RSS ile takip et

Av.İsmail Arslan

15 Temmuz mesajını devlet aldı mı

Bu yazıya Not ver
15 Temmuzun mesajını devletin alıp almadığının en önemli göstergesi sadece şudur:
Devlete memur alırken, iradesi cemiyetine, tarikatına, önderine bağlı olanları, tabiiyetlerini kapı önüne bırakmadan içeri girme şansları olmadığına inandıramıyor ve iradesi güdümlüleri bir yerlere yerleştiriyor ise bu hadisenin tekrarı ve daha acı boyutlusu kesindir.
Liyakattan daha sağlam ölçüt aranmamalı ve devleti, emeline kullanacaklara asla fırsat verilmemelidir.
Kim ki devletin imkanları ile kendine, civarına, tabiiyetine imkan devşirme gayretine girdi, onun ve fayda sağladığı her neresi ve kim ise tüm mal varlıklarına el konulması ilk yaptırım olmalı ve kimseye bu hususta ayrıcalık tanınmamalıdır.

15 Temmuz hakkında bir yorumda bunun bir münafık kalkışması olduğu değerlendirmesini okuyunca yazmak zorunda kaldım: Bu kalkışma kör iman kalkışmasıdır, münafıklık değil. Önderlerine iman eden, ama Allah'a bu imanı kendilerinden esirgeyenlerin teşebbüsü. Öyle ya Allah'a iman edilmiş olsa, Onun dini bilinse, din kardeşine silah doğrultabilir miydi bu şebelekler. Amaca ulaşmak için her türlü numara caiz diyebilirler miydi. Bugün fetö yarın başka isimle bu sapkınlık her zamar ortaya çıkabilir. Müslüman kanmamak için dinini doğru şekilde dört dörtlük sahih kaynaklardan öğrenmek zorundadır.
Bir lider ki itaati şahsına istiyor ve kendine yapılan tazim hareket ve sözlerini reddetmiyor ise onun civarında bulunmak, ona hizmet etmek adiliktir.

Fetö, evanjelist hristiyanların dünyaya hakim olması amacına hizmeti, dini bilmişlerin organizasyonudur. Evanjelistlere göre İsa'nın göksel krallığını kurması için kıyamet savaşının Suriye'de çıkması lazım. Bunun olabilmeli için bu yapılanma Amerika tarafından Türkiye'de kurgulandı ve desteklendi. Lakin 15 Temmuz planlarında yoktu. Bunlar bu olsun diye çalışmaya devam edeceklerdir. Yöneticilere daha büyük yükler var artık.
Ahir zamanda hristiyanların din i hakikisi ile islamiyet omuz omuza vererek dünyaya hükmedeceklerdir akidesine inanarak Evangelistlerin büyük yahudi krallığını kurma ideallerine hizmet etmeyi islama hizmet olarak gören fetönün eylem planlarını belirleyen hocalarının okuyup inandıkları bu itikad, özellikle doğu medreselerinde yaygın halde okutulup taraftar bulmaya devam etmektedir.

Ey Devletim! Sen ısrarla tarikat ve cemaatleri kadrolarına yerleştirmeme ile meşgul olsan, kendine sırf bu tedbirinle en sağlam savunmayı yapmış olursun ve belli bir maddi güce sahip tüm cemaat ve cemiyet varlıklarının bağımsız denetime tabi tutulması ile niyeti bozanın tepesine binme imkanına kavuşursun.
Kategoriler
Uncategorized

Yorumlar

Trackbacks

Total Trackbacks 0
Trackback URL:


2022 tarihli Hukuk Blog |  Ahd Durak Hukuk  |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Site Ekleme |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Bayefendi |  Afternic Alanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2022 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı & Istemihan Mehmet Pazarbasi[İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2022 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.