+ Konuyu Yanıtla
1 den 6´e kadar toplam 6 ileti bulundu.

Konu: İrtica'nin çirkin yüzü: Abdurrahman Dilipak

İrtica'nin çirkin yüzü: Abdurrahman Dilipak Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Apr 2004
  Nerede
  Türkiye.
  İletiler
  243
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı İrtica'nin çirkin yüzü: Abdurrahman Dilipak

  Asagidaki yazinin tumu Milliyet gazetesinden alintidir.

  Vakit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak'ın Çanakkale Zaferi ile ilgili sözleri büyük tepki topladı. Dilipak, önceki gün Irak'ın Necef kentindeki olaylarda ölenler için Fatih Camii'nde düzenlenen gıyabi cenaze namazından sonra yaptığı konuşmada "Necef'teki mücadele insanlık onurudur. Biraz önce hutbede bize Çanakkale Savaşı mücahitlerinin ne yüce bir değer için savaştığı anlatıldı. Necef benim için Çanakkale'den bin kat daha faziletlidir" demişti. İşte, Dilipak'ın yorumuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz emekli asker, siyasetçi, sanatçı ve şehit ailesi yakınlarının tepkileri:

  ARMAĞAN KULOĞLU (Emekli Tümgeneral): "Bu tip çevreler her fırsatta çeşitli vesilelerle, irticai düşüncelerin harekete geçirilmesi için fırsat kolluyorlar. Her kesimi mücadeleye çağırıyorlar. Tarihimizde övünç olan milli değerleri de ikinci plana götürmek için her fırsatı değerlendiriyorlar."

  http://www.milliyet.com.tr/2004/08/2...l/axgun01.html
  Hukuki NET Güncel Haber

  İrtica'nin çirkin yüzü: Abdurrahman Dilipak konulu yargıtay kararı ara
  İrtica'nin çirkin yüzü: Abdurrahman Dilipak konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jun 2004
  Nerede
  Bursa, Türkiye.
  İletiler
  2.735
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  merak etmeyin, "ben öyle demek istemedim, basın çarpıtıyor, yan yattı, çamura battı. Biz zaten demokratız. Siz demokrasiyi bilmiyorsunuz, Basın bize karşı, kemalistlerin komplosu, vs vs"
  bunları yakında duyarız


 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Aug 2004
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  116
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  yakında,
  "takkelerimiz miğfer
  bastonlarımız kalaşnikof" şeklinde bir açıklama yapma ihtimali de vardır,
  kendisinin...


 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Oct 2003
  Nerede
  Hatay, Türkiye.
  İletiler
  3.380
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  ÜMİT ÖZDAĞ  Necef yahut cehalet

  Irak’a yönelik ABD saldırısının ilk günlerinde ABD’nin güçlü bir direniş ile karşılaşacağı bekleniyordu. Gerçekten de gelen ilk haberler Irak ordusunun ve Cumhuriyet muhafızlarının ABD ordusuna karşı yer yer etkili bir direniş gösterdiğini ortaya koyuyordu. Ancak, Amerikan ordusu Bağdat kapılarına gelince Irak direnişi inanılmayacak kadar hızlı çöktü. Bu çöküşün arka planında ne olduğu henüz tam anlamı ile anlaşılmış değil. Bazı veriler, ABD ordusunun Bağdat havaalanı yakınlarında kullandığı geliştirilmiş napalm bombalarının çözülüşü getirdiğini ortaya koyuyor. Öte yandan diğer bazı kaynaklar ise ABD’nin Cumhuriyet Muhafızlarının önde gelenlerini satın aldığını gösteriyor.

  Irak savaşı devam ederken özellikle Şiiler sessiz bir şekilde savaşın sonuna kadar beklediler. Kendilerine on yıllardan bu yana işkence eden bir diktatörü desteklememeleri anlaşılır bir husustu. Üstelik, Birinci Dünya Savaşı’nda Türk ordusunu destekledikleri için İngilizler tarafından yeni Irak’ın kurulması sürecinde dışlanmışlardı. En azından şimdi kaybedenin yanında olmak istemiyorlardı. Savaş sonrasındaki yeniden yapılanmada da yer almak konusunda gönüllü davrandılar ve söylemleri ne olur ise olsun ABD ile işbirliği geliştirdi, büyük bir bölümü “Irak İslam Devrimi Yüksek Konseyi” Amerikan işgal rejimi ile işbirliği yaparak yönetici konseyde yer aldı. Diğer tanınmış Şii örgüt davada Amerikalılarla uzlaştı. Güney Irak’da etkili olmaya başlayan küçük bir grup olan Hizbullah, İran ile ilişki içinde. Şii halkın büyük bir bölümü üzerinde etkili olan din adamları da Amerikalılarla açık - kapalı bir işbirliği geliştirdiler.

  Bu arada Şiiler içinde gittikçe belirginleşen bir dinci - laik geriliminin sonucunda daha laik bir çizgiyi temsil eden Basra, Nâsiriye, Amara ve Samava illerinin temsilcileri 1 Ağustos 2004’de bir araya gelerek Irak Geçici Anayasası’nın 53. maddesinin C fıkrası uyarınca kendi aralarında bir eyalet yapılanması oluşturmak doğrultusunda görüşmeler başlattılar.

  Şiilerin bu dağınıklığı ve ortak hedeften yoksunluğu süreci içinde Mukteda Sadr’ın liderliğini yaptığı ve bir ölçüde radikal yoksulların hareketi olarak nitelendirebileceğimiz Mehdi Ordusu hareketi ise, uzun süre Amerikalılar tarafından ciddiye alınmak ve Amerikalılar ile savaşmak seçenekleri arasında gidip geldikten sonra Necef’in bir mahallesinde gerçekleşen bir sokak çatışmasına girdi Amerikan güçleri ile. Kendisine karargâh olarak İmam Ali Camiini seçen Sadr ve Mehdi Ordusu, camiyi savunmaktan çok türbe tarafından savunulmak üzerine geliştirilmiş bir mücadele verdi. Necef’de çarpışmalar sürerken Kut’da, Sadr şehrinde, Hilla’da, Basra ve Kerbelâ’da da bazı çatışmalar oldu. Ancak bu çatışmalar bütün Irak halkının veya bütün Arapların ve hatta bütün Şiilerin değil, Şiiler içinde bütün gelişmesine rağmen küçük olan bir partinin direnişiydi.

  Direnişin sonunda Amerikan ordusu geçici bir üstünlük sağlayarak da olsa Necef’deki direnişi sona erdirdi ve Sadr Mehdi ordusu mensuplarına silâhlarını teslim etme çağrısında bulundu. Muhakkak ki Amerikan ordusu çekilene kadar ve çekildikten sonra Irak’ta daha bir çok çatışma olacak. Irak’ta bunlar gerçekleşirken birileri kalkıp hiç ama hiç gereği yok iken Necef’teki çatışmaların Çanakkale Savaşı’ndan daha haysiyetli olduğunu ileri sürmüştür.

  Irak’ta ve Necef’te gerçekleşen bu sokak çatışması boyutundaki direnişi Çanakkale Savaşı ile karşılaştırmak iki dinin, iki medeniyetin, 900 sene tek başına İslam’ın tek başına kılıcı ve kalkanı olmuş olan bir milletin Batı medeniyetinin öncü temsilcileri ile kanlı hesaplaşmasını, nihaî hesaplaşmasını karşılaştırmak büyük bir cehalettir.

  Müslümanlığı, Arap’ın yaptığı her şeye hayran olmak şeklinde bir millî aşağılık duygusu şeklinde yanlış anlamak isteyenlere bir diyeceğimiz yok. Allah onları islah etsin. Ancak, bu süreçte Arap’ı haklı veya haksız bir şekilde övmek için Türk’ün zaferine dil uzatılmasına müsaade etmemiz mümkün değildir. Bu noktada Çanakkale’de gerçekleşen bir kesiti hatırlamakta yarar vardır. 57. Alay büyük bir ateş altında sürekli kayıp vermektedir. Alayın askerî tabibi olan Binbaşı Yorgo, alayın tamamen yok olacağının bilinci içinde Ahmet Çavuş’a seslenir. “Ahmet Çavuş, birazdan ben de şehit olacağım. Şehit olunca beni sakın gâvur diye başka yere gömmeye kalkmayın, aranıza gömün.” Binbaşı Yorgo, Çanakkale’ye dil uzatan, onun şerefi ile oynamaya kalkanlardan çok daha fazla Türk, çok daha iyi Müslümandır.  Tarih: 01.09.2004 20:23:53
  ceteris paribus

