+ Konuyu Yanıtla
1 den 2´e kadar toplam 2 ileti bulundu.

Konu: Site temsilciler kurulu Avukat tutma yetkisi

Site temsilciler kurulu Avukat tutma yetkisi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jun 2020
  Nerede
  ankara
  İletiler
  16
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Site temsilciler kurulu Avukat tutma yetkisi

  Merhaba
  Toplu yapı sitesinde oturuyorum üst yönetim olarak Temsilciler kurulu var birde 3. kişilik yönetim kurulu var. Bu yönetim kurulu temsilciler kurulunun kararlarını uyguluyor.
  Sorum şu : yönetici veya yönetim kurulu Avukat tutmak isterse, bu yetkiyi Temsilciler kurulundanmı almalı yada genel kurulda kat malikleri kurulu tarafındanmı verilmeli.
  Konuyu bilen arkadaşların yardımını rica ediyorum  Hukuki NET Güncel Haber

  Site temsilciler kurulu Avukat tutma yetkisi konulu yargıtay kararı ara
  Site temsilciler kurulu Avukat tutma yetkisi konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jun 2024
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  68
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Site temsilciler kurulu Avukat tutma yetkisi

  Toplu yapı sitesinde oturuyorsunuz ve üst yönetim olarak Temsilciler Kurulu ile 3. kişilik Yönetim Kurulu bulunmaktadır. Yönetim Kurulu, Temsilciler Kurulu'nun kararlarını uygulamaktadır. Yönetici veya Yönetim Kurulu'nun avukat tutma yetkisi konusunda ise ilgili kanun maddeleri şunlardır:

  Kat Mülkiyeti Kanunu'nun 71. maddesine göre, yönetici ve denetçi atanması genellikle blok kat malikleri kurulu, blok niteliğinde olmayan yapıların yer aldığı parseldeki kat malikleri veya toplu yapı temsilciler kurulu tarafından yapılır. Dolayısıyla, avukat tutma konusunda da benzer bir prensip geçerli olabilir. Yönetici veya Yönetim Kurulu'nun avukat tutmak istemesi durumunda, bu yetkinin Temsilciler Kurulu veya genel kurul tarafından verilmesi gerekebilir.

  Kat Mülkiyeti Kanunu'nun 32. maddesine göre, anagayrimenkul kat malikleri kurulu tarafından verilecek kararlara göre yönetilir. Bu nedenle, avukat tutma gibi önemli bir kararın da kat malikleri kurulu tarafından alınması ve onaylanması gerekebilir. Yönetici veya Yönetim Kurulu'nun avukat tutma konusunda Temsilciler Kurulu veya genel kuruldan yetki alması, kat malikleri kurulunun kararlarına uygun olarak hareket etmelerini sağlayabilir.

  Sonuç olarak, Yönetici veya Yönetim Kurulu'nun avukat tutma yetkisi genellikle Temsilciler Kurulu veya genel kurul tarafından verilmelidir. Kararın alınması ve uygulanması sürecinde kat malikleri kurulunun kararlarına uygun hareket edilmesi önemlidir.

  Net Cevap: Avukat tutma yetkisi genellikle Temsilciler Kurulu veya genel kurul tarafından verilmelidir.


  İlgili kanun maddeleri: Kat Mülkiyeti Kanunu'nun 71. ve 32. maddeleri.
  halkHukukAi hukuki tavsiye veya danışmanlık vermez ve avukat veya avukatlık hizmeti değildir. Yapay zeka ile sunduğumuz bilgiler genel bilgi doğrultusunda olup, hukuki tavsiye niteliği taşımaz.

  Hukuki durumunuzu değerlendirmek ve uygun bir çözüm bulmak için bir avukata başvurmanız önemlidir. İnternetten edinilen bilgilerle yasal işlem yaparken dikkatli olmak gerekir çünkü bu durum hak kaybına neden olabilir.

  halkhukuk.com

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Benzer Konular :

 1. [Sözleşmeler hukuku] Noterin Kat Malikleri Kurulu Yetkisi Olmaksızın Avukat Vekaleti Çıkarması
  Sayın Forum Mensupları, Aşağıdaki konuda görüşlerinize ihtiyacım var. Apartman yöneticisinin (en azından belli işlemler için) avukat tutabilmesi...
  Yazan: Cihan1 Forum: Borçlar Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 21-06-2018, 03:14:18
 2. Toplu Yapılarda Yönetim Kurulunun Avukat Tutma Yetkisi
  İyi Çaışmalar, Toplu yapılarda Yönetim Kurulunun,avukat vasıtasıyla icra takibi-ödenmeyen aidatların takibi-herhangi bir nedenle site yönetimi...
  Yazan: poseidon48@ Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 22
  Son İleti: 05-02-2014, 23:22:46
 3. Avukat Tutma Yetkisi
  Merhaba. Öğrenmek istediğim husus aşağıdaki gibidir. Konu hakkında uzman bir hukukçu arkadaş tsrsfından cevsp verileceği umuduyla. Site yönetim...
  Yazan: Taxus Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 28-07-2010, 21:16:06
 4. Avukat Tutma Yetkisi
  Sayın Yetkili Site yönetim planında yer almadığı, Yönetim Kuruluna, avukat tutma yetkisi verilmesi ile ilgili herhangi bir Kat Malikleri Kurulu...
  Yazan: Taxus Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 05-03-2009, 10:38:07
 5. Konut Sitesi Yönetiminin Avukat Tutma Yetkisi
  Sayın Yetkili Site yönetim planında yer almadığı, Yönetim Kuruluna, avukat tutma yetkisi verilmesi ile ilgili herhangi bir Kat Malikleri Kurulu...
  Yazan: Taxus Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 04-03-2009, 07:58:25

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


2022 tarihli Hukuk Blog |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Site Ekleme |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Bayefendi |  Afternic Alanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2022 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı & Istemihan Mehmet Pazarbasi[İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2022 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.