+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.
    Nerede
    izmir
    İletiler
    111
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Pkk'nın Kaçırdığı CHP'li Milletvekili Meğersem Pkk'nın İpliğini Pazara Çıkarmış.

Ben daha önce pkk'ya halk desteği(!) var demagojisi üzerine bir yazı yazmıştım:

Pkk'nın yıllardır harcanacak militan bulmasının nedenini göremeyenlere yedirdikleri bir laftır "pkk'ya ordaki insanlardan desteği var" sözü. "Halk"(!), destek vs. gibi kelimeleri kullanınca sanki birilerinin bişeylerin "kararını vermiş" gibi izlenim uyandırarak, propagandalarını yedirdikleri insanlar görüyorum. O bölgeyi bilen insanları gülümseten bu ifadeyi biraz açalım.

Daha önce bir yazımızda demiştik ki, aşiret kültürünün hakim olduğu o bölgede pkk harcananacak militan bulmakta sorun yaşamamıştır. Sadece pkk değil, diğer hiçbir rant çevreleri böyle bir sıkıntı yaşamamıştır aslında.

Oradaki insanlar, mutlaka bir aşirete yada bir örgüte yada bir tarikat iddiasındaki kimi sapkınlara bağlı olmak zorundalar. Ortada kalanı harcarlar. Üniversitedeyken Mardin'li bir arkadaşla konuşuyordum, kız kardeşlerini babasının ortaokula kadar okuttuğunu söylemişti. "Neden sonra aldırdı" diye sorduğumda. "Okula gönderdiğini duyarlarsa, dağa kaldırırlar" demişti. Farkında olduğumuz binlerce örnekten bir tanesi.

Daha önce de göstermiştik; Radikal, TSK karşıtı bir haber yapayım derken, farkında olmadan doğudaki düzen ile ilgili bir konuyu birinci ağızdan aktarmıştı ve biz de "Apo Cinsel İlişkiye Girmek İçin Sizden Kardeşinizi İsteseydi?" diye konu açmıştık. Mesele şu:

devamı: https://www.hukuki.net/showthread.php...Destegi-mi-Var
    Kaçırılma vesilesi ile şimdi okudum ki Tunceli Milletvekili de dediklerimizi birebir doğrulayacak şekilde pkk'nın ipliğini pazara çıkarmış.

O bölgeden olayların canlı tanığından bunları duymak çok önemli:

"PKK, SİYASİ FİGÜRLERE BASKI UYGULUYOR"

Örgüt silah bırakmayacağını söylemeli, 3 ay 5 ay bırakıp sonra tekrar kullanması, beni bile artık bu meseleyi anlayamaz bir noktaya sürüklüyor. Ben bile bunun artık taktik olduğunu ve samimi bir istek olmadığını düşünüyorum. Bir de örgütün sivillere yönelik yaptığı eylemle var. Bu yaz boyunca, Dersim’de beş kişiyi kurşuna dizdi örgüt. Örgütün, o bölgede siyaset yapan bütün figürlere uyguladığı şiddet var, Diyarbakır’da ve Dersim’de. Aydın vicdanı bunları da kınamayı, sorumlu olmayı gerektirir. Ama ben, Türk aydınlarından hiç böyle bir şey görmüyorum.

"SEÇİMİ BDP TERÖRÜ İLE GEÇİRDİK"

Orayı tamamen örgüte terk etmişler, örgüt istediğini yapıyor. Biz Dersim’de resmen, PKK terörü altında bir seçim kampanyası yürüttük, BDP terörü altında. Ama aydınlar hiç bunları gündemine almıyor, bunları da tartışmak, eleştirmek lazım. Tek yönlü eleştiri aydın vicdanına uygun değil.

Nasıl bir tehdit bu, BDP Teröründen kastınız ne?

Yani tehdit ettiler bütün güçleri, burası bizimdir, hiç kimse giremez, adaylar ajandır deyip yoğun bir şekilde propaganda yaptılar. PKK’lılar, köylere indi, halkı tehdit ettiler, bu sandıklardan, BDP’nin bağımsız adayına oy çıkacak diye. Diyarbakır’da da AKP’lileri tehdit ettiler. Oysa BDP Ankara’da siyaset yapıyor. Biri, BDP’lileri tehdit etse hepimiz karşı çıkarız. Ama orada PKK resmen terör estiriyor.

Peki, açılım sürecine dönersek, ne oldu Demokratik Açılım Paketine?

İçi boş, hiç bir şey yok. Sadece Artuklu Üniversitesi ve Tunceli Üniversitesi’nde açılan dil bölümleri var. Bunun dışında hiçbir şey yok, Açılım denen şey, gerçekten halkı oyalayan bir şeydi. Kürt yurttaşların taleplerini anlamayı düşünen bir politika değildi. Kırıntı düzeyinde bazı şeyler yapıldı, bu da, Kürt Sorunu’nun, çözüm yoluna girdiği konusunda ciddi bir mesaj içermiyordu. Ama bunun cevabı da yeniden silahlara sarılmak değildi tabi. 'Sizin açılımınız boş, ben yeniden öldürmeye başlıyorum' demek olmaz, hiçbir aydın bunu kabul etmez. O zaman, Uludere’yi de kınayamayız. Derler ki 'Fehman Hüseyin geldi, bende vurdum, öyle istihbarat aldım

devamı: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21215736.asp
    Bu milletvekilini pkk'nın elinden sağ salim kurtarmak için TSK icap ederse, bütün özel kuvvetler komutanlığını araziye dağıtmalı.

İnşallah ölümle yada gurur kırıcı bir rezillikle sonuçlanacak bir olay yaşanmadan milletvekilini sağ salim pkknın elinden alır TSK.

Hukuki NET Güncel Haber

Pkk'nın Kaçırdığı CHP'li Milletvekili Meğersem Pkk'nın İpliğini Pazara Çıkarmış. konulu yargıtay kararı ara
    Pkk'nın Kaçırdığı CHP'li Milletvekili Meğersem Pkk'nın İpliğini Pazara Çıkarmış. konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Pkk'nın Kaçırdığı CHP'li Milletvekili Meğersem Pkk'nın İpliğini Pazara Çıkarmış.

Serbest bırakıldıktan sonra yaptığı açıklamalar doğrultusunda yorumlarınız nedir?

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Pkk'nın Kaçırdığı CHP'li Milletvekili Meğersem Pkk'nın İpliğini Pazara Çıkarmış.

Alıntı Av.Engin Oğuz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Serbest bırakıldıktan sonra yaptığı açıklamalar doğrultusunda yorumlarınız nedir?

1000 tane konu açılır.500 tanesi hükümeti kötülemek için,500 tanesi muhalefeti öğmek için.

Bunlar hariç memleket durumdan haberdar.

Biz bunları kabullendik üstat.

Bu zihniyet altın ekip elmas biçse yine memnun olmaz.Muhalefete devam.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Aynen öyle ipliğini pazara çıkarmış mış Şamil Tayyar kaçırıldığında twitter'de millet yemez bunları, muhabbetleri bol olsun kabilinden yorumlar yapmıştı hurrraaa millet üstüne hücum etti "müslümanın ferasetinden kork" demiş -selat ve selam üzerine olsun- serbest bırakılınca tanıdık dilden açıklamalar geldi bi zamanın sacın bi ayağına iyi çocuklar denmişti şimdi sacın öbür ayağına iyi gençler dedi aynı zihniyet demeyim güceniyorlar aynı kafa. Ayrıca o iyi gençlerin dağlardaki perişanlıklarına üzülmüş hatta pkk lı genç uyudu sabah ben uyandırdım demiş kim bilir üstünü örtmüş alnını da öpmüştür evlat ne de olsa

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    149
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

O birşey mi,hatta PKK lının biri abdest alıyormuş,çocuk zorluk çekmesin diye almış ibriği eline "Hay babana rahmet dök abi allahına kurban))".Ertesi sabahta abi sana zahmet bizim üniformaları bir ütüleyiver ya)) Bir acındırma propagandası icra etmeye çalıştılar ama en az 3 puan oy kaybettiler.Yazık ya.

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    1.135
    Blog yazıları
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

C.H.P. PM üyesi, Ankara Barosu Başkanı, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Fevzioğlu'nun facebook üzerinden paylaştığı görüşleri:

SON GELİŞMELER IŞIĞINDA ZORUNLU AÇIKLAMA

1. Yasama, yürütme veya yargıdan birini temsil eden hiç kimse, şiddetin en acımasızına, baskının en koyusuna başvurmayı olağan yöntem haline getirmiş bölücü terör örgütünü “hak savaşçısı kardeşlerimiz”den oluşan, iyiniyetli bir örgüt olarak tanıtamaz. Terör örgütünün çeşitli yöntemlerle kandırdığı kişilerin topluma kazandırılması için uğraş vermek, onların...insan haklarını korumak ayrı, terör örgütüne sempatiyle yaklaşmak ayrı şeylerdir.

2. Öte yandan “demokratik özerklik”in, terör örgütünün nihai hedefi olan bağımsız devlet yolunda yalnızca kısa süreliğine mola verilecek bir duraktan ibaret olduğu unutulmamalıdır.

3. Demokratik bir hukuk devletinde terörle mücadele, insan hakları ihlal edilmeksizin yürütülür. Böyle bir devlette yöneticiler, devletin birey için var olduğunu hiçbir zaman akıllarından çıkarmazlar; terör örgütünün destek kazanmasına neden olabilecek hak ihlallerine sebebiyet vermezler.

4. Esasen etnik bölücü terörle etkin mücadele için, ülkemizin her köşesinde insan haklarının evrensel standartlara ulaşması bir zorunluluktur. Başka bir anlatımla çözüm, koşulsuz şekilde insan hakları ve demokrasidir. Ancak terör örgütü ile ordumuz ve polisimiz eş tutularak, “karşılıklı silah bırakılsın” denilerek demokrat olunmaz. Böyle bir söylem, terör örgütünün propagandasından başka bir yarar sağlamaz.