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Jan 2004
  Nerede
  istanbul, Türkiye.
  İletiler
  168
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Abdullah Dilipak için yorum yapmaya bile gerek yok. Her fırsatta değerini kendi kendine açıklayan biridir. Emperyalist güçler yirminci yüzyılın başlarında Türklerden yedikleri tokatın sebeplerinden birininde milli duygulara bağlılıklarının olduğunu çok iyi biliyorlar. Bu sebeple günümüzde ümmetçi takımı dışarıdan çok destek alıyor. Çünkü en kolay onlar sindirilip idare edilebilir. O sebeple böyle kansızlara prim vermemek gerek. Her an her yerde kalleşlik yapabilirler.

  https://www.hukuki.net

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Jun 2004
  Nerede
  işçi, Türkiye.
  İletiler
  85
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  DEMOKRASİİ.........................!

  BİR BİLEN OLSA YADA UYGULAYAN dilin kemiği yok tabiki,

  Sayın dilipak eğer bunuları söyledi ise ve bu düşüncede olanlar bu ülkede yaşıyorlar ise bilmelilerki nasıl geçmişte Çanaklae yaşanmış ise bu günde çanakkale gibi daha büyük bir mücadele yaşanacaktır.

  Hiçbir güç ama hiçbir güç Türk olmanın üzerinde değildir ve OLAMAZDA..

  ancak unutmamamız gereken birşeydeha vardırki biz Türkler sakın ha sakın birilerinin kışkırt maları ile birbirimize giripte Ülke huzurunu kaçırmayalım
  ,
  Yumruk gibi sağlam olmalıyız

  Bu Ülkedew Ne Kominizim, Ne emparyalizm, nede şeri Bir yönetim kurulamaz

  Ancak Biz Fatihin torunlarıyız her insanın kendi özgür iradesiyle yaşamak istediği dinini yaşamasınada müsade edecek kadar saygılı bir milletiz.

  Ülkesine ve millet,ne zarar vermediği sürece.....

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Çirkin yazı hakkında
  Merhaba arkadaşlar ben bir kamu kurumunda engeli memurum yaptığım iş ise raporları bilgisayar da sisteme ve deftere işlemek ama sadece sağ kolumu...
  Yazan: aspo16 Forum: Kamu Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 25-10-2017, 16:31:13
 2. Facebook Hesap Çalınması ve Çirkin İfadeler
  Merhaba değerli forum üyeleri ; Yazılım ve E-ticaret firmam var bu sebeple sürekli personel alımı yapmaktayız, aldığımız personelleri 2 gün...
  Yazan: by_cagdas Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 12-10-2015, 11:41:14
 3. ATATÜRK'e Yapılan Çirkin Saldırı Hakkında
  Değerli üyelerimiz, Son 2 gündür sitemizde, bir şahıs/grup tarafından Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e karşı çirkin saldırılar...
  Yazan: Yönetim Forum: Site Yönetiminden Duyurular
  Yanıt: 0
  Son İleti: 01-04-2008, 18:33:42
 4. İrtica nedir, ne değildir? Somutlaştırmaları
  <center>İRTİCA NEDİR, NE DEĞİLDİR? SOMUTLAŞTIRMALARI</center> Konulu forumu açmamın nedeni, genel cümleler, açıklamalar kullanılmasına yönelik...
  Yazan: Av.Bahattin Yıldız Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 85
  Son İleti: 05-11-2006, 16:04:25
 5. Abdurrahman Sarıoğlu'na yeni dava
  Abdurrahman Sarıoğlu'na yeni dava İstanbul Barosu'nca yürütülen soruşturmalar nedeniyle tedbiren meslekten uzaklaştırılan Abdurrahman Sarıoğlu...
  Yazan: trip Forum: Avukatlık Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 20-04-2005, 12:45:33

Bu sayfada bulunan kavramlar:

çanakkale savaşı abdurrahman dilipak

Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2021 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2021 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2021 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.