+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 18 ileti bulundu.

Konu: Üniversitelinin hırsızlığı

Üniversitelinin hırsızlığı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Üniversitelinin hırsızlığı

biz üniversite öğrencisiyiz arkadaşımla birlikte büyük bir marketten bir çanta alıp ödemeden çıkmıştık vegüvenlik görevlileri bizi görüp polis çağırdılar.daha sonra savcının karşısına çıktık olayın yanlış anlaşıldığı ifadesini verdik savcı bizi öğrenci olduğumuzdan dolayı serbest bıraktı.Bizim parmak izimizide almadılar daha sonra mahkeme olacakmı ve bu adli sicil kaydımıza geçermi.Tarafımıza dava açılmaması için ne yapmalıyız.Bilgilendirirseniz çok memnun oluruz.Market sahibi davadan vazgeçerse kurtulurmuyuz.
    tabi ki bizde bunları biliyoruz bilinçsizlik anında ve alkol almış olmamızdan dolayı olan bişey bu yargısız infaz yaomak kolay ama onun nedenlerini araştırmak zor Türkiyede polisler bizden rüşvet istedi başbakanlar ülkeyi dolandırdı,işte biz de bunun sonucuyuz dimi.
    istanbuldan

Hukuki NET Güncel Haber

Üniversitelinin hırsızlığı konulu yargıtay kararı ara
    Üniversitelinin hırsızlığı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    KÜTAHYA, Türkiye.
    İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

davaya girmeniz veya savcıya ifade vermeniz sicile geçmez. savcı suç unsuru görürse iddaname yada takipsizlik verir. takipsizlite birşey yapmanız gerekmez . iddaname hazırlarsa yargılanırsınız .kendinzi savunmanız gerekir. işte bu aşamada mahkumiyet yada beraat durumuna bağlı olarak sicile gecer.

boş bırakmayım

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    39
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

bir arkadaşınızla büyük bir mağazadan bir çanta alıyorsunuz,
    parasını ödemeden mağzadan çıkıyorsunuz
    mağaza güvenlik görevlileri farkedip polis çağırıyor
    savcının karşısına çıkıyorsunuz
    savcı sizi öğrenci olduğunuz için serbest bırakıyor

ve siz, size dava açılmaması için ne yapmalıyız diye soruyorsunuz

kusura bakmayın çocuklar ama bunu adı buz gibi hırsızlık bana göre

üstelik üniversite öğrencisisiniz. okuyup büyük adam olacaksınız, topluma böyle mi örnek olacaksınız yoksa bunu çocuklarınıza torunlarınıza gençliğinizde yaşadığınız hoş bir hikaye olarak mı anlatacaksınız. mirasınız bu mu olacak?

ya da size başka birşey söyleyelim.

bu suçtan nasıl kurtuluruz sorusuna böyle bir siteden cevap alabileceğinizi mi zannediyorsunuz. Lütfen internetten kumar oynatmakla ilgili forumu ve avukat 62' nin cevaplarını bir okuyun belki faydalı bir şeyler öğrenebilirsiniz.

meşhur bir hikayedir

temel hakimin karşısında işlediği suçu bütün detaylarıyla itiraf eder, hakim son sözünü sorduğunda temel avukat istiyorum der. hakim şaşırır, oğlum suçunu itiraf ettin artık bundan sonra avukat tutsan ne olur, hem avukat ne diyecek der.
    temel cevap verir: işte ben de bunu merak ediyorum hakim bey, der.

hem suç işleyeceksiniz hemde bundan nasıl kurtuluruz diye avukata danışacaksınız

pes doğrusu

bjk

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Tözer seni destekliyorum yerden göğe kadar haklısın. Hem suçlu hem güçlü diye böylesine derler.

okan

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Tözer,
    öncelikle size sonsuz katıldığımı belirtmekle birlikte bir kaç söz eklemeden ben de geçemeyeceğim.
    nname,
    Kötü olan açıkça yapmış olduğunuz işin son derece farkında oluşunuz ve hatta bir de polise verdiğiniz ifade hakkında "olayın yanlış anlaşıldığı))yönünde ifade verdik" demeniz ve bunun sizi kurtarmasını beklemeniz... Belirtmek gerekir ki sayın savcılarımız duygularına göre "bu öğrenci,bu anne,bu fakir,bu zengin,bu falanca vs..."gibi düşünerek hareket etmezler ve sayın savcımız da bu düşünceyle sizi bırakmamıştır. Ki bir an öyle olduğunu düşünsek bile bu benzer bir olayı tekrarlamanız halinde (ki olaki sayın savcı takipsizlik kararı verecek olursa bu olayla ilgili) unutmayin ki bu kadar şanslı olacağınız anlamına gelmeyecektir... Ayrıca ilginç olan bunun "adli sicil kayıtlarınıza "girmesinden bu kadar korkuyor olmanız. Sonuçları hayat boyu yaşantınızı etkileyecek bir suç üstelik yaptığınız."hırsızlık" yüz kızartıcı bir suç olmasının yanında gerek ilerki hayatınızda tüm iş başvurularınızda kara bir leke olarak sizi takip edeceği gibi gerekse adli sicil kayıtlarından da silinmesi 10 yıllık bir süreyi gerektiren bir suçtur. Kaldı ki çaldığınız şey bir çanta ,aç değil açıkta değilsiniz anlaşılan..özetle yazık ..kendinize,ailenize,beslenen umutlara,verilen emeklere,geleceğinize acıyın..çok hem de çok zor durumda ve zor şartlar altında öğrenci olabilirsiniz ama yine de hatırlayın ki bu ülkede 1,5 milyondan fazla insanın canla başla ve büyük umutlarala girdiği bir sınavı kazanmış ve belki sizden daha fazla o okullarda okumaya muhtaç olna birileirinin yerindesiniz.bunun değerini bilin, elinizdekilere saygı duyun ve geleceğinizi onarılması son derece güç tehlikelere atmaktan sakının lütfen..
    Hayatın insanlara eşit imkanlar vermediği bir gerçektir;ama bu imkanları denkleştirmenin yolu hırsızlık değildir...

hata yaptıysan dönmesini bileceksin,yapışıp kalmayacaksın...

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bence savcı utanmıştır sizin davranış biçiminizden. Yanlış mı okudum diye kaç kere okudum bildiğimiz çanta büyük marketlerde özel deriler arkada olduğuna göre uyduruk ve muhtemel havalı bir çanta için mi geleceğinizi tehlikeye attınız anlayamadım?
    Karnı aç olduğundan ekmek çalanlarla iki kilo baklava için hapise çete suçuyla girenler var bu ülkede beyler
    Adli sicilinizi bilmemde bu olay AHLAKİ SİCİLİNİZDEN silinmez Yazık değil mi sizi okutmaya çalışan ailelerinize yazık değil mi bunca senenize uyduruk bir çantadan daha vahimi bence içinizdeki bu işi yapma isteğinin olup olmaması umarım yoktur .
    Büyük bir olasılıklada savcılık sicilinize yansıyacak bir iş yapmaz ama siz o yerin sahibine gidin yalvar yakar olun sonrada kendi vicdanınızla karşı karşıya kalın.
    Hatta daha iyisi siz bir ayna bulun ve bakın önce sonra ne yapacağıbnızı kendiniz anlarsınız...

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

insanlara hemen yargısız infaz yapacağınıza ilk önce çağdaş bir şekilde bu suçun bilimsel açıklamasını yapın sayın at gözlüklüler,herkesin yaptığı bu olayın bize patlamasına ne yanıt vereceksiniz.Bu sitede bizi yargılamak kolay ya ülkenin geleceğini çalan başbakanları onların ailelerini yargılasanız ya kolaysa gerçek bunlar ülkenin bu durumunun gerçek nedenleridir sayın çağdaşlar.Bizim yaptığımız basit bir şey oradaki görevlilerin ters zamanına geldik sadece bunu kendileride söylediler ve ayrıca bizden önce 7 kişinin de böyle bir olay yaptığını ve onları polise götürmediklerini söylediler.Yani sinirleri bize patladı.Siz görebilme yeteneklerinizin olduğunu görüyosunuz sadece sayın körler.

istanbuldan

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

çocuklar Hakli
    Ne Diyelim!!

Köpeklerin Serbest, Kaldirim Taşlarinin Bağli Olduğu,bu Memlekette
    Bir Taraftan Vahşi Bir Sermaye Birikimi Eylemleri
    Diğer Taraftan Buna Bağli Kültür, Gelenek Görenek Erozyonu Sonucunda

"benim Memurum Işini Bilir
    Anayasayi Bir Kez Delmekle Bir şey Olmaz"

Yüce Teorisinin Mahsulleri Bu Kifayetsiz Muhterislerden Ancak Bu Beklenen Cevap Gelebilirdi Ve Geldi.

Cevaba Dikkat Edin !!!!

"herkesin Yaptiği Hirsizlik"

Ne Yazik Ki Bu Hale Getirildik Ve Böyle Bir Kisim Genç Nesil Grubu Arkamizdan Geliyor

Ama Tuhafima Giden şey Bu çocuklar, Yaptiklari Eylemi Kinayanlara öfkelenirken Ayni Zamanda "sikiysa Bizi Bu Hale Getiren Başbakanlari Yargilayin" Diyorlar. Acaba Bu çocuklar Uzaydan Mi Geldiler, Kendilerini Iyi,dürüst Ve Olgun Bireyler Olarak Yetiştiren Ana-babalari Yok Muydu?
    Ne Dersiniz, Yargilamaya Onlardan Başlayalim Mi?

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Allaallah çok ilginç eskiden üniversite öğrencileri en azından okuduklarını anlarlardı.. Şimdi anlama sorunuda çıktı..
    o zaman biraz basit bir bilimsel açıklama yapayım sayın av-s-engin yazmış ama tabiki anlamamanız normal gerçi sayın tözer çok daha açık yazmış ama gene anlamadığınıza göre ANORMAL BİR BİLİMSELLİKTE ANLATAYIM.
    yaptığınızın bilimsel adı HIRSIZLIKTIR. Hırsızlık TDK sözlüğüne göre 'çalma, arakçılık' olarak tanımlanmaktadır. Çalma 'kendisine ait olmayan bir değeri sahibinden habersiz bedelini ödemeden hileli şekilde kendine mal etmek 'olarak kabaca tanımlanabilir. ( Sayın avukatlar affetsin nasıl toparlarım kestiremedim )
    bazı değerli site üyeleri 'zina' suçu ortadan kaldırıldığı için yapılmasını tavsiye etselerde allaha şükür 'hırsızlık 'ciddi cezası olmasada hukukumuzda durmaktadır. yüz kızartıcı suçlar kavramında bir suç seklidir. Şimdi siz 'yüz kızartıcı' ne demek dersiniz veya onuda eczanelerden çalınabilen güneş kremi sanırsınız, onun için ben açıklayayım yüz kızartıcı suç demek 'Utanç verici, insanlık onuruna yakışmayan suç' demektir.
    Sizin çanta çalmanız böyle bir olaydır. Normalde olması gereken savcının ifadeniz doğrultusunda bunu adi hırsızlık olarak değerlendirip sizi mahkemeye sevketmesidir. Büyük bir olasılıkla mahkemede yargılama sonucu suçunuz subuta erdiğinden (yani işlediğiniz kesin görüldüğünden) mahkumiyete uğrarsınız ancak öğrenci olmanız ilk defa yakalanmanız iyi haliniz v.s v.s nedenleriyle belirli süre bu suçu işlememeniz (sanıyorum 5 sene ) kaydıyla cezanız tecil edilir. Ancak savcı ilk yazımda da yazdığım gibi utandığından ( sizin yazınızıda ki değerli fikirlerinizle oda hırsız olduğu için meslektaş olduğunuzdan) muhtemel dükkan sahibide 'allahından bulsunlar ne biçim öğrenci bunlar' diyerek şikayetçi olmayacağı için ( ki size göre oda iyi hırsızdır ki dükkanı var şansına hiç yakalanmamış allah bilir mallarda başka dükkandan çaldığı mallardır. )savcı dosyayı kapatır sizde alkolunuzu alarak polis rüşvet istedi başbakanlar ülkeyi dolandırdı mantığınızla yeni maceralara yelken açarsınız.. abi tavsiyesi kendinizi savunacak bir şeyler de bulunsun yanınızda birde çanta mantayla uğraşmayın onlarla köşeyi filan dönemezsiniz...
    SİZE GAYET BİLİMSEL VE HATTA TAVSİYELİ YAZDIMMM AMA ŞİMDİ BİRAZDA BAŞKA ŞEY...
    At gözlüğü biliyormusunuz bilmiyorum aslında gözleri çok iyi gören atların çevresindeki OLUMSUZ FAKTÖRLERDEN etkilenmemesi için takılan bir gözlüktür. Buna ganyan da kapalı gözlük denir bültenlerde kg görürsen anlaki bunu ifade ediyordur. Yani at gözlüğü ÇEVREDEKİ PİSLİĞİN görünmesini engeller. Burada mecaz olarak kullanmak istemişsin yani 'sabit fikirli ' olarak ama asıl anlamı cuk oturduğu için yazma ihtiyacı duydum.
    Yargısız infaz yapan da yok kendi yazım dahil herkesinkini okudum açık ve şeçik bir şekilde sizler 'biz hırsızlık yaptık ' demişsiniz bizde size çok ayıp utanın kendinizden demişiz. Yargısız infaz dinlemeden anlamadan ahkam keserek olmadığı halde birisi hakkında yanlış karar vermektir. Ne dememizi bekliyordunuz 'çok iyi aferin benimde çantaya ihtiyacım var bidaki çaldığınızı bana getirin yarı fiyatına alırım' gibisinden bir durum mu? Kaldı ki kimsede infaz yapmamış tam tersine git mal sahibinden özür dile şikayetçi olmasın bir dahada yapmayın denmiş...
    Herkesin hırsız olduğu nu açıklamanız sonunda bendeki eksikliği ortaya çıkardı ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. Bende bende ne gariplik var diyip duruyordum senelerdir sayenizde buldum 'hiç hırsızlık yapmamış olmam' tabii toplum dışında kaldık... Bu akşam bu eksikliği gidereceğim sizin taktiği uygularım alkollu daha rahat mı oluyor ????Bu toplumun en az %85 i namusuyla afedersin EŞŞEK gibi çalışarak yaşamaya uğraşıyor. Kimseye saygınız yoksa annenize babanıza olsun onlar sizi çalıntı parayla mı okuttu ? Kimbilir ailecikleriniz sizin için nelere katlandı yazık ya... ayıptır utanacağınıza laf ediyorsunuz.
    Güvenlikçilerin görevlerini daha önce yapmamış olmaları sizi haklı mı çıkarır ? Siz bu kafayla devam edin .
    KÖR HALKIN LİDERİDE KÖR OLURSA HEPSİ AYNI ÇUKURA DÜŞER....

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Tanımlı

Sayın nname o at gözlüklüler sana siteyi teslim edip, fikir alasın diye forum yapmışlar ve yüksek bir katılımla sana tavsiyerde ve doğal olarak da eleştiri de bulunmuşlar.
    Yargısız infaz demişsin. İyi ama suçun sabit, suçu kabul ediyorsun. Yani yargılanacak bir şey yok ki. İnfaza gelince;
    Cezanın anlamı bir nevi kınamadır. Bir daha yapmamanı temin etmektir. Buradaki kişilerin yani toplumun seni hiç mi kınamaya hakkı yok. Sen dahi aslında kendini kınıyorsun, pişmansın.
    Peki size iyi yaptınız denmesini beklemiyorsunuz değil mi?
    Temennim kamu (savcılık) sizinle uğraşmaz ve aldığınız tepki sadece bu kadar kalır. Hayat hepimize bir derstir ve hepimiz hata yaparız. Önemli olan hatadan dönmektir.
    Bunun için öncelikle şu "at gözlüklüler" lafından ötürü özür dileyin. Yoksa bugün hırsızlık suçundan kurtulsanız da ileride o bahsettiğiniz devlet soyguncularının adları arasında sizinkini de görebileceğimizi düşündürtmeyin.
    Siz toplumun geleceğisiniz.

Sağlıcakla kalın.

https://www.hukuki.net

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: