+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 14 ileti bulundu.

Konu: Kiracıyı taahhütname ile nasıl çıkartırım?

Kiracıyı taahhütname ile nasıl çıkartırım? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kiracıyı taahhütname ile nasıl çıkartırım?

merhabalar öncelikle siteniz çok güzel aydınlatıcı

benim sorum geçtiğimiz eylül ayı gibi evimi kiraya verdim.Bunun karşılığında kira sözleşmesi ve tahliye taahhütnamesi imzalattım evi tutan kiracıya taahhütname ve kontrat ( noter onaylı değil.) taahhutnamede henüz bir tarih yok sadece kiracıya imzalattım.

Fakat kiracı ile 6 aydır evimde oturuyor.Ama bir türlü sorunları bitmiyor.

İlk başta apartmandan şikayet geldi.

daha sonra ikinci ay kira sorunu yaşadık

kiracım yeni evlendi ve bu sebeple evde devamlı bulunmadığı için abonelikler ve igdaş ile işlemlerde çok zorlandım.bana söyledikleri ve verdikleri hiçbir sözü tutmadılar.aldığım sıfır kombi onlar yüzünden garanti dışı kaldı.

işler yapılmayınca ikinci aramamda ya telefonlar açılmıyo yada kapalı

kefil istedim rahatsızlıklarım yüzünden kefil geldi.Ama bu ay yani mart ayı kirası daha ödenmedi.telefonlar kapalı ve kefilde bir iki kez görüştüm artık telefonu açmıyor.
    HEP İYİ NİYETLİ OLDUM AMA NAFİLE
    bende kefile kiracının evi boşaltmalarını istediğimi belirttim.eşinin cebine mesajla bildirdim.

nisay ayı geldi hala kiracıdan bir haber yok.ELİMDEKİ TAAHHÜTNAMEYİ devreye sokarak evimden kiracıyı nasıl çıkartabilirim. İHTAR ÇEKMEK İSTEDİM NOTER EVİ BOŞALT DİYE İHTAR ŞİMDİLİK ÇEKEMEZSİNİZ DEDİ.
    taahhutnamede evi aldığım mutahit
    ilk başta bina numarasını 13 numara demişti öyle yazdık asıl numarası 26 imiş bu sorun yaratırmı.

bana bu konuda ne yapabileceğimi açıklarsanız sevinirim.

Hukuki NET Güncel Haber

Kiracıyı taahhütname ile nasıl çıkartırım? konulu yargıtay kararı ara
    Kiracıyı taahhütname ile nasıl çıkartırım? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Diyarbakır
    İletiler
    1.150
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kiracıyı taahhutname ile nasıl çıkartırım

Haciz ve tahliye talepli icra takibi yapın.

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz iyi niyetli olduğunuzu söylüyorsunuz ancak daha başında tahliye taahhüdü (üstelik de tarihsiz) almakla kötü niyetinizi göstermişsiniz.

Abonelikler ve İgdaş ile sizin hiçbir alakanız olmamasına rağmen sorun yaşadığınızı iddia etmeniz de anlaşılır gibi değil. Ne sorunu yaşadınız?

Öte yandan kira ödememe kesin tahliye nedenidir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Hakkarili Arzuhalci rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Siz iyi niyetli olduğunuzu söylüyorsunuz ancak daha başında tahliye taahhüdü (üstelik de tarihsiz) almakla kötü niyetinizi göstermişsiniz.

Abonelikler ve İgdaş ile sizin hiçbir alakanız olmamasına rağmen sorun yaşadığınızı iddia etmeniz de anlaşılır gibi değil. Ne sorunu yaşadınız?

Öte yandan kira ödememe kesin tahliye nedenidir.

size söyle yanıt vereyim.

kiracı benden evin bir iki eksiği için ( doğalgaz abonelik ve aspiratör montajı ) ben hemen ikiletmeden hemen mobilyacı getirtip parasını hemen verdim.Kiracım hemen yarın ben sizi arar takarsın dedi mobilyacıya ve iki ay boyunca mobilyacı beni arıyo ben kiracıyı sonunda zorla taktırdık.

doğalgaz için kombi montajı ve proje için hemen işlemlere başladım.Firma ile anlaştım hiç bekletmeden
    igdaş mühendislerinin gelip izin verme işlemi kiracı evde olmadığı için 3 defa yapılamadı üçüncüde firma ısrarı sonunda daireyi görmeden onay verildi.hiç uğraşmaz umursamayabilirdim.Ama ben işlemler hızlı olsun diye tanıdıklarımı araya sokarak işlemleri hızlandırdım.Onların rahatı için ben uğraştım

BU SÖYLEDİĞİM İKİ İŞ İÇİN BANA YARIN GELİYORUZ TAMAM.DİYORLAR.firma arıyo su saatte geliyoruz
    diyor ama adamlar kapıdan dönüyor çünkü kiracı dediği gibi eve gelmiyor.Firma beni arıyor ben zor durumda kalıyorum.

Ben kiracı ile dürüstçe konuştum ben inşallah senelerce oturursunuz kiranızı düzenli ödeyin yıllarca oturun.Ama kendimi sağlama almak istemem kötü niyet sayılmaz.İnsanlar dürüst değil sözlerini tutmuyor.

Ama siz bana kötü niyetli diyorsunuz saygı duyarım.
    Bu taahhütnameyi kullanarak nasıl işlem yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

İletiler
    54
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

vallahi açık söylemek gerekirse kiracı çıkarmak o kadar kolay değil. kiranın arka arkaya ödenmemesi lazım. ya da kendim oturacağım diyeceksiniz ki o zaman da birkaç yıl kiraya veremeyeceksiniz.
    bence de olması gereken bu. neden mi;
    insanlar yeni evlendi diyorsunuz. bir aile kirada oturoyrsa maddi olarak iyi durumda sayılmaz. hele hele yeni evli ise ev değiştirmek öyle sandığınız kadar kolay değil. maddi ve manevi olarak zor iş. sadece nakliye firmasına ödenecek bedel 2000 liraya yakın. oyun oynamıyorsunuz. 6 ay sonra ben bu insanları beğenmedim çıksınlar diyemezsiniz. çünkü sıradan mal veya hizmet alımı değil bu. bir ailenin hayatını alt üst ediyor olacaksınız. kira ödendiği sürece otururlar.

bana da daha önce kirada oturduğum ev sahibinden gına gelmişti, bıktırmıştı. sabah akşam iki kez uğrar. olmadık zamanda arar rahatsız eder. sözleşmede açıkça enflasyon oranı olmasına rağmen enflasyonun 5 katı zam ister, üstelik yeni evli olduğum için maddi olarak zor durumda olmama rağmen. sözleşmeyi hatırlatınca, o zaman çık kardeşim der. en sonunda sabrım taştı ve kabağı kırdım kendisiyle. kapıdan kovaladım kendisini. noterden dafalarca ihbar çekerek evden çıkmamı istedi. bende her seferinde, yine noterden maddi olarak evden çıkma durumum olmadığım için çıkamayacağımı belirttim. sözleşmede ne yazıyorsa sormadan o zammı yaptım. kiramı düzenli ödedim. avukat tuttu, avukat defalarca arayıp dava açmakla tehdit etti. dava açmalarını ve kesinlikle evden çıkmayacağımı söyledim. kazanamayacaklarını düşünmüşler olsa gerek ki dava açmadılar. ta ki kendi isteğimle çıkana kadar oturdum evde. olması gereken de budur. bazı ev sahipleri gerçekten çok düşüncesiz oluyor. sözüm meclisten dışarı.

bana kalısa kiranızı düzenli alıyorsanız bırakın çocukları biraz kendilerine gelsinler. evlilik bu zamanda kolay iş değil. zırt pırt rahatsız ederseniz hem onlar için hem sizin için iyi olmaz ve daha çok üzülen taraf siz olursunuz. ben yaşadığım olayı anlattım. varın nasol davaranmanız gerektiğine siz karar verin. 2 günlük gecikme de gecikme sayılmaz. çalıştığı işyeri maaşını geç ödemiş olabilir vs.

bu arada tahliye taahüdnamesi noterden değilse pek kullanılamıyor olsa gerek. çünkü yukarıda anlattığım olayda ben de ev sahibine tahliye taahüdnamesi imzalayıp vermiştim. hem de sizin ki gibi açık tarihli.
    Konu maximus___ tarafından (03-05-2010 Saat 09:55:13 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı maximus___ rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    vallahi açık söylemek gerekirse kiracı çıkarmak o kadar kolay değil. kiranın arka arkaya ödenmemesi lazım. ya da kendim oturacağım diyeceksiniz ki o zaman da birkaç yıl kiraya veremeyeceksiniz.
    bence de olması gereken bu. neden mi;
    insanlar yeni evlendi diyorsunuz. bir aile kirada oturoyrsa maddi olarak iyi durumda sayılmaz. hele hele yeni evli ise ev değiştirmek öyle sandığınız kadar kolay değil. maddi ve manevi olarak zor iş. sadece nakliye firmasına ödenecek bedel 2000 liraya yakın. oyun oynamıyorsunuz. 6 ay sonra ben bu insanları beğenmedim çıksınlar diyemezsiniz. çünkü sıradan mal veya hizmet alımı değil bu. bir ailenin hayatını alt üst ediyor olacaksınız. kira ödendiği sürece otururlar.

bana da daha önce kirada oturduğum ev sahibinden gına gelmişti, bıktırmıştı. sabah akşam iki kez uğrar. olmadık zamanda arar rahatsız eder. sözleşmede açıkça enflasyon oranı olmasına rağmen enflasyonun 5 katı zam ister, üstelik yeni evli olduğum için maddi olarak zor durumda olmama rağmen. sözleşmeyi hatırlatınca, o zaman çık kardeşim der. en sonunda sabrım taştı ve kabağı kırdım kendisiyle. kapıdan kovaladım kendisini. noterden dafalarca ihbar çekerek evden çıkmamı istedi. bende her seferinde, yine noterden maddi olarak evden çıkma durumum olmadığım için çıkamayacağımı belirttim. sözleşmede ne yazıyorsa sormadan o zammı yaptım. kiramı düzenli ödedim. avukat tuttu, avukat defalarca arayıp dava açmakla tehdit etti. dava açmalarını ve kesinlikle evden çıkmayacağımı söyledim. kazanamayacaklarını düşünmüşler olsa gerek ki dava açmadılar. ta ki kendi isteğimle çıkana kadar oturdum evde. olması gereken de budur. bazı ev sahipleri gerçekten çok düşüncesiz oluyor. sözüm meclisten dışarı.

bana kalısa kiranızı düzenli alıyorsanız bırakın çocukları biraz kendilerine gelsinler. evlilik bu zamanda kolay iş değil. zırt pırt rahatsız ederseniz hem onlar için hem sizin için iyi olmaz ve daha çok üzülen taraf siz olursunuz. ben yaşadığım olayı anlattım. varın nasol davaranmanız gerektiğine siz karar verin. 2 günlük gecikme de gecikme sayılmaz. çalıştığı işyeri maaşını geç ödemiş olabilir vs.

bu arada tahliye taahüdnamesi noterden değilse pek kullanılamıyor olsa gerek. çünkü yukarıda anlattığım olayda ben de ev sahibine tahliye taahüdnamesi imzalayıp vermiştim. hem de sizin ki gibi açık tarihli.

sayın maxımus

sorun zaten orda nisan ayı kirası ödenmedi

mayıs ayına girdik.bu ayın 10 u kira günü geldi.bakalım ne olacak tabiki evlenince insan maddi olarak sıkıntıya giriyo zor kolay değil bana geçen ay maaş alamadım dedi gecikicek dedi tamam dedim sorun değil dedim.Ama ondan sonra haber yok telefonlar kapalı hiçbir iyi niyet gösterisi yok.kefilde dahil telefonlar açılmıyo yada kapalı yoksa ben neden çıkarayım sonuçta kiramı ödesinler zamdada iyi niyet gösterecektim.ama hep suistimal edildim. Hakları bitti bende kredi ile aldım evi taksitlerim var. haksızmıyım.

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı cagrı temiz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sayın maxımus

mayıs ayına girdik.bu ayın 10 u kira günü geldi.bakalım ne olacak tabiki evlenince insan maddi olarak sıkıntıya giriyo zor kolay değil bana geçen ay maaş alamadım dedi gecikicek dedi tamam dedim sorun değil dedim.Ama ondan sonra haber yok telefonlar kapalı hiçbir iyi niyet gösterisi yok.kefilde dahil telefonlar açılmıyo yada kapalı yoksa ben neden çıkarayım sonuçta kiramı ödesinler zamdada iyi niyet gösterecektim.ama hep suistimal edildim. Hakları bitti bende kredi ile aldım evi taksitlerim var. haksızmıyım.
    Haklısınız.Benim anlamadığım eve yeni taşınan kiracı dakika 1 gol bir.Hemen sorun çıkarmaya başlamış.Ben ev sahiplerinin çok büyük oranının kiracı ödeme konusunda samimi olduğu sürece sorun çıkaracağını sanmam.Bizim kiracı 2 sene oldu taşınalı borcum var dedi yeni evliydi.Anlayışla karşıladık %10 zam yaptı kendisi tabi bir sene zamsız geçti.helali hoş olsun.Dürüst olsunlar yeter.

İletiler
    54
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı cagrı temiz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sayın maxımus

kusura bakmayın ben sizi yargılamak istemedim. yanlış anlaşılmasın. rahatsız olduysanız elbet bir nedeni vardır. durduk yerde kimse kimseden rahatsız olmaz. herkes hukuk çerçevesinde hakkı neyse onu arayacak tabi sizin yaptığınız gibi.
    yeni evli çifler eğer borçla evlendilerse gerçekten 2-3 yıl çok zor geçiyor. yaşamayan bilemez. ben sadece bunu vurgulamak istedim. ancak elbette hiçbir şartta kimsenin kimseyi suistimal etmeye hakkı yoktur.

bu arada kira gecikmeleriyle ilgili noterden ihbar çekerek gecikmeyi resmileştirirseniz yararınıza olur. yanlış hatırlamıyosam bir yıl içinde 3 ay gecikme yaşanırsa direkt tahliye sebebi oluyor. elinizdeki tahliye taahüdnamesi yerine bunu değerlendirin bana göre. çünkü tahliye taahütnamesi noterden değilse uygulamada pek kullanılmıyor. başımdan geçen olayı anlattım yukarıda.

tekrar kusura bakmayın.
    geçmiş olsun

Nerede
    istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

[QUOTE=maximus___;355208]kusura bakmayın ben sizi yargılamak istemedim. yanlış anlaşılmasın. rahatsız olduysanız elbet bir nedeni vardır. durduk yerde kimse kimseden rahatsız olmaz. herkes hukuk çerçevesinde hakkı neyse onu arayacak tabi sizin yaptığınız gibi.
    yeni evli çifler eğer borçla evlendilerse gerçekten 2-3 yıl çok zor geçiyor. yaşamayan bilemez. ben sadece bunu vurgulamak istedim. ancak elbette hiçbir şartta kimsenin kimseyi suistimal etmeye hakkı yoktur.

bu arada kira gecikmeleriyle ilgili noterden ihbar çekerek gecikmeyi resmileştirirseniz yararınıza olur. yanlış hatırlamıyosam bir yıl içinde 3 ay gecikme yaşanırsa direkt tahliye sebebi oluyor. elinizdeki tahliye taahüdnamesi yerine bunu değerlendirin bana göre. çünkü tahliye taahütnamesi noterden değilse uygulamada pek kullanılmıyor. başımdan geçen olayı anlattım yukarıda.

sayın maxımus ben size sadece açıklamak istedim.

ilk defa ev sahibi oldum ve başıma gelenlere bakın yatırım için ev aldım.Çok samimi davrandım.Ama büyük ihtimalle bunun kurbanı oldum.Dediğiniz konuda ben iki defa biliyorum fakat araştırıcam.ilginize teşekkürler.Bana taahhütname resmi olmasada geçerliliği var demişlerdi .Ama genede sağolun

İletiler
    54
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

taahüdname geçerli tabi ama işi hemen sonuçlandıracak bir delil değil. yani diğeri gibi değil. geç kira ödemesini belgelendirirseniz, bu hemen tahliye sağlıyor. diğeri işi uzatıyor. 2 yıl süren bir tahliye davası sonucunda kiracınızı tahliye etmenin bana göre hiç edememeden pek bir farkı yok.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

tahliye taahhütnamesi ile kiracı çıkarma

cocugum evleniyor diyerek kiraciyi cikartmak

kiraciyi nasil cikartirsin

sözleşmesi biten kiracının tahliyesikendim oturacam diye kiracıyı tahliye etsemtaahhütname veren kiracıyı çıkarmakkiracıyı evden çıkarmak için imzalatılan dilekçesavı nasıl cıkardırımkiraciyi gecikme ile nasil cikarabilirim kontratı biten kiracıyı çıkarmakoğlum evleniyor kiracıyı nasil cikartirimoglum evleniyor diye kiraciyi nasil cikartiriznoter tasdikli kiraci cikarmakiraciyi zorla cikarmanin hukuken cezasikiracıyı zorla çıkarmakkontratı biten kiracıyı çıkarmakendim oturacagim diyorum kontrati biten kiraci almanyada kendim oturacağım kiraciyi nasil cikaririmzorla imzalatilan tahliye
Forum