merhabalar;

benim kayınpederimin annesi 1915 doğumlu ve halen yaşıyor. Kayınpederim nineye bakıyor. Ancak ninemizde alzemier hastalığı var. Ninemiz 3 aydan 3 aya yaşlılık maaşı almaktadır. Bu sefer maaşı almaya gittiklerinde banka görevlisi vasi ataması istiyor. noter ise yaşı 85 in üstünde olduğdndan vasi ataması yapamıyor. ben nasıl bir yol izlemeliyim. Galiba sulh mahkemesine maaş vasi ataması için dilekçe yazmam gerekiyormuş nasıl yazacağım veya başka bir yolu varmıdır. yardımlarınızı bekliyorum.
Ayrıca ninemiz ile ilgili aslında başka bir sorunumuz daha var. ninemiz bulgaristan göçmeni ve kayınpederimle birlikte 5 tane çocuğu var bunlardan ikisi halen bulgaristanda yaşıyor. Babaları bundan 30 yıl önce vefat etmiş. kayınpederim diğer kardeşleri ve nineye ondan miras kalan tarlaları varmış. Bunlar tarlaların paylaşılıp satılmasını istiyor. Tabi ninemizin yaşı 91 olduğundan gene noter de vekalet verilemedi. Bu durum yapabileceğimiz herhangi bir şey var mı? maaş vasi ataması gibi bir dilekçe ile tarlalara da vasi atanır mı? dava açmak gerekiyor mu? YARDIMLARINIZI RİCA EDİYORUM...