Merhabalar, başım öyle karışık bir durum yüzünden belaya girdi ki günlerdir uyuyamıyorum.

büyük bir aptallık yapıp benim üzerime kayıtlı olan simkartı ( faturalı hattın yanında ücretsiz verilen promosyon) acil maddi sıkıntılarım nedeniyle başka birine sattım. 5 gün önce de dolandırıcılıktan polise gidip ifade vermem istendi. sorun şu ki benim bu verdiğim hat kullanılarak başkası adına kredi kartı açılmış ve 6000 tl'lik bir alışveriş yapılmış. hat sahibi ben gözüktüğüm için ben suçlu durumundayım. fakat o hattı hiç kullanmadım. kapalı bir şekilde kendisine verdim.

kendisi sürekli benden aldığı hattın başka bir operatöre ait olduğunu söylüyor. benden hattı aldığını kabul ediyor ama vodafone değil turkcelldi diyerek işten sıyrılmaya çalışıyor.

letgo görüşmelerim var kendisiyle duruyor. orada numarayı yazmamışım ama vodafone hat diye belirtmişim ilanda. kendisi de alacağını söylemiş. elimde bu kanıt var.

bu durumda yapmam gereken nedir?

lütfen yardımcı olun, öğrenciyim ve avukat tutma şansım yok. görüşleriniz çok önemli benim için. şimdiden teşekkür ederim.