+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 16 ileti bulundu.

Konu: Sayın Fırat Bayındır

Sayın Fırat Bayındır Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Ankara, Türkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Sayın Fırat Bayındır

Sayın meslektaşım
    Anlıyorumki bu sitede özgürce yazışmak firkir beyan etmek tartışmak mümkün değil .Bu yaptığınız çok büyük bir kabalık ve saygısızlık
    site yetkilisi olmanızın size bu şekilde davranma hakkı veremeyeceği kanatindeyim
    Saygılar...

Hukuki NET Güncel Haber

Sayın Fırat Bayındır konulu yargıtay kararı ara
    Sayın Fırat Bayındır konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Tanımlı

Sayın avukatt06 meslekdaşım;
    https://www.hukuki.net/topic.asp?TOPIC_ID=2169 adresli forumun kilitlenmesine karar verilmiştir. Forum silinmemiştir.
    Bakın işte buraya hem de kişiye yönelik yazı yazabiliyorsunuz.

Ben özellikle
    Alıntı:Alıntı yapılan üye ; Avukatt06:
    sayın commedore 1 tr
    Bende dahil olmak üzere meslektaşlarımın üyelere cevap yazmamalarına illaki bir sebeb aramanız ve hatta dahada öteye giderek bunda bir kötü niyet aramaktaki maksadınızı anlamış değilim.Şahsen ben üyelere yardımcı olmak gibi bir zorunluluk hissetmiyorum kendimde ,buna mecbur olduğumu da hiç sanmıyorum,
    Evet biz avukatlar kamu hizmeti görüyoruz ama bu sizin anladığınız manada değil.Olması gereken etik olan sıkıntısı olan bireylerin buralarda çare araması değil .Sıkıntısı olan bireyler herhangi bir avukata gider bedelini öder ve sorununu çözer bütün olay budur
    Sayın ADMİN sitenin aktivitesini artırmak gayesi avukatlar üzerinde manevi baskı oluşturmaya çalışıyor, site sahibi olarak bu çabayı belki anlayabilirim ama sizin gibi birkaç üyenin meslektaşlarıma yaptığı sitemi zerre kadar anlamış değilim.
    Yazınızdaki MANEVİ BASKI kelimelerinin maksadını aşan kelimeler olduğunu düşünüyorum. Siz kendinizi baskı altında görüyorsanız o başka.
    Bu sitede kimsenin avukatlık yapmadığını, kimsenin iş almadığını sanırım görebiliyorsunuz.
    Burada ücretsiz danışma gibi bir slogan da göremezsiniz. Bakın insanların sordukları sorulara... Ne yapacaklarını bilmiyorlar. Siz bir hukukçu olarak açılacak davanın adını ve kısa gerekçesini bildirseniz, hatta bilimsel cevap verseniz sizce vatandaş avukata gitmeden sorununa çözüm bulabilir mi?
    Ha burada bilinçli hukukçunun yapacağı şeyler şunlardır.
    Vatandaşın sorusuna hukuki bir yorum yaparak;
    1- Avukatı ile görüşmesini önermek,
    2- Avukatı yok ise kendisine bir avukat tutmasını (şu avukat tutma kelimesini hiç sevmiyorum, muaddilini bilen varsa lütfen söylesin)
    3- Avukat tutmaya yeterli ekonomik gücü yok ise Bölge Barosuna müracaat etmesini (ki bu da sonuçta bir meslekdaşımın avukat olarak tayini anlamına gelir) önermek.

Bu forumlarda sorulan sorulara yanıt vermeye gelince, eğer bu suç ise mevzuatın da yayınlanması suçtur. Zira artık kanunlarımız mümkün olduğunca öztürkçe ve anlaşılır duruma getirilmeye başlanmıştır.
    Örnek: Artık nafakanın nasıl, velayetin nasıl olacağı kanunda o kadar açık anlatılmaktadır...

İnsanlar hukuku öğrenir biz avukatlar da tatbik ederiz. Bu site hukukun öğrenilmesi için yapılmıştır. Tatbiki için değil, ihtilafı fiilen çözmek için değil...

Son söz olarak, siz sorulara yanıt vermeyebilirsiniz. Ama hukukçulara ait foruma dahi yazmıyorsunuz. Bunun nedeni nedir? Hukukçu değil misiniz? Yoksa zaten herşeyi biliyor musunuz? Biliyorsanız, eğer lütfederseniz sizden bir ricam var; Makaleler kısmı bilimsel eser veya yazılarınızı bekliyor. Oraya lütfen bir bilimsel yazı ekleyin, bu sefer bizler faydalanalım.

