+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Bir site mail yolu ile para istiyor

Bir site  mail yolu ile para istiyor Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Bir site mail yolu ile para istiyor

Aşağıda belirttiim site bana maili aynen aşağıdakı gıbıdır siteye girmiş üye olmuş olabılrım tam bılmıyoum o anki ip numaramı müşteri nosu kabul etmişler hacizle tehtit ediyorlar inertneti ve sitenizi araştırdım bu konuda bılgısı olan yok mail aynen şoyle:
    -----
    Sn. Şükrü ÖZTüRK

UYARI
    Musteri Numaraniz: 78.161.65.22
    Sayin Şükrü ÖZTüRK ,
    Maalesef 78.161.65.22 müşteri numaralı ve 08.09.2011 tarihli aboneliğinizden kaynaklanan borcunuz ödenmemiştir. Bu süreç içerisinde ek masraflar doğmuştur.

Açık meblağı ivedilikle havale etmenizi rica ediyoruz :
    Tarif:
    www.guvenliindir.com icin 1 aylık erişim + 11 ay bedava kullanım.
    99.00 TL/1 Ay, Kullanım ve üyelik şartları uyarınca ödeme bir aylık ücretli abonelikten sonra
    Fiyat: 99,00 Türk Lirası
    iki haftalık giderleri + işlem masrafları(K. ve Üyelik Koşullarında madde 5.4'e bakın)
    24.00 Turk Lirası

123.00 Lira değerindeki toplam tutarı en geç 21.11.2011 tarihine kadar aşağıdaki hesaba yatırınız(KDV dahildir.)

Banka : Akbank Emlakkent Çorlu Tekirdağ Şubesi
    Şube No : 0694
    Hesap No : 111440
    IBAN : TR80 0004 6006 9488 8000 1114 40
    Banka: Vakıf Bank Çorlu Şubesi
    ŞUBE KODU: 0186
    Hesap no: 00158007299237356
    IBAN: TR310001500158007299237356
    Banka: Garanti Bankası Kocamustafapaşa Şubesi
    Şube No: 1084
    Hesap No: 6299717
    İBAN: TR54 0006 2001 0840 0006 2997 17
    Banka: Yapı Kredi Gayrettepe Şubesi
    Şube Kodu: 247
    Hesap No: 88737308
    İBAN: TR83 0006 7010 0000 0088 7373 08
    Veya Postaceki havalesi tercihlerinde:
    PTT Şişli Şubesi Postaçeki Hesabı
    Hesap Sahibi: Netbase Ltd. Sti.
    Hesap NO: 0 8 8 4 6 2 0 1

Not: Lütfen bu maile direk cevap yazmayın. Bize ulaşmak için www.guvenliindir.com adresindeki iletişim kutusunu kullanın.

Eğer yine ödeme yapılmayacak olursa tahsilatı yapmak üzere avukatımız görevlendirilecektir. Bu aleyhinize ek masrafların doğmasına neden olacaktır. Zamanında ödeme yaparak bunu engelleyin!

Bu arada ödeme yaptıysanız lütfen uyarımızı dikkate almayınız.
    Sorularınız için bize telefola veya www.guvenliindir.com sayfasında yer alan kontak bölümünden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,
    Netbase Bilişim Teknoloji İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.
    * Çalışma saatleri: Haftaiçi 09:00-18:00, Cumartesi 09:00-17:00 arası
    * Tel: 08504 805959 - Fax: 08504 805960
    * Vergi Sicil No: 6 3 1 0 5 9 7 0 9 8 * Bağlı oldugu vergi dairesi: Çorlu/TEKİRDAĞ
    * Adres: Muhittin Mah. Şehit Teymen Yavuz Er Cad. Arca İş Merkezi No:5, Çorlu/TEKİRDAĞ
    ------
    ne yapmam gerekir şikayet sitelerinde bahsi geçen site/firma ile ilgili şikayet var yanıt yok

Hukuki NET Güncel Haber

Bir site  mail yolu ile para istiyor konulu yargıtay kararı ara
    Bir site  mail yolu ile para istiyor konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bir site mail yolu ile para istiyor

Çorlu Emniyet Müdürlüğüne iletebilirsiniz maili başka da bişi yapmanıza gerek yok.