Nerede
    izmir
    İletiler
    111
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

H. Aygün ne demiş:

"Örgüt silah bırakmayacağını söylemeli, 3 ay 5 ay bırakıp sonra tekrar kullanması, beni bile artık bu meseleyi anlayamaz bir noktaya sürüklüyor. Ben bile bunun artık taktik olduğunu ve samimi bir istek olmadığını düşünüyorum. Bir de örgütün sivillere yönelik yaptığı eylemle var. Bu yaz boyunca, Dersim’de beş kişiyi kurşuna dizdi örgüt. Örgütün, o bölgede siyaset yapan bütün figürlere uyguladığı şiddet var, Diyarbakır’da ve Dersim’de."
    Biz ne demişiz?

Örgütün ipliğini pazar çıkardı.

Hiç bilmediğimiz, dersimde 5 kişinin ifaz edip orada ne tip baskılar uyguladığını anlatması, o bölgeden birinin bunları ifşa etmesi örgütün ne menem olduğunu anlatmak için çok önemlidir.

Ha serbest kaldıktan sonraki açıklamaları mı?

Hemen tepkimizi yazılı olarak ortaya koyduk.

Demişsin ki:

Bir de örgütün sivillere yönelik yaptığı eylemle var. Bu yaz boyunca, Dersim’de beş kişiyi kurşuna dizdi örgüt. Örgütün, o bölgede siyaset yapan bütün figürlere uyguladığı şiddet var, Diyarbakır’da ve Dersim’de
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21215736.asp

Şimdi anlattığın şeylere bak:

Giderken sarıldılar öptüler. “Burada bulunan kardeşlerini unutma abi” dediler

Senin hiç adalet duygun yok mu?

Yukarıda kurşuna dizlmiş insanlardan bahsediyorsun ki bu insanlar bayılmadı, hayatlarını kaybettiler. Şimdi de öpüşüp koklaşmaktan.
    Başka sitenin linkini koymadım isterseniz yazdığım yazının devamına da ulaşabilirsiniz.

Şimdi gelelim akp tayfasına;

Aygün'e sorduğumuz soruların aynısına size de soralım:

Arkadaş siz de hiç utanma sıkılma, yüz kızaması diye birşey yok mu?

Habur'dan mı bahsedeyim.

Osla'dan mı bahsedeyim.

Birkaç mehmetten mi bahsedeyim.

Kellelerden mi bahsedeyim.

Yeğenleri pkk kamplarındaki milletvekillerinden mi bahsedeyim.

Karayılanın "hükümetle yaptığımız pazarlıkları anlatırsak hükümet altında kalır"dan mı bahsedeyim.

Şu videodan mı bahsedeyim:
    http://www.youtube.com/watch?v=6mQQW380Uzk

Yoksa bundan mı bahsedeyim:

Daha neler neler...

Hadi ben size bir şans daha tanıyacam, cevabınıza göre hareket edecem:

Siz de hiç utanma yok mu?

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Utanma yok yola devam..!

25 Ağustos 2012 Cumartesi - 10:38

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, vilayet caddesi üzerinde Diyarbakır'ın sembolü haline gelen karpuz maketi üzerinde bulunan Ne Mutlu Türküm Diyene yazılı tabelayı anlamsız bulduğunu söyledi.

"BDPLİ LERDEN BİLE DAHA FAZLA BÖLÜCÜLER" !!..
    ************************************************** ***********************************************
    AKP'li vekil: 'Türk şehitlikleri düzmece'

AKPli vekilden şok sözler.TBMM İnsan Hakları Komisyonu’nda konuşan AKP’li İhsan Şener, insanın kanını donduran açıklamalar yaptı.
    30.11.2011 12:34:01

Bilindiği gibi AKP Genel Başkanı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2005 yılında bu devletin Türk devleti olmadığını, Türkiye devleti olduğunu, Türklüğün devlet içerisinde bir alt kimlik olduğunu söylemişti. Bugün Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu’nun yorumu ise AKP milletvekillerinin Atatürk’e saldırma yoluna girdikleri ve Yunanistan ile Rumlardan özür dileme yolunu açmaya çalıştıkları yönünde.
    http://ayyildizhaber.com/haber_ayrinti_d.php?id=14287
    ************************************************** ****************************************
    AKP Milletvekili Mehmet Ali Şahin: İstiklal Marşını Kaldıracaktık Ama...!
    Bayramlaşmada okunan İstiklal Marşı Şahin'i kızdırdı
    TBMM eski Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, partisinin bayramlaşma programında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasına tepki gösterdi.

MUHARREM İNCE:Yine bugün MİT Müsteşarı olan Hakan Fidan'ın Başbakan'ın özel temsilcisi olarak o görüşmelere katıldığını hepimiz hatırlıyoruz. Başbakan referandum öncesinde Kayseri Meydanı'nda 'Görüşen şerefsizdir' demişti. O 'şerefsizdir' lafı Kayseri meydanında asılı duruyor. Lazım olan gitsin alsın. Bu anlamda Türkiye'nin geldiği nokta gerçekten de üzücüdür. Milletvekilimizi kaçırıp sonra serbest bırakıyorlar.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: