RSS ile takip et

Av.İsmail Arslan

Devlet Teorisi

Bu yazıya Not ver
Devlet Teorisi

Önce korktuk komşunun tarlamızdaki üç kuruşluk arpayı çalması ihtimalinden. Enteresanı komşu da korkuyordu bizden; atı vardı, bir de ineği. Korkularımızdan yaşamlarımız çekilmez hale gelince dedikodusunu yapmaya başladık halimizin. Duydu uyanığın biri haliyle ve zıpladı üstüne kondu korkularımızın. Dedi ki: 'Kim kime saldırırsa canına okurum. Haksızlığa gelemem. Akıllı durun, birbirinizin atına arpasına göz dikmeyin. Fena yaparım.' Ondan, birbirimizden korktuğumuzdan daha fazla korktuk. Arpa ekmeği yaptık, doyurduk onu. Atımızı peşkeş çektik. gezmelerde o vardı. Çoğaldıkça korkumuz, adına saygı dedik ve daha fazlasını verdik. Biz verdikçe, o hakkaniyetle korudu birbirimizden bizi. Biz korundukça birbirimizden, birbirimize veremediklerimizi o aldı bizden.
--
Bazı dostlarım şu etik yasa çıkışımla ilgili olarak "mümkün değil, bu memlekette siyasete girenlerin tek hedefi bu yolla güçlenmek civarına imkan sağlamak" diyorlar ki durum bu ise, herkes kendi fetösünü kurmuş demektir. Eğer çıkar odaklı mekanizma ıslah edilemez ise, ha İngiliz, ha Rus, ha Amerika, ha İran fark etmez amacı milleti sömürmek olanların hepsi aynı kategoridedir ve bendeniz samimi insanların var olduğuna ve bu rezalete mani olmak için çalışacaklarına inanıyorum.

Son seçimlerden sonra da etik yasa çıkmaz ise, bunun bendeki anlamı şudur: Benden adalet için beklentiye girmeyin, benim diğerlerinden tek farkım bu milletin beklentilerini herkesten daha profesyonel şekilde imkana tahvil etmek oldu.

Etik yasadan kastım şudur:

Hiç kimsenin mevki ve makamının gücünü ne kendisi ne de civarı için kullanamayacağı düzenlemeler.
Bu olmadan Ali gider Veli gelir ve millet, hizmetine talip olanlara hizmet eder sadece.
--
Sudan ve sair ülkelerde tarım işine girmemize gerek yok ve ülkemde arazisini ekip dikmeyenlerden bedeli mukabili alınacak tarlaları ihya etmeye mesleğimi yapmayı terk adına talip olacağımı ifade ediyor ve bendeniz gibi binlerce yurttaş olacağını da düşünüyorum. Bu topraklarda suni gübre, ilaç kullanılmaz ve ata tohumlarına dönülürse ne ekersek ilaç olacaktır zira. Bu toprakları ihya etmek hem hayattır hem de ibadettir kanaatimce. Gerçi şimdiye kadar kullanılan kimyasaldan toprağı arındırmak zaman alacaktır, ama olsun imkansız değil sonuçta.
--
Devletin sera işine girmesinin başka bir açıdan bakılınca anlamı şöyle:
'Devlet tarımı hayvancılığı desteklemeli' tavsiyesini, partililere, yandaş götürücülere yeni cukka sahaları oluşturmak olarak yorumlamanın tezahürü de olabilir ki yarın o götürücüler destek kredileri ile dolar alıp seraları kapatırlar.
Peki devlet ne yapar: Destek verir kontrol eder ürünün satışına öncülük eder o kadar.
--
Yönetim mekanizmalarında kişisel tercihlerin ortadan kaldırılması ve tamamen ilkelerin, ortak aklın hakim olması söz konusu olmadan Ali olmazsa Velinin kulu olmaya mahkumdur vatandaş
Kategoriler
Genel

Yorumlar

Trackbacks

Total Trackbacks 0
Trackback URL:


Hukuk Blog |  2021 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2021 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2021 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.