+ Konuyu Yanıtla
1 den 10´e kadar toplam 10 ileti bulundu.

Konu: Evli biriyle evli iken tekrar evlenmek

Evli biriyle evli iken tekrar evlenmek Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question Evli biriyle evli iken tekrar evlenmek

Sevgili Arkadaşlar
    Ben 27 yaşında bir gencim.Bundan 7 ay önce severek Amerika vatandaşı bir Türk ile evlendim.Eşim bundan 5 yıl önce başka biriyle evlilik yapmış fakat bu evlilik ailesinin zoru ve ısrarıyla yapıldığı için fazla sürmemiş ve 4 ay sonra bitirme kararı alınmış.Eşim ailesiyle birlikte evliliğin son bulması için evlilik kurumuna mı yoksa bu işlerin yapldığı bir adliyeye mi (tam olarak bende anlamadım)baş vurmuşlar onlarda kendisine yaşının ufak olduğundan dolayı bu evliliğin geçerli olmayacağını ve bir 4 ay daha beklemesi gerektiğini söylemişler.Aradan 1 yıl geçmiş tekrar ordaki kuruma başvurmuşlar.Onlarda kendisinin boşandığını söylemişler ve eline bizimde anlayamadığımız bir kağıt parçası vermişler ve boşanmış olduğunu söylemişler.Yalnız onlar evlendiğinde bizdeki gibi bir evlilik cüzdanı vermemişler.Acaba diyorum yaşı 18 den küçük olduğundan mı dolayı bilemiyorum.Yani sonuç olarak ben onu boşanmış olarak biliyordum tabi kendisi de öyle biliyordu.Ondan sonra bir daha da eski kocasıyla görüşmemiş bu zaman diliminde.
    Aradan geçen 5 yılın sonunda biz tanıştık ve evlenmeye karar verdik.Ben evlilik için gerekli evrakları hazırladım.Tabi bu arada o da kendi evraklarını ayarladı ondan sonra Amerika konsolosluguna gidip evlenebileceğine dair ordan evrak aldık.Bu arada eşime evli olup olmadığını sorduklarında kendiside daha önce evli olduğunu fakat daha sonra boşandığını söylemiş.Bildiğim kadarıyla konsolosluktan verilen bu evrak onun evlenebilmesini sağlayan yani bekar olduğunu gösteren bir evrak.Her neyse biz nikahımızı kıydık aradan geçen 3 ay sonunda eşimle oraya yerleşmeye karar verdik.Daha sonra eşim resmi işlemleri tamamlamak için Amerika ya gitti ve oradaki vize işlemlerine bakan görevli onun hala eski kocasıyla evli olarak gözüktüğünü ve onunla evli iken benimle yapılan evliliğin geçersiz olduğunu ve bu yapmış olduğu ikinci evliliğin çok büyük bir sorun olacağından bahsetmiş.Yani ikimizde şok olduk.Böyle bişey beklemiyorduk.Evli iken bir de benimle evlendi.Şimdi ne yapacağımızı ikimizde bilmiyoruz.Eşim şuan ilk eşine boşanma davası açmış durumda fakat kendisinin nerde olduğunu bilen yok.Ayrıldıktan sonra bir daha görüşmemişler.Şimdi bizim yapmış olduğumuz evlilik ne olucak?Geçersiz mi sayılacak?Acaba karım ve ben bir ceza alırmıyız?Açılan bu boşanma davası eski kocasının nerde olduğu bilinmediğinden dolayı çok sürer mi?Ne yapmamız gerektiğini bilen arkadaşlardan konu hakkında düşüncelerini öğrenmek istiyorum.İlginiz için şimdiden çok teşekkürker.

