+ Konuyu Yanıtla
4 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon
31 den 40´e kadar toplam 55 ileti bulundu.

Konu: Göz hapsi

Göz hapsi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Göz hapsi

Alıntı Recidivist rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın commodore1tr Harp Okulu'na girerken tabi ki 15 yaşında değildim. Ama takdir edersiniz ki 4 sene Askeri Lise okumuş bir insan daha gitmediği bir okul için "Ben gitmem" derse, e "o zaman neden askeri liseye girdin?" demezler mi diye düşünüyor...Ayrıca hayaller çok başka, çok teorik hayatlar üstüne hayaller..Zabit ve Kumandanla Hasbıhal'ler okunup, "ben de böyle davranacağım" dediğimiz yaşlar onlar, idealistlik had sahfada..
    Burada bıraktığını veya bırakacağını yazan şahısların çoğu iç güvenlik tecrübesi olan ve bazı şeylerden memnun olmayan personeller, ve ne yazık ki bütün memnuniyetsizliklerimizi buralarda yazamıyoruz, çünkü o zaman kurumla ilgili soru işaretlerine neden olmuş oluruz ki bunu hiç birimiz istemeyiz...Kariyer tercihleri çok kişiseldir, bana göre Piyade olmak kötüdür de size göre yüksek kurmaylık şansı yüzünden iyidir..Söylemek istediğim birinin bu mesleği sevmesi benim de 15 yıl boyunca seveceğim anlamına gelmez. Ben Harp Okulunda uçucu adayı olduğum için mesleğe başladım, sonra elendim vs. çalışmak istemedim. Çok basit bir soru soruyorum, benim özgür irademle içinde bulunduğum meslekte çalışmak istememe hakkım yok mu?
    Bu nasıl anayasaya uygunluk?

Size göre ben beşeri hata içerisindeyim, bana göre de TSK 15 yıl gibi uzun bir mecburi hizmete beni mecbur bırakarak vicdani bir hata içerisinde...Kağıda dökülmüş olması, teknik olarak tamam görünmesi uygulamada doğru olduğu kanısı yaratmamalı bence...Samimi görüşünüzü soruyorum, biz yaşıtlarımızın denize girip voleybol oynadığı yaşlarda idealistlik yaparak yatılı okula girdik, çook sonra istemedik ayrılmak istedik de, bunları hakedecek kadar ağır bi ceza mı reva görülmeli?
    Sayın Recidivist,size tamamen katılıyorum."Sizin özgür iradenizle içinde bulunduğunuz meslekte çalışmak istememe hakkınız olmalı.

Hukuki NET Güncel Haber

Göz hapsi konulu yargıtay kararı ara
    Göz hapsi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Recidivist ,

Aslında ben sorunuzu bir çok forumda dolaylı dolaysız yanıtldım. Bazen kısa bazen detaylı olmak üzere . Hiç bir meslek hiç birkişiye uzun süreli zorunlu olmamalı ama bir bedelide olmalı.

1978 liler için mecburi hizmet 10 senedir. Askeri liselerin İngilizce hazırlık sınıfları kurması ve temel derslerin İngilizceye dönmesi eğitime verilen önemin ve masrafların artması gibi nedenlerle daha sonra 15 seneye çıkmıştır mecburi eğitim. Aslında bu bakış açısıylada bir ''eşitsizlik'' söz konusu dört sene askeri lisede okuyanla sadece harp okulunu okuyanın mecburi hizmet süreleri eşit oluyor.

Benim şahsi fikrim şudur bazı ilgili kanunlarda, askeri personel kanununda değişiklik yapılarak mecburi hizmet süresi altı sene ve belirli bir tazminat olmalı. Tazminat tutarıda askeri liseden girenlerle Harp okulundan girenleri de ayırmalı.

Sevilmeden yapılan bir meslek ne olursa olsun işiyede çevresindekilerede zarar verir. Hele askerlikte bu daha belirgin olur. TSK da kalmayı sevmeyen bir subay ya disiplini ciddi bozar yada kendi sıkıntısını astlarına eziyet olarak döndürür ki ikiside çok kötüdür ve maalesef ikisinin de örnekleri doludur.

Ancak şuda bir gerçektir ki bu konunun enine boyuna tartışılacağı yer gene maalesef burası değildir. Bu forumda bile konuyu sulandıran düzeyi düşüren tartışmayı ekseninden lüzümsuz kaydıran yazılar bulunmaktadır. Hemde temeli aslı astarı olmayan saçma yazılar. ''mantığın bittiği yerde askerlik başlar'' diyen çağ dışı zihniyetlere bir şey anlatılamaz bunuda biliyorum... Çünkü düşünür zamanında söylemiş... Asla bir aptalla tartışmaya girme gören aradaki farkı anlamayabilir diye...

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı commodore1tr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Recidivist ,

Aslında ben sorunuzu bir çok forumda dolaylı dolaysız yanıtldım. Bazen kısa bazen detaylı olmak üzere . Hiç bir meslek hiç birkişiye uzun süreli zorunlu olmamalı ama bir bedelide olmalı.

1978 liler için mecburi hizmet 10 senedir. Askeri liselerin İngilizce hazırlık sınıfları kurması ve temel derslerin İngilizceye dönmesi eğitime verilen önemin ve masrafların artması gibi nedenlerle daha sonra 15 seneye çıkmıştır mecburi eğitim. Aslında bu bakış açısıylada bir ''eşitsizlik'' söz konusu dört sene askeri lisede okuyanla sadece harp okulunu okuyanın mecburi hizmet süreleri eşit oluyor.

Benim şahsi fikrim şudur bazı ilgili kanunlarda, askeri personel kanununda değişiklik yapılarak mecburi hizmet süresi altı sene ve belirli bir tazminat olmalı. Tazminat tutarıda askeri liseden girenlerle Harp okulundan girenleri de ayırmalı.

Sevilmeden yapılan bir meslek ne olursa olsun işiyede çevresindekilerede zarar verir. Hele askerlikte bu daha belirgin olur. TSK da kalmayı sevmeyen bir subay ya disiplini ciddi bozar yada kendi sıkıntısını astlarına eziyet olarak döndürür ki ikiside çok kötüdür ve maalesef ikisinin de örnekleri doludur.

Ancak şuda bir gerçektir ki bu konunun enine boyuna tartışılacağı yer gene maalesef burası değildir. Bu forumda bile konuyu sulandıran düzeyi düşüren tartışmayı ekseninden lüzümsuz kaydıran yazılar bulunmaktadır. Hemde temeli aslı astarı olmayan saçma yazılar. ''mantığın bittiği yerde askerlik başlar'' diyen çağ dışı zihniyetlere bir şey anlatılamaz bunuda biliyorum... Çünkü düşünür zamanında söylemiş... Asla bir aptalla tartışmaya girme gören aradaki farkı anlamayabilir diye...
    Sayın commodore1tr,düşünür ne güzel söylemiş.Katılıyorum ve o düşünüre uyuyorum,aptallarla tartışmaya girmiyorum.Dediğinize katılıyorum,ayrıca ilave yapmak istiyorum.Tartışılmayacaklar arasında sadece aptallar değil,kendi düşüncesinde olmayanlara saygı göstermeyenleride eklemek lazım değil mi ama.Saygılar.
    Konu feyyar tarafından (21-10-2010 Saat 09:53:02 ) de değiştirilmiştir. Sebep: ekleme yapmak

Nerede
    istanbul
    İletiler
    451
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

1978 liler için mecburi hizmet 10 senedir. Askeri liselerin İngilizce hazırlık sınıfları kurması ve temel derslerin İngilizceye dönmesi eğitime verilen önemin ve masrafların artması gibi nedenlerle daha sonra 15 seneye çıkmıştır mecburi eğitim.

Sayın commodore1tr zorunlu hizmetin 15 yıla çıkarılmasının aslında tek sebebi tabip sınıfıdır.Çünkü dediğiniz dönemlerde tabip sınıfı subaylar 10 sene görevlerini tamamlar tamamlamaz istifa ederek sivilde doktorluk yapıyorlardı.Bu sınıf ordudan ihraç edilse de istifa etse de doktorluk ünvanları ellerinde kalıyor.Ama diğer subayların istifa ya da ihraç durumunda subaylık ünvanı kalmıyor malumunuz.İşte bu istifaların önüne geçmek için hizmet sürelerinin uzatılmasının çare olacağını düşündüler.(Mantık şu 15 sene dayanan nasıl olsa bırakmaz o saatten sonra).Fakat bu ters tepti ve bu sefer firarların önüne geçilemedi.iNANABİLİYOR MUSUNUZ HER TABİP DÖNEMİ 250 KİŞİ MEZUN VERİRKEN 5-6 SENE İÇİNDE DÖNEMDEN 60-70 KİŞİ KALIYOR.İşte bu zorunlu hizmeti sadece bu branşa dayatamayacakları için bütün TSK personelinin zorunlu hizmeti 15 yıla çıkarıldı.Umarım istemeyen herkes en az zararla bu sıkıntıdan kurtulur.Her ne kadar kötümser düşünsem de.

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bakıyorum da bizim açık açık söylemeye çalıştığımızı,dolaylı yollardan laf kalabalığıyla söylemeye çalışıyorlar.Bunu anlayamıyorum.

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı feyyar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın commodore1tr,düşünür ne güzel söylemiş.Katılıyorum ve o düşünüre uyuyorum,aptallarla tartışmaya girmiyorum.Dediğinize katılıyorum,ayrıca ilave yapmak istiyorum.Tartışılmayacaklar arasında sadece aptallar değil,kendi düşüncesinde olmayanlara saygı göstermeyenleride eklemek lazım değil mi ama.Saygılar.
    İyi yaparsınız sayın feyyar iyi yaparsınız. Ben normalde tartışmam da belki bir yardımım dokunur size diye düzeltme yapayım. ''kendi düşüncesinde olmayanlara saygı göstermemek'' ile kastettiğinizin ''Mantığın bittiği yerde askerlik başlar'' sözünüz olduğu açık. Bu sözünüz bir düşünce değildir. Bu TSK ya açıkça hakarettir. Hakarette düşünce olamaz dolayısıyla saygıda gösterilmez . Bu dediğiniz hakaret olmakla birlikte suçtur cezasıda vardır. Hiç kimse TSK ya yada bir kuruma hakaret edemez. İlle bir hakaret edecekse şahsi hakaret edilebilir onda uyarılır sadece yada ilgili şikayet ederse ceza alır . Ama kuruma hele hele çok saygın bir kuruma hakaret bir düşünce değil terbiyesizliktir saygıyıda gerektirmez.

Nerede
    izmir
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İyi yaparsınız sayın feyyar iyi yaparsınız. Ben normalde tartışmam da belki bir yardımım dokunur size diye düzeltme yapayım. ''kendi düşüncesinde olmayanlara saygı göstermemek'' ile kastettiğinizin ''Mantığın bittiği yerde askerlik başlar'' sözünüz olduğu açık. Bu sözünüz bir düşünce değildir. Bu TSK ya açıkça hakarettir. Hakarette düşünce olamaz dolayısıyla saygıda gösterilmez . Bu dediğiniz hakaret olmakla birlikte suçtur cezasıda vardır. Hiç kimse TSK ya yada bir kuruma hakaret edemez. İlle bir hakaret edecekse şahsi hakaret edilebilir onda uyarılır sadece yada ilgili şikayet ederse ceza alır . Ama kuruma hele hele çok saygın bir kuruma hakaret bir düşünce değil terbiyesizliktir saygıyıda gerektirmez.
    Sn commodore1tr, merakımdan da soruyorum. Acaba ben size "Düşüncelerinizin ve söylediklerinizin hepsi bana göre mantıksızdır" desem(yanlış anlamayın bu bir örnektir). Hukuken size hakaret mi etmiş sayılırım? Yoksa hakaret sayılan kelimeler yada cümleler hukuken bellimidir?

Yani eleştiri ve hakaretin arasındaki ince çizgiyi iyi bilmek gerekir diye düşünüyorum. Sırf bu yüzdendir ki Tsk yı yıllardır kimse eleştiremedi. Aman hakaret sayarlar aman bizi içeriye atarlar diye eleştirmeyen düşünürler ve halkımız yüzünden ordumuz malesef insan hakları, personeline verilen değer konusunda çağa ayak uyduramadığı ve kendisini iyi geliştiremediğini düşünüyorum. Çünkü hakaret sayılır diye kimse yapıcı eleştiri bile yapamadı yıllarca. Daha yeni yeni eleştiriler yapılıyor.

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Askerliğinizi yaptınızmı bilmiyorum,eğer yaptıysanız benim verdiğim o örneği mutlaka duymuşsunuzdur.Ben geçmiş iletilerimde de görürsünüz tekrar etmek istemiyorum,18 ay şerefim ve namusumla 1 üstün başarı belgesi ve 1 takdirnağmeyle tamamladım.Siz şimdi benden fazla TSK ya veya vatana düşkün olduğunuzu mu iddia ediyorsunuz,neden bazı insanlar rahatsız oldukları konuları dile getiremesinler anlayamıyorum.Bahsetmeye çalıştığımız her güzüde kurumumuzun içerisinde mutlaka yanlış giden birşeyler olduğudur.Açık söyliyim sizin gibi insanlar değilmi TSK yı öcü gibi gösterip hakkında konuşulması yasak gibi gösteren.Böyle yaparak en büyük kötülüğü belkide farkında olmadan sizler yapıyorsunuz haberiniz yok.Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım,Anayasada benim,TSK da benim,Çankaya Köşküde benim,Başbakanlık ta benim,Hsyk da benim,Yarsav da benim,Emniyet teşkilatıda benim,Thy da benim,Tff de benim,daha da aklıma gelmeyen bütün kurumlarımız,yani bizim hepimizin.Konuşacağız,hakaret etmeden,yorum yapacağız,kendimize göre eksiklerini tartışacağız.Demokrasininde gereği bu değil mi zaten.Neden alınganlık gösterdiğinizi anlayamadım.Geriye kalan cevaplarıda zaten Recidivist geçmiş iletilerde vermiş size.Saygılar
    Konu feyyar tarafından (23-10-2010 Saat 16:18:55 ) de değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın etorno78;

Siz bana ''"Düşüncelerinizin ve söylediklerinizin hepsi bana göre mantıksızdır" deseniz, bu benim söylediklerime düşüncelerime katılmadığınızı ve temel bir mantığa oturmadığını iddia ettiğinizi anlatır. Bu eleştiridir, haklıda olabilirsiniz haksızda olabilirsiniz bunu genel değerlendirmeler ve zaman gösterir.

Zaten ben sizin dediğinizi açık ve net yazmışım. Demişim ki ''İlle bir hakaret edecekse şahsi hakaret edilebilir .'' Yani kişiselleştirmek ayrıdır bir bütünün tamamını mahkum etmek başkadır. Daha açık ifade ile sizin yazınızdaki söylem kişisel bir eleştiridir ama ''commodore1tr ın olduğu yerde mantık aranmaz mantık yoktur '' derseniz bu hakaret olur ve kişiseldir. yani sizle benim aramda olur. Ayrım bu kadar basit ve açıktır.

Sayın Feyyar ,

Askerliğinizi başarılı bir şekilde tamamlayıp terhis olduğunuz için tebrik ederim. Ama bu sizin askeri hukuku askeri ceza hukukunu bildiğiniz genel ceza hukukunu da tam idrak ettiğiniz anlamına gelmez. Dolayısı ile eleştiri ile hakaret arasındaki cidden ince çizgiyi çok açık karıştırdığınız ortada.

Bahsettiğiniz kurumların tamamı elbette Türk halkının bağrından doğmuş Anayasal kurumlardır fazlalarıda vardır. Yargıtay, Sayıştay Danıştay gibi kurumlarda sizin elbette ama bu demek değildir ki siz hukuk dışında bunları eleştirebilirsiniz. Ama saygı ve hukuk kuralları içersinde kalmak üzere...

Mantığın bittiği yerde askerlik başlar ne demekrtir ? Askerlikte mantık yoktur demektir. Yani 18 ay yaptığınız askerlik süresince başınızda bulunan Subay astsubayların mantıksız kişiler olduğudur anlattığınız. Öyleler miydi? Bu Genelkurmaydan aşağı tüm Kuvvet Komutanlıklarının ve ast birliklerinin tamamının mantıksız kişilerce mantıksız bir şekilde yönetildiğini iddia etmektir. Şu anda vatan için nöbet tutan doğuda görev yapan ve hatta Yurt dışı ülkelerde görev yapan subay astsubay dahi mantıksız kişilerden oluştuğunu söylemektir. Buda bir kuruma hakarettir. buna hakkınızın olmadığını söylüyorum daha açık nasıl anlatılır bu?

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı feyyar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Teferruat'ı kutluyorum,cesaretinden ve gerçeklerden bahsettiği için.Bu konudaki iletilerininde altına imzamı atarım.Askerde kullanılan bir çok deyim vardır,hepsini burada paylaşamamda en klasik olanını paylaşim."Mantığın bittiği yerde askerlik başlar" derler.Askerliğini yapan herkes bu sözü yüzde yüz duymuştur.Kimsede inkar etmesin.Neden böyle dediklerinide daha fazla yorum yapamam.Onuda diğer üyeler açsın biraz.Ayrıca aslında bu konulara sayın Bartelmi diaz'ın firar eden astsubay abisi ne diyor acaba.Bartelmi diaz hanımefendiyle değerli eski astsubay abeyi arasındakı bu konuşmayı sahiden merak ediyorum.
    Commodore1tr,bahsettiğiniz iletim yukarıdadır.Gördüğünüz gibi sadece benim değil,bu ve buna benzer konu başlıkları altında yapılan tüm üyeler tarafından eleştirilere istinaden o kelimeyi kullanıyorum ve DENİYOR diyorum.Yani denmemesi gerekiyor ama bazı yanlışlardan dolayı deniyor.Yani ben demiyorum.Ayrıca sizin iletilerinizde de eleştiri var biliyorsunuz.Askeri Ceza Kanununu biliyorum diye bir iddiam yok.Siz biliyormusunuz onu bilmem,bilene saygı duyarım.Muazzaf astsubaylar hakkında yanlışınızı sayın Recidivist düzeltmiş mesela.Sizde o TSK nın kanayan yarası demişsiniz.Şimdi ben bu kanayan yarayı nereye çeksem oraya gider,niyet önemli bence burada.Sakın beni tv ekranlarında vatandaşlarımızı askerlikten soğutan açıklamalar yapan,bir etnik gruba hitap eden siyasilerle karıştırmayın.TSK öylebir güzide ve önemli bir kurumdurki,ne benim eleştirilerimle batar,nede sizin savunmanızla ayakta kalır.Bunuda sizin bilmeniz lazım

Ayrıca kimse kendince ahlak hocalığına felan kalkışmasın.Eleştiri sınırları belirlemeye kalkmasın,haddini bilsin.Herkes işine baksın.Düşünceleri varsa söylesin.Yoksa sayğı duymayı öğrensin.

NOT-Bu başlık altında size yazdığım son ileti olacaktır,konuyu fazla uzatmanın bir anlamı yok bence.Umarım seviyeli bir fikir alış verişi olmuştur.
    Konu feyyar tarafından (23-10-2010 Saat 22:59:06 ) de değiştirilmiştir. Sebep: ekleme yapmak

+ Konuyu Yanıtla
4 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

goz hapsi nedir

göz hapsi

göz hapsi cezası nedir

askerde göz hapsi nedirgöz hapsi aihmaskerde tras olmamanin cezasiGünlük emir defteri doldurmakgoz habsigenerale selam vermemek cezaÜste selam vermemenin cezasıaskeriyede oda hapsisakal tirasi olmamanin cezasi askeri ceza kanunuoda ve goz hapsi ile ilgili aihm basvurusutras olmamanin cezasi asker puanaskeriyede oda veya goz hapsidenetimli goz hapsiaskerlikte goz hapsioda hapsi nasil oluraskerde göz hapsi cezasıgöz ve oda hapsi nediraskeriyede saç traşı olmamanin cezasıastın tsk üste selam vermemesinin cezasıaskerde sakal trasi olmamak cezasiaskerde sakal trasi olmamanin cezasiasker sakal ceza nedir
Forum