Sayın Avukatlarımız
Sizden bir konuda bilgi almak istiyorum.Ben Çanakkale de ikamet ediyorum öğretmenim.Geçmiş dönemlere ait elektrik faturasından alınan 5 kalemle ilgili müracaat için önce ilimiz bünyesindeki elektrik dağıtım kurumuna gittim.2008 den itibaren faturalarımın 1 örneğini istemek için.Oradaki yetkili kişi bana sadece 1 yıllık geriye dönük verildiğini söyledi.Hatta mahkeme başvurusu için istediğimi öğrenince saklasaydınız faturalarınızı alamazsınız dedi.Tabi ben dilekçe yazdım .Lakin eve gelince bu yılın faturalarını sakladığım için onları incelemek için elime aldığımda faturaların okunmaz olduğunu fark ettim.Kullanılan mürekkep ocak ayındaki faturadan bile uçmuş.
Şimdi size sorum şu ki bana faturaları geçmişe dönük vermezlerse ne yapacağım konusunda Bir de eğer elimde fatura dahi olsa idi okunamayacak hale geleceğini ben nasıl ispat ederim yani elimdeki son 4 aylık faturayı kime yasal olacak şekilde incelettirebilirim?
zaman ayırıp vereceğiniz bilgiler benim için çok önemli yanlış birşey yapmak istemiyorum.
Saygılarımla