Hukuki NET Güncel Haber

Evli biriyle evli iken tekrar evlenmek konulu yargıtay kararı ara
    Evli biriyle evli iken tekrar evlenmek konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Evli biriyle evli iken tekrar evlenmek

Sorunun aslında temel ilkesi yok amma ben anladığımı anlatayım...
    Öncelikle evli birisinin tekrar evlenmesi butlan olur yani geçersiz . Ancak sizin durumunuz gereğinden fazla karışık . Aslında karışıklık yokta sizin anlatımınızdan sanıyorum daha çok..
    Eşiniz olan hanım ABD vatandaşı ... ABD de evlenmiş birazda ailesinin zoruyla sonra dört aya geçince gene ailesiyle birlikte bir yere başvurmuş ( Bu kadar ciddi bir konuda nereye başvurulduğu belli değil.... evlilik kurumu adliye pentagon beyaz saray herhangi bir yer.... Siz eğer Türksenin yani ABD yi bilmiyorsanız sizin için değil ama eşiniz için pes- Bu arada kandırılıyor olmayın ? ) İşin garibi bundan sonra başlıyor. '' onlarda kendisine yaşının ufak olduğundan dolayı bu evliliğin geçerli olmayacağını ve bir 4 ay daha beklemesi gerektiğini söylemişler...'' Peki aynı kişiler evliliği nasıl gerçekleştirmişler... y,Yaşı küçük olduğundan evliliğin geçersiz olacağı boşanırken ortaya çıkmaz... orada başka bir şey var ....Evlilik geçerli değilse dört ay sonra neden gel desinler ? Siz bekarsınız hadi iyigünler denir biter.... Dört ay ne bekleniyor ???
    '' Aradan 1 yıl geçmiş tekrar ordaki kuruma başvurmuşlar.Onlarda kendisinin boşandığını söylemişler ve eline bizimde anlayamadığımız bir kağıt parçası vermişler ve boşanmış olduğunu söylemişler.'' Dört ay sonra gidilecek yere bir sene sonra gidiliyor ve aynı görevliler '' boşanmış olduğunu'' söylemişler. Geçerli olmayan evlilikten nasıl boşanma olabilir ki... Kız o zamanlar 13 yaşından küçükse evlilik bağı kurulamıyor ama bunlar evli geçerli değil evlilik ama boşanmış olduğunu öğreniyor ??? eline anlayamadığı bir kağıt parçası vermişler ? Bu kız okuma yazma bilmiyor mu? Kör mü ? Bir aklı başında birisi yok mu ' kağıt parçasına bakacak ' Belik bir tiyatro bileti vermişlerdir yada uçak bileti hadi git diye o da anlamadığından kaçırmıştır. Bu ne gayri ciddiyet arkadaşım. Neden hiç yanıt verilmediğini yanıtlamaya çalışırken anlıyorum. Deli saçması gibi bir şey... Ne nereye müracaat edildiği belli ne yaş belli ne olay belli......
    Olasılık şu geliyor aklıma kız 16-17 yaş civarı olduğundan evlilik tekamül etmemiş. kanunen aile rızası da verilmediğinden zaten butlan olmuş... Ama kız boşanma dtalebinde bulununca 18 yaşına gireceği gün çağırmışlar buda gitmemiş aklına gelip gittiğinde ' geçersizlik kararı ' verilmiş kendisine... Tabi kızın nasıl bir konumda olduğu kafaları karıştırıyor. Kör cahil okumasını hiç bilmeyen kimsenin ilgilenmediği biri olması lazım... Aynı zaman da anlamaması herhangi bir şeyi... Bu anca öyle olur. Yada seni kandırıyor birileri çok fena....
    Sanıyorum ki siz Türkiyede tanışıp evlenmeye karar verdiniz bu olydan beş sene sonra... Siz Türksünüz... Amerikan vatandaşı olan Türk Türk vatandaşı değil anlaşılan o yüzden konsolosluk devreye giriyor...İşte burada bir kargaşa daha var. Kız konsolosluğa müracaat ettiğinde ona belge dolturturlar ve gün verirler aynı gün olmaz... Tüm dünya ülkelerinde bu böyledir. Sonra konsolosluk bunu ABD deki yetkili makamlara fakslar ve kızın durumunu sorar konsolosluk buradan gelen yanıta göre hareket eder. Beyana göre değil... Ve eğer konsolosluk evlenmede mahsur olmadığı ' agrement ' ini onaylayıp verdiyse o kız / erkek kendi ülkesinde bekar görünüyor demektir. ( Dört evlilik izni olan ülkeler hariç onunda konumuzla ilgisi yok) Siz bu belge sayesinde evlenmişsiniz... Başka türlü olamaz...
    Evlilik kurumuna girdiğiniz an kanun gereği kızın da sizinde kimliğiniz ve pasaportunuz değişir. Medeni hal ve soyadı bağı kurulmuştur kütük hareketi olmuştur... Sizin soyadınızı CAN kabul edersek kızın ismi arzu soyadı gül olsun bu durumda ya Arzu Can Yada Arzu gül Can olacaktır başka alternatifi yoktur. Bu durumda değişen pasaport ve soyadıyla gümrükte nasıl sorun çıktığıda ayrı bir olaydır... Siz ya soyadınızı değiştirip evlilik cüzdanı almadınız yada kız eski pasaportla gitti... Bu durumda oradaki kişi bu kızın başkasıyla evli olduğunu nasıl anladı ? Akla gelen en mantıklı yanıt (Bu saçmalıkta olamaz ama ) ilk boşanmanın bazı resmi makamlara bildirilmediği şeklinde olabilir....
    Knedisinin elindeki belgeler i okuyan bir allahın kulu yok m? Şimdi bir dava daha kime nerede nasıl açıyor ? Ne sıfatla açıyor ? Konsolosluğun resmi yazısı bekar olduğunun kanıtıdır. Eğer başkaca bir sahtekarlık yoksa...
    Yani değerli üye bu anlattığınızın mantıklı çıkarımını ben yapamadım... Ya kız çok saf anlamadı ve bildirilmeyen bir makamdan dolayı bir kargaşa yaşanıyor ki bu önemli değil... Ya sen kötü bir oyunun içine düşmek üzeresin...