Nerede
    kayseri
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Şükrü öztürk'e gelen meil aynı şekilde banada geldi.. ilk olarak Ekim ayında 99 tl borcunuz var.. dendi. gelen meil adresine konuyu bilişim suçlarına girdiğini birdaha para talep edilmesi durumunda ilgili makamlara bildireceğimi ifade eden bir meil gönderdim. Dün itibariyle gerek çorlu gerekse Tekirdağ emniyet müdürlüğüne gelen meili de ekleyerek suç duyurusunda bulundum. Sayın Avukatımız Engin Oğuz beyin dediğini yaptık ama bundan sonraki süreçde neler yapılabilir bilemiyoruz.. Yol gösterirseniz seviniriz.. Saygılarımla

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ysoozturk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sn. Şükrü ÖZTüRK

UYARI
    Musteri Numaraniz: 78.161.65.22
    IP numaranızı siteye girdiğinizde görebilirler.
    Peki mail adresinizi ve adınızı soyadınızı nerden buldular acaba?
    Siz adınızı mail adresinizi vererek, ücreti 1 ay sonra ödeyeceğinizi de içeren sözleşme şartlarını kabul ederek, üyelik ücretinin 99 lira olduğu açıkça belirtilmiş olan bu siteye üye olmadınız değil mi?
    Siteye üye olurken sözleşmeyi ve dolayısı ile şu maddeyi de kabul etmek şart zira:
    5. Ücretlendirme
    5.1. Sunucunun sunduğu erişim hizmeti karşılığında aylık doksan dokuz (rakam ile: 99) TL, yasal katma değer vergisi dahil, ödenir.
    5.2. Sözleşme, asgari 1 ay geçerlidir.(yazıyla:artı)+ 11 ay bedava abonelik hediyesi bizden otomatik olarak kazanır.
    5.3. Hizmetlerin sunumundan doğan ve sözleşme kapsamında tespit edilen ücret müşteriye 1 aylık ücretli aboneligin sonunda peşinen hesap cıkarılır.
    5.4. hesap tutarının, hesabın müşteriye ulaşmasını takip eden en geç yedinci günde hesap üzerinde belirtilen banka veya postaçeki hesabnumarasina yatırılmış olması gerekmektedir. Müşteriden kaynaklanan gecikmelerde sunucu, gecikmeden doğan tüm zararların müşteri tarafından tazmin edilmesini talep etme hakkına sahiptir.(haftalık gecikmelerde 12TL gecikme ücreti hesaba eklenicektir)
    5.5. hesap üzerinde belirtilen ücret, açıkça farklı bir şekilde belirtilmediği sürece, daima yasal katma değer vergisi dahil olmak üzere algılanır.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Senoleker sonuçta ben bu parayı odemelimiyim Ayrıca ismimide mail adresimde kayıtlı Olmasından bulmuşlar Tam ismimde o değil oradan buldukları ismim yoksa diğer arkadaşların dediği gibi suç duyurusunda mı bulunmalıyım

Nerede
    istanbul
    İletiler
    82
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

internette program ararken bunların sitelerine denk geldim. download için üye olunuz diyordu. Bende tabi amaçları sanırım email adresi toplayıp daha sonra reklam yapmak vb sandım. Üye olurken bende hiç okumadım o sözleşme kısımını.
    Daha sonra bir email geldi. 1 ay içerisinde istersek çıkabiliyormuşuz.

Hukuk konularınıda az çok bildiğimiz için işin içinde bir oyun olduğunu anladım ne olur ne olmaz diye 1 ay dolmadan üyeliğimin silinmesini istedim. Üyeliğimi sildiler.

Şimdi sizin konunuzuda görünce internette bir araştırma yaptım.
    Maşallah en az 1.000 e yakın kişi bu durumdan şikayetçi birde icra yolu ile bu paraları aldıklarını iddia ediyorlar. tüketici hakemlerine başvuranlarında başvuruları olumsuzmuş deniliyormuş.

http://guvenliindir.com/haber.php

Ücretsiz program indirme siteleri örnek :
    1.http://www.inndir.com/
    2.http://www.gezginler.net/
    3.http://www.programindir.com.tr
    4.http://www.indirkullan.com
    5.http://www.bilgisayarprogramlari.net
    6.http://www.downloadarsivi.com/
    7. http://www.tamindir.com/kayit
    vbleri

Mesela bu tamindir gibi sitelerde ücretsiz ve kayıt olurken sadece programlara yorum yapabilmeniz için üye olmanızı istiyorlar.
    http://www.tamindir.com/kullanim-sartlari/
    Kullanıcı şartlarını okuduğunuzda kendilerini korumak için bir kaç şey yazmışlar. Bunlarda doğal olan yazılar.

İnsanlar yukarıdaki gibi ücretsiz sitelere alıştıkları için google , yandex , yahoo gibi arama motorlarında program isimi yazıp veya indir , download vb yazdıklarında bu kişilerin siteleri ortaya çıkıyor.
    Benim kayıt olduğum sitenin isimi daha farklı idi ve üye olurkan sözleşme kısımını bilmiyorum ama ana sayfasında ücret kısımları kesinlikle yazmıyordu. Ücreti ana sayfaya daha sonradan eklemişlerdi.

Yukarıda siteler zaten programlarıda kendi sunucularında barındırmazlar. Genelde programın orginal sitesindeki direk download linkine yönlendirler , veya kendileri yükler antivirüsten taratır rapid vb upload sitelerine yüklerler , daha sonra sitelerine adsenseden reklam almaya çalışırlar. Hosting masraflarını çıkarmaya çalışırlar. Bir nevi siteyi kuran kişiler hem insanlara iyi niyetle hizmet etme yardımcı olma amacı ve ufak tefek reklam gelirleri ilede masrafları çıkarma amacı taşırlar. Genelde başka amaçları yoktur.

Programların çoğununda zaten kendi orginal sitelerinde ücretli satıldığını , demo olduklarını , veya freeware dediğimiz ücretsiz programlar olduklarını belirtirler.

Bu aşağıdaki sitelerin downloadları nereden yaptırdıklarını bilmiyorum. Araştırıp bakmak lazım. Ayrıca yotube gibi sitelerde yüksek bandwidth lerinin masraflarını çıkarmak için sitelerine anca reklam alabiliyorlar. Kendilerine 1 milyar dolar fiyat biçseler bile Direk satılmaları bile şu an çok zor. Çünki içerikleri videolar hep telif hakları ile sorunlu olan videolar çoğunlukta. Youtube yi bile hiç bir firma almaz. Başına bela alır çünki.

Yoksa aylık 1.000 dolara Türkiye'de yüksek bandwitdhli , yüksek aylık veri transferli , yüksek hdd kapasiteli , yüksek Ram kapasiteli 6-7 sunucu alıp türkiye geneli aylık 1 milyon kişinin girebileceği youtube gibi bir site yapmak zor bir şey değil. Fakat telif hakları ile uğraşırsınız. Yerinizde Türkiye olunca o video sitesini size açtığınıza bin pişman ederler.Sunucu masraflarınıda çıkarmak için reklam gelirleri almanız gerekir.

Konuya dönecek olursak :

Bunların siteleri ise

1. http://guvenliindir.com

İncelediğimizde domain bilgileri : http://whois.webhosting.info/guvenliindir.com
    Bulgaristan sofya gözüküyor.
    enca75@yahoo.de adına kayıtlı yani almanyadan alınmış bir yahoo emailine kayıtlı.
    Creation Date: 01-Apr-2011
    Expiration Date: 01-Apr-2012
    1 nisanda açmışlar
    Gelecek 1 nisana kadar domain kayıtları var. Yani bu işi profosyonel ve uzun süreli değil kısa süreli düşünmüşler. Böyle sitelerin değerini ve amacını seo uzmanları , webmaster uzmanları bizlerden daha iyi bilirler.
    Adres kısımına baktığımızda ise
    Administrative Contact:
    Mirnet Trakya
    MirNet Trakya ()
    ul. Plovdivsko Pole 17
    Sofia
    Sofija,1000
    BG
    Tel. +359.888738338

Bulgaristan var ve telefon numarası bile Bulgaristanın telefon numarası. Daha öncedende bulgar kızlarıda cep telefonlarımızı arayıp bazı vatandaşlarımızla tanışıp para istiyorlardı. Sanırım bu konularda haberlere konu olmuştu.

Birden o aklıma geldi her nedense.

Bu arada hosting sağlanan firmanın bilgileri gözükmüyor onu anlamak için ns serverlerine baktım.

http://whois.webhosting.info/icndns.net
    Ns serverleri yani sunucularda sitenin barındığı yerde bulgaristanda çıkıyor.
    egistrant:
    Internet Corporated Networks ltd
    Julian Borislavov ()
    1 Ravnogor str., floor 1, suite 4
    Sofia
    Sofija-Grad,1756
    BG
    Tel. +359.878738338

Ayrıca parayı isteyen
    bu firma kim bu firmanın bu site ile ne alakası var.
    Ben whois bölümüne baktığımda domain name kayıtlarında hiç bir alaka göremedim.
    Bulgaristandan yayın yapan site şirketmiymiş bunlarla türkiye deki

ile anlaşmamı yapmış sözleşmemi yapmış.

Sitesine koyduğu programlar için telif haklarını ödemişmi ? Telif hakları için sitesinde download ettirdiği ürünler için ilgili bütün firmalarlar anlaşması sözleşmesi varmıymış onlara bu konuyu götürüp sizin programlarınızı sitemizde yayınlayacağız kullanıcılarımızdan da aylık ücret alacağız sizede lisans hakkı olarak şu kadar ücret ödeceyeceğiz faturanızı keseceğiz demişlermi ?

Varmıymış böyle bir anlaşmaları ?

Başkasının programlarını sitene koy çekmeleri için ücret iste , ticari bir iş yap ne güzel memleket
    Anca o programların hepsininin freeware olması gerekir. Demo olsa bile işin aslı anlaşma gerekir. Neyse bunlar biraz daha tartışılması gereken konular.

Diğer sitelerine bakalım.

2. www.inndir24.com
    Bu da bunların sitesi
    http://whois.webhosting.info/inndir24.com
    11 ağustos 2011 de açılmış
    11 ağustos 2012 de kapanacak.
    Gene netbase@hotmail.de almanya hotmaili ile ile domain alınmış ve sunucuda aynı sunucu bulgaristanda.

Registrant:
    Company
    NETBASE LTD. ()
    Tekirdag
    Tekirdag
    null,1000
    BG
    Tel. +359.0000

Creation Date: 11-Aug-2011
    Expiration Date: 11-Aug-2012

Domain servers in listed order:
    ns109.icndns.net
    ns110.icndns.net

Administrative Contact:
    Company
    NETBASE LTD. ()
    Tekirdag
    Tekirdag
    null,1000
    BG
    Tel. +359.0000

Technical Contact:
    Company
    NETBASE LTD. ()
    Tekirdag
    Tekirdag
    null,1000
    BG
    Tel. +359.0000

Billing Contact:
    Company
    NETBASE LTD. ()
    Tekirdag
    Tekirdag
    null,1000
    BG
    Tel. +359.0000

Bazı bilgi yerlerine Net Base LTD yazmışlar fakat Bulgaristan yazmışlar ve telefonda yok. Bulgaristan telefonu. ve tam değil. Yani domaini kayıt ederken bile bir çekinceleri var.

Keza buradan üye olurken ücretli üye olduğunu bile anlayamazsınız
    http://www.inndir24.com/logins/register
    Sizin düşüneceğiniz
    - Bu site ücretli üyelikte yapıyor fakat sanırım download için sadece normal üye oluyorum diye düşünürsünüz.
    Milletin alıştığı üye olurken genelde kredi kartı isterler. Kimse kalkıpta üye olurken email ile üye olucam , beni ipten tespit edip emailime ödeme bilgileri göndercekler vb kesinlikle aklına bile gelmez.
    10 seneden beri internete girerim , diyorum ya üye olurken benim bile aklıma böyle bir şey gelmedi.
    Daha sonra email attıklarında anca olaya uyanabildim. Boş yere uğraşmıyım diye iptal ettirdim üyeliğimi.

Yoksa niye kalkıpta freeware yazılımların downloadlarına para verelim. Ücretsiz download hizmeti veren bir çok siteler var.
    Milletde bunlarıda onlardan sanıyor ilk başta.

Bir siteleri daha var aynısı

3. http://321indir.com
    http://whois.domaintools.com/321indir.com

Bu da sunucusu danimarka gözüküyor. Fakat büyük ihtimal bulgaristanda diğer sitelerdeki sunucularla aynı yerdedir.veya domain yönlendirme vardır.

321indir.com
    IP Addresses: 91.215.218.132
    IP Country:
    N/A

Registrant:
    MIRnet Trakya Medya Tic.
    Omurtak cad. ersozler pasaj1 yurtseverler k1sm1 15. corlu
    Tekirdag, XX 59850
    TR

Domain name: 321INDIR.COM

Administrative Contact:
    Topaloglu, Engin
    Omurtak cad. ersozler pasaj1 yurtseverler k1sm1 15. corlu
    Tekirdag, XX 59850
    TR
    +90.2826185021
    Technical Contact:
    NOC (Network Operations Center), Servage.net
    Neustadt 16
    Flensburg, DE 24939
    DE
    +49.46116098358 Fax: +49.46116098359

Registration Service Provider:
    Servage.net Hosting,
    +49 46116098359 (fax)
    http://www.servage.net/
    This company may be contacted for domain login/passwords,
    DNS/Nameserver changes, and general domain support questions.

Registrar of Record: TUCOWS, INC.
    Record last updated on 09-Mar-2011.
    Record expires on 23-Mar-2012.
    Record created on 23-Mar-2010.

Registrar Domain Name Help Center:
    http://tucowsdomains.com

Domain servers in listed order:
    NS3.SERVAGE.NET
    NS2.SERVAGE.NET
    NS1.SERVAGE.NET
    NS4.SERVAGE.NET

Domain status: clientTransferProhibited
    clientUpdateProhibited
    Reverse IP Lookup: N/A

Hosting Company Name:
    ICANN Registrar: TUCOWS INC.
    Creation Date: Mar 23 2010
    Expiry Date: Mar 23 2011

Web Server: N/A
    Website Status: N/A

Diyeceğim böyle site açıp insanlar ücretsiz downloadlara aracılık yapan sitelere girme alışkanlığı varken çaktırmadan üye yapıp sonra email ile para istemeleri çok acaip bir durum.

1. Kişi internetcafeden girebilir. Hiç kullanmadığı bir email verebilir. // Parayı nasıl tahsil edicekler ?
    2. Kişi gene evden girebilir. Hiç kullanmadığı bir email verebilir. // İp adres tespiti yaptırıptamı ödeme isteyecekler ?
    3. Kişi gene evden girebilir. Hiç kullanmadığı email ile ve elite proxy ile üye olabilir. Logn olurkende elite proxy kullanır. Ne yapıcaklar nasıl tahsil edicekler ?

Yani görüldüğü üzere burada niyet de önemlidir. Niyetleri olta atmak ve oltaya kim gelirse gibi bir durum gözüküyor.

---

4077 Sayılı TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN

http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/862.html

SÖZLEŞMEDEKİ HAKSIZ ŞARTLAR

Madde 6 - (Değişik madde: 06/03/2003 - 4822 S.K./7. md.)

Satıcı veya sağlayıcının tüketiciyle müzakere etmeden, tek taraflı olarak sözleşmeye koyduğu, tarafların sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerinde iyi niyet kuralına aykırı düşecek biçimde tüketici aleyhine dengesizliğe neden olan sözleşme koşulları haksız şarttır.

Taraflardan birini tüketicinin oluşturduğu her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir.

Eğer bir sözleşme şartı önceden hazırlanmışsa ve özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle tüketici içeriğine etki edememişse, o sözleşme şartının tüketiciyle müzakere edilmediği kabul edilir.

Sözleşmenin bütün olarak değerlendirilmesinden, standart sözleşme olduğu sonucuna varılırsa, bu sözleşmedeki bir şartın belirli unsurlarının veya münferit bir hükmünün müzakere edilmiş olması, sözleşmenin kalan kısmına bu maddenin uygulanmasını engellemez.

Bir satıcı veya sağlayıcı, bir standart şartın münferiden tartışıldığını ileri sürüyorsa, bunu ispat yükü ona aittir.

6/A, 6/B, 6/C, 7, 9, 9/A, 10, 10/A ve 11/A maddelerinde yazılı olarak düzenlenmesi öngörülen tüketici sözleşmeleri en az oniki punto ve koyu siyah harflerle düzenlenir ve sözleşmede bulunması gereken şartlardan bir veya birkaçının bulunmaması durumunda eksiklik sözleşmenin geçerliliğini etkilemez. Bu eksiklik satıcı veya sağlayıcı tarafından derhal giderilir.

Bakanlık standart sözleşmelerde yer alan haksız şartların tespit edilmesine ve bunların sözleşme metninden çıkartılmasının sağlanmasına ilişkin usul ve esasları belirler.

Dediğim gibi ben bu sitelerin iyi niyet taşıdığını kesinlikle düşünmüyorum.
    Hiç bir şey alamazlar. 1 ay ücreti alıcaklar. 11 ay bedava vericekler. Adama sormazlarmı sen domaini alırken niye 1 senelik alıyorsun. Sen siteni kapattığında millet seni nereden bulucak ? Siteyi kapatıncada benim bu site ile bağlantım yok. Domain sahibi ile muhatab olunmu diyeceksiniz millete ?
    Domain sahibide bulgaristanda emaili bile türk emaili değil almanya yahoo emaili

Madem iyi niyetlisin alsana 10 senelik domain.

Şayet alırlarsa çok açık ve net konuşuyorum yarından itibaren bende böyle bir en az 100 site açarım ve Ülkemizdeki insanlardan bu şartlarda siteler hazırlayıp , googleye ilgili reklamları hazırlayıp 1 ay sonra hemen paraları icra ve haciz yolu ile toplamaya başlarım.

Ülkemizde 6 milyon adsl kullanıcısı var. 1.000 kişi düşürsek
    1.000 tanesini yakalasak 1.000 * 100 TL = 100.000 TL
    ne kadar güzel kazanç.
    10.000 kişi yakalasak 10.000 * 100 TL = 1.000.000 TL . Hay maşallah.
    Bunlar bu email sistemi ile bu yol ile bizim insanlarımızdan o insanlardan parayı alsın . Bende bu tür sitelerden 100 tane açmazsam adım mahmut demirkıran değil. Hatta o sözleşmeyi aynısını farklı programlar farklı site türleri içinde yaparım.

Bizim insanımız internette hizmeti alırken kredi kartı ile öder veya takside sokar ve öyle hizmet alır. Veya ilgili hizmete karşılık ücreti havale gönderir , eft yapar hizmeti satın alır.

Sitelerinde de banka hesap numaralarını görürler.
    Bir hizmetin veya satışında usulu normalde budur. Bu usulde bile dikkat edilmesi gereken detaylar vardır.

İlk önce hizmeti al sonra email ile size ödeme bilgilerini banka hesap numaralarını bildirsinler vb hizmet satış usulu yanlış. İnternet üzerinden böyle bir hizmet satış türü olması saçmalık.
    Ne basiretli bir işadamı ne de hizmeti satın alan kişi , kimse kabul etmez böyle bir şeyi.

Ben bir ürün satsam internet üzerinde ; eve teslim ürünleri geçti , bir program satsam bile sen üye olunca programı çekebilirsin. Email vermen yeterli ben sana daha sonra emaile ödeme bilgileri yollarım diye bir program bile satmam internette. Mantıken satış hatası olur. Basiretli bir ticaret erbabı gibi düşünmemiş olurum ve batsam haktır.

İşin esprisi bu adam basiretsiz işadamı diye maliye bile internet üzerinden sen satış yapmasını bilmiyorsun diye elimden vergi levhasını bile alırlar , sen git pazarda limon sat daha iyi derler

Bu tür sitelerin bence şikayet edilip mahkeme yolu kapatılması lazım.

Benden yorum bu kadar.

--

Sitede ki avukat arkadaşlarımız konuyu daha iyi yorumlayacaklardır.
    Konu MahmutDemirkiran tarafından (13-11-2011 Saat 19:19:00 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Whois ve NS kayıtlarına ben de bakmıştım ama çok güzel aktarmışsınız buraya; Ellerinize sağlık.
    Yapılan işin açık açık insanları "tongaya düşürmek" olduğu çok aşilar. Ancak bunu bir avukat ordusu ile yapan koca koca şirketlerimiz de var ki birçok kişi onların tuzağına düşebiliyor. Bunların ötekileriyle kıyaslanamayacak kadar küçük olmaları dışında çok büyük bir fark yok. Verilen hizmet(!) biraz garip; biz bilişimciler, bir program indirilecekse kesinlikle yayıncının resmi sitesinden indirilmesini öneririz. Dolayısı ile üste para verseler bile bahsettiğiniz türde sitelerden bir şey indirmek tehlikelidir.

Ancak siteye üye olurken ücretli olduğu anlaşılmıyor kısmına katılmıyorum. Zira ücretli olduğu çok açık ve net olarak görülüyor. Özellikle güvenliinidir sitesine bir girin; elinizi vicdanınıza koyun ve ücretli olduğu görünüyor mu görünmüyor mu söyleyin.
    Önce ana sayfada, sonra indir'e bastığımda giriş yapmamı ya da üye olmalı söyleyen sayfada açıkça görünüyor. Sonra da kayıt sayfasında yine açıkça para ödeneceğinden bahsediliyor. Üyelik sözleşmesinden bahsetmiyorum bile.
    Sadece kayıt sırasında para istenmemesi manidar. Ama buna da bir kulup bulmak mümkün.

İletiler
    1.238
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

kayıt sırasında istenmemesi işin ince noktası zaten...
    ödeme yapılmadan üye olunamaması veya birşey indirilememesi gerekir...
    programlar demo veya ücretsiz!!
    forumlara üye olurken paralı olduğu şartların arasına sıkıştırılsa sonuç ne olur..!!
    bir yerden patlayacak bu tür oyunlar..

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sonuç olarak ben beklemede mi kalmalıyım karışık cevaplar var bulundugum yer çorluya uzak çorlu emniyetine nasıl suç duyurusunda bulunacam

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

08504 nerenin kodu

0186 nerenin telefonu

google billing den tehdit maili

0186 nerenin kodu

94888000

Forum