+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 23 ileti bulundu.

Konu: Cemaate yakınından bir eleştiri ve isyan hareketi

Cemaate yakınından bir eleştiri ve isyan hareketi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    izmir
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cemaate yakınından bir eleştiri ve isyan hareketi

Sitede ilk fikir yazım olması hasebiyle, elimden geldiği kadar kendime özgün düşüncelerimi paylaşma, dertleşme ve kendi düşünceme göre memleketin gidişatı açısından çok önemli olan bir konuda bilgilerimi paylaşmak, ve bu bilgiler ışığında üyelerimizin de görüş, düşünce ve eleştirilerini almak istiyorum. Bu eleştirilerimizde karşılıklı olarak incitmemeye özen gösterirsek, sevinirim. Yazım, sürükleyici olması açısından biraz sohbet, biraz zihin cimnastiği olarak adlandırılabilecek bir formda yazılmıştır. İnşallah beğenilir.

1990'lı yılların başıydı. O zamanlar "abiler" vardı. Şimdi bu "abileri" bilmeyenler, ya da bildiği halde işlerine gelmeyenler, "yine birisi çıkıp cemaate ne laf edecek acaba" diye hemen içsel bir savunmaya geçeceklerdir. Hayır hayır, rahat olun. Amacımız çam devirmek, ya da en basitinden şuradakini alıp şuraya koymak değil. Daha ziyade, bu bir öz eleştiri, bir gidişatın anlamsızlığını ve kendi içindeki çelişme ve açmazları ortaya koyma amaçlıdır. Bir işe yarar mı bilmiyorum, bir işe yaraması için mi yazıyorum, yoksa bu sadece kendi nefsimi tatmin ve özeleştiri ile kendimi rahatlatmak mıdır onu da bilmiyorum açıkçası. Tüm bu içsel çelişkilerime rağmen, konunun kendi çelişkisi daha fazla ilgimi çekiyor ve konuya derinlemesine dalmaya beni daha ziyade zorluyor.

Bir veya iki dershane markası. O zamanlar bunlar duyulmuş isimler değildi, şimdilerde birisi ülkenin en saygın dershanelerinden birisi. Sıkıntı çıkmaması için isimleri zikredilmeyecektir, bilenler bunların hangileri olduğunu zaten biliyor. Ben de bu dersanelerden birisine gittim. Anadolu'da, başarılı ve inançlı çocukları bu dersanelere topluyorlar. Başında da sevimli bir isme sahip sürekli ağlayan bir zat olduğunu söylüyorlar o zaman. Tabi biz üzümü yiyorduk, bağını sormuyorduk. Ayrıca ağabeyler de evlerde bize kurs veriyor, böylece dersanalerin başarısı daha da artıyordu.

Ders haricindeki etkinlikler ise ibadet ve biraz da güncel siyasi konular. Örneğin, İnönü'nün bilderberg oluşu, Demirel'in mason oluşu iddiaları bize anlatılır, böylece beynimiz yıkanmaya çalışılırdı. Bunların beyin yıkama olduğunu biliyordum ama, dersane ücretsiz olduğundan, bağı sormama ilkesine göre sesimi çıkartmamıştım. Bir de, bend e herkes gibi samimiyetlerine inanıyordum. Bunlar memleketi bu yahudi, mason kılıklı heriflerden kurtaracak herhalde diye içimizde bir umut kıpırdısı o zamanlarda oluşmuştu. Ne zamandı, 22 yıl kadar önce. Yani süreç o zamanlar başlamıştı. Belki bu ağabeyler için ise süreç daha önce başlamıştı, çünkü bizi onlar eğitiyordu. O halde 1985'lerde başlamış olmalı. Evet.

Bir keresinde ağabeylerden birisi, bize hürriyet gazetesinin H harfinin 7 rakamına benzediğini, dolayısıyla 7 rakamı yahudiliği simgelediğine göre bunların yahudilerle alakası olduğunu söylemişti. Artık o ortamda, bir taraftan yüksek seviyede üniversiteye hazırlanıyor, bir taraftan da rejim içindeki mason, yahudi ve siyonist akıma karşı bileniyorduk, fakat yapabileceğimiz bir şey yoktu.

Derken dersane sonunda rehberlikle arkadaşlara seçecekleri bölümler konusunda yardım edilmeye başlandı.

- Sen nereyi yazdın?
    - Hukuk. Ya sen?
    - Kamu yönetimi.
    - Sen Ahmet?
    - Ben de hukuk yazdım.

Evet, genellikle hukuk yazıldı. Yine büyük bir çoğunluk da kamu yönetimi. Ve hiç bir yeri kazanamayan arkadaşlar subay okullarına yönlendirildi.

Şimdilerde diyorlar ki efendim, cemaat yapılanması yoktur, efendim, yargıda cemaat yoktur filan. Bunlara gülüp geçiyorum, siz de öyle yapın. İşin kaynağını bilin, sonra bu kaynağı bildikten sonra bunların yalan olduğu iddialarına gülüp geçebilirsiniz.

Şimdi ben bu yazıyı, daha doğrusu bu "ifşa" yı neden yapıyorum. İşte can alıcı soru.

Bir şekilde bu zihniyet idareyi ele aldı ve bir şekilde o zamanlar ezilen, itilip kakılan ve devletten uzak tutulan kesimden hemen hemen herkes bir yerlere geldi. Geldi gelmesine de, neye ve kime hizmet edildiği noktasında görüyoruz ki, baştan bize anlatılanla, şu an bize sunulan çok farklı şeylerdir.

Baştan bize ülkede yahudi ve masonik yapılanmanın var olduğu ve bunun elimine edilmesi gerektiği empoze ediliyordu.

Varılan noktada görüyoruz ki bir tane ayakta kalmayı başarabillen müslüman devlet kalmamış, manevi önder olarak sunulan kişi ise filistinli çocuklar için ağlamak yerine israilli çocuklar için ağlamayı tercih etmekte.

İslamda ticarette had kavramı vardır. Bunu bir yerden okudum. Ticarette 1 maliyete 1 kar marjını aşan oranlar harama yakınmış diye okudum. Bu durumda, bu ülkede ÖTV denilen şeyin bizatihi haram olduğu, ve bu haramı teşvik eden, kurumsallaştıran her yapının da bu haramın bir parçası olduğu da yadsınamaz bir gerçekken, şu an bu hal üzerine idare ediliyoruz.

Suriye için, müslüman kanı dökülmesin denildiği halde, anlaşılmayan bir inatla o ülke bölünme sürecine sokuldu ve Kuzey Suriye'de Türkiye'ye hasmane bir terör örgütünün yuvası haline getirildi.

Bütün bunlara karşın yargının yapabileceklerine baktığımızda, son çıkan yasalarla birlikte hükümet tarafından bir çok kişi hakkında tutuklama ve sorgulama izne tabi tutularak adeta imkansız hale getirildiğini görüyoruz.

Şu halde, uygulanan ekonomik, siyasi ve yargısal faaliyetler, bu mücadelenin başında halka anlatılandan farklıdır.

Gelinen nokta, başlangıçta hedeflendiği söylenen noktadan farklıdır.

İşte tam da bu farklılığa isyan ediyorum.

Ben de bir çokları gibi bu hareketin bir ucundan tutan birisi olarak, aldatıldığımı hissediyorum. Tıpkı şu an bu yazıyı okuyan yüzlerce, hatta binlerce kişi gibi aldatıldığımızı hissediyorum. Bu aldatılmışlık bende içsel bir hesaplaşmaya neden oluyor ve bu duygularımı sizlerle paylaşmama neden oluyor.

Saygılar.

Hukuki NET Güncel Haber

Cemaate yakınından bir eleştiri ve isyan hareketi konulu yargıtay kararı ara
    Cemaate yakınından bir eleştiri ve isyan hareketi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    .
    İletiler
    1.381
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Cemaate yakınından bir eleştiri ve isyan hareketi

Ne mutlu sizin gibi Hipnoz uykusundan uyanabilenlere.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Yazınızı çok beğendim. Cemaatler 1985 civarında başladı doğru. 12 Eylül 1982 sonrası birden türediler. Hukuk fakültesine ve öğrenci yurtlarına da bulaştılar. Zaten bugünkü partinin tohumları o zaman atıldı. Kenan Evren'e hakaret edeceklerine teşekkür etmeleri lazımdı. Dünyada en affedilmez suç dinle aldatmaktır.

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yazı arkadaşın yazısı değil ısıtılıp ısıtılıp gelen bir yazı cinsinden.

Acaba bu cemaate katılıp ta kandırılmadan bahsedenlere reisi cumhurluk vaat edilmiş te yerine mi getirilmemiş.

Şunu biliyorum berduş tayfasında olup ta okumaya maddi gücü olmayıp yada ebeveyn zoruyla cemaate gidip onların yardımları ile sözüm onlara okuyupta kendini adam kılığına girdiğini sananlar sallayıp durur.

Onlarda sigara yok ve namaz kılmaları gerekir.Yazacak şeyler var neyse günün ilk saatleri.

Her sene bu konu İzmir marşı ile sulanıp geliyor.

Keşke o cemaat üyeleri Hukuk-i Net e üye olsa da onlarda yorum yapsa diyecem amma site o kadar üye yorumunu kaldıra bilir mi.?

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    149
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Anlamadığım konu biz de cemaatin içinden geldik ama söylediğin tek birşeyi bile bize empoze etmediler.Yok Hürriyet gazetesinin H si 7 rakamına benziyormuş da ,yahudiliği temsil ediyormuş da.Hürriyet gazetesinin yıllarca yahudiliğe hizmet ettiğini bilmemiz için cemaat üyesi olmamıza gerek olmadığını düşünüyorum orası ayrı konu da.Anlatılan olayları cemaatten arkadaşlara da soruyorum böyle birşey gördünüz mü ,duydunuz mu,ya da birilerine yaşattınız mı? Herkes gülümsüyor.İnsan kendi kendine soruyor yahu bu tesadüf mü biz neden görmedik diye.Hocaefendiye de sormuşlar siz beyin yıkıyorsunuz ışık evlerinde diye.O da süper bir cevap vermiş "Evet doğrudur ,kirlenmiş beyinleri yıkıyoruz".Cemaatleri bir öcü gibi göstermenize anlam veremiyorum.Evet doğrudur ,her alanda cemaate gönül vermiş insanlar var.Ama bunlar o alanlara emeklerinin hakkıyla,çalışmalarının karşılığıyla gelmişlerdir ve görevlerini de en iyi şekilde yapmaktadırlar.Sizin istemediğiniz gibi rüşvet yemiyorlar ,doğru düzgün çalışıyorlar ve en önemlisi dindarlar diye neden zararlı olsunlar ki.Bu artık Türkiye gerçeğidir.Bu ülkeyi ekonomik olarak kalkındıran da ,dünyaya adını duyuran da ,gelişmesine en büyük katkıyı sağlayan da malum beğenmediğiniz cemaattir.Ben bu arkadaşın cemaatle yakından uzaktan ilgisi olduğunu düşünmüyorum.Bir takım karşıt görüş insanlara şakşakçılık yapmak amacıyla yazılmış bir yazı.Başlığa bakar mısınız bir de.Cemaate yakınından eleştiri ve isyanmış.Yemezler kardeşim.Kapağını sıkı kapa da gazı kaçmasın.Hadi işine.
    Konu bestseller tarafından (27-07-2012 Saat 10:24:38 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    406
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Hakuna Makata rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    aldatıldığımızı hissediyorum. Bu aldatılmışlık bende içsel bir hesaplaşmaya neden oluyor ve bu duygularımı sizlerle paylaşmama neden oluyor.

Saygılar.

Ticaret efendim ticaret .
    Rızkın onda dokuzu ticaretteymiş, öğle öğrettiler bizede zamanında,
    24 ocak 1980 den beri selebest piyasada selbestçe alınır satılır değer verdğimiz herşey. buna din de dahil,

Kuralı koyanla ticareti yapanın aynı kişi olmasından haberi olmayan yığınlar
    öylesine derin uykuya daldılarki ( daldırılmışta olabilirler) top atsanız artık uyanmazlar. haberi olanlar ise zenginlik sırasının kendilerine gelmesini bekliyorlar. Bana kalırsa siz hata yapmışsınız ,iç hesaplaşmayı bırakıp tövbe ederek geri dönmeyi deneyin (!)....

ayazoglum

Nerede
    izmir
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı carsambalıfaruk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yazı arkadaşın yazısı değil ısıtılıp ısıtılıp gelen bir yazı cinsinden.

Acaba bu cemaate katılıp ta kandırılmadan bahsedenlere reisi cumhurluk vaat edilmiş te yerine mi getirilmemiş.

Şunu biliyorum berduş tayfasında olup ta okumaya maddi gücü olmayıp yada ebeveyn zoruyla cemaate gidip onların yardımları ile sözüm onlara okuyupta kendini adam kılığına girdiğini sananlar sallayıp durur.

Onlarda sigara yok ve namaz kılmaları gerekir.Yazacak şeyler var neyse günün ilk saatleri.

Her sene bu konu İzmir marşı ile sulanıp geliyor.

Keşke o cemaat üyeleri Hukuk-i Net e üye olsa da onlarda yorum yapsa diyecem amma site o kadar üye yorumunu kaldıra bilir mi.?
    Sayın çarşambalıfrauk,

Yazınızda, iftira niteliğinde "yazı arkadaşın değil" ifadesini ispatlamakla sorumlusunuz. Bu iddianız iftiradır, yalandır. Bir alttaki yazıda da belirttiğim gibi yazı orjinaldir ve tarafıma aittir. Aksi bir iddianız yoksa ispatla mükellefsiniz, ispatlayamaz ve gereğini yerine getirmezseniz site içinde iftiracı durumuna düşersiniz haberiniz olsun. Yazınızın geri kalanına bu ruheti haliyet içinde olduğumdan dolayı özür dileyerek yanıt veremiyorum. Ancak bu yazdığınızdan ricat eder ve özür dilerseniz sizinle yine bu konuda konuşabiliriz.

Şu da unutulmamalıdır ki, çamur at izi kalsın mantığıyla insanları eleştirebilirsiniz, imajlarına zarar da verebilirsiniz, fakat işlediklerimizden ötürü bir gün nasılsa hesaba çekileceğiz.