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili Hukuk Sever Arkadaşım
    Aslında dediğiniz gibi benim olay baya bir karışık ve bende işin içinden çıkamadım.Aramızdaki ufak dil sorunundan dolayı anladığım kadarıyla anlatmaya çalıştım.Eşim 13 yaşındayken Ailesiyle beraber oraya göç etmiş.Evin en büyüğü olduğundan ötürü okula gitmek yerine çalışıp ailesine bakmış ve bu nedenle eğitimden geri kalmış ailesi dersen yine o şekilde.
    Yapmış olduğumuz evliliğin geçersiz olduğunu söylüyorsunuz.
    Fakat benim anlamadığım olay şu madem eşim evli gözüküyorsa neden bize konsolosluktan evlenebileceğimize dair belge verdiler?
    Şimdi eşim boşanma davası açmış durumda fakat eski eşinin nerde oldugunu bilmiyoruz.Bilmediğimiz içinde bu boşanma olayı çok sürer mi?Çünkü 5 yıldır görüşmüyorlar.Ortada ortak olarak aldıkları hiç birşey yok.Bir evlilik sözleşmesi de yok.Kaldıkı eşim eski kocasından hiç birşey de talep etmemektedir.Bunun sonucunda bu boşanma işleminin akıbeti ne olur?
    Eşim eski pasaportunu henüz değiştirmedi aynı şekilde bende nufuz cuzdanımı değiştirmedim ama sanırım değiştirdiğim zaman ben nufuz cüzdanında evli gözükecem.Aynı şekilde bildiğim kadarıyla yapmış oldugumuz ve geçersiz dediğiniz evlilik işlemi ister istemez ABD makamlarına bildirilecek.Boyle bir olay gerçekleştiği taktirde ne olucak? Kaldıki biz 5 ay önce evlendik ve bu zamana kadar ellerine ulaşmış olması gerekmiyor mu?
    Eşim ilk eşinden boşandığı taktirde bizim yapmış olduğumuz evlilik geçerli olur mu? yoksa bizim evlilik geçersiz diye tekrar boşanmamız mı gerekecek?Mahkemeye gittiğimizde derdimizi nasıl anlatacağız?Biz boşanıp tekrar evlenmek mi istiyoruz diyeceğiz?Yoksa yapmış olduğumuz evliliğin tarihini değiştirmemiz mi gerekecek?Böyle birşey mümkün mü?
    Sevgili Hukuk sever arkadaşım ben içinden çıkılmaz bir işin içindeyim ve işin içinden çıkamıyorum.Bana yardımcı olursanız sevinirim.
    Eşimi seviyor ve ona güveniyorum.Eşim ve ailesi biraz cahil olduğu için o zaman boşanmak için başvurduklarında dava açmamışlar.onlar yaşı kuçuk oldugu için ve herhangi ortak bir malları ol madığı için ve her iki tarafta birbirlerinden herhangi maddi birşey talep etmediklerinden ve eşimin yaşının ufak olması itibariyle bunun kendiliğinden geçersiz olacağını düşünmüşler ve 5 yıl önce olan bu olayın üzerine gitmemişler.Emin olmak için konsolosluga gittiğimizde de evlenebileceğimizde bir sakınca görmemişler ve bizde bunun üzerine evlilik yaptık.Evlendikten sonra eşim yanımda olduğundan dolayı pasapotunu değiştirme gereği duymadık.Şuan eski Pasaportunu kullanmakta.Fakat İlk evliliğini 5 yıl önce yapmasına rağmen soyadı hala aynı yani ailesinin soyadını taşıyor.
    Yani size dediğim gibi içinden çıkılmaz bir durumdayım beni aydınlatır ve bir yol gösterirseniz sevinirim.
    Herşey için şimdiden çok teşekkürler.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

olayda muğlak noktalar çok..eşinizin hangi vatandaşlıkta olduğunu bilmek lazım.eşiniz eğer amerikan vatandaşı ise evlenme ve boşanma durumuda uygulanacak hukuk sistemi farklılık gösterir.yani eşinizin vatandaşlığı önemli ve türk mahkemelerinde dava açtığında (lex causa) milli hukuku geçerlidir.eğer türkse türk hukuku hükümleri uygulanır:ne demektir bu evlenme anında evlenme ehliyetine sahip mi değilmi bizde 18 yaş sınırı vardır ancak mahkeme ve vasi izni ile 16 yaş ilede evlilik geçerl sayılmıştır medeni kanuna göre.ama eger amerikan vatandaşı ise türk mahkemesinde açtığı davada miletlerarası özel hukuk ve usul hukuku hakkındaki kanunun 12.maddesi hükmünü esas alarak amerikan mahkemelerine istinabe yapar.çünkü bu madde hükmümüz gereğince''evlenme ehliyetine ve şartlarına taraflardan herbirinin evlenme anındaki milli hukuku uygulanır''demiş.eşiniz amerikan vatandaşı ,ise ilk evlenmede evlenme yaşı açısından amerikan hukuk sistemindeki rüşt yaşına bakılmalı.eğer zaten amerikan hukukundaki evlenme yaşı tutmadan evlenmişse ilk evliliğide geçersiz sayılacaktır..bu durumu ancak mahkemede yada amerika yasalarını bilerek tepit edebiliriz.boşanmasında ise türk mahkemesinde:miletlerarası özel hukuk hükümerine atıf yapılır ve ilk eşinden boşanma durumunu eğer herikiside amerikan vatandaşı ise amerikan yasalarına uygun olarak yapıması geçerlilik kazandırır ancak eşniz türk vatandaşı ise ozaman eski eşiyle ortak ikametgahının bulunduğu yer hukuku uygulanır ve boşanma hükmü buna göre alınmalıdır...şöyle bir durumda var..
    eğer eşiniz türk vatandaşı ise ve hala eski eşiyle boşanmamış deniyorsa:5 yıldır hiç görüşlmedi denşyorsa türk mahkemesinde boşanma davası açabilir budurumda türk hukuku uygulanır ..ve geçerlilik kazanır.
    sizin evlenmenizle ilişkili olarakta evlilik şekli geçerli ancak evlenme şartında evlenme anında tarafların milli hukuku uygulanır.yani sizi evlenmenizde engel şartların olmadığı sizin hukukuuza göre tespit edilmiş,eşinizin ise amerikan vatandaşı sanırım konsolosluktan evlenme engeli blunmadığına dair belge almasıyla tespit edilmiş..yani başvuduğu merci ve kağıt sizin evliliğinizin geçerli olması gerektiği yönünde..nasıl olurda amerikada boşanmamış gözükür.. enteresan bir durum.ozaman konsolosluktan geçerlilik belgesi alınamazdı.türk hukukuna görede sizin evliliğiniz geçersiz olur ozaman kamu düzenine aykırılık gerekçesiyle.sisizn yapmanız gereken elinzideki evrakları ne oduğunu iyice anlayıp bir avukata danışmanız.yuksrıdaki bilgileride sadece bir parça türk hukukundaki uygulamalardan bilginiz olsun diye yazıdım.eşinizn boşanma için nereye başvurduğu ve neticesi önemli.yukarıdaki durumları dikkate alarak bakın.çünkü türk hukukumuzda evli sayılan bir kişiyle tekrar evlilik söz konusu olamaz.cazeyi bi şartı yok bizde ancak yasal mirasçılıkta problemler yaratır evlilik baştan itibaren butlan yani geçersiz sayılır ve miras hakkı söz konusu olmaz.amerikada durum nasıl bilinmeli.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili Arkadaşım(Marmara)
    öncelikle vermiş olduğun cevaplar için cok teşekkür ederim.
    Daha öncede belirttiğim gibi eşim ABD vatandaşı ayrıca ilk eşide ABD vatandaşı.
    Ortada gözüken hala bir evlilik olayı var fakat sadece kağıt üzerinde kalan bir evlilik.Belirtmiş olduğunuz gibi bu boşanma olayının gerçekleşmesi gereken yer orası.Şuan eşim boşanma davası açmış durumda.
    Eşim ilk evliliğini yaparken,nasıl desem ailesinin kefaletiylemi diyorsunuz onların onaylamasıyla bilemiyorum gerçekleşmiş çünkü bizdeki gibi yaşı reşit olmadığından bir evlilik olması söz konusu değil.Bu yüzden ailesinin rızasıyla olmuş.
    Benim kafamı asıl kurcalayan ilk eşinin ortalıkta olmaması ve açılan bir davanın sonucunun nasıl vuku bulacağı ve bunun ne kadar süreceği?
    Hala anlayamadığım nasıl olurda konsolosluktan evlenmemiz için evlenebilir belgesini vermeleri.Şayet verdilerse bu evliliği geçerli saymaları gerekmiyor mu?
    Diğer bir Husus eğer benim evliliğim geçersiz ise boşanma davası açmama gerek var mı?çünkü nihayetinde benim cüzdanımda evli yazıyor.Ama siz butlan diyorsunuz yani geçersiz ve hükmü yok.Peki öyleyse eşimin ilk eşiyle boşanma olayı gerçekleşirse evliliğim tekrar geçerli hale mi geliyor yoksa benim eşimden boşanıp tekrar nikah yapmam mı gerek?
    Kusura bakmayın belki kendi sorunumla sizlerin kafasını meşgul ediyorum ama ortada bir çıkmaz durum söz konusu ve ben işin içinden çıkamıyorum.Bana yardımcı olabilecek arkadaşlarımın düşüncelerini benimle paylaşmalarını ve değerli Hukukçularımızın bu konudaki görüşlerini bekliyorum.
    Saygılarımla

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Emre Can ;
    Bakınız şöyle bir garabette olabilir...
    Konsolosluk eşinizin bekar olduğunu belirleyen evrakı verdikten sonra. Sizinle evlilik bilgisini aynı mercilere tekrar gönderir. Yani konsolosluk eşinizden evlilik belgesini yasal olarak talep etmiş ve bunu ABD ye göndermiştir. Ve kayıtlara sizinle evli olduğu girmiştir. Dolayısı ile bu bilgiler kontroller sırasında çıktığından ve eşiniz pasaportunu değiştirmediğinden bir sorun doğmuş olabilir. Yani pasapoert numarasından kontrol eden gümrük görevlisi eşinizin evli olduğunu görüp gerçek pasaport ta bekar yazdığı için uyarmış olabilir. Dolayısı ile eşinizin evliliği sizledir. Ve size boşanma davası açmış olabilir... Bu konuyu süratle inceleyin...
    Yazdıklarınızdan çıkan sonuç budur. '' İlk evliliğini 5 yıl önce yapmasına rağmen soyadı hala aynı yani ailesinin soyadını taşıyor...'' demişsiniz ki bu ilk evliliğin resmi olmadığı görülmediği anlamına gelmektedir. Tabii sizin yaşınızın 27
    olduğunu öğrenmemize karşın sorunu yaşayan eşinizin yaşını ısrarla belirtmemeniz de ha bire akıntıya kürek çekmemize neden oluyor. Allah için söylermisiniz eşiniz kaç yaşında ilk evliliğini yapmış şimdi kaç yaşında ? Muhtemelen reşit olmadan yapılan bir evlilik geçerli olmadığı için eşiniz zaten hiç evlenmedi gözüküyor kayıtlarda.... Siz ABD deki eşinize sorun bakalım boşanma davasının muhatabı kim ? sanırım dönüp dolaşıp siz çıkacaksınız.... Öyle bir his var içimde...

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili Hukuk Sever Arkadaşım.
    Öncelikle şunu sormak istiyorum.Hukuk hissiyata dayalı bir korum mu yoksa eldeki veriler doğrultusunda mantıklı bir sonuç çıkarma,kurumu mu?
    Hakimin huzuruna çıktığınızda benim hislerim bunları söylüyor mu diyeceksiniz.
    Eşim ilk evliğini 17 yaşında iken yaptı.Zaten biz evlenmeden önce kendisinin daha önce evlendiğini fakat ayrıldığını söyledi.Yani yalnız kendisi değil ayrıca aileside bunu söyledi.Yani benden gizlenen bir olay değildi.Sorun yalnızca cahil ve bilgisiz olmaları.Bu bilgisizlik ve cahillik olayı bu duruma getiriyor.İnsanlar hayatlarında elbette hatalar yanlışlar yapar.Eğer ki herkes herşeyi doğru yapsa ve herkes ne yapması gerektiğini bilmiş olsa kimse suç işlememiş olsa İnsanlar birbirlerini yanlış anlamasa ve kardeşçe yaşayabilmiş olsalalardı sanırım insanların mahkemelere ihtiyaçları kalmazdı.
    Yalnız dikkatimi çeken olay siz olayları anlamaktan uzak belli konulara kendinizi sabitlemiş durmuşsunuz.Olaylara insanlar elbette kuşkuyla yaklaşır fakat aşırı kuşku duymak sağlık açısından iyi değildir.
    Her nedense sizden sorularıma cevap almak yerine sorularıma soruyla karşılık veriyorsunuz.Ben bir hukukçu değilim sanırım hukukçu olan sizsiniz olayın hukuki boyutunun cevabını istiyorum.Şayet hukuken bir bilginiz yoksa lütfen bırakın diğer hukukçu arkadaşlar bunu cevaplandırsın.

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz size yazdığımı bir kere daha ağır ağır okuyun....
    Anlayışınızın yeterli olmaması benim sorunum olamaz. ...
    Açıkça diyorum ki...
    1. Konsolosluk size evlenme izni verdiyse karınızın medeni durumu bekardır...
    2. Konsolosluğa verilen dilekçe '.... tarihinde evleneceğimden'' diye başladığından konsolosluk kendi ülke vatandaşının evliliğini takip eder. Evliliği ülkesine resmen bildirmekle yükümlüdür. Bu durumda eşiniz evli gözükmeye başlar ( Sizinle...)
    3. Eşiniz '' Kızlık'' soyadı taşıyan pasaportla giriş yaptığından resmi belgelerde sizinle 'evli ' gözüktüğünden pasaport polisi bu konuda uyarmış olabilir...
    4. Zaten siz 'evli ' değilsiniz diyerek ' nereden aldığınızı bilmediğiniz ' ''kağıt parçası' ABD nin resmi bir makamından verildi ise karınız bekar demektir o tarihte... Resmi makamlarca o tarihte bekar kabul edilen ancak sizle evlendikten sonra kayıtlara evli giren karınız boşanma davasını ''kime karşı ?'' açabilir ?
    5. Nereye başvyurduğunu; Ne dendiğini ; aldığı belgeyi ''kağıt parçası' kabul eden ; Ağzından zorla laf alınan ; siz mi haklı olabilirsiniz ? Bu yazdığınız garabeti hiyeroglif gibi çözmeye çalışan biz mi? Eşinizin pasaportunda kızlık soyadının yazdığını bile ben sorduktan sonra söylüyorsun arkadaşım...
    Önce bir oku sonra konuş...
    Ben ikinci yazımda eşine güvenme demedim... O kadar ilgisiz ve cahilce davranıyorsunuz ki yanlışlıkla boşanma davası açtığı sen olabilirsib dedim... Tüm yazdıkların onu gösteriyor.... Eğer eşiniz boşanmak için 17 yaşında bir hava yollarından bilet almak için başvurmadıysa... Ben hata yapmayın diyorum... Sor diyorum sor... Resmi evrağa kağıt parçası dediğinize göre... Orada boşanacağı kişiye de bakmamış olabilir...

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Enre Can ;
    Hızımı alamadım bir çift sözde saygısızlığınıza etmek istiyorum izninizle...
    Siz ilk iletinizle bir mahkemeye çıksanız muhtemelen ' adli tıp' kurumuna sev edilirsiniz '' meleke kontrolu' için...
    Çünkü dünyada hiç bir hakim veya savcı ...
    Boşanmak için bir yere vurduk ama anlayamadık....
    Siz evli değilsiniz zaten dört ay sonra gel....
    Eline bir kağıt parçası tutuşturmuşlar gibi...
    Akla zarar mantıktan uzak cümleleri dinlemez konuştturmaz... O kağıdı okuyan bir allahın kulunun olup almadığını veya o kağıdın nerede olduğunu sorar... Zaten ne yazıyorsa o kağıtta açık ve net yazıyor... Bilmem anlatabildim mi ????

İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

A.B.D vatandaşı olan kişi Konsolosluğa gidip bu belgeyi alırken beyanı esas alınır.Ne şekilde kendini ifade ettiyse ona göre işlem yapılır daha sonra incelemesini yaparlar diye biliyorum ben.Burda kişinin yanlış beyanı sözkonusu olabilir bilerek veya bilmeyerek.Konsolosluk evlenebilir diyorsa vatandaşının boşandım sözüne güvenerek evlenebilir demiştir.Daha sonrası yanlış beyan mutlaka ortaya çıkar ve A.B.D. vatandaşı bazı hukuki yaptırımlarla karşı karşıya kalabilir(Ceza gibi.) Çağdaş ülkelerde evli bir kişi eşi vefat etmeden yada boşanmadan 2. bir evlilik yapamaz.Bazı özel durumlardada yani eşlerden birinin ortadan kaybolması halinde ne yaşadığı ne vefat ettiği bilinmiyorsa mahkemeden alınacak karar ile bir başkası ile evlenebilir.Saygılar.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

ruyada evliyken başkasıyla evlenmek

rüyada evliyken evlenmek

evliyken evlenmek

rüyada evliyken yeniden evlenmek

rüyada evliyken evlendiğini görmek

http:www.hukuki.netshowthread.php18723-Evli-biriyle-evli-iken-tekrar-evlenmek

rüyada evliyken erkekle evlenmek

evli iken evlenmek

rüyada evliyken başka biriyle evlenmekgerçekte evliyken rüyada evlenmekrüyada evliyken tekrar evlendiğini görmekrüyada evli olup tekrar evlenmesievli birinin tekrar evlenmesievliyken tekrar evlenmekrüyada evliyken bi daha evlenmekrüyada evliyken başkasıyla evlendiğini görmekrüyada evli çiftin tekrar evlenmesirüyada evli olup tekrar evlenmekruyada evliyken evlendigini gormekrüyada evliyken tekrar evlenmekruyada kocasi baska biri ile evli iken kocasi ile evlenmekruyada kocamin benle evliyken baskasila evlendigin gormekruyada evli ken baskasila nisanmakevli iken başkası ile evlenmekrüyada evli birinin tekrar aynı kişiyle evlenmesi
Forum