Alıntı feyyar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
Sayın Erdoğan,tamam ince eleyip sık dokumuşsunuz da,fakat açık söyliyeyim özel sektörde bu işler sizin dediğiniz gibi yürümüyor.On altı yılımı özel sektörde geçirdim ben.2 Tanede kurumsal firma değiştirdim.En sonda şuan 9 yıldır aynı yerdeyim.

Çok iyi biliyorum çıkış işlemleri,istifa işlemleri,işe giriş işlemlerinin nasıl yapıldığını.Çok başımdan geçti..
Sn.feyyar,
25yıllık SGK lı özel sektörde işletme içi-ofis çalışanı ( 25yıl 2 gün önce doldu )olarak, bende çok iyi biliyorum neyin nasıl gerçekleştiğini emin olun.
İhbar tazminatı ödeyerek sözleşmeyi feshetme hakkının sadece işverene tanınmış bir seçimlik hak olduğunu, rapor süresinin ihbar süresini askıya aldığını,ihbar süresinin bir bütün olduğunu, 2 haftasını çalışayım/çalıştırayım, kalan 2 haftasına karşılık gelen tazminatı ödeyeyim in mümkün olmadığını.. , zannettiğiniz bazı konuları iş kanununda bulabilmek mümkündür.Bahsettiğim de budur.
Pek çok konuya , sn.feyyar'ın da belirttiği gibi şeklinde yanıtlar vermek hoşuma gidiyor ve böyle de devam etmesini diliyorum gerçekten.
Bu sefer verdiğiniz yanıtlar, yanıltabilecekler yanıtlar olduğundan hatırlatmak istedim.
Saygılarımla