Sevgi ve saygılarımla.

https://www.hukuki.net

Nerede
    Ankara, Türkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın MESLEKTAŞIM ve ADMİN
    Eleştirilere açık olmanız ve kalp kırmamanız dileğiyle
    Saygılar

Av.Fatih Karaca Misafir

Tanımlı

Sayın Avukatt06,
    "Şahsen ben üyelere yardımcı olmak gibi bir zorunluluk hissetmiyorum" diyen siz böyle bir zorunluluk hissetmiyor olabilirsiniz. Böyle bir hissiyata sahip olmamakla birlikte, bu sitede bulunmanızın sebebini doğrusu çok merak ediyorum. Şayet maksadınız "yardımcı olmak"tan ziyade "yardım almak" ise, yardımınızı alır gidersiniz, size kimse mani olmaz. Maksadı "avukatlık hizmeti vermek" olmayıp, hukuki metin temin etmek, yol göstermek ve meslektaşlar arasında bilgi alışverişinde bulunmak olan bu sitenin sahibi/sahipleri, maksadı "yardımcı olmak" veya "yardım almak" olmayıp, üçüncü bir ihtimal olarak sitenin verdiği hizmeti "provake etmek" olan birisine "özgürce yazışmak firkir beyan etmek tartışmak" adına meslekdaşlarımızı haksız ve yersiz ithamlara maruz bırakılmasına müsaade etmesini beklemek ne kadar doğru olurdu bilmiyorum. Sanırım bunun takdirini üyelerimiz yapacaklardır. Saygılarımla.

DeFacto

İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Tanımlı

Sayın avukat06, kalbinizi kırdığımı düşünmüyorum. Bilakis isim de zikrederek bu forumu açmışsınız ve tarafımızdan size söz hakkı tanınmıştır.
    Eleştiriye de açık bir siteyiz, ama ardniyetli söz ve davranışlara da müsamaha gösteremeyiz. Bilakis bizlerin kalbi kırılmıştır. Ancak eleştiri özgürüğü tanımak için size söz vermekte, yaptığımız işin bilincinde hareket etmeye çalışmaktayız.
    Bu yazdıklarınızı değil hukuki.net, bir başka hukuk sitesinde yazsanız size inanın daha farklı davranılmazdı ve davranmazdım.
    Üstelik hakkınızda üyelik bilgilerinizde yazandan daha fazla şey bildiğimizi de artık burada belirtmek zorundayım.
    Lütfen olayı büyütmeyin ve site yetkililerine karşı daha nazik davranın, bu oluşuma köstek değil destek olun.

Nerede
    Ankara, Türkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın avukat62
    Sevgili meslektaşım sizin ne sebeble bu forma dahil olduğunuzu zerre kadar anlamış değilim
    Site yönetiminin sizin vekilliğinize ihtiyacı olduğunu yada olacağını da hiç sanmıyorum.
    İlaveten bu sitede oluş maksadımın sizi neden bukadar ilgilndirdiğine dair ise hiçbir fikrim yok ayrıca müsade edine bu sitede kalma süremi ben belirleyebileyim .
    Komplekslerimizden arınarak saygı duyabilmeyi öğrenmemiz dileğiyle
    Sevgiyle kalın

Av.Fatih Karaca Misafir

Tanımlı

Sayın Avukatt06,
    "Avukat olmayan hatta Hukuk Fakültesini bitirdiği bile şüpheli kişilerin ki sizin durumunuz şüpheli değil! internette bilgiler vermesi Avukatlık Yasasına aykırı olduğu..." yolundaki ifadeniz sebebiyle bu foruma iştirak etme gereği duydum. "Komplekslerimizden arınarak saygı duyabilmeyi öğrenmemiz dileğiyle" yolundaki temenninize de aynen katılıyorum.

DeFacto

Nerede
    Ankara, Türkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın ADMİN

'Üstelik hakkınızda üyelik bilgilerinizde yazandan daha fazla şey bildiğimizi de artık burada belirtmek zorundayım.'

Bu ibarenizle ne kasdettiğinizi açıklamaya davet ediyorum sizi ??
    Bunu 'artık susmam yada sizin istediğiniz şekilde fikir beyan etmem yolunda bir baskı yada korkutma yada her ne diyorsanız ne kabul etmeliyimm??
    Lütfen izah ediniz
    yanı susmammı gerekiyor anlamadım yada birşeylerden korkmammı gerekiyor buyrun üyeliğimle ilgili öğrendiğiniz tüm bilgileri ifşa ediniz
    LÜTFEN EDİNİZ

Nerede
    Ankara, Türkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın avukat62
    Sevgili üstadım en azından bir konuda anlaştık
    Saygı ve sevgiyle kalın

İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Tanımlı

IP numarasının ne anlama geldiğini biliyorsanız benim de ne demek istediğimi biliyorsunuz demektir.
    avukat62 de sitenin yöneticilerindendir. Sitenin de vekili olmasında sizce nasıl bir sakınca olduğunu söylerseniz memnun oluruz.
    Sitemizde baskı ve korkutma ... tarzındaki laflarınız da hiç yakışık değil. Demek ki bu sitenin yöneticisi olsaydınız baskı ve korkutma yapardınız öyle mi?
    Bakın Sizce beğenilmeyebiliriz de. Benim söylemek istediğim, artık bu konuyu bırakın da faydalı bir şeyler yapalım. Dilerseniz katkıda bulunursunuz, dilerseniz bulunmazsınız.
    İnternette 1 elin parmakları kadar olan hukuk sitelerine lütfen gidip aynı yorumları yapın, bakalım size ne yapacaklar. Lütfen bırakın bunları, bir makale, bir program bir faydalı şey ekleyin, insanlar size teşekkür etsin.
    Herşeyi menfaat olarak görüyorsanız, bizim menfaatimiz ise biraz hobi, biraz da insanların teşekkürünü almak, hepsi bu kadar.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: