+ Konuyu Yanıtla
4 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
31 den 40´e kadar toplam 48 ileti bulundu.

Konu: İstifanın ardından - CHP

İstifanın ardından - CHP Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: İstifanın ardından

Prof. Dr. AYHAN SEZER.
    '' ABD, Irak'a demokresi getirdi " diyen kafa ve ağız ile "Türkler Ermenilerden özür dilemeli" diyen kafa ve ağız, aynı kafa, aynı ağızdır.

"m.e.sezen Bu kafalarda el üstünde tutulmakda ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuyusunu kazmakla görevlendirilmişlerdir ve el üstünde tutulmaktadırlar"

Türkiye Cumhuriyeti'ne saldırı için sözde Ermeni soykırım masalı kullanılmaktadır. Tarafın Ahmet Altan'nı
    "kulanmaktadır" Taraf. 10.9.2008 http://www.taraf.com.tr/makele/1820.htm
    Ahmet altan ve benzerleri tarihe suikast yapmaktadır."m.e.sezen: onlar suikast yaparlar Doğu Perincek'i içeri alırlar!!"
    Cumhuriyet bir çınar. Kökü MUSTAFA KEMAL. Nazım'ın dediği gibi çınarı yıkmak için baltıyı köküne vururlar.

ÇINARI YIKMAK İÇİN BALTAYI KÖKÜNE VURURLAR
    Çınarı yıkmak için
    baltayı köküne vururlar.
    evi yıkmak için
    sokarlar kundağı temele.
    Kartal uçmaz olur
    kanadı kırılınca.
    düşünebilir miyiz
    başımız vurulunca?

Onlar köküdür memleketin,
    dallara yürüyen su
    bu kökte saklıdır.
    Onlar umudun temeli,
    onlar kanadı hürriyetin,
    halkın aklıdır.

Kaç kere kaç yerde baltalandı kök
    yürümez oldu su
    dallar kurudu.
    Kırıldı kanat
    öldürdüler aklı;
    Ve sonra yolladılar insanları salhaneye.
    Çünkü böyledir
    asrımızın gerçeklerinden biri.
    Nâzım HİKMET
    Kaynak Alıntı: Yeni Hayat Dergisi Kasım-Aralık-Ocak 2008-2009

Hukuki NET Güncel Haber

İstifanın ardından - CHP konulu yargıtay kararı ara
    İstifanın ardından - CHP konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

CHP Samsun Yönetiminde toplu istifa

CHP Samsun İl Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri istifa etti. CHP’nin son Genel kurulunda Baykal’ın yanında yer alan CHP Samsun İl Başkanı Yılmaz Türkoğlu ve yönetim kurulu üyeleri istifa etmeleri yönündeki örtülü baskılara dayanamadı ve bugün il yönetimi istifa etti.

İstifa kararını İl Başkanı Yılmaz Türkoğlu, saat 15.00’te düzenleyeceği basın toplantısıyla açıklayacak. Türkoğlu, hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada üzerlerinde oluşturulmaya çalışılan baskılar nedeniyle çalışma şevklerini kaybettiklerini belirtti. Türkoğlu, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’yla hiçbir sorunumuz yok. Bütün kalbimizle destekliyoruz. Yönetimden ayrıldıktan sonra da partimizin bir neferi olarak çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yılmaz Türkoğlu, CHP il yönetiminin istifasında Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Haluk Koç’un etkili olduğunu söyledi. İstifa kararından önce genel başkan ve genel sekreterle herhangi bir görüşmelerinin olmadığını, istifa nedeninin de Haluk Koç’un da yakından bildiğini sözlerine ekledi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14984460.asp?gid=373

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İstifalar CHP İstanbul İl Yönetimi'ni karıştırdı

CHP'de İstabul için büyük bir savaş yaşanıyor. CHP İstanbul'da dokuz üyenin CHP Genel Sekreterliği'ne istifasını verdiği , daha önce yönetimden ayrılan üç kişiyle birlikte sayı 12 olunca yönetimin düştüğü iddia edildi. İstanbul il yönetimi ise daha önce ayrılan üç kişinin yerine iki kişinin atandığını bu nedenle görevde olduklarını belirtiyor. Bu karışıklık, CHP İstanbul için partide büyük bir savaşın yaşandığını ortaya koyuyor.

İstanbul İl Başkanlığı Gürsel Tekin’in, Parti MKYK’ya aday olması nedeniyle boşalmıştı. Ancak Tekin’in MKYK’ya seçilememesinin ardından, İl Başkanlığı'na uzun süredir atama yapılmamıştı. İl Başkanı Gürsel Tekin ile birlikte İstanbul İl Yönetim kurulu üyeleri, Melda Onur ve Didem Engin'in Parti Meclisi'ne seçilmesi nedeniyle yönetim kurulu üyelikleri düşmüştü.

Sekiz üyenin daha dün akşam, bir üyenin de bugün CHP Genel sekreterliğine istifasını verdiği öğrenildi. Böylece İstanbul'da 12 kişi ayrıldığı için yönetimin düşmüş olacağı tartışması alevlendi.

İstifa iddilarının ardından Gürsel Tekin'in sürekli köşe yazdığı www.gercekgundem.com sitesinde, İstanbul İl yönetiminin toplandığını gösteren fotoğraflar yayınlandı. İl yönetimi çoğunluğun bulunduğu, yönetimin düşmediği iddiasında.

İSTİFALAR NE ANLAMA GELİYOR

Peki bu karışıklık yani istifalar ve görevimizin başındayı açıklamaları ne anlama geliyor. CHP Tüzüğü uyarınca, genel başkan onay verirse il başkanı İstanbul İl yönetimi tarafından seçilebilecek.

il başkanının o ilin parti yönetim kurulu tarafından seçilmesi söz konusu olabiliyor. Ancak bunun için CHP Genel Başkanı’nın İl yönetim kuruluna olur vermesi gerekiyor. Ancak, istifalarla il yönetiminin karar alma yetkisinin düştüğü kanıtlanırsa il yönetiminin başkanını seçme yetkisi kaybolacak. Böylece istanbul İl Başkanını genel merkez atayacak.

BELEDİYE BAŞKANLARI TOPLANDI

İstanbul İl yönetiminde bu istifalar yaşanırken, CHP'nin İstanbul'daki belediye başkanları ''durum değerlendirmesi'' yapmak için bu sabah Ortaköy Feriye Restoran'da bir araya geldi.

Belediye başkanlarının İstanbul’daki belirsizliğin çözümü için toplandıkları, görüşlerini Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'yla paylaşacağı öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU, İSTİFAYI HABERLERDEN ÖĞRENDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, CHP İstanbul İl yönetiminden 11 kişinin istifasını internette yer alan haberlerden öğrendiği ileri sürüldü. Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Yönetiminin istifasına, “Haber bana ulaştı, gördüm, ayrıntıları bilmiyorum” dedi.

TBMM’de soruları yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaorğlu, CHP İstanbul İl yönetiminden 11 kişinin istifasına, “Haber bana ulaştı, gördüm, ayrıntıları bilmiyorum” dedi.

CHP PM üyesi Gürsel Tekin ile akşam saatlerinde bir görüşme yapacağını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Görüşeceğiz, il başkanlarımızla, ilçe başkanlarımızla herkes görüşüyoruz. Gürsel Bey’le de görüşeceğiz. Galiba 17.30’da” şeklinde konuştu.

GÜRSEL TEKİN’İN GÖRÜŞÜNÜ SORACAK

CHP Genel Başkanı, Tekin ile yapacağı görüşmede, “Tekin’in PM’de kalması ya da İstanbul İl Başkanlığı'na dönmesi konusunda bir karara varılıp varılmayacağı” sorusuna ise, “Ben de Gürsel Bey’le onu konuşacağım zaten” dedi. Kılıçdaroğlu bu konudaki kendi görüşünü ise, “Bir bakalım, Gürsel Bey ne düşünüyor” diye değerlendirdi. “Onun kararına göre mi” sorusuna da “Tabi, tabi” demekle yetindi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14999125.asp?gid=373

Not: Geçtiğimiz günlerde CHP ’ye katılan Kamer Genç beyin kanaması geçirdi.

Acil şifalar dileriz.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

CHP İstanbul İl Yönetimi: Düşmedik

CHP'de, İstanbul İl Yönetiminin düşüp düşmediği tartışmaları sürüyor. Parti yönetimi tarafından "düştü" açıklaması yapılırken, CHP İstanbul İl Sekreteri Uğur Göksoy, İstanbul İl Yönetiminin düşmediğini belirterek, "11 arkadaşımız ile görevimizin başındayız" dedi.

CHP İstanbul İl Sekreteri Uğur Göksoy'un başkanlığında, Şişhane'deki İl Merkezi'nde, 11 yönetim kurulu üyesi toplandı.

Toplantı sonrasında bir açıklama yapan Göksoy, CHP İstanbul'da yönetimin düşmediğini söyledi. CHP İstanbul'da yönetimin düştüğü iddialarının tamamen gerçek dışı olduğunun altını çizen Göksoy, şöyle dedi:
    "Biz İstanbul İl Yönetimi olarak görevimizin başındayız ve çalışıyoruz. Yönetim Kurulumuz 20 kişiden oluşuyor. 2 arkadaşımız Parti Meclisi'ne seçildikleri için görevleri sona erdi ve bu sayı 18'e düştü. 11 arkadaşımız ile toplandık ve karar yeter sayısını sağladık. İstifa ettiği söylenen 7-8 arkadaşımızın bu kararlarına ilişkin bize ulaşan herhangi bir liste ya da dilekçe yok. Kaldı ki adı istifa edenler arasında telaffuz edilen bazı arkadaşlarımız da bu toplantıda yer aldı. Yönetim Kurulu toplantılarına zaman zaman katılamayan arkadaşlarımız oluyor doğal olarak. Böyle durumlarda bize mazeretlerini iletiyorlar, biz de toplantıyı onlar olmadan yapıyoruz. Toplantı için önemli olan karar yeter sayısıdır. 11 kişiyle karar yeter sayısını sağlayınca toplantımızı gerçekleştirdik. CHP İstanbul İl Yönetimi düşmemiştir, görevinin başındadır. CHP İstanbul İl Yönetimi olarak, kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=148488

İletiler
    329
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sonuncuyaka rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Baykal yeni bir parti kurmalı.

Görelim güçü ,desteği neymiş

Adına da HAKİKİ SOSYAL DEMOKRATLAR koysun.

Affı getirip hapistekileri uğursuzları toplum içine saldığı iddia edilen Rahşan Hanım CHP ye gitmişse

Bir iki sene içinde GANDİ Kemalin İstifasını da görürseniz şaşırmayın.

LİDERLİK yapamaz Kılıçtaroğlu.

Hep beraber göreceğiz.

Rüzgar esintisini kaybettiğinde,

Gemideki tayfalar mırıldanmaya başladığında,

Okyanusun ötesinde hareketsiz kaldığında

LİDERLİK NEYMİŞ GÖRECEĞİZ.
    Önce Baykal değiştirilmesi teklif dahi edilmez genel başkan, sonra sosyal demokrat, Kıılıçdaroğlu bişey yapamaz.

Mevlana gibi dönosunuz maşallah. )

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Mustafa Sarıgül, parti kurmaktan vazgeçip CHP ye destek vermeye karar verdiklerini açıkladı, iyi mi?

Bence iyi iyi

Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bence de doğrusunu yapmıştır. Ayrı parti kursa şansı yoktu. Şimdi bir kısım arkadaşlarını meclise sokabilir ve CHP'nin Kılıçdaroğlu ile başlayan açılım politikasına katkı sağlayabilir. Fazla abartılacak bir gücü ve içeriği yoğun bir fikirsel tabanı da yoktu. CHP'deki son açılımdan sonra başka alternatifi de bence yoktu. Akıllı davrandı diyebiliriz.

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şu siteden hiç bir şey anlayamadım http://www.baykalgoreve.com/index.php dalga mı geçiyorlar yoksa ciddiler mi ?

İlginç..

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sarıgül'e inat AK Parti'ye geçiyorlar

TDH lideri Mustafa Sarıgül'ün parti kurmaktan vazgeçtiğini açıklaması üzerine, kurulması beklenen parti için oluşturulan İstanbul kadrosunun il ve ilçe yönetiminde bulunan 24 kişi AK Parti'ye geçti.

Mustafa Sarıgül'ün CHP'yi destekleyeceğini açıklamasından sonra partileşme arifesindeki TDH'den kopuşlar devam ediyor. Hareketin en büyük teşkilatı olan İstanbul örgütü AK Parti'ye katılıyor.

AK Partiİstanbulİl Başkanı Aziz Babuşçu, yeni üyelere rozetlerini takarak, "Partiye hoşgeldiniz." dedi.

TDH'nin partileşme sürecinin sona ermesi üzerine AK Parti'ye katılma kararı alan İstanbul yönetiminden 24 kişi içinAK Partiİstanbul İl Başkanlığı'nda tören düzenlendi. Törene İl Başkanı Aziz Babuşçu ve çok sayıda partili katıldı.

Siyasette çeşitli vesilelerle buluşma ve toplantılar yaptıklarını belirten AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu, "Kimi zaman yaptıklarımızı, kimi zaman da yapacaklarımızı anlatmak için bir araya geliriz. Ancak bu toplantıların en anlamlı ve heyecan verici olanı, aramıza yeni kardeşlerimizin katılması vesilesiyle toplanmak. Aynı çatı altında kader birliği yapmaya karar vermiş yeni arkadaşlarımızla kucaklaşmaktır." dedi.

ÇÖZÜM VE PROJE ÜRETEN VİZYON

AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana Türkiye'de değişimin, dönüşümün, yeniliğin, yenilenmenin ve yenilemenin hem adı hem de adresi olduğunu belirten Babuşçu, "AK Parti, hem zamana asla yenilmeyen ilkeleri hem de zamanın ruhunu daima kavrayıp ona göre çözüm ve proje üreten çağdaş bir vizyonla iktidara gelmiş ve 8 yıllık süre içinde yaptığı reformlarla Türkiye'nin makus talihini değiştirmiştir." diye konuştu.

ÖZGÜRLÜK ALANI GENİŞLEDİ

AK Parti'nin bir yandan faizleri düşürüp enflasyonu bitirdiğini ve ekonomik pastayı büyüterek Türkiye'nin refahını artırdığını belirten Babuşçu, "Diğer yandan temel hak ve özgürlükler alanında demokratik standartlarımızı geliştirerek Türkiye'yi AB ile müzakere sürecine getirmiştir." şeklinde konuştu.

AK Parti olarak Türkiye'nin vizyonu ve insanları için çalıştıklarını belirten Babuşçu, birilerinin hep statüko diyerek önlerine çıktığını söyledi. Babuşçu, Biz ülkeyi sürekli çağdaş bir geleceğe taşımak isterken onlar sürekli ülkeyi geriye, gerilime, karmaşaya ve kaosa çekmek istediler. Üstelik bu tutuculuğu, bu statükoculuğu çoğu zaman solculuk ve sosyal demokratlık adına yaptılar. Şimdi de yeni bir makyajla statükolarını sürdürmeye devam ediyorlar.

AK Parti'ye katılmak için parti merkezine gelen TDH İl yönetim kurulu üyesi Zeki Kaplan da arkadaşları adına yaptığı konuşmasında "Ülkemizdeki siyaseti bir alternatif oluşturmak adına TDH'deydik. Partinin kurulacağı tarih olarak belirlenen 26 Haziran'a 3 gün kala parti kurmaktan vazgeçtiğini açıklaması, büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştır." dedi.

"İNSAN HAKLARINDAN YANA GELECEK İÇİN AK PARTİ'Yİ SEÇTİK"

Kısa zamanda TDH'nin İstanbul kadrosunun 120 bine ulaştığını belirten Kaplan, "Sarıgül'ün bu kararından sonra merkez sağda hedeflediğimiz siyaseti yapmanın doğru olacağına karar verdik." dedi. İstikrarlı ve büyük bir Türkiye için AK Parti'ye katılma kararı aldıklarını belirten Kaplan, "İnsan haklarından yana bir gelecek için adresimizi AK Parti olarak belirledik. Bundan sonra tüm mesaimizi ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için AK Parti'de harcayacağız."

Kaplan'ın konuşmasının ardından AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu, TDH İl Başkan yardımcısı Coşkun Aksu ile il yönetim kurulu üyesi olan 10 kişi, ilçe başkanı 7 kişi ile gençlik kollarından 6 kişiye parti rozetlerini takarak "Partimize hoş geldiniz." dedi.

İnternethaber

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kılıçdaroğlu başarısız demek için çok erken olsa da görünen köy de klavuz istemez.

+ Konuyu Yanıtla
4 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: