+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 20´e kadar toplam 20 ileti bulundu.

Konu: Ne Mutlu...

Ne Mutlu... Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #11
  Kayıt Tarihi
  Apr 2008
  Nerede
  İSTANBUL
  İletiler
  1.823
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Ne Mutlu...

  Çok üzücü bir sonuç...  Hukuki NET Güncel Haber

  Ne Mutlu... konulu yargıtay kararı ara
  Ne Mutlu... konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #12
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  istanbul, kadiköy, Türkiye.
  İletiler
  5.539
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Ne Mutlu...

  EE ne olacaktı 1. mi olacaktık? Yahu kadın ben malım diyor neredeyse bu ülkede artık sitede bile dolu.... seneye başarır 130. oluruz...

 4. #13
  Kayıt Tarihi
  Dec 2006
  Nerede
  Turkiye.
  İletiler
  2.302
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Ne Mutlu...

  Cisco’nun yayınladığı 2008 yılı verilerine göre Türkiye, istenmeyen e-posta (Spam) gönderiminde dünya ikincisi.

  Cisco Systems tarafından her yıl yayınlanan yıllık küresel güvenlik tehditleri ve trendleri raporunda istenmeyen e-posta gönderen ülkeler sıralamasında Türkiye, ABD’nin ardından ikinci sırada yer aldı.

  Rapora göre dünya genelinde günlük 200 milyar istenmeyen e-posta gönderiliyor, bu rakam toplam gönderinin %90’ına yakın bir rakam. 2008 yılında güvenlik hassasiyetine bağlı saldırılar 2007’ye göre %11,5 oranında arttı.

  Bu ikincilikle beraber istenmeyen e-postalar ve internet kullanımındaki genel güvenlik anlayışımızı kurumsal olduğu gibi bireysel olarak da değiştirmeliyiz.
  Araştırmaya göre 2008’in en çok Spam gönderen ülkeleri ve ülkelerin aldığı yüzdeler şu şekilde:

  ABD %17.2
  Türkiye %9.2
  Rusya %8.0
  Kanada %4.7
  Brezilya %4.1
  Hindistan %3.5
  Polonya %3.4
  Kore %3.3
  Almanya %2.9
  İngiltere %2.9
  Tayland %2.8
  İspanya %2.8
  İtalya %2.4
  Arjantin %2.1
  Kolumbiya %2.1
  Fransa %2.0
  Diğerleri %26.7

  NTV

 5. #14
  Kayıt Tarihi
  Dec 2006
  Nerede
  Turkiye.
  İletiler
  2.302
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Ne Mutlu...

  Türkiye 2008 yılında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) hakkında en fazla başvuru bulunan ülkeler sıralamasında ikinci sırada yer aldı.

  STRASBOURG - Strasbourg Mahkemesi gündeminde bulunan 97 bini aşkın başvurunun, yaklaşık 11 binini Türkiye’ye karşı yapılmış şikayetler oluşturuyor. Rusya ise mahkemenin en önemli müşterisi. Bu ülkeden gelen başvuru sayısı 26 bini geçmiş durumda.

  Türkiye, 2007 yılını da hakkındaki 9 bin 150 başvuruyla, Rusya’nın ardından ikinci sırada kapatmıştı.

  Toplam başvurusu sayısında Rusya ve Türkiye’yi sırasıyla Romanya, Ukrayna, İtalya, Polonya, Slovenya, Almanya, Moldova, Fransa, Bulgaristan ve Çek Cumhuriyeti izliyorlar. Mahkeme yetkilileri, başvuru sayısının nüfusa orantılı hesaplanması durumunda Türkiye’nin Avrupa Konseyi üyesi 47 ülke arasında orta sıralarda yer aldığını belirtiyorlar.

  İstatistikler, Türkiye’nin, 1998-2008 döneminde mahkemenin hakkında en fazla karar açıkladığı ülke ünvanına sahip olduğunu da gösteriyor. Mahkeme bu dönemde Türkiye’ye karşı açılmış 1858 davada karar açıkladı ve bu kararlardan 1605’inde Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin en az bir maddesinin ihlal edildiğine hükmetti. İhlal kararlarının büyük çoğunluğunu adil yargılanma ve mülkiyet haklarıyla ilgili davalar oluşturuyor. Türkiye’yi bu sıralamada İtalya, Polonya, Fransa ve Rusya izliyor.

  AİHM’nin 2008 yılı nihai bilançosu gelecek hafta Strasbourg’da açıklanacak.

  NTV

 6. #15
  Kayıt Tarihi
  Dec 2006
  Nerede
  Turkiye.
  İletiler
  2.302
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Ne Mutlu...

  5 yaş altı ölümler açısından dünyada 104. sıradayız

  Toplum Sağlığı Araştırma ve Geliştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Nazmi Zengin, UNİCEF'in dünya çocuklarının durumu ile ilgili yayınladığı rapordaki 2007 verilerine göre Türkiye'nin 5 yaş altı ölümler açısından dünyada 104. sırada bulunduğunu söyledi.

  Prof. Dr. Zengin, yaptığı açıklamada, geçen günlerde UNİCEF'in yayınladığı "Dünya Çocuklarının Durumu 2009" raporunda Türkiye ile ilgili çarpıcı bilgilerin yer aldığını belirtti.

  Raporda, doğum öncesi bir kez sağlık kuruluşuna baş vurma oranının Türkiye'de yüzde 80'lerde olduğunun yer aldığını ifade eden Zengin, en az dört kez başvurma oranının da yüzde 54 olarak belirlendiğini ifade etti.

  Prof. Dr. Zengin, bu rakamların Türkiye'de hamile kadınların sağlık kontrollerinin düzenli aralıklarla yapılması konusunda henüz istenen yerde olmadığını gösterdiğini vurgulayarak,

  "Çocuklarımızın yüzde 90'ından fazlasının aşılandığını görmek sevindirici, ancak tetanoz için aşı uygulanan yeni doğanların oranı yüzde 69, 5 yaş altında zatüree olan çocuklarımızın uygun sağlık kuruluşuna götürülme oranı 2000-;2007 arasında yüzde 41 olarak tespit edilmiş. Yine aynı yaş grubunda ishal için uygun tedavi olan ağızdan sıvı verilme oranın ın yüzde 19'larda olması bu alanlarda önemli çabaların sarf edilmesinin gereğine işaret ediyor" dedi.

  Raporda yer alan, Türkiye'de 5 yaş altı bebek ölümleriyle ilgili bilgilere dikkati çeken Prof. Dr. Zengin, şunları kaydetti:

  "UNİCEF'in dünya çocuklarının durumu ile ilgili yayınladığı rapordaki 2007 verilerine göre 5 yaş altı ölümler açısından dünyada Panama ve Tonga'nın ardından 104. sırada bulunuyoruz. Bu alanda 1990'dan bu yana dünyada en hızlı iyileşmeyi gerçekleştiren üç ülkeden biriyiz. 1990'da her bin bebekten 82'si beş yaşına gelmeden kaybedilirken 2007'de bu oran 23'e düşmüş. Yüzde 72'lik bu azalma sağlık personelimizin özverili çalışmaları, toplumumuzun anne ve çocuk sağlığı alanında bilinçlenmesi ve yoksulluğun azalması sayesinde elde ettiğimiz büyük bir başarıdır. Ancak daha alacağımız çok yol olduğunu da bilmemiz gerekiyor."

  Kadınların hamilelik ve doğumla ilişkili nedenlerden ölüm oranının da raporda 2000-2007 yılları arasında binde 29 olduğunun belirtildiğini anlatan Prof. Dr. Zengin, her 880 kadından birinin yaşamı boyunca aynı nedenlerden dolayı ölüm riski altında olduğunu, bu oranının sanayileşmiş ülkelerdeki orandan yaklaşık 10 kat fazla olduğunu bildirdi.

  Prof. Dr. Zengin, değinilmesi gereken bir başka konunun da hükümetlerin bütçeden savunma ve eğitime ayırdıkları pay olduğunu dile getirerek, raporda 1997-2006 yılları arasında Türkiye'de bütçeden sağlığa ayrılan payın yüzde 3 olarak belirtildiğini bildirdi.

  Bu oranın yüzde 14 olan dünya ortalamasından çok düşük olduğunu ifade eden Prof. Dr. Zengin, "Bu noktada hemen akla (Bu kadar düşük bir bütçeyle nasıl oluyor da büyük başarı sayılabilecek bazı ilerlemeler sağlanabiliyor) sorusu gelebilir. Bu durum hükümetçe genel bütçe dışından yapılan sağlı k harcamaları, vatandaşın cebinden yaptığı ödemeler ve kuşkusuz sağlık çalışanlar ımızın özverili çalışmalarıyla açıklanabilir" diye konuştu.

  Haberbaz (AA)

  Ne mutlu değil...

 7. #16
  Kayıt Tarihi
  Dec 2006
  Nerede
  Turkiye.
  İletiler
  2.302
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Ne Mutlu...

  Türkiye, matematik-fen eğitiminde üçüncü ligde

  TIMSS’nin beş kıtada 60’a yakın ülkede yaptığı araştırmaya göre, Türkiye, matematik ve fen eğitiminde dünya sıralamasında 30’uncu, AB sıralamasında ise sonuncu sırada yer alıyor. Sonuçları yorumlayan Prof. Yaşar Ersoy, "Sıralamada belirlenen bu yeni durum, aslında açık ve kaygı verici olsa da sonuçlar şaşırtıcı değil" diyor.

  DÜNYA genelinde 60 ülkede, ilköğretim son sınıf öğrencileri arasında yapılan Uluslararası Matematik ve Fen Araştırmasında Eğilimler (TIMSS: Trends International Mathematics and Science Study), Türkiye’deki matematik ve fen eğitiminin durumunun hiç de parlak olmadığını ortaya koyuyor.

  Matematik’te Tayvan, Güney Kore, Singapur, Hong Kong ve Japonya ilk beş sırayı paylaşırken Türkiye 49 ülke arasında 30. sırada yer alıyor. Bu aynı zamanda, Türkiye’nin Avrupa Birliği ülkeleri arasında sonuncu sırada bulunduğu anlamına geliyor. Türkiye’nin altında Ürdün, Tunus, İran İslam Cumhuriyeti, Suriye, Mısır, Cezayir gibi ülkeler sıralanıyor. Fen Bilgisi eğitiminde ise ilk beş sırayı Singapur, Tayvan, Japonya, Güney Kore ve İngiltere alıyor. Türkiye ise yine 49 ülke arasında 31. sırada. Bu da AB sonunculuğuna denk düşüyor. Bu kategoride Türkiye’den daha kötü durumda olan ülkeler arasında Kıbrıs Rum kesimi, Gürcistan, Kuveyt, Suudi Arabistan, Katar ve Cezayir dikkat çekiyor.

  Araştırma sonuçlarını yorumlayan ODTÜ Eğitim Fakültesi’nden emekli Prof. Yaşar Ersoy, durumun kaygı verici ama şaşırtıcı olmadığını söyledi. Doğu ve Batı kültürü arasında sürekli yalpaladığımızı vurgulayan Prof. Ersoy, şöyle konuştu:

  "Okullar bazı siyasi iktidarların arka bahçesi olarak algılanmakta, ayrıca Türk eğitim sistemi yamalı bohçaya benzemektedir. Bohça ise daha fazla dikiş tutmamakta, ayrıca yama yerine değiştirilmesi gerekmektedir. Dahası, bazı sorunlara karşı toplumumuz ve üst düzeyde yöneticilerimiz neredeyse bağışıklık kazanmış bir görünüm sergilemektedir. Özetle, Türkiye’nin TIMSS sonuçları, araştırmaya katılan AB ülkeleriyle karşılaştırıldığında, başarı sıralamasındaki yerimiz, bu hedefe ulaşmada en azından şimdilik iyimser olmamızı engellemekte; bununla birlikte bizim elde edilen bulgulardan ders çıkarmamız ve daha çok ev ödevi yapmamız gerektiği anlaşılmaktadır."

  Hürriyet

 8. #17
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Ne Mutlu...

  Küresel Bilgi Teknolojisi Raporu'na göre Türkiye basın özgürlüğünde 106. sırada

  Dünya Ekonomik Forumu, 2008-2009 Küresel Bilgi Teknolojisi Raporu'nu yayınladı.

  Raporda, Türkiye basın özgürlüğü alanında 134 ülke içinde 106. oldu, yargı bağımsızlığı alanında ise 64. sırayı aldı.

  Basın özgürlüğü listesinin tepesinde Danimarka, İsveç, Hollanda, Almanya, Norveç, Finlandiya, İsviçre, İsrail, Yeni Zelanda ve Kanada bulunuyor. Listede Türkiye’nin üstünde yer alan ülkelerden bazıları Arnavutluk, Bulgaristan, Uganda, Ukrayna, Zambiya, Burkina Faso, Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi.

  Yargı Bağımsızlığı sıralamasında ise Türkiye 134 ülke arasında 64. oldu. Yargı bağımsızlığı sıralamasının sonunda Venezuela bulunuyor. Bu sıralamada son sırada Chavez’in ülkesi Venezuela yer aldı. Yargının bağımsızlığı listesinin başında ise şu ülkeler var: Yeni Zelanda, Finlandiya, İsveç, Almanya, Danimarka, Hollanda, İsviçre, Avustralya, Kanada ve İrlanda.

  Raporda bilgi toplumuna hazır olma derecesi de belirlendi. Bu listede de Türkiye geçen yıla göre 6 sıra gerileyerek, 61. oldu. Liste hazırlanırken, teknoloji ihracatı, fikri mülkiyet hakları ve korunması, bilimsel araştırma kurumlarının niteliği, eğitim harcamaları, matematik ve pozitif bilimler eğitimi, cep telefonu kullanımı gibi etkenlere bakıldı.

  Geleneksel Küresel Bilgi Teknolojisi Raporları, Dünya Ekonomik Forumu toplantıları sırasında oluşturuluyor. Birçoık ülkeden gelen verilerin yanısıra, iş dünyasının liderleri ile yapılan mülakat sonuçları da çalışmada kullanılıyor. Ayrıca her ülkede yapılan anketlerin yönetilmesi için 150 enstitü ile ortak çalışıldı. 2008’de bu anketlere 12 binden fazla kişinin katıldığı belirtiliyor.

  http://www.ntvmsnbc.com/id/24955270/

 9. #18
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Thumbs up Re: Ne Mutlu...

  Nimet Çubukçu, Milli Eğitim Bakanlığı’na gelen ilk kadın bakan oldu:
  https://www.hukuki.net/modules.php?na...rticle&id=2288

 10. #19
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Ne Mutlu...

  En fazla mahkûm Türkiye’de

  Türkiye, hapishanelerdeki tutuklu ve hükümlü sayısı ile Avrupa ülkeleri arasında ilk sıraya oturdu. 2005-2007 yılları arasında Türkiye’de hükümlü sayısının ciddi oranda artması dikkat çekti.

  Hürriyet
  / Gündem - 20 Haziran 2009

  Avrupa'da 2007 yılında sayıca en fazla mahkûma sahip ülkenin Türkiye olduğu açıklandı. Ancak nüfusa oranlı hesaplama yapıldığında Türkiye Avrupa’da 19'uncu.

  Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu yaklaşık 600 milyonluk Avrupa bloğunun tutuklu ve hükümlü sayısı 700 bini aşarken, 300 milyon nüfuslu ABD'de bu sayının 2 milyon 300 binin üzerinde olması dikkat çekiyor.

  2005’te yedinciydi, 2007’de ilk sırada

  Avrupa İstatistik Dairesi Eurostat, Avrupa ülkelerinde tutuklu ve hükümlü sayısı hakkında 2005, 2006 ve 2007 yılı istatistiklerini bugün yayımladı.

  Veriler, 2007 yılında Avrupa'da sayıca en fazla tutuklu ve hükümlünün bulunduğu ülkenin Türkiye olduğunu gösteriyor. Eurostat 2007 yılında Türkiye'de 90 bin 730 tutuklu ve hükümlünün olduğunu belirtiyor. 2007 yılında bu sıralamada Türkiye'yi Polonya (90 bin 200), İngiltere (79 bin 730) ve Almanya (73 bin 320) izlediler.

  Türkiye 2006 yılında ise 70 bin 520 tutukluyla Polonya (87 bin 670), İngiltere (79 bin 90) ve Almanya'nın (77 bin 170) ardından dördüncü sırada bulunuyordu. Eurostat'a göre Türkiye 2005 yılında da 55 bin 970 tutukluyla Avrupa genelinde 7'inci sıradaydı.

  Nüfus oranında en fazla suçlu Estonya’da

  Nüfusa orantılı hesaplama yapıldığında ise 2005-2007 döneminde Avrupa'da en fazla tutuklu ve hükümlüye sahip ülkelerin Estonya (100 bin kişiye 302 tutuklu), Letonya (293), Litvanya (232), Polonya (228) ve çek Cumhuriyeti (185) olduğu görülüyor. Türkiye, her 100 bin kişi için 102 tutukluyla Avrupa'da 19'uncu sırada.

  Aynı dönemde en az tutuklu ve hükümlüye sahip Avrupa ülkeleri ise Slovenya (100 bin kişiye 60 tutuklu), Finlandiya (68), Danimarka (71), İrlanda (75) ve İsveç (77) olarak kaydedildi.

  Avrupa ile kıyaslama açısından ABD'deki rakamları da açıklayan Eurostat, bu ülkede 2005-2007 döneminde 100 bin kişiye 758 tutuklu ve hükümlünün düştüğünü hatırlatıyor. Eurostat 300 milyon nüfusa sahip ABD'de 2007 yılındaki tutuklu sayısını 2 milyon 375 bin 620 olarak belirtiyor.

 11. #20
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Re: Ne Mutlu...

  Türkiye "terör riski endeksi"nde 22. sıraya geriledi

  Türkiye, terör riski bulunan ülkeler sıralamasında 14'üncü sıradan 22'inci sıraya düştü.

  Doğal ve insani riskleri inceleme alanında uzmanlaşmış Maplecroft adlı analiz şirketi, terör riskinin bulunduğu ülkeleri sıraladığı "terör riski endeksi" yayımladı. Kuruluşun bir önceki raporunda 14'üncü sırada gösterilen Türkiye, 22'nci sıraya gerilerken, Yunanistan 57'nci sıradan 24'e yükseldi. Yunanistan'ın yükselişinde, ülkedeki sol grupların artan saldırılarının etkili olduğuna dikkat çekildi.

  Listede 196 ülke yer alırken, listenin başında sırasıyla Somali, Pakistan, Irak, Afganistan, Filistin, Kolombiya, Tayland, Filipinler, Yemen ve Rusya geldi. Geçen yılın Haziran ayından bu yılın Haziran ayına kadar Somali'de 556 terör eylemi düzenlendiği ve bu saldırılarda bin 437 kişinin öldüğü belirtildi. Kuruluşun bir önceki endeksinde terör riski en yüksek ülke Irak'tı ve Somali 4'üncü sırada geliyordu.

  Ülkelerdeki terör saldırılarının sıklığı ve saldırılar sonucu ölen insan sayısı gibi kriterlere göre her altı ayda bir yenilenen endekste İngiltere; Fransa ve ABD'ye göre "daha az terör riskli" ülkeler arasında yer aldı. Endekse göre bazı ülkelerin sıralamaları şöyle: İngiltere (46), ABD (33), Fransa (44), Kanada (67), Almanya (70), İspanya (27), Cezayir (36), Hindistan (15).

  15 Kasım 2010
  http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=191306

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Benzer Konular :

 1. Mutlu Yıllar
  Tüm site sakinlerine vede tüm dünyaya mutlu yıllar takriben 2 saat 15 dakikadan itibaren Dünya 2005 e merhaba diyecek.... Umuyorum ki yeni yıl bu...
  Yazan: commodore1tr Forum: Yaşam - Sohbet - Forum Oyunları
  Yanıt: 53
  Son İleti: 31-12-2019, 21:57:39
 2. Mutlu yıllar!
  Mutlu yıllar! Kalıplaşmış bir cümledir her yılın sonunda söylenen, .. ‘Yıllar ne çabuk da geçti’ Farkındayızdır aslında geçen yılların. Nasıl...
  Yazan: Erhan Yurdayuksel Forum: Hukuki.net Köşe Yazıları
  Yanıt: 0
  Son İleti: 01-01-2012, 18:50:58
 3. Mutlu Aşk Yoktur
  İnsan her şeyi elinde tutamaz hiçbir zaman ne gücünü ne güçsüzlüğünü ne de yüreğini ve açtım derken kollarını bir haç olur. Gölgesi ve sarıldım...
  Yazan: latifkuey Forum: Yaşam - Sohbet - Forum Oyunları
  Yanıt: 0
  Son İleti: 23-03-2009, 14:58:27
 4. Mutlu Son
  ı “Yavrucuğum” dedi hasretle anne Çocuk düşündü durdu “Anneciğim” diyebildi sadece Koşar adımlarla mutlu sona koşmak Koşmak hasret kokan...
  Yazan: Mehtap Deniz Forum: Edebiyat ve Sohbet Köşesi
  Yanıt: 10
  Son İleti: 02-09-2008, 22:24:03

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.