Nerede
    izmir
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bestseller rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Anlamadığım konu biz de cemaatin içinden geldik ama söylediğin tek birşeyi bile bize empoze etmediler.Yok Hürriyet gazetesinin H si 7 rakamına benziyormuş da ,yahudiliği temsil ediyormuş da.Hürriyet gazetesinin yıllarca yahudiliğe hizmet ettiğini bilmemiz için cemaat üyesi olmamıza gerek olmadığını düşünüyorum orası ayrı konu da.Anlatılan olayları cemaatten arkadaşlara da soruyorum böyle birşey gördünüz mü ,duydunuz mu,ya da birilerine yaşattınız mı? Herkes gülümsüyor.İnsan kendi kendine soruyor yahu bu tesadüf mü biz neden görmedik diye.Hocaefendiye de sormuşlar siz beyin yıkıyorsunuz ışık evlerinde diye.O da süper bir cevap vermiş "Evet doğrudur ,kirlenmiş beyinleri yıkıyoruz".Cemaatleri bir öcü gibi göstermenize anlam veremiyorum.Evet doğrudur ,her alanda cemaate gönül vermiş insanlar var.Ama bunlar o alanlara emeklerinin hakkıyla,çalışmalarının karşılığıyla gelmişlerdir ve görevlerini de en iyi şekilde yapmaktadırlar.Sizin istemediğiniz gibi rüşvet yemiyorlar ,doğru düzgün çalışıyorlar ve en önemlisi dindarlar diye neden zararlı olsunlar ki.Bu artık Türkiye gerçeğidir.Bu ülkeyi ekonomik olarak kalkındıran da ,dünyaya adını duyuran da ,gelişmesine en büyük katkıyı sağlayan da malum beğenmediğiniz cemaattir.
    Bu konular genele açılmaz, cemaat dışında konuşulmaz, tartışılmaz. Ve dışarıya bilgi çıktığında usta cemaatçiler tarafından yalanlanmaya girişilir. Bu yazılanların tamamı da doğrudur, bire bir yaşanmıştır. Sizin bulunduğunuz cemaatte yaşanmamış olabilir. Ben kendi yaşadıklarımı anlattım. Böyle olması, diğer cemaat evlerinde de mutlaka yaşanacağı manasına gelmez, fakat yaşadığım deneyime göre kendim bir genelleme yapma hakkına sahibim, bunu yaptım.

Konuştuğunuz cemaatçiler bunu söylemezler, böyle bir şeyin söylenemez olduğu zaten içeriğinden anlaşılıyor. Söylenmemesi, olmadığı manasına gelmez.

Şöyle bir şey olabilir belki bakın;

Belki yalnızca başarılı öğrencileri bu eğitimden geçiriyorlardır, başarısız olanları da ağabeyler vasıtasıyla idare ediyorlar o kısmını bilmiyorum. Benim de cemaat kurslarına giden tanıdıklarım var ve evet bu söylediklerim oralarda geçerli değil.

Yazıda sözü edilen cemaat okulları;

1985-1995 yılları arasında faaliyet gösterip başarılı, inançlı ve fakir öğrencileri alıp ücretsiz ya da düşük ücretle yetiştiren okullardır. Bu okullar her yerde aynı düzende eğitim vermedikleri gibi, ileriki yıllarda sıradan dersaneler olarak varlıklarını sürdürmüştür.

Halihazırda dersanede eğitim sistemi normal seyrinde gittiğinden, Bu nedenle, geriye yönelik olarak incelenmezler, zaten inceleyebilecek birisi de ortada yoktur.

Ayrıca belirtmem gerekirse, cemaat üyeleri de dahil ülkede rüşvet eskisi gibi belki de fazla şekilde sürüyor. Ciddi merak ediyorsanız şahsınıza şahsi delilleriyle sunabilirim.

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu yazının aynısını daha önceleri okudum.

Belkide yazarı sizsinizdir onu bilemem.

Hatta yanlış hatırlamıyorsam İzmir ilinin komşusu Kıbrıs tan üye yanlış hatırlamıyorsam yaş2000 nickli bir üye vardı.Bu üye sadece belirli zamanlarda konular açar % 100 iktidarı kötüler ve cemaati de kötüler.Bu yazıyı büyük ihtimal o yayınlamıştı hatta gazete yada dergiden alıntı yapılmıştı.

Neden iftira atayım ki,yazı benim bakış açıma göre sallamalardan ibaret yada hani deniyor ya cemaat orduya,emniyete,siyasete adam yetiştiriyor yani o zihniyete göre bir nevi ajanlık gibi algılandırılmaya çalışılıyor.

Nerede
    .
    İletiler
    1.381
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Bu ülkenin çocuklarını Amerikan istihbaratının kucağına kim attı
    Leleler nihat genc
    http://www.odatv.com/n.php?n=-leleler-1207121200