tekrar merhaba arkadaşlar. Bir devlet üniversitesinde öğretim elemanıyım. Rektörlüğün hala sebebini bilmediğim düşmanlığı devam etmektedir. Önce mobbing amaçlı görevlendirme yaptılar, idare mahkemeye karşı açtığım davada YD lehime sonuçlandı, bu sırada da hakkımda sürekli soruşturma açıp durdular. Soruşturmalardan birinde 3 yıl süre ile Kademe İlerlemesi Durdurma cezası verildi (suçum ise İngilizce sınavında kompozisyon konusu olarak Milli Marş Ne İfade Eder diye sormak, ırkçılık ayrımcılık siyasi görüş içerikli şeyler yapmışım sözde). Bu cezaya iptal davası + manevi tazminat 10.000 tl açmıştım ama sanırım manevi tazminatı fazla istedim

Gelelim soruma:

Bir gün işe geç gelmekten, bir gün 1 saat erken çıkmaktan, iki gün ise işe gelmemekten dolayı amirin tutmuş olduğu tutanaklar sonucu 1/30 oranında maaştan kesme cezası verildi fakat ne kadar süre ile, kaç seferlik belirtilmemiş. Soruşturma olayına gelince; söyledikleri tarihler için mazeret izni istemiştim dilekçem de var. Annem kanser hastası ve onunla ilgilenmem gerekiyordu. Gidip aracımla alıp gelecektim. Amire bunu söyledim izni vermem rektörlük kızıyor dedi. Aradan 1 ay sonra yine annem için izin istedim yine vermem dedi, bimer e yazdım, 3-4 gün sonra işleme alınmış ki odasına çağırdı sen mi şikayet ettin filan, evet dedim, bastı küfürü görürsün tutanak tutacağım dedi. Sonra bir baktım 1, 1.5 ay öncesine tutanak tutmuş işlem yapmışlar. Üstelik tutanağı TEK BAŞINA tutmuş, şahit vs yok. Savunmalarıma tüm bu olayları yazmama rağmen MAZERETSİZ İŞE gelmediğim kararını vermiş üniversite. Şaka gibiler valla.

Şimdi öncelikle tutanağın tek başına tutulması, cezanın süresinin belirtilmemesi, ve mazeretim olmasına rağmen hakaret ile mazeretimi yok saymaları, bu cezanın iptaline yeterli olur değil mi?