RSS ile takip et

Av.İsmail Arslan

Süzme Tenkitçi Yazıtı

Bu yazıya Not ver
Bizim sadece tek bir takıntımız bizimle ilintili tüm yaşamları perişan etmeye yetiyor: Dediğimce olsun, ben ne dersem o olsun... Mailis Nalars Sarpust Yazıtları mö 3421
--
Süzme Tenkitçi Yazıtı

Bir üretimi yoktur orada burada bulduğu belli kıymet taşıyan emek verilmiş didinilmiş şeyleri okur ve bir iki cümleyle hepsinin göbeğine imzasını şettirir!
Birinin söz söyleyebilmesi için bir sözün üstüne, nitelik ve niceliğini de bilmek gerekir kimsin söz sahibi?
Düşünen mi ya da düşünenden nemalanan bir soytarı mı?
Yok yani varsa bir sözün sözüm üstüne tabi ki bilmek isterim ama gerdan kırmadan yanaş ki sen hafif de olsan sözün ağır olsun

Tenkitçilerin çoğunun sorunu mevzu hakkında bir fikri olmayışıdır. O an okurken donanır, kafası çalışır, aklına gelen ilk şeyi de bilir bilmez paylaşır

X hakkında biri doğru bulmadığın bir şey mi dedi?
Yaz sen de kendi doğrunu bak bakalım yazdıkların başka birilerinin eğrisi mi doğrusu mu?
Sen dış kapının mandalı olmada uzmansın da biri sana kapak olunca takken önüne düşecek mi bilelim?


Sanal dünyanın en mongol tarafı bu, herkes ulema, herkes filozof, oturup üç cümle kurmayı beceremeyen niceler, donanımsız, varlıksız, ama cüretli ve pervasız ömürler harcanmış fikirleri şeylerinin keyfine örselemedeler

Tenkit, banka gibidir; başkasının sermayesine ihtiyaç duyar, sözün mü var? Söyle...

Sözünün başkaya sermayeliği bakalım canını mı sıkar, canına can mı katar

Yanlış anlaşılmasın geliştirici verimli katkı demiyorum

Daha okurken birinci kelimesinden belli olan süzme salaklığı kastediyorum.

Bilgisayar oyununda maçı kazanırsın Ronaldinyo olursun, Emre de, ama reelde topa ayağın değse iki büklüm yeri öpersin

Bunun gibidir bilinçsiz tenkit

Sözde şişirir havası o an iyidir ama sen konuşmaya başlayınca keseden pıss diye indiriverir...
Mailis Nalars
--
İnsan ve Dünya...
Adam, bir haftanın yorgunluğundan sonra Pazar sabahı kalktığında, bütün haftanın yorgunluğunu çıkarmak için, eline gazetesini aldı ve bütün gün miskinlik yapıp evde oturacağını düşündü.
Tam bunları düşünürken oğlu koşarak geldi ve sinemaya ne zaman gideceklerini sordu. Baba oğluna söz vermişti bu hafta sonu sinemaya götürecekti ama hiç dışarıya çıkmak istemediğinden bir bahane uydurması gerekiyordu. Sonra gazetenin promosyon olarak dağıttığı dünya haritası gözüne ilişti. Önce dünya haritasını küçük parçalara ayırdı ve oğluna eğer bu haritayı düzeltebilirsen seni sinemaya götüreceğim dedi sonra düşündü:
-Oh be kurtuldum en iyi coğrafya profesörünü bile getirsen bu haritayı akşama kadar düzeltemez...
Aradan on dakika geçtikten sonra oğlu babasının yanına koşarak geldi ve “baba haritayı düzelttim, artık sinemaya gidebiliriz” dedi.
Adam önce inanamadı ve görmek istedi. Gördüğünde de hala hayretler içindeydi ve bunu nasıl yaptığını sordu. Çocuk şu cevabı verdi:
- Bana verdiğin haritanın arkasında bir insan vardı. İnsanı düzelttiğim zaman, dünya kendiliğinden düzelmişti. (alıntı)
Kategoriler
Uncategorized

Yorumlar

Trackbacks

Total Trackbacks 0
Trackback URL:


Hukuk Blog |  2021 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2021 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2021 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.