+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.

Konu: Boşanmak istemiyorum

Boşanmak istemiyorum Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    kahramanmaraş
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Boşanmak istemiyorum

Öncelikle cevabını alacağım arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Ben eşimle 2.5 yıldır evliyim ve bu evlilikten doğan bir yaşında bir kızımız var. Benim yaklaşık 140.000 TL bankaya kredi borcum bulunmakta kendisi bunu bilmemekteydi. Nerden duyduğunu bilmiyorum ama çalıştığım yerdeki bir arkadaşımın eşinden duyduğunu beyan ederek evi terk etti ve boşanma davası açtı. Kendisine sırf üzülmesin diye borcumu söylememiştim ki sorduğu zamanda bunu söyledim yani üzülme diye söylemedim dedim. Fakat o bana inanmayarak boşanma davasını açmış. Ben boşanmak istemiyorum. Eşimin avukatının yazdığı dilekçeyi okuduğumda ise benim ailemle yaşadığı tartışmaları ve bu borcu, ayrıca ilgisiz davrandığımı kendisini tartakladığımı beyan etmiş. bu nedenle bende şu an cevap dilekçesi yazmaktayım. Cevabımda Borcumun olduğunu, kendisine karşı ilgisiz davranmadığımı, kendisini tartaklamadığımı belirttim. kendisi sürekli olarak ailesi ile telefonda görüştüğünden bana karşı ilgisiz olduğunu ve bunun telefon kayıtları ile ispatlanabileceğini de yazdım. Eşimi hala seviyorum ve çocuğumuzun bensiz büyümesini de istemiyorum. Dilekçemde belirtebileceğim başka bir husus var mı bu davanın reddi için. yardımcı olabilir misiniz? Avukat tutmak zorunda mıyım bunun için? Bahsettiği tanıkların 1i dışında hepsi 1. derece akrabaları. Bunların ifadesi bizi boşamak için hakime yeterli gelir mi yoksa şahısların taraflı davrandığını düşünerek hakim bu şahısları reddedebilir mi? 1 tanık ise üst kat komşumuz fakat kendisinin bununla ilgili hiçbir bilgisi ve görgüsü yok. bu boşanmamamız için yeterli olur mu? Tekrar teşekkür ederim.

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanmak istemiyorum konulu yargıtay kararı ara
    Boşanmak istemiyorum konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    kahramanmaraş
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Boşanmak istemiyorum...

Sanırım okuyanlar hep ziyaretçiler. hiç yanıt alamadım. Sabırsızlıkla bekliyorum... Durumum acil.

Nerede
    Erzurum
    İletiler
    471
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı marasli27 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sanırım okuyanlar hep ziyaretçiler. hiç yanıt alamadım. Sabırsızlıkla bekliyorum... Durumum acil.
    Kardeşim benimde senin gibi durumum hemen hemen aynı.
    Banada asılsız iftiralar etmişti.
    Sakın kendi kendine dilekçe yazıp verme.
    Aslında sen bir dilekçe yaz ama onu avukata ver. Avukat içerisinden yazılanları cımbızla seçip ekler.
    Sakın kanıtlıyamayacağın şeyi yazma.
    Bir avukatın yanına git esaslı bir dilekçe yazdır. Benden 100tl almıştı. Mahkeme tarih verirse o zaman avukat tut. Dikkatli ol cevap dilekçesinin süresini geçirme. Avukat tutmam dersen bırak davanın reddini tazminata bile mahküm olabilirsin.
    Çevrendeki insanlar "yok la bişe olmaz. Biz kazanırız" gibi cümlelere sakın kanma. Bu senin hayatın ve çok önemli bir durum. Yani Kalp ameliyatına gireceksin kendini ayakkabıcının eline bıorakıyorsun gibi birşey

İkinci bir diyeceğim ise sen doğruysan korkma.

Sen bunları yap. Yine paslaşırız...

Bu arada 140.000tl borcu hangi ara yaptın
    Benim borç 20.000tl civarı. yandım yandıma düşmüşüm nasıl ödiyeceğim diye...

Nerede
    kahramanmaraş
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Keremli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kardeşim benimde senin gibi durumum hemen hemen aynı.
    Banada asılsız iftiralar etmişti.
    Sakın kendi kendine dilekçe yazıp verme.
    Aslında sen bir dilekçe yaz ama onu avukata ver. Avukat içerisinden yazılanları cımbızla seçip ekler.
    Sakın kanıtlıyamayacağın şeyi yazma.
    Bir avukatın yanına git esaslı bir dilekçe yazdır. Benden 100tl almıştı. Mahkeme tarih verirse o zaman avukat tut. Dikkatli ol cevap dilekçesinin süresini geçirme. Avukat tutmam dersen bırak davanın reddini tazminata bile mahküm olabilirsin.
    Çevrendeki insanlar "yok la bişe olmaz. Biz kazanırız" gibi cümlelere sakın kanma. Bu senin hayatın ve çok önemli bir durum. Yani Kalp ameliyatına gireceksin kendini ayakkabıcının eline bıorakıyorsun gibi birşey

İkinci bir diyeceğim ise sen doğruysan korkma.

Sen bunları yap. Yine paslaşırız...

Bu arada 140.000tl borcu hangi ara yaptın
    Benim borç 20.000tl civarı. yandım yandıma düşmüşüm nasıl ödiyeceğim diye...
    öncelikle ilginiz ve güzel cevabınız için teşekkür ederim. uzun zamanlı biriken borçlar bu hale getirdi ama ödeyemeyeceğim altından kalkamayacağım bir borç değil. görevim nedeni ile hukuk dersleride aldım fakat ahım şahım bir bilgim de yok o yüzden burada sorma gereği duydum. Dediğin gibi avukata gitmem zorunlu mu sonuçta sadece borç kısmı doğru onun dışında ki hiçbirşeyi kabul etmedim zaten dilekçemde de. fakat avukat olmadan da bu şekilde dilekçe verebilir miyim bunu merak ediyorum. ayrıca 140.000 TL'lik borcu bu hafta itibari ile 60.000 TL'ye düşürüyorum. bunun faydası olur diye düşünüyorum. tekrar teşekkür ederim.

Nerede
    Erzurum
    İletiler
    471
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

öncelikle ilginiz ve güzel cevabınız için teşekkür ederim. uzun zamanlı biriken borçlar bu hale getirdi ama ödeyemeyeceğim altından kalkamayacağım bir borç değil. görevim nedeni ile hukuk dersleride aldım fakat ahım şahım bir bilgim de yok o yüzden burada sorma gereği duydum. Dediğin gibi avukata gitmem zorunlu mu sonuçta sadece borç kısmı doğru onun dışında ki hiçbirşeyi kabul etmedim zaten dilekçemde de. fakat avukat olmadan da bu şekilde dilekçe verebilir miyim bunu merak ediyorum. ayrıca 140.000 TL'lik borcu bu hafta itibari ile 60.000 TL'ye düşürüyorum. bunun faydası olur diye düşünüyorum. tekrar teşekkür ederim.
    Avukatsız her türlü davanızı takibini yapabilirsiniz fakat hak mahrumiyetiniz olur. Yani kaybınız olur. Eğer siz"Ben herşeyi yapabilirim. Tüm bilgim yeter." diyorsanızsorun yok.
    Borcu indirmenizde ödemenizde nasıl bir etken olur bunu hakim bey bilir.

Nerede
    KÜTAHYA - İZMİR
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle cevabını alacağım arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Ben eşimle 2.5 yıldır evliyim ve bu evlilikten doğan bir yaşında bir kızımız var. Benim yaklaşık 140.000 TL bankaya kredi borcum bulunmakta kendisi bunu bilmemekteydi. Nerden duyduğunu bilmiyorum ama çalıştığım yerdeki bir arkadaşımın eşinden duyduğunu beyan ederek evi terk etti ve boşanma davası açtı. Kendisine sırf üzülmesin diye borcumu söylememiştim ki sorduğu zamanda bunu söyledim yani üzülme diye söylemedim dedim. Fakat o bana inanmayarak boşanma davasını açmış. Ben boşanmak istemiyorum. Eşimin avukatının yazdığı dilekçeyi okuduğumda ise benim ailemle yaşadığı tartışmaları ve bu borcu, ayrıca ilgisiz davrandığımı kendisini tartakladığımı beyan etmiş. bu nedenle bende şu an cevap dilekçesi yazmaktayım. Cevabımda Borcumun olduğunu, kendisine karşı ilgisiz davranmadığımı, kendisini tartaklamadığımı belirttim. kendisi sürekli olarak ailesi ile telefonda görüştüğünden bana karşı ilgisiz olduğunu ve bunun telefon kayıtları ile ispatlanabileceğini de yazdım. Eşimi hala seviyorum ve çocuğumuzun bensiz büyümesini de istemiyorum. Dilekçemde belirtebileceğim başka bir husus var mı bu davanın reddi için. yardımcı olabilir misiniz? Avukat tutmak zorunda mıyım bunun için? Bahsettiği tanıkların 1i dışında hepsi 1. derece akrabaları. Bunların ifadesi bizi boşamak için hakime yeterli gelir mi yoksa şahısların taraflı davrandığını düşünerek hakim bu şahısları reddedebilir mi? 1 tanık ise üst kat komşumuz fakat kendisinin bununla ilgili hiçbir bilgisi ve görgüsü yok. bu boşanmamamız için yeterli olur mu? Tekrar teşekkür ederim.
    Boşanma davalarında hakim tanıkların beyanları ile bağlı değildir ancak tanık boşanma davasının temel delilini oluşturmaktadır. Yargıtay 2.Hukuk Dairesinin tanık ifadelerinin değerlendirilmesiyle ilgili kararında, boşanma davasında aksine ciddi ve inandırıcı delil ve olaylar bulunmadıkça asıl olan tanıkların gerçeği söylemiş olmalarıdır, görüşündedir. Bu nedenle karşı tarafın tanık beyanları varsa onların yakınlık derecesi,yaşı önemli değildir, sizin aksini ispatlayacak delilleriniz önemlidir. Bundan sebep bu üzücü ve sıkıntılı bir dönemde profesyonel yardım almanız verimlilik açısından en doğrusu olacaktır. Tabi ki avukat olmadan davayı takip edebilir ve gerekli savunmaları yapabilirsiniz. Ancak boşanmanız durumunda nafaka yada diğer tazminatlar için daha zor duruma düşebilirsiniz.

Nerede
    Erzurum
    İletiler
    471
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av. Alihan Yaşar AKKOÇ rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Boşanma davalarında hakim tanıkların beyanları ile bağlı değildir ancak tanık boşanma davasının temel delilini oluşturmaktadır. Yargıtay 2.Hukuk Dairesinin tanık ifadelerinin değerlendirilmesiyle ilgili kararında, boşanma davasında aksine ciddi ve inandırıcı delil ve olaylar bulunmadıkça asıl olan tanıkların gerçeği söylemiş olmalarıdır, görüşündedir. Bu nedenle karşı tarafın tanık beyanları varsa onların yakınlık derecesi,yaşı önemli değildir, sizin aksini ispatlayacak delilleriniz önemlidir. Bundan sebep bu üzücü ve sıkıntılı bir dönemde profesyonel yardım almanız verimlilik açısından en doğrusu olacaktır. Tabi ki avukat olmadan davayı takip edebilir ve gerekli savunmaları yapabilirsiniz. Ancak boşanmanız durumunda nafaka yada diğer tazminatlar için daha zor duruma düşebilirsiniz.
    Şekil A'da gördüğünüz gibi kesinlikle avukat tutmalısınız.
    Ben size hayati öneminiz var diyorum siz diyorsunuz sorun değil ben bir Aspirinle idare ederim. Olmaz.
    Profosyonel her zaman için önemli.
    Bak yazıdan yazıya fark ediyor. Bir benim yazdığıma bak birde sayın avukat beyin yazdığına bak.
    Arada dağlar kadar fark var. Yıllardır okuyorlar. O kadarda olsun dimi
    Allah yardımcın olsun şimdiden.
    Ben herzaman giriyorum bu siteye. Sen gelişmler hakkında yine yazarsın. Herkes elinden geldiğince yardımcı olur inş.
    Bu arada elinden geldiğince düşünmemeye çalış.
    Sana aşağıdaki şu yazıyı hediye ediyorum

Gelecek endişesi ile geleceği yiyip bitirme. Gelmemiş gelecek için neden dertleniyorsun? Bırak bir gelsin gelecek, sana geleceği yazan, onu nasıl yaşayacağını da yazmıştır muhakkak. Henüz gelmemiş gelecek için geleceğini eritme."

-Nureddin YILDIZ-

Nerede
    antalya
    İletiler
    199
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

avukatsız girme. atacağın her bir adımı avukatına sorarak at. tecrübemle sabit.

Nerede
    kahramanmaraş
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hepinize ilginiz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi yapıcam ve gelişmeleri de sizinle paylaşıcam belki birilerine emsal olur. tekrar teşekkürler.

Nerede
    Erzurum
    İletiler
    471
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hepinize ilginiz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi yapıcam ve gelişmeleri de sizinle paylaşıcam belki birilerine emsal olur. tekrar teşekkürler.
    Aynen öyle. Burayı sadece soru sorma yeri olarak değilde sonuna kadar yaşananlar yazılırsa diğerlerine emsal olur...

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

boşanmak istemiyorum

bosanmak istemiyorum

boşanmak istemiyorum www.hukuki.net

eşim boşanma davası açtı ben boşanmak istemiyorumboşanma davasının reddi www.hukuki.net
Forum