+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 15 ileti bulundu.

Konu: Askeri Uçağımız Düşürüldü

Askeri Uçağımız Düşürüldü Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  istanbul, kadiköy, Türkiye.
  İletiler
  5.539
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Askeri Uçağımız Düşürüldü

  Beş gün önce askeri uçağımız Suriye tarafından düşürüldü. Çarşı her amaki gibi karıştı her kafadan bir ses çıktı. İlginçtir hukuki.net ten ses yok... Fikrimiz mi yok ? Ne düşünütorsunuz? Hadi bakalım... Hem siyasi hem uluslararası bir konu... buyurun  Hukuki NET Güncel Haber

  Askeri Uçağımız Düşürüldü konulu yargıtay kararı ara
  Askeri Uçağımız Düşürüldü konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jul 2008
  Nerede
  istanbulun kenarı.
  İletiler
  743
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Askeri Uçağımız Düşürüldü

  Durduk yere kimse uçağı vurup düşürmedi. Halkın %97'si bu durumun savaş sebebi olmasını zaten istemiyor.. Basit bir etki-tepki olayı gibi düşünebiliriz.. Aba altından muhaliflere silah, mühimmat yardımı yap sonra ilk fırsatta başkasının eliyle Suriye uçağını düşürsün ve Nato'ya koş. Samanları kaldırıp altına baksak ya israil ve ya abd, küçük bir ihtimal rusya çıkacak.. Suriye kendi iradesini kullanabilecek bir güçte devlet değil fakat maşa olma ihtimali yüksektir.
  Akepe ve başbakan kuru gürültü şeklinde garip sesler çıkarıp, Nato'ya uluslararası hukukun işlemesi için başvurdu.. Neden savaş ilan edip Suriye'ye balıklama dalmadı..?
  Abd ve israil'in maşası Türkiye tamam da tabana ne diyeceksin kardeşim diye sorarlar adama.. Çuval halen bizde, marmara desen Türkiyenin bir bölgesi derler, Bu uçakta zaman aşımı ile unutulup gidecektir.. Bu kadar savaş sebebi varken, soğuk savaşa dahil olmamakta yanlış bir seçim olur.. Kimse kan akmasını istemiyor, milli değerler, milli şeref, milli ordu maymuna dönse bile savaş karşıtlığı son seviyede.. Son 30 senedir, doğudaki kangreni terörü bitirecek bir oluşum Türkiye sınırları içinde filizlenmiş olsa bile çoktan kökü kurutulmuştur. Oynak siyasetin baş aktörleri, komşularla sıfır sorun masalı ile savaşacak yüreği olmadığını bütün aleme duyurmuştur.. Sıfır sorun istiyorsun, (esad'a göre) kalleslik yapıyorsun, sıfır sorun diyorsun, (abd-israil finansmanlı) pkk'yı bitiremiyorsun, sıfır sorun = rum kesimi , sıfır sorun = ırak, sıfır sorun = ermenistan, sıfır sorun = yunanistan.. Aslında sıfır sorun olayı, sorunlar yumağının görüntüsünden ibaret yani sıfıra benziyor bu yumak..
  Herhangi bir sebeple sevgili tayyor ülkeyi suriyenin üstüne bindirmek isterse, partisi olursa eğer bir seçim, barajı geçemeyecektir. Bu riske gireceğine gider Nato'nun paçasına tutunur, abileri abd ve israilin kucağına oturur.. Biz ne istiyoruz? Ben şahsen sorun istemiyorum.. Kuru bir özür yeterli diye düşünüyorum.. Büyüklüğünü gösteremiyorsan eğer kırarsın dizini oturursun poponun üstüne.. Çemkirmek ancak çevrendekileri ateşler..
  Son olarakta ne sıfır sorun diye bir şey var, ne de pkk nın gideceği var.. Düşen uçakta bize kapak olsun.. Ölenlerde pisi pisine..
  i m z a m ı .... k a y b e t t i m .... h ü k ü m s ü z d ü r . . .

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Oct 2008
  İletiler
  406
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Askeri Uçağımız Düşürüldü

  Düzmece bir yığın olay var ,
  Yalandan kim ölmüş, amerika ''güya kazara!'' bi kaç askerimizi vurdu.
  ardından yunanlılar da öle gene ''kazara'' ölüme sebebiyet verdi.
  bunlara gürlemek şöyle dursun tıs yok .
  askerin başına kazara çuval geçirdiler, müzik notası bile veremedik.
  Suriye şimdi bi uçağımızı ''kazara'' vurunca ortalık ayağa kalkıyor.
  hiç inandırıcı değil,

  kaldıki
  Suriye nin böyle bir ateş gücünün olduğuda şüpheli,

  bu kargaşada altımızdan gene bişeyler kaydırılacak yada kaydırılıyor ya!
  hadi hayırlısı bakalım.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Apr 2003
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  12.196
  Dilekçeler Sözleşmeler
  3
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Askeri Uçağımız Düşürüldü

  Türkiyenin askeri uçağı Türkiye topraklarında vurulmadı. İktidara çamur atmak adetten ben de savaşa karşıyım hem de en karşı benim diyebilirim. Korkum siyasilerden değil uçağı Suriye hava sahasına yollayanlardan başlıyor ergenekon davasına askeri casusluk davasına kadar korkutuyor beni bazı dış güçlerin iç odakları. Bizi dış güçler alt edemez de içimizdeki kolları eder. Geçenlerde haber oldu yerli heronları üretecek firmanın sahibinin oğlunu boğazı kesilerek öldürüldü dışardan conisi hansı gelip kesmedi heralde o boğazı verdi parayı Ahmet'e Mehmet'e kestirdi. Ben bunu niye yapıyorum arkadaş şu kadar menfaat için ülkeme niye ihanet ediyorum diye sormuş mudur o hainler?
  Bir general Amerikada okuyan kızına harçlık olarak bir trilyon havale edebiliyorsa ben o generalin komutasında savaştan korkarım arkadaş. Bir komutan askerin eline patlamaya hazır bombayı verip canlarına mal oluyorsa hakeza. Teröristlerce kuşatılan karakola yardım çağrılarına saatler sonra gidiliyorsa, çatışma sırasında komutanı başka bir kentte golf oynuyorsa Muhsin Yazıcıoğluna ait düşen helikopterin parçaları bir kısım askerlerce güle oynaya tahrip ediliyorsa tespit edilen yerin aksi yerde iz sürülüyorsa vs vs vs Ben korkarıııııım ama ne ABD sinden ne Rusyasından ne İsrailinden. ABD Rusya İsaril bizim içimizde arkadaş.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Oct 2008
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  2.350
  Dilekçeler Sözleşmeler
  3
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Askeri Uçağımız Düşürüldü

  Türk askerinin kafasına çorap, torba, çorba geçirirler... Suriyeden terörist başını zorla alırız... Pazarlık nedeniyle hiçbirşey yapamayız... Gemimizi insanımızı batırırlar ses çıkarmayız... PKK senelerdir imanımızı gevretir ses yok... Uçağımızı düşürürler laftan başka bir şey üretemeyiz.
  Amerika nasıl Amerika oldu? Osmanlı nasıl Osmanlı oldu? TC. nasıl Türkiye Cumhuriyet oldu? Nasıl mı? Kendine uzanan eli kırararak... Biz ne yapıyoruz? Sadece diplonasi. Dipolomasi ile mi düştü o uçak?

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  1.225
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Askeri Uçağımız Düşürüldü

  Herşey sanki planlandığı gibi gidiyor hissi var içimde....
  suriyede gösterilerin başlaması,birdenbire suriyenin içinde olanlar bahane edilerek düşman ilan edilmesi,diplomatik ilişkilerin kesilmesi,
  uçağın düşürülmesi..savaş çanları çalınması...birşeyler olacak ama nasıl olacak...

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Jan 2011
  Nerede
  Kayseri
  İletiler
  1.130
  Blog yazıları
  139
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Askeri Uçağımız Düşürüldü

  Amerika'da uçak saldırısı sonucu yıkılan iki kule Irak ve Afganistan'ın üzerine devrilmişti.

  Türk uçağı, nereye düşecek?
  "Bu coğrafyanın en acil ihtiyacı kurtarıcılardan kurtulmaktır."

  "Sonrakilere de fırsat vermek lazım"

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Apr 2003
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  12.196
  Dilekçeler Sözleşmeler
  3
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Askeri Uçağımız Düşürüldü

  Cephanelikte patlama: 25 şehit

  Afyonkarahisar’da askeri kışlada bulunan mühimmat deposunda el bombaları tasnif edilirken patlama meydana geldi. Patlamada 2'si astsubay, 2'si uzman, 21'i er 25 asker şehit oldu. 4'ü asker 8 kişi de ağır yaralandı.Türk Silahlı Kuvvetleri yayınladığı açıklamada "Afyonkarahisar’da Mühimmat Depo Komutanlığında, el bombalarının depolandığı bir cephanelikte yapılan çalışma esnasında, henüz bilinmeyen bir nedenle meydana gelen patlama sonucunda 25 askerimiz şehit oldu" dedi.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21390973.asp

  Patlamanın sebebi ne?

  Afyonkarahisar'daki askeri mühimmat deposunda meydana gelen ve 25 askerin şehit olduğu patlamanın sebebi tartışma konusu oldu.

  TSK: "PATLAMANIN SEBEBİ BİLİNMİYOR"

  Genelkurmay Başkanlığı 25 askerin şehit olduğunu açıklarken patlamanın sebebiyle ilgili herhangi bir bilgi vermedi. Genelkurmay’ın açıklamasında, “05 Eylül 2012 tarihinde saat 21.15 sıralarında, Afyonkarahisar’da konuşlu Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığına bağlı Mühimmat Depo Komutanlığında, el bombalarının depolandığı bir cephanelikte yapılan çalışma esnasında, henüz bilinmeyen bir nedenle meydana gelen patlama sonucunda, 25 askerî personel şehit olmuş, 4 askerî personel hafif şekilde yaralanmıştır” denildi.

  EROĞLU: “PATLAMANIN SEBEBİ KAZA”

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise olayın kesinlikle bir sabotaj veya terör saldırısı olmadığının altını çizerken patlamanın kaza nedeniyle gerçekleştiğini vurguladı.

  Eroğlu acı olay sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, “Tamamen bir kaza neticesi, muhtemelen bir el bombasının yere düşmesi neticesinde bir patlama. Burası bir cephanelik, zaman zaman olabiliyor böyle kazalar” dedi.

  25 askerin şehit olduğu patlamanın kesin nedeni ise yapılacak incelemelerden sonra ortaya çıkacak.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21394094.asp

  Yazık yazık yazıııık!.... Bilindik açıklamalar... bilindik gerçekler...

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Jan 2011
  Nerede
  Kayseri
  İletiler
  1.130
  Blog yazıları
  139
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Askeri Uçağımız Düşürüldü

  Parantez açacağım. Türkiye'de medya terörü var. Bin teröristin bin yılda yapamayacağını bizim medya üç satırla yapar ve bunun adı basın özgürlüğü olur. Haber verme ile haberi yorumlama farklı olgular.

  Papaya Amerika'ya ayak bastığında gazetecinin sorduğu soru şu: Genelev ziyareti düşünüyor musunuz? Papanın cevabı: Genelev mi? Ne? Nerede? Gazetenin ertesi gün manşeti: Papanın Amerika'da ağzından çıkan ilk cümle: Genelev nerede oldu!

  Tıpkı basım...

  Muhabir askere olay anında sıcağı sıcağına soruyor: Patlamaların nedeni nedir? Asker: Bilmiyoruz, diyor... İş bitti. Artık bu cevaptan ne yorumlar ne yorumlar...
  "Bu coğrafyanın en acil ihtiyacı kurtarıcılardan kurtulmaktır."

  "Sonrakilere de fırsat vermek lazım"

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Apr 2003
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  12.196
  Dilekçeler Sözleşmeler
  3
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Askeri Uçağımız Düşürüldü

  Emekli Tuğgeneral Haldun Solmaztürk, Afyonkarahisar'da 25 askerin şehit olduğu patlamayla ilgili şok açıklamalarını sürdürdü.Olayın kaza olabileceği gibi, PKK sempatizanı bir askerin eylemi olabileceğini söyleyen Solmaztürk,"Kazaysa, gerçekten çok ciddi hatalarla oluşmuş bir kaza. TSK’da hayati bir ihtiyaç yoksa gece mühimmatla herhangi bir işlem yapılmaz. Çünkü cephaneliklerde elektrik hattı yoktur.Yani elektrik lambası da yoktur.El feneri ya da araç farıyla aydınlatırsınız.Mühimmat el bombası.Bu yumurta gibi kırılabilir, patlayabilir bir şey değil.Bu mühimmat, savaşın en çetin koşullarında, mesela araçtan mevziiye fırlatıp attığınız zaman patlamayacak şekilde dizayn edilmiştir.Ambalajı böyle korumalıdır.Kolayca patlaması söz konusu değil.Birinin pimini çekmesi lazım.Bunun için de bombayla fünyenin birleştirilmiş olması lazım. Şu olabilir; bir er merakla kurcalamış olabilir. Karanlıkta herkesi kontrol edememiş olabilirsiniz.Ama birisi kasıtlı olarak da bunu yapmış olabilir” dedi.

  http://webtv.hurriyet.com.tr/2/37744...-acikladi.aspx

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Benzer Konular :

 1. Özel okulda maaşım düşürüldü
  10 yıldır bir özel okulda öğretmenlik yapıyorum. Şimdiye kadar hep sözleşmemde yazılan miktardan fazla maaş aldım (ek derslerle birlikte). Ancak bu...
  Yazan: btekkan Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 01-07-2014, 11:14:11
 2. Maaşım düşürüldü...
  merhabalar bir konuda görüşlerinize ihtiyacım var: - kurumsal bir firmada yöneticilik yapıyorum. 2009 yılında bu firmaya belirsiz süreli iş...
  Yazan: mustafa_akin83 Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 26-01-2014, 11:54:33
 3. Resmi olarak maaşım düşürüldü
  Ben 130 kişinin çalıştığı bir tekstil firmasında olarak çalışmaktayım.2001 yılında işe başladım.2005 yılına kadar maaşım sigortaya aldığım ücret...
  Yazan: stefa Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 10
  Son İleti: 02-06-2008, 16:34:16
 4. Maaşım düşürüldü ne yapabilirim?
  Ben bir fabrıkada 01 12 1997 den itibaren çalışmaktayım. Çıkan bir olayda fabrıka aleyhinde mahkemede şahitlik yaptım.Dogruları anlatıgım için...
  Yazan: ensarım Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 06-03-2008, 13:05:49

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.