planladığı Irak plakalı kamyonları Türk limanlarına getirmek için Ulaştırma Bakanlığı'nı ilk etapta ikna ettiği, ancak sektörün sert çıkışı karşısında geri adım attığı ifade edildi.

Ulusoy'un, doğrudan Irak'taki Amerikalı firmalara mal temin etmenin yanı sıra, taşımacılık yapacak kamyonları da bulduğu, ayrıca Avrupa'nın çeşitli limanlarından Irak'a yönelik konteynır ve Ro- Ro trafiğini de yönlendirdiği kaydedildi. İtalyaÇeşme arasında bir TIR'ı 2 bin Euro'ya taşıyan Ulusoy'a ait gemilerin adeta (tekel) haline geldiği bu nedenle UND'nin, Rekabet Kurulu'na "hakim durumun kötüye kullanıldığı" gerekçesiyle şikayette bulunduğu öğrenildi.

Ve sayın Ulusoy şöyle bir açıklama yapıyor ;

UND'nin Amerikan mallarını taşımayı durdurmasına karşı çıkan Ulusoy, "Siz Irak'a gider misiniz" sorusunu "Aç da kalsam gitmem" diye yanıtladı.

2- Duyduğum ve okuduğum haberler e göre A.B.D. mallarını tasıyan soförleri Irak’a girdiklerinde gidecegi yere kadar konvoy halinde izliyor malı bıraktıktan sonra soforlerin dönüşünde hicbir güvenlik önlemi almıyormuş.

Irak'a mal götüren kamyoncular dertli: "ABD'li askerler kamyonları konvoy haline sokup, zırhlı araçlarla koruyor. Ama malı boşaltıp geri döneceğimiz zaman, hiçbiri ortada görünmüyor."

ABD'li askerlerin kamyonları konvoy haline getirdiğini, saldırı sırasında ise korkudan kaçtıklarını söyleyen şoförler, "Yükün boşaltılmasından sonra ise ABD askerleri kamyoncuları kendi kaderlerine terk ediyor" diye dert yandı. (bakınız sabah)

Doğuda binlerce kişi öldürüldü diye elbette yolumuzdan vazgeçmemeliydik vazgecmedikte;
    Sinagoglara saldırı düzenlendiğinde elbette ibadete kapatmadık,kapatmayızda
    Uçaklarda ya da (hızlı Tren)lerde onlarca vatandaşımız kaybettiğimizde bu seferleri iptal etmedik, etmeyizde,
    Depremler oluyor diye evlerimize girmeme yapmadık, yapmayızda,
    Hiçbir şekilde hiçbir durumda hiçbir zamanda kendi kabuğumuza çekilmedik, çekilmeyizde;

Söylemek istediğim; geri adım atmak değil; yukarıda saydığınız ve saydığım tümler için güvenlik önlemleri alınsa hem insanlarımız hem insanlar ölmese biz de ticaretimizden vazgecmesek daha iyi olmazmı ?

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

elbette daha iyi olur ama kimin ülkesinde sevgili kardeşim Türkiye Irak konumunda olsa ABD ne kadar güvenliği sağlayabilir bilmiyorum o yazıları ben de okudum yanlış olan şu devletimizin kararsız politikası isyanım ona ya ABD ile işbirliği yaparlar sert demeçler verirler ve kurtarma operasyonları düzenlenir bu kişilere ceza verilir yada tamamıyla oradan çekilinir devlet kararsız kaldıkça und başka açıklama yapacaktır roro başka açıklama devletimiz kararlı kesin bir politika izlemeli güvenlik önlemleri de sevgili kardeşim dünyanın neresinde alınabilir hukuk fakültesinde okumama rağmen ilgi alanım siyaset ve sorun şu o insanlar ABD lileri öldürünce mücahid direnişci Türkleri öldürünce katil mi hayır ya katildir ya direnişci ortası olamaz ve ona göre tavır alınmalı yazdığın yazı için de çok teşekkür ederim ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim AŞK konusundaki yazdıklarınıza ve o yazılara kesinlikle katılmıyorum :O) bir not

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

http:www.hukuki.netshowthread.php2096-Murat-Yuce

